VIP Sport

6. srpna 2019 • 12:20

Uličný se nabízel do Sparty místo Stramaccioniho. I s Brücknerem za 20 milionů

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Nikdy neměl možnost trénovat Slavii či Spartu, a to v první lize odkoučoval rekordních 413 zápasů. Petr Uličný si tak před dvěma lety sám řekl o angažmá na Letné a do svého plánu zapojil i bývalého trenér národního týmu Karla Brücknera. Dokonce už přemýšleli, jak si rozdělí milionový plat.Uličný se tehdy jako člen disciplinární komise FAČR dal do řeči s ředitelem komunikace Sparty Ondřejem Kasíkem a vysvětlil mu, že by chtěl na Letné zaujmout místo po tehdejším trenérovi, kterým byl Ital Andrea Stramaccioni.

„Mluvil jsem s  Karlem Brücknerem a nelíbí se nám ten Stramaccioni, že má těch 40 milionů. S Karlem jsme to chtěli vzít za 20 milionů. On tedy řekl, že jo,“ vyprávěl Uličný v pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport.

Jaroslav Šilhavý se radí s Karlem Brücknerem
Jaroslav Šilhavý se radí s Karlem Brücknerem

„Přijel jsem do Olomouce a říkám Karlovi, jak jsem dohodl krásný kšeft a že jdeme do Sparty. On bude hlavní a já asistent. Pak se mě ptal, jak jsem pro nás rozdělil těch 20 milionů. Když jsem řekl, že každý dostaneme deset, tak odpověděl, že chce 15 a mně stačí 5,“ smál se Uličný při vzpomínce, jak si plánoval trénovat Spartu.

Bohužel to pro veterány z Olomouce nedopadlo a po vyhazovu Stramaccionioho dostal šanci jiný rodák z Moravy Pavel Hapal. Ani ten tehdy ale dlouho na lavičce Sparty nevydržel.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud