VIP Sport

31. srpna 2018 • 21:30

Dceři nedovolí slavit narozeniny. Co všechno jehovistka Serena nesmí?!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Dceru Alexis Olympii nadevše miluje. Nikdy jí však tenistka Serena Williamsová nedopřeje poznat, jaké to je slavit narozeniny. Americká hráčka je totiž Svědkyně Jehovova a členové této církve považují toto slavení za pohanskou tradici.Žádný dort se svíčkou a ani velkolepá party. Dcera tenistky Sereny Williamsové Alexis Olympia si nebude moci v září užít oslavu prvních a ani žádných svých dalších narozenin. Její matka, babička, děda i teta Venus jsou totiž příslušníci známé náboženské víry.

„Olympia nebude oslavovat narozeniny. Jsme Svědci Jehovovi a my to neděláme,“ zdůraznila v rozhovoru Serena Williamsová, která jako oddaná věřící neslaví se svými bližními žádné svátky, které mají pohanský původ. Takže ani Vánoce, Velikonoce a právě ani narozeniny. Sestry Serena a Venus se staly členkami této víry kvůli jejich matce Oracene, jež je Jehovistkou od počátku 80. let.

Serena vyrazila na párty i s manželem Alexisem.
Serena vyrazila na párty i s manželem Alexisem.

„Být svědkem Jehovovým je pro mě důležité. Myslím, že pokud nevěříte v Boha, je těžké žít život, protože základ života pochází od Boha. Bez něj bych tu teď nebyla,“ prozradila v minulosti bývalá světová jednička, která stejně jako jiní členové víry obcházela dům od domu a snažila se ostatní přesvědčit, aby se přidali k Jehovistům.

Kromě neslavení „pohanských svátků“ Williamsové víra nedovoluje například podstoupit krevní transfúzi, neúčastnit se na politickém životě a odmítání vojenské služby. Striktně pak musí dodržovat duchovní a morální zásady této církve, jinak by byla vyloučena.

Naopak jí zřejmě víra dovoluje fotit a zveřejňovat odhalené snímky. Tak jako to provedla loni, když se nechala obnažená zvěčnit v pokročilém stadiu těhotenství na obálku časopisu. Co na to řekli ostatní Jehovisté, Serena už neprozradila...

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze