VIP Sport

7. září 2019 • 20:00

Podporuje ho český miliardář! Bývalý manažer formule 1 Turek bohatne na umění

Autor: sjs
Vstoupit do diskuse
0

Našel díru na trhu. Bývalý marketingový manažer týmů formule 1 Pavel Turek si našel koníčka, který ho i slušně živí. S partou šikovných umělců se vrhl na vytváření dokonalých obrazů zachycujících epické momenty motorsportu od formule 1 až po 24 hodin Le Mans.Nemůže si stěžovat na nezájem. Turek se svou firmou Automobilist prodal 60 tisíc svých produktů, jejichž cena se pohybuje od 865 korun za nejmenší plakát až po 470tisíc korun. O dechberoucí obrazy je zájem po celém světě.

Pavel Turek
Pavel Turek

Za loňský rok firma utržila zhruba 20 milionů korun a letos to má být ještě o 10 milionů korun víc. Obchodního potenciálu si všiml i jeden z nejbohatších Čechů Karel Komárek a ve firmě získal pětadvaceti procentní podíl.

„Zaujalo mne to nápadem a potenciálem rozvíjet se globálně. Má to vše, co má správný projekt mít: myšlenku, příběh, ambice i dobrou exekuci,“ řekl Komárek pro magazín Forbes.

„Poptávka po limitovaných a nedosažitelných věcech, ideálně ve spojení s celebritami, vždycky bude. Emoce a přesah, to jsem dělal mnohokrát v minulosti a vím, že to funguje,“ upozornil Turek, na čem je založený jeho byznys.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud