VIP Sport

6. ledna 2019 • 12:12

Musí nosit masku, aby dál žil! Legendu formule 1 Laudu po transplantaci plic nepoznáte

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

V srpnu prodělal těžký operační zákrok a byl na pokraji smrti. Trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda (69) však dokázal podruhé utéci hrobníkovi z lopaty. Nezabila ho ani hrůzostrašná nehoda při závodech v roce 1976 a ustál i loňskou transplantaci plic. Přesto dostal od lékařů jasné varování, co musí dělat, aby dál žil!V týdnu se musel Niki Lauda znovu vrátit na kliniku, kde mu loni v srpnu lékaři transplantovali plíce a bojovali o jeho život. Legenda F1 totiž dostala těžkou chřipku a byla přemístěna na jednotku intenzivní péče.

Legenda formule 1 Niki Lauda
Legenda formule 1 Niki Lauda

Doktoři tvrdí, že jde o preventivní opatření, aby se Lauda vyvaroval možným komplikacím. Infekce nedávno transplantovaných plic by totiž pro něj mohla mít fatální následky. Až někdejšího rakouského závodníka znovu propustí z nemocnice, bude muset minimálně rok nosit na veřejnosti z preventivních důvodů ochrannou masku, aby se nenakazil od lidí.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud