VIP Sport

8. ledna 2019 • 15:15

Zápal transplantovaných plic? Lauda leží na JIPce vídeňské nemocnice

Autor: ris
###BLOK-TOP-VIDEA###

Už se zdálo, že má po transplantaci plic to nejhorší za sebou, jenže… Bezmála půlroku po těžké šestihodinové operaci je Niki Lauda (69) znovu upoután na lůžku. Podle některých médií dokonce bojuje o život se zápalem plic. Informaci o Laudových komplikacích přinesl web sport.oe24.at. Podle serveru je možná nejslavnější pilot v historii formuli 1 znovu hospitalizovaný na prvotřídní vídeňské klinice AKH, kam zamířil s problémy s dýcháním přímo z dovolené na Ibize, kterou si užíval s manželkou Birgit a devítiletými dvojčaty Maxem a Miou.

I když původní prognózy zněly optimisticky a trojnásobný mistr světa měl být po pár dnech propuštěn do domácího léčení, nyní je všechno jinak; z nachlazení se totiž stala chřipka, z níž se údajně vyklubal zápal plic. Takovou informaci ale nikdo z vedení nemocnice nepotvrdil. Naopak!

„Pan Lauda je na jednotce intenzivní péče. V jeho stavu nemůže být na normálním oddělení,“ popsal ošetřující lékař Walter Klepetko, kapacita na hrudní chirurgii. „Cítí se podobně, jako ostatní lidé s chřipkou. Nejde o zápal plic, nicméně kvůli prodělané transplantaci musíme být velmi obezřetní. Není to tak jednoduché jako u zdravých lidí,“ dodal s tím, že si neodhadne odhadovat, kdy se pacient ze špitálu dostane.

Niki Lauda, legenda formule 1 teď k úsměvům nemá moc důvodů
Niki Lauda, legenda formule 1 teď k úsměvům nemá moc důvodů

 
Články odjinud


Články odjinud