VIP Sport

3. srpna 2018 • 18:48

Takhle se tmelí parta?! Fotbalový trenér vzal hráče na hřbitov i do kostela

Autor:

Takové soustředění asi ještě nezažili. Fotbalisté německého Norimberku, za který hraje i Čech Ondřej Petrák tmelili partu nejen na hřišti či ve společenských místnostech luxusního hotelu. Trenér Michael Köllner vzal své svěřence i na hřbitov a společně pak rozjímali uvnitř kostela.



Pomodlili se, aby jako nováček Bundesligy nespadli zase do druhé ligy? Třicítka fotbalistů a členů realizačního týmu Norimberka usedla do lavic v kostele, kde tiše seděli a přemýšleli. Ještě před tím navštívili přilehlý hřbitov, kde si prohlíželi hroby.

Trenér Köllner vsadil na týmovém soustředění v Tyrolsku na zvláštní metody. „Víra slouží jako zdroj energie. V mém týmu má důležitou roli. Takže si myslím, že je účinná dokonce i návštěva kostela či hřbitovu,“ řekl německému deníku Bild kouč Köllner, který má s návštěvou církevních míst dobré zkušenosti.

Před rokem navštívil s fotbalisty Norimeberku klášter a promluvil s tamním pastorem o víře a naději. Klub pak po úspěšné sezoně postoupil do Bundesligy. Člověk je to, v co věří…

fotbalisté Norimberku na návštěvě kostela
fotbalisté Norimberku na návštěvě kostela

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4








Klasická verze
Mobilní verze