VIP Sport

4. března 2019 • 22:15

Fotbalisté Baníku pro Ostravu! Co ve městě dělají pro čistší vzduch?

Za skvělé výkony v lize byli odměněni. Fotbalisté Baníku Ostrava nafasovali luxusní vozy, které šetří životní prostředí, protože jezdí na hybridní pohon. „V našem regionu je špatné ovzduší, a tak jsme tomu chtěli nějak pomoct,” řekl brankář Jan Laštůvka.Fotbalový klub Baník Ostrava se rozhodl přispět ke zlepšení ovzduší ve svém městě a pořídil si hybridní auta, která mají výrazně nižší emise a po městě se pohybují většinu času bez hluku. Vyslyšel tak volání meteorologů po omezení aut se spalovacím motorem v severomoravské metropoli. Hybridní motor totiž dokáže jet až 50 procent času jen na elektřinu, kterou si navíc sám vyrábí.

Gólman Baníku Laštůvka jezdí v hybridním voze
Gólman Baníku Laštůvka jezdí v hybridním voze

„Všichni víme, že v našem regionu je špatné ovzduší, a tak jsme tomu chtěli nějak pomoct. Hodně jsme četli o výhodách hybridních aut, a když jsme je i vyzkoušeli, rozhodli jsme se do týmu pořídit právě hybridy,“ prozradil brankář Jan Laštůvka a apeloval i na ostatní lidi.

„Myslím, že by se každý měl nad tím zamyslet a udělat něco proto, aby se nám tu dýchalo lépe,“ upozornil gólman, který je jedním z hráčů, jež nafasoval hybridní vůz. Celkem jich má klub k dispozici 30.

„Naše klubová auta přispějí ke snižování emisí skleníkových plynů a dalších znečišťujících látek v ovzduší Ostravy. Je to náš malý příspěvek ke kampani za čistou Ostravu,“ tvrdil obchodní a marketingový ředitel Baníku Jindřich Středula.

Vše o Baníku čtěte ZDE>>>

SESTŘIH: Baník - Zlín 1:2. Ostrava znovu zaváhala, Ševci uspěli po šesti zápasech
720p 360p

Baník - Zlín: Výtržník Baroš! Strkal do Podia, má to za žlutou
Video patří k placenému obsahu

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud