VIP Sport

2. října 2019 • 10:30

Karel Gott (†80) zemřel! Fotil se jako fotbalista, miloval hokej i koně

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Smutná zpráva zasáhla celé Česko i sportovní fanoušky, Karel Gott (†80) podlehl akutní leukémii. Legendární zpěvák byl i vášnivým sportovním nadšencem, zašel se podívat na hokej, fotbal, atletiku, tenis nebo formuli 1. Začátkem sedmdesátých let si dokonce zatrénoval s bundesligovým klubem. Svou oblíbenou Slavii už ale doma v Lize mistrů neuvidí...Zemřel Karel Gott (†80): miliony fanoušků truchlí - čtěte zde »

Pohřeb Karla Gotta ONLINE »

Zdrcující reakce slavných na smrt Karla Gotta »

Čeští politici reagují na odchod Gotta »

Vše o smrti Karla Gotta najdete zde »

Setkání pěveckého velikána a velké hvězdy českého MMA: Karel Gott potkal Karlose Vémolu
Setkání pěveckého velikána a velké hvězdy českého MMA: Karel Gott potkal Karlose Vémolu

Fotbalista v Německu

Karel Gott v roce 1970 trénoval s bundesligovým klubem Rot-Weiß Essen.Karel Gott v roce 1970 trénoval s bundesligovým klubem Rot-Weiß Essen.Foto profimedia.cz

Německo bylo pro Gotta druhým domovem. Tamní fanoušci ho zbožňovali podobně jako ti českoslovenští a později čeští. V rámci propagační akce si zpěvák v říjnu 1970 dokonce zatrénoval s tehdy bundesligovým klubem Rot-Weiß Essen. V pozdějších letech často jezdil na zájezdy s uměleckým fotbalovým týmem Amfora.

Obdivovatel formulí

Karl Gott na formuli 1 v Austrálii s manažerem Pavlem TurkemKarl Gott na formuli 1 v Austrálii s manažerem Pavlem TurkemFoto Archiv Pavla Turka

Několikrát Gott zavítal i na Velké ceny formule 1. Ke stáji McLaren ho pozval tehdejší marketingový manažer Pavel Turek. Zpěvák zavítal na VC Německa (2000) nebo VC Austrálie (2001). „Tenor je riziková profese. Stejně jako pilot formule 1,“ tvrdil Gott.

Zemřel Karel Gott. Truchlí celý svět, soustrast vyjadřují i sportovci

Blázen do hokeje

Pardubické oslavy - Dominik Hašek a Karel GottPardubické oslavy - Dominik Hašek a Karel GottFoto Jaroslav Legner (Sport)

Zpěvák patřil k velkým obdivovatelům českých hokejistů, kteří se s mistrem setkali například po vítězství v Naganu v roce 1998. Jako plzeňský rodák přál i tamním Indiánům, ale objevil se i na oslavách titulu klubu Dynama Pardubice před devíti lety.

Kondiční trénink

Karel Gott v akci na rotopeduKarel Gott v akci na rotopeduFoto Facebook.com

Koncertní vystoupení před vyprodanou halou je fyzicky velice náročné. Proto se Karel Gott celý život udržoval v dobré kondici. Často doma šlapal na rotopedu, až v poslední době kvůli zdravotním problémům a akutní leukémii musel své aktivity omezit.

Už koníček pádí

Karel Gott si pohladil i koně, kterého sebou na premiéru přivedl Josef VáňaKarel Gott si pohladil i koně, kterého sebou na premiéru přivedl Josef VáňaFoto Jaroslav Legner Sport

Pojily je sympatie. Karel Gott byl velkým fanouškem žokeje  Josefa Váni . Dokonce byl na premiéře filmu o dostihové legendě. „Myslím, že ta vítězství nejsou ve svalech a síle, ale v odhodlání, psychice a lásce ke koním,“ řekl tehdy na adresu Váni.

Adrenalinový zážitek

Na padáku. Karel Gott se nebál ani adrenalinových výzev.Na padáku. Karel Gott se nebál ani adrenalinových výzev.Foto Facebook.com

Má pro strach uděláno. Karel Gott se nechal táhnout motorovým člunem na padáku ve výšce kolem 100 metrů nad izraelským Eilatem na břehu Rudého moře v roce 2008.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud