VIP Sport

23. srpna 2019 • 16:20

Češky hrají druhé housle? Kvitová s Vondroušovou dělají křoví Sereně!

Autor: as
###BLOK-TOP-VIDEA###

Hrají snad druhé housle?! České tenistky Markéta Vondroušová (20) s Petrou Kvitovou (29) se staly tváří kampaně před US Open. Ovšem stojí »uklizené« za Serenou Williamsovou (37)!Závěrečný grandslam sezony už je za dveřmi. Ještě než ale vše v pondělí v New Yorku vypukne, zapojily se tenistky do akce na podporu začínajících hráček. Mezi Královnami budoucnosti, jak se kampaň nazývá, nechybějí ani Češky Vondroušová s Kvitovou. Kromě nich bílý sport propaguje dalších devět tenistek, absolutní prim však hraje Serena!

Marie Bouzková další senzační skalp na turnaji v Torontu nepřidala. České tenistka v semifinále prohrála po třísetové bitvě (6:1, 3:6, 3:6) se Serenou Williamsovou.
Marie Bouzková další senzační skalp na turnaji v Torontu nepřidala. České tenistka v semifinále prohrála po třísetové bitvě (6:1, 3:6, 3:6) se Serenou Williamsovou.

Když totiž organizátoři akce pořídili snímek všech hráček, postavili americkou legendu jako jedinou do popředí. A všechny ostatní jako by Williamsové dělaly křoví! Nakonec se ale ukázalo, že takové řazení dává smysl. Vpředu stojí nejlepší tenistka historie. Za ní v řadě tři plejerky, které dokázaly vyhrát US Open.

O patro výš pak Kvitová s Halepovou jako vítězky jiných grandslamů. A úplně nahoře pak pětice mladých nadějí do 25 let – tedy včetně Vondroušové. Kvitová si navíc kampaň, jejíž součástí byla i exhibice s touhle elitní jedenáctkou, dost pochvalovala.

„Pro děti je důležité vídat na vlastní oči sportovce na té nejvyšší úrovni. Znám to i z Česka. Vím, že spousta dětí popadne raketu už třeba jenom proto, že nás vidí na turnaji v Praze,“ usmívá se Petra.

 

MS v ragby, MS v atletice, Velká pardubická

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Speciál k MS

MS v atletice 2019 (27. 9. - 6. 10. 2019, Dauhá)
Program českých atletů Česká nominace

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. 10. 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud