VIP Sport

9. dubna 2019 • 05:00

Zničený Čechmánek u soudu jen těžko zadržoval slzy: Rozvod! A těžce nemocný syn!

###BLOK-TOP-VIDEA###

U soudu uspěl, velmi trudné období však trvá. Hokejový šampion Roman Čechmánek (48) se vloni rozvedl, je na pracáku a stará se o těžce nemocného syna Romana (21)!Podruhé usedl Čechmánek ke krajskému soudu. Při podnikání si totiž měl půjčovat peníze a objednávat práce, i když věděl, že závazky nebude schopen splatit. Opět byl olympijský vítěz z Nagana zproštěn obžaloby z podvodu, hrozilo mu až deset let vězení. Jenže šampaňské »Čeman« bouchat nemůže. A nejen proto, že se protistrana odvolá…

Jak slavný gólman skoro v slzách přiznal, v poslední době ho stíhá rána za ranou. „Přestal jsem trénovat v Hodoníně. Syn je velmi vážně nemocný a rozhodl jsem se, že se budu o něho starat. Bez pomoci by se asi těžko obešel. Od září bydlí u mě,“ svěřil se Čechmánek.

Vloni se rozvedl s manželkou Dagmar, s kterou chodil od sedmnácti. Bydlí v podnájmu. A je na úřadě práce. „Jenže když jsem v konkurzu, nic mi neplatí. Takže dělám, co se dá,“ vzdychla ikona Vsetína, která si čtyři sezony (2000 – 2004) zachytala i NHL. A hokejem si tam vydělala cirka 250 milionů korun hrubého.

Jenže po kariéře se z něj stal podnikatel… A podle obžaloby si v letech 2011 – 2014 napůjčoval 100 milionů korun od známých a bank, především na zlínský pivovar U Lva a rekonstrukci domu v Holešově. I když prý věděl, že nemá na to, aby částku vrátil.

„Nikdy jsem ani myšlenkou nezavadil o to, že bych chtěl někoho okrást,“ bránil se Čechmánek u soudu. „Říká se teď o mně ledacos, ale dostal jsem se do stadia, kdy je mi to jedno,“ popsal. Znělo to přesvědčivě…

Roman Čechmánek byl znovu zproštěn obžaloby z podvodu
Roman Čechmánek byl znovu zproštěn obžaloby z podvodu

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud