VIP Sport

18. května 2018 • 20:20

V Anglii vzpomínají na české fotbalisty: Řepka byl rapl, Berger měl svůj rituál

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

V britské Premier League zanechali nesmazatelnou stopu. Na některé české fotbalisty nemohou v Anglii stále zapomenout, přestože hráči jako Patrik Berger, Vladimír Šmicer nebo Tomáš Řepka už před lety ukončili kariéru. Co o nich prozradili někdejší spoluhráči?Patřil k fotbalistům s nejobávanější levačkou na světě. Záložník Patrik Berger byl hvězdou Liverpoolu a ve slavném klubu strávil přes pět sezon a hodně na sobě dřel.

„Patrik Berger a Jamie Carragher potřebovali pořád trénovat, aby při ostrých zápasech nepřišli o sebevědomí. Kdybych k tomu přistupoval jako oni, byl bych v hajzlu, příliš unavený,“ prozradil jejich někdejší spoluhráč z Liverpoolu Dietmar Hamann v knize Liverpool FC: Příběhy legend.

Patrik Berger a Vladimír Šmicer s trenérem Liverpoolu Jürgenem Kloppem
Patrik Berger a Vladimír Šmicer s trenérem Liverpoolu Jürgenem Kloppem

O českých hráčích se rozpovídala i klubová legenda Steven Gerrard a zavzpomínal na dobu, kdy začínal nastupovat za tým z Anfield Road. „Pravidelně jsem pozoroval Patrika Bergera, Vladimíra Šmicera, Samiho Hyppiäho a další. Sledoval jsem způsob, jak si počínají v zápasech, šatně i autobusu. Byli to opravdoví profesionálové.“

Kromě českých hvězd hrajících za Liverpool padla zmínka i na jejich krajana, který hrál ve West Hamu United. „V tom klubu hráli tehdy velcí fotbalisté. Například Tomáš Řepka, český obránce a rapl,“ řekl o někdejším řízném stoperovi britský fotbalista Neil Mellor.

Řepka v TIKI-TAKA: Za mě by si to Baroš nedovolil! Jak ho uzemnil v Anglii?
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze