VIP Sport

13. února 2020 • 11:52

Mistr Evropy v boxu mafiánem? Rudolfa Dydiho obvinili ze dvou pokusů o vraždu!

Autor: ris

V ringu budil respekt! Na rodném Slovensku vyhrával tituly a v roce 2002 se dokonce stal v Permu mistrem Evropy muší váhy. Když ale jeho kariéře odzvonilo, dostal se na šikmou plochu. Teď někdejší boxer Rudolf Dydi (40) podle kyperských médií čelí obvinění hned ze dvou pokusů o vraždu.Podle tamního tisku žil Dydi na Kypru pod identitou Miroslav Balažovjech a byl vykonavatelem těžkých zločinů, jimiž vyústila válka tamního podsvětí. S kriminální činností ale začal mnohem dřív. Podle systému Patros po něm bylo vyhlášeno pátrání už v lednu 2014! Boxer se dal i s partnerkou a dítětem na útěk.

Teď jsou na něj vydány dokonce hned tři mezinárodní zatykače za vydírání, hrubý nátlak, neoprávněné obchodování se zbraněmi, neoprávněné držení zbraní i neoprávněné používání cizího motorového vozidla a loupež. 

Útočiště našel na Kypru, kde v roce 2018 policie zveřejnila jeho fotografii s tím, že je hlavním podezřelým z pokusu o vraždu tamního podnikatele Nikose Rodotheose, jenž ve svém Porsche Caynne přežil několik výstřelů.

O boxera Rudolfa Dydiho se policie zajímá několik let, teď ho dopadla na Kypru
O boxera Rudolfa Dydiho se policie zajímá několik let, teď ho dopadla na Kypru

A podle nových informací mu detektivové chtějí přišít i pokus o vraždu z roku 2017. Tehdy měl zase střílet na chlapíka s přezdívkou Glykas. Před jeho domem prý vypálil pět ran, z čehož čtyři muže zasáhly a pátá trefila jeho notebook. Přežil jen zázrakem! Zato pak dal kriminalistům podrobný popis střelce, který pasuje právě na Dydiho.

Podezřelého Slováka podle webu dopadli 9. ledna v turecké části severního Kypru Famagustě. Jeho obhájce sice žádal, aby vyšetřování probíhalo na svobodě, s tím ale neuspěl. Sledovaný soud obávaného ranaře čeká už 5. března!

 
Články odjinud


Články odjinud