VIP Sport

6. ledna 2019 • 12:12

Musí nosit masku, aby dál žil! Legendu formule 1 Laudu po transplantaci plic nepoznáte

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

V srpnu prodělal těžký operační zákrok a byl na pokraji smrti. Trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda (69) však dokázal podruhé utéci hrobníkovi z lopaty. Nezabila ho ani hrůzostrašná nehoda při závodech v roce 1976 a ustál i loňskou transplantaci plic. Přesto dostal od lékařů jasné varování, co musí dělat, aby dál žil!V týdnu se musel Niki Lauda znovu vrátit na kliniku, kde mu loni v srpnu lékaři transplantovali plíce a bojovali o jeho život. Legenda F1 totiž dostala těžkou chřipku a byla přemístěna na jednotku intenzivní péče.

Legenda formule 1 Niki Lauda
Legenda formule 1 Niki Lauda

Doktoři tvrdí, že jde o preventivní opatření, aby se Lauda vyvaroval možným komplikacím. Infekce nedávno transplantovaných plic by totiž pro něj mohla mít fatální následky. Až někdejšího rakouského závodníka znovu propustí z nemocnice, bude muset minimálně rok nosit na veřejnosti z preventivních důvodů ochrannou masku, aby se nenakazil od lidí.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud