VIP Sport

5. května 2019 • 16:13

Jágrův vzkaz kritikům: Zamyslete se! Cestu do Číny hájil osobním příběhem

###BLOK-TOP-VIDEA###

Jaromír Jágr se vyjádřil ke kritice, kterou na sociálních sítích spustila jeho návštěva Číny a fotky s kancléřem prezidenta Miloše Zemana Vratislavem Mynářem či čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Na svém Instagramu legendární osmašedesátka připomněla 34 let starý příběh, kdy do Československa přijel Mario Lemieux.„Chtěl bych ukázat jiný pohled na svůj trip v Číně, o kterém se hodně mluvilo,“ uvedl Jágr na Instagramu. „Abych to vysvětlil, musíme se nejdřív vrátit o 34 let zpátky… máme květen 1985 a na mistrovství světa do Prahy přijíždí hvězdy NHL i s hráčem číslo 66,“ připomíná nejlepší evropský hráč v historii NHL.

„Mohli mu říkat, ať do toho komunistického Československa nejezdí, bůhví, co ho tam čeká… On jel, protože hokej miluje a chce reprezentovat. A v té komunistické zemi si ho všimnul jeden mladej hokejista a totálně mu to změnilo život - našel svůj idol a za pět let spolu vyhráli Stanley Cup,“ vyzdvihl Jágr.

Zeman šil do „internetových blbečků“. Kvůli kritice Jágra za cestu do Číny - čtěte zde »

Jágrovo selfie z Velké čínské zdi a vyjádření ke kritice jeho cesty...
Jágrovo selfie z Velké čínské zdi a vyjádření ke kritice jeho cesty...

„Asi víte, že ten hráč byl Mario Lemieux a možná, že kdyby do ‚nepřátelské‘ Prahy nepřijel , tak by nevznikla celá story o hráči s číslem 68… Chci tím říct, že kdyby se mi v Číně povedlo něco podobného a změnil bych i jenom jeden život, není to málo, je to víc než 0 a má to význam,“ vysvětloval olympijský vítěz z Nagana.

„Moc bych si přál, aby se lidé někdy trochu zamysleli dřív, než někoho odsoudí anebo si aspoň dali otázku. Co bych udělal já, jak bych se zachoval já, kdybych byl v jeho situaci,“ uzavřel Jágr své zamyšlení.

Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval
1080p 720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud