VIP Sport

29. ledna 2019 • 13:20

Jen divadélko pro fanoušky! Zklamaná legenda vypráví o vábení Sparty

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Chtěli byste mít u mančaftu borce, který vám vykopal rekordních čtrnáct titulů. Legendu, kolem které by i Kanga chodil po špičkách? Kdo by nechtěl? Sparta!Byl konec srpna 2018. Sparta v  kabátě z  ostudy vypadla z Evropské ligy s nazdárky ze Subotice. Vytočená rudá obec řvala vzteky nad lajdáckou cizineckou legií v mančaftu a letenský štáb musel něco udělat.

Něco, čím by zabodoval. S velkou pompou povolal zpátky Jiřího příznivci přezdívaného »Feri«. „S Jirkou Novotným navazujeme spolupráci. Bude sledovat hráče a pomáhat jako individuální trenér,“ oznámil tehdy klub. A pak tahle spolupráce rychle a potichu vyšuměla. „Čekal jsem to. Vzali mě jen kvůli fanouškům,“ pověděl teď Blesku Novotný.

„Před Vánoci mi volal trenér Zdeněk Ščasný, že to chce se mnou řešit osobně. Řekl mi, že mi nemůže dát zajímavou nabídku a že trenéry berou z vlastních zdrojů,“ popsal průběh svého konce »Feri«.

Ščasný! To jméno se mu táhne kariérou jako červená nit. Jako hráč musel kvůli němu odejít ze Sparty do Liberce a poté ještě z Mostu do Blšan. Jednoho napadá, že se Novotný na Letné chytne jen tehdy, až už tam Ščasný nebude… „Já to beru tak, že se klub takhle rozhodl,“ usmál se Jiří bez špetky zloby.

„Samozřejmě že budu Spartě fandit dál. Viděl jsem teď zápas s Kyjevem a nebylo to špatné. Snad je to obrat k lepšímu,“ řekl s vírou v lepší příští svého milovaného týmu Jiří Novotný.

Bývalý vynikající stoper Sparty Jiří Novotný
Bývalý vynikající stoper Sparty Jiří Novotný

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud