VIP Sport

27. dubna 2019 • 15:34

Jágr v Číně: selfie s juniorkou u Velké zdi, zasedl také vedle šéfa Slavie

###BLOK-TOP-VIDEA###

Největší hvězda české vládní delegace v Číně? Kromě prezidenta Miloše Zemana také Jaromír Jágr. Legendární hokejista už má za sebou jmenování ambasadorem čínského hokeje, návštěvu Velké zdi, před sebou ještě přijetí u čínského prezidenta.47letý veterán, který tento měsíc skvělými výkony dovedl Kladno k postupu do extraligy, dodává lesk české delegaci.

V miliardové zemi je hokej ještě v plenkách a právě Jágrova návštěva by měla pomoci v jeho rozvoji. „Kdo kdy hrál hokej, nebo se na něj díval, musí se mnou souhlasit a musí říct, že to je jeden z nejkrásnějších sportů, a já si opravdu myslím, že si zaslouží větší popularitu po celém světě. A já budu dělat maximum pro to, aby se tak stalo,“ řekl v Pekingu.

Kromě jednání, při nichž zasedl vedle šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka, našel Jágr čas také na zábavu. S týmem kladenské juniorky, která si hrála proti čínské reprezentaci, vyrazil obhlédnout Velkou čínskou zeď, kde jeden z členů výpravy pořídil cennou selfie.

Návštěva v Číně může mít dopady pro český hokej. Jeho vedení nabídlo čínské reprezentaci, aby před olympiádou v Pekingu 2022 hrála její reprezentace ve třetí české nejvyšší soutěži.

Selfie u Velké čínské zdi. Jaromír Jágr se fotil s týmem kladenské juniorky.
Selfie u Velké čínské zdi. Jaromír Jágr se fotil s týmem kladenské juniorky.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud