VIP Sport

19. května 2020 • 17:43

Utekl hrobníkovi z lopaty! Jak tráví svůj čas zlatý brankář Vokoun?

Autor: as
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Kariéru mu v 37 letech fakticky utnula operace krevních sraženin. V září 2013 mu během tréninku v Pittsburghu zlověstně natekla noha. Lékaři zjistili krevní sraženiny od půlky stehna až k srdci. „Naštěstí mě během hodiny a půl dostali na sál. Utekl jsem hrobníkovi z lopaty,“ vzpomínal Tomáš Vokoun (43) na okamžik, kdy mu šlo o život.Návrat do NHL už nevyšel, a tak hokeji v následujícím roce zamával. S manželkou a dvěma dcerami (19 a 14 let) zůstali na Floridě, kde rodina už šest let žila. S někdejšími parťáky Radkem Dvořákem a Finem Jokinenem tam v Coral Springs založili South Florida Hockey Academy, Vokoun měl na starost výběr do 16 let. „Trénování mě baví, užívám si to,“ opakoval vždy. Jenže před pár měsíci přišel konec. „Letos jsme skončili, takže jsem důchodce,“ hlásil Blesku se smíchem.

Právě teď nemá do čeho píchnout – na vině je ale i koronavirová pandemie, která dosáhla v USA obřích rozměrů. „Jsme doma, všechno tady máme zavřený, tak doufejme, že se to brzo začne uvolňovat,“ přál si někdejší elitní gólman.

Tomáš Vokoun s pohárem pro mistra světa.
Tomáš Vokoun s pohárem pro mistra světa.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud