VIP Sport

2. prosince 2018 • 13:52

Modlitba za kouče (†86)! S trenérem Kratochvílové se loučila i Formanová

Byl postavou schovanou za historicky nejdéle platným atletickým rekordem. To trenér Miroslav Kváč (†86) dovedl Jarmilu Kratochvílovou (67) k senzačním výkonům. Včera ho doprovodila s poslední modlitbou…Tuto středu legendární kouč zemřel. Položit pugét květin a uklonit se památce přišly i další atletické hvězdy minulosti – Imrich Bugár, Táňa Kocembová nebo Lída Formanová. Před 35 lety v Mnichově dovedl Jarmilu Kratochvílovou k titulu mistryně světa v běhu na 800 metrů i legendárnímu rekordu, který platí dodnes.

Přinesla mu kytici, položila ji v obřadní síti k rakvi, pokřižovala se a krátce postála. „Kdybych ho nepotkala, asi bych spousty věcí v atletice nedokázala. Na druhou stranu, kdyby nepotkal on mě…“ odmlčela se na okamžik Kratochvílová. „Vzájemně jsme se od sebe učili,“ dodala po chvíli.

Parte legendárního atletického trenéra Miroslava Kváče
Parte legendárního atletického trenéra Miroslava Kváče

Poslední hovory s trenérem? Chtěl na stadion

Moc se s Jarmilou Kratochvílovou v posledních letech nevídali. Její trenér Miroslav Kváč trávil většinu času na chalupě u města Králíky. „Vím, že čas od času jezdil na zimu i do Čáslavi,“ povídala jeho nejslavnější svěřenkyně. Později se dozvěděla, že měl zdravotní problémy, trápila ho kolena. „Když přijel domů a potkali jsme se, říkával mi: Hele, já bych ještě někdy zašel i na stadion, ale už bych to asi nedošel,“ přidala vzpomínku atletická legenda.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud