Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Astana - 14. září 2017   19:00

Villarreal
Villarreal
16' N. Sansone (J. Costa) • 75' Bakambu  • 77' Čeryšev (Hernández)
3:1
(1:0)
Astana
Astana
68' Logviněnko  (Twumasi)
Villarreal
Barbosa – M. Gaspar, Bonera, Semedo, J. Costa – Castillejo (87. Leo Suárez), Hernández, Trigueros, Fornals (74. Čeryšev) – Ünal, N. Sansone (70. Bakambu).
Jovanović – Stojković, Mihajlović
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Astana
Erić – Postnikov, Logviněnko, Aničić, Šomko – Bejsebekov (87. Tagybergen), Majeuski, Grahovać, Mužikov (83. Šitov) – Twumasi – Murtazajev (67. Tomasov).
Mokin, Dujsen – Šitov, Tomasov, Tagybergen, Šajchov, Malij.

Je tu konec zápasu, který nakonec přinesl více vzruchu než se očekávalo. Domácí začali dobře a již od 16. minuty vedli 1:0. I ve zbytku prvního poločasu byli aktivnější a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli vidět nějaké drama. Jenže do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a odměnou jim byl gól Logviněnka po rohovém kopu. Domácí ale v rozhodující chvíli zabrali a díky dvěma slepeným gólům Bakamby a Čeryševa nakonec vyhráli 3:1!
90+3'
90+3'
Na začátku poslední minuty nastavení se faulu dopustil Šitov. Míč budou mít v závěru domácí.
90+1'
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90'
Střílenou přihrávku do vápna posílal Čeryšev, míč v pohodě lapil gólman Erić.
89'
Dalším faulujícím hráčem byl Enes Ünal, který nedovoleně zastavil Logviněnka.
88'
Mario Gaspar poslal k zemi Šomka a dostává žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Abzal Bejsebekov, přichází Aschat Tagybergen.
87'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Leonardo Suárez.
86'
Costa musí po ošetření mimo hrací plochu, domácí teď hrají jen v deseti.
85'
Na trávníku zůstal ležet s bolestivou grimasou Jaume Costa, hra je přerušena a na trávník spěchají lékaři domácího týmu.
83'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Serikžan Mužikov, přichází Igor Šitov.
82'
Až do zakončení se na levé straně dostal Ünal, gólman Erić musel jeho ránu vyrážet.
81'
Do konce zápasu chybí něco přes deset minut a vypadá to, jako by hosté trochu rezignovali.
79'
Ještě před pár minutami to vypadalo, že budou hosté sahat po výhře. Nyní je ale již vše jinak a domácí dnešní zápas patrně zvládnou za tři body.
77'
Villarreal právě vstřelil branku!
Rodrigo Hernández měl na pravé straně hřiště hodně prostoru. Míč poslal do vápna, kam si nabíhal nehlídaný DENIS ČERYŠEV, který tři minuty po svém příchodu na hřiště zvyšuje na 3:1!
75'
Skoro až od poloviny hřiště postzpoval CÉDRIC BAKAMBU směrem k bráně soupeře. Následně se ocitl i na trávníku, když ho atakovali hned dva protihráči. Střídající útočník se ale zvedl, udělal tři kroky a parádně zakončil – 3:1!
74'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Denis Čeryšev.
73'
Z pravé strany zkoušel do vápna posílat polovysokou přihrávku Castillejo, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
72'
Obraz hry se ani po gólu na 1:1 nezměnil. Stále jsou to hosté, kteří mají více ze hry.
71'
Žlutou kartu dostává Marin Aničić (FC Astana).
70'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Cédric Bakambu.
69'
Domácí si tak dlouho hráli s ohněm, až inkasovali. Nyní budou muset opět hodně zabrat.
68'
Astana právě vstřelila branku!
Patrick Twumasi povedeným centrem z rohového kopu našel hlavu JURIJE LOGVINĚNKA, který nedal brankáři Barbosovi šanci – 1:1!
67'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Roman Murtazajev, přichází Marin Tomasov.
67'
Hosté opět svého soupeře zatlačili a vybojovali rohový kop.
65'
Po centru z pravé strany se pokoušel hlavičkovat Murtazajev, jenže byl v ofsajdu a vzrušení bylo zbytečné.
63'
Čas rychle plyne a domácí se stále více soustředí na defenzivu. Zatím jim to vychází, avšak měli by myslet i na útok.
61'
Když už to vypadalo, že domácí zahrozí, ocitl se v ofsajdu Fornals.
60'
Hosté přidávají na aktivitě. Je potřeba konstatovat, že v úvodu druhého poločasu jsou něco aktivnější než Villarreal.
57'
První žlutou kartu v zápase dostal Logviněnko, který fauloval Ünala.
56'
Hraje se opět více ve středu pole. Především domácí se nikam neženou.
54'
Když už se nyní Murtazajev dostal do slibné palebné pozice, míč poslal opět mimo.
53'
Nyní se balon dostal k Erićovi, ten ve velké pohodě rozehrál na své spoluhráče před sebou.
51'
Zatím se nehraje v takovém tempu jako v prvním poločase. Teď jsou u balonu domácí, avšak zatím daleko od brány Eriće.
49'
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Twumasi, míč ale netrefil úplně dobře a poslal ho mimo.
48'
Úvod druhého poločasu je hodně opatrný. Hraje se ve středu pole.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Villarrealem a Astanou. Sledujeme hodně vyrovnanou podívanou, avšak spokojenější budou určitě domácí, kteří vedou od 16. minutě díky brance Sansoneho 1:0. Hosté měli několik slušných šancí na vyrovnání, míč ale do brány dopravit nedokázali.
45'
45'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby v prvním poločase.
43'
Po další akci Villarrealu byl v ofsajdu lapen Jaume Costa a rozehrávat bude gólman Erić.
41'
Další střelecký pokus zaznamenal Fornals, rána ale mezi tře tyče nezamířila, protože bylo zblokovaná.
40'
Sansone kopal přímý kop z ideální palebné pozice. Jen díky lehounké teči zdi skončil balon těsně nad bránou a gólman Erić mohl být hodně rád, že míč nelovil z brány.
38'
Teď se ale do velmi slušné hlavičkové pozice dostal Roman Murtazajev, avšak na brankové čáře skvěle zasáhl gólman Barbosa.
38'
První poločas spěje pomalu ke svému konci. Domácí bez větších problémů drží své jednobrankové vedení.
37'
Po rohu Triguerose se k zakončení sice protlačil Mario Gaspar, bránu soupeře ale netrefil.
36'
Enes Ünal se snažil protlačit do zakončení, nakonec ale vybojoval jen roh pro svůj tým.
34'
Dalšího přestupku proti pravidlům se dopustil Fornals. Míč budou mít hosté.
32'
Na polovině hřiště fauloval Murtazajev, domácí sice rychle rozehráli, jejich následné kombinace jsou ale hodně pozvolné.
30'
U balonu jsou opět hráči Villarrealu. Zatím ale jen kombinují na polovině hřiště.
28'
Jen doprostřed brány nyní vystřelil Twumasi. Gólman Barbosa bez problémů zasáhl.
27'
Po následném rohovém kopu se hosté dostali k rychlému protiútoku, jejich útočné snažení ale zazdil špatnou přihrávkou Twumasi.
26'
Z velké dálky zkusil štěstí Castillejo, jeho dělovku konečky prstů nadzvedl nad břevno gólman Erić.
24'
Teď jsou to opět domácí, kteří jsou u balonu. Až ke střele se dostal Sansone, jeho ránu ale zblokoval Logviněnko.
22'
Zpoza vápna nyní vystřelil Abzal Bejsebekov a domácí gólman Barbosa měl obrovské problémy jeho ránu mířící doprostřed brány vyrazit.
20'
Hosté nyní v krátkém sledu kopali hned tři rohové kopy, ani po jednom z nich se ale do vyložené šance nedostali.
18'
Nyní jsou tedy na tahu hostující fotbalisté. Domácí jsou ale nadále výrazně aktivnější a soupeři toho moc nedovolují.
16'
Jaume Costa poslal z hloubi pole od postranní čáry balon na NICOLU SANSONEHO, který z velkého úhlu podél brankaře otevřel skóre zápasu.
15'
Hra je teď často přerušovaná. Domácí se snaží svého soupeře zatlačit, to se jim ale zatím nedaří.
13'
Po faulu Castilleja na Šomka budou u balonu fotbalisté Astany.
12'
Útočný výpad hostujícího celku skončil ofsajdem, ve kterém byl Murtazajev.
10'
Domácí fotbalisté se stále snaží, na první velkou šanci v zápase ale zatím čekáme.
8'
Na levé straně byl u balonu Costa, po jeho přihrávce na hranici velkého vápna se hosté ubránili.
7'
Fotbalisté Žluté ponorky to nyní zkoušejí postupným útokem, jejich akce zatím k ničemu nevedou.
5'
Hosté hrají zatím trochu překvapivě zatím naprosto vyrovnanou partii. Domácí nemají rozhodně žádný velký tlak.
4'
Do první nebezpečné střelecké pozice se dostal domácí Mario Gaspar, avšak ani on bránu soupeře netrefil.
3'
U balonu jsou ale nyní více domácí fotbalisté, kteří se tlačí k vápnu soupeře.
1'
Hned v úvodu zápasu se do první střelecké pozice dostal hostující Mužikov, bránu ale netrefil.
1'
Hráči obou týmů jsou již na trávníku. Zápas ve skupině A Evropské ligy za pár chvil začne.

Villarreal CF: Barbosa – M. Gaspar, Bonera, Semedo, J. Costa – Castillejo, Hernández, Trigueros, Fornals – Ünal, N. Sansone.
Náhradníci: Cantero – Álvaro González, Čeryšev, Bacca, Bakambu, Antonio Rukavina, Leo Suárez.

FC Astana: Erić – Postnikov, Logviněnko, Aničić, Šomko – Bejsebekov, Majeuski, Grahovać, Mužikov – Twumasi – Murtazajev.
Náhradníci: Mokin, Dujsen – Šitov, Tomasov, Tagybergen, Šajchov, Malij.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović.
Dnešní zápas bude zajímat i české fanoušky. Ve skupině A totiž vedle Astany a Villarrealu hraje spolu s Maccabi Tel Aviv také pražská Slavia. Papírově vcelku vyrovnaná skupina nemá žádného jasného favorita, na postup do jarních bojů myslí všechny týmy.
Přestože Astana patří dlouhé roky k tomu nejlepšímu, co kazašský fotbal nabízí, favoritem dnešního zápasu jsou fotbalisté španělského Villarrealu. Přesto ale fotbalisté španělského klubu potřebují dnes zabrat. V ligové soutěži se jim totiž zatím nedaří – ze tří zápasů uhráli pouze tři body za výhru nad Realem Betis o minulém víkendu 3:1. Kazašská liga se hraje systémem jaro – podzim a pár kol před koncem sezony je na tom Astana dobře. Je na prvním místě tabulky a s velkou pravděpodobností obhájí titul.
Hezký čtvrteční večer všem fanouškům kvalitního evropského fotbalu. Po úterních a středečních zápasech Ligy mistrů se o slovo dnes hlásí i druhá nejsledovanější evropská pohárová soutěž – Evropská liga. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj domácího Villarrealu proti hostující Astaně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.