VIP Sport

21. listopadu 2018 • 16:30

Nahá Špotáková, bohyně Samková i rivalové. Saudkovy NEJ snímky sportovních hvězd

Autor: pv
###BLOK-TOP-VIDEA###

Každý rok je to očekávané umělecké dílo. Kalendář armádního sportovního centra Dukla se pokaždé pyšní stylovými fotkami sportovců. Nejčastěji se na unikátním projektu podílel skrze svůj objektiv uznávaný český fotograf Jan Saudek. Nyní si můžete prohlédnout jeho nejpovedenější snímky.Snowboardistka Eva Samková v bílých šatech drží v ruce zakrvácený meč či nahá oštěpařka Bára Špotáková se svým prvním synem Jankem, jehož svírá v náručí. Fotograf Jan Saudek se vždycky pořádně vyřádil, když fotil sportovce Dukly pro jedinečný kalendář. Většina snímků vznikala před jeho ikonickou zdí.

Ester Ledecká neskáče jen na snowboardu, ale i před fotoaparátem Jana Saudka
Ester Ledecká neskáče jen na snowboardu, ale i před fotoaparátem Jana Saudka

Fotil jak zamilované sportovní páry, tak i dosud znesvářené desetibojaře Tomáše Dvořáka s Romanem Šebrlem. Třiaosmdesátiletý umělec na všechna focení dukláků rád vzpomíná. „Dlouho jsem přemýšlel, proč to šlo tak pěkně od ruky. Už to vím. Do Dukly se berou jen hezcí lidé. To za mých časů nebylo. Dřív měli někteří závodníci pěknou trhu,“ smál se před lety Saudek.

Nyní společně s Duklou vydává knihu "Hvězdy", která je plná fotografií armádních sportovců, jež vznikly v průběhu posledních deseti let.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud