VIP Sport

25. března 2019 • 13:45

Miliony na kontě! Kolik za zimu vydělala Ledecká či Davidová?

Autor: zal
Vstoupit do diskuse
0
 • Tyhle zimní královny vydělaly moc pěkné penízeTyhle zimní královny vydělaly moc pěkné penízeFOTO: koláž iSport.cz

  Tři české vítězky Světového poháru, ale ani jedna z nich se paradoxně nestala nejlépe vydělávající sportovkyní uplynulé zimy. Tenhle titul urvala biatlonistka Markéta Davidová (22).

  Hned pět českých zimních sportovců a sportovkyň se dostalo během posledního roku na finančních odměnách přes milion korun hrubého. Takový počet je na neolympijskou sezonu slušný, nicméně co do čísel se jedná o jeden z nejchudších roků. Přitom Sáblíková a Samková se staly mistryněmi světa, spolu s Ledeckou pak všechny tři ovládly své Světové poháry.

  Jenže jejich disciplíny nepatří k těm štědře ohodnoceným. A tak jim vítězství vyfoukla biatlonistka Davidová. Nepotřebovala k tomu extra výsledky na MS, ani vyrovnané výkony ve Světovém poháru. Čtyři umístění na stupních vítězů v solidně zaplaceném biatlonu jí přinesly 1 674 000 korun.

  Kam se ale Markétin výdělek hrabe na český rekord, který od sezony 2015/16 drží její biatlonová předchůdkyně Gabriela Koukalová . Triumf ve Svěťáku jí tehdy pomohl k zisku 6,3 milionu korun.

 • 1. Markéta Davidová - 1 674 000 Kč

  Na víkend v Anterselvě, kde byla první a druhá, nikdy nezapomene. Celkem biatlonistka získala ve Světovém poháru čtyři medaile (a vydělala 1 455 000 Kč), ale mrzet ji bude, že skvělou formu nedokázala úplně prodat na MS (tam získala 219 000 Kč).

  Markéta Davidová zažila zatím nejúspěšnější sezonuMarkéta Davidová zažila zatím nejúspěšnější sezonuFoto Profimedia.cz

 • 2. Martina Sáblíková - 1 357 000 Kč

  Kromě mistrovství Evropy, kde byla druhá (prémie 114  000 Kč), vyhrála rychlobruslařka, co se dalo. Třeba MS (273 000 Kč) a SP (469 000 Kč). Nejvíce jí vydělalo světové zlato z víceboje (501 000 Kč). Zpeněžit navíc může i tři prsteny, které dostane za tři světové rekordy.

  Senzační rychlobruslařka Martina SáblíkováSenzační rychlobruslařka Martina SáblíkováFoto Barbora Reichová / Sport

 • 3. Ester Ledecká - 1 297 000 Kč

  I když se letos věnovala více lukrativnímu alpskému lyžování, velké výsledky a s nimi spojené velké peníze to nepřineslo (270 000 Kč). A tak do rozpočtu Ester dle zvyklostí opět mnohem víc přispěl snowboard (1 027 000 Kč).

  Snowboardistka a sjezdová lyžařka Ester LedeckáSnowboardistka a sjezdová lyžařka Ester LedeckáFoto Barbora Reichová (Sport)

 • 4. Eva Samková - 1 239 000 Kč

  Je to trošku nefér. Zlatá medaile z mistrovství světa má ve snowboardcrossu stejnou fi nanční hodnotu (258  000 Kč) jako jakýkoliv triumf ve Svěťáku. Štěstí pro Evu, že v sezoně kromě šampionátu vyhrála i tři závody SP (celkem v něm vyjezdila 981 000 Kč).

  Eva Samková má za sebou další úspěšný rokEva Samková má za sebou další úspěšný rokFoto Blesk - Martin Sekanina

 • 5. Roman Koudelka - 1 155 000 Kč

  Oproti loňské sezoně, kdy si na můstcích vyskákal usmolených 27 tisíc, obrovský posun zpět na výsluní, kde několikrát neúspěšně atakoval stupně. Dům už postavil, ale tenhle výdělek se bude hodit.

  Český skokan a lyžích Roman KoudelkaČeský skokan a lyžích Roman KoudelkaFoto Pavel Mazáč (Sport)

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud