Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Linz - 3. října 2019   21:00

Sporting
Sporting
58' Phellype (B. Fernandes) • 63' B. Fernandes (Phellype)
2:1
(0:1)
Linz
Linz
16' Raguz
Sporting
Ribeiro – Mathieu, Neto (46. Vietto), Coates – I. Doumbia – Acuňa (73. Borja), B. Fernandes (C), Wendel (58. Henrique), M. Luís – Phellype, Bolasie.
Maximiano – Ilori, Henrique, Camacho, Vietto, Jesé, Borja.
Alain Durieux – G.F. Becker, J. Da Silva (LUX)
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
Linz
A. Schlager – Wiesinger, Trauner, Filipović – Ranftl, Michorl, Holland, Potzmann (72. Renner) – Frieser (80. T. Sabitzer), Raguz (55. Klauss), Goiginger.
Gebauer – Pogatetz, Renner, Klauss, Müller, S. Tetteh, T. Sabitzer.

To už však domácí celek nemusí mrzet, neboť nakonec vítězí v dnešním zápase!
Linz ve druhém poločase hrál stejně jako v tom prvním. Opět měl dobrý start do poločasu a nebyl daleko k tomu, aby se dostal do dvou brankového vedení. Avšak pak si vybrali slabší desetiminutovku, kdy soupeř otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Ten si v následujícím čase v poklidu hlídal své vedení. Nicméně v závěru zápasu převzali otěže zápasu opět hosté a Sporting se již dal vyloženě na bránění. Linz sympaticky ohrožoval branku, ale k vytouženému bodu se jim nakonec nepodařilo dopracovat.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:12. Rohy: 7:11. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:16.
90+5'
90+4'
Lisabon se následně dostal do přečíslení tří na jednoho. Všechno dobře provedli, avšak závěrečnou střelu dokázal vyrazit vybíhající Alexander Schlager!
Zákroky brankáře Alexander Schlager: 2.
Zákroky brankáře Renan Ribeiro: 3.
90+4'
Centr ze střední vzdálenosti poslali hosté do vápna, ale míč se odráží mimo pokutové území.
90+4'
Eduardo Henrique fauluje na vlastní půlce a Linz bude mít jednu poslední šanci k vyrovnání.
90+3'
Gernot Trauner mohl být hrdinou, ale to by musel hlavičku lépe umístit pod horní tyčku. Celá situace se odehrála po dalším rohovém kopu Linze.
90+2'
Celkem čtyři minuty nastavil hlavní sudí.
90+1'
Hostující hráč to zkusil z dálky a jeho pokus nebyl vůbec špatný. Přízemní pokus zamířil jen kousek od levé tyčky.
90'
Běží nám poslední minuta základní hrací doby a uvidíme, jestli se ještě dočkáme nějakého pozdvižení před jednou či druhou brankou.
89'
Hosté vhazují míč na polovině rakouského celku a určitě se zde budou chtít zdržet co nejdéle.
88'
Thomas Sabitzer se dostal k míči před brankou, avšak byl mu signalizován faul.
87'
LASKU se pomalu a jistě krátí čas. Rozhodně by si za svůj dnešní výkon zasloužil bod.
85'
Přetažený centr hostů z rohového kopu, na který si krkolomně našel cestu Ribeiro, který nakonec dokázal vyrazit míč k postranní čáře. Následoval další centr, po kterém hlavičkoval hostující hráč, avšak už byl hodně z úhlu a nedokázal svou hlavičku umístiti více mezi tři tyče.
84'
Menší pře mezi hráči, kdy se Sporting snažil sabotovat a zdržovat rozehrávku hráčů Linze, kteří neměli pro jejich "šaškování" pochopení.
82'
Renner bude v pořádku a hra nám pokračuje. Vhledem k aktuálnímu stavu zápasu nás nejspíše čeká zajímavý závěr.
81'
Rene Renner se v souboji se soupeřem střetl s hlavou a nyní je ošetřován.
80'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Dominik Frieser, přichází Thomas Sabitzer.
79'
Bruno Fernandes si neodpustil řeči směrem k rozhodčímu, který mu zato ukazuje žlutý kartónek.
78'
Renan Ribeiro předvedl jeden ze svých dnešních nejdůležitějších zákroků. Konečky prstů dokázal vyrazit pěknou střelu Thomase Goigingera!
78'
Hosté se však velmi rychle vrací k míči a Sporting si zase koleduje o inkasování.
77'
Thomas Goiginger si vzal příliš velké sousto a nedokázal přejít přes dobře postavenou defenzívu Sportingu.
76'
K tomu jim mohl pomoci rohový kop, z vápna hlavičkoval James Holland, ale poslal míč asi metr nad branku.
75'
Hosté jsou více na míči v posledních minutách. K vyrovnání mají ještě něco málo přes čtvrt hodiny hry.
74'
João Klauss, poměrně čerstvý hráč na hřišti, se pokoušel na levé straně obejít soupeře, ale ten jej nepustil do vápna či k přihrávce.
73'
Nyní se nám dvě minuty spíše nehrálo a oba celky sáhly ke svým dalším střídáním.
73'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Cristian Borja.
72'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Marvin Potzmann, přichází Rene Renner.
71'
Žlutou kartu dostává Luiz Phellype (Sporting Lisabon).
70'
Další centr, který však nebude znamenat nic zajímavého. Linz pokračuje ve své snaze něco vymyslet na polovině Sportingu.
69'
Hosté se nejspíše dokázali oklepat z nepříznivého vývoje a nyní kombinují na polovině soupeře.
68'
Ten se však zničehonic dostal do šance! V pokutovém území obránci tak nějak opomenuli jednoho hráče Linze, který z první vystřelil, avšak přesně do míst, kde se přemísťoval Renan Ribeiro!
67'
Sporting se nyní hlavně snaží uklidnit svou hru a snaží se držet míč na svých kopačkách a nedopřát soupeři, aby se dostal do nějakého tlaku.
65'
Uvidíme, jak se s novou situací dokáže vypořádat, nyní měl snahu o útok, ale přichází o míč.
64'
Linz ztratil na chvíli půdu pod nohami a nyní je on v pozici, kdy musí dohánět.
63'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Domácí celek využil euforie z první branky a rázem otáčí vývoj ve skóre. BRUNO FERNANDES si naběhl do volného prostoru a dostal přesný míč. Střelou k levé tyčce (od které se míč ještě odrazil) otáčí vývoj zápasu ve prospěch svého celku. Asistence: Luiz Phellype.
61'
Domácím rázem narostla křídla a nyní zaměstnávají obranu soupeře.
60'
Domácí zahrávali standardní situaci a přímá přízemní střela na branku mířila k pravé tyčce a Alexander Schlager měl co dělat, aby doškočil a chytil míč!
58'
Sporting zahrával rohový kop, ze kterého vyrovnává stav zápasu! Fernandes vyslal centr od rohového praporku a LUIZ PHELLYPE hlavičkuje míč k levé tyčce. Asistence: Bruno Fernandes.
58'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Wendel, přichází Eduardo Henrique.
57'
Žlutou kartu dostává Philipp Wiesinger (LASK Linz).
56'
Dominik Frieser se rozběhl po levé straně, stihl míč na hrací ploše a ještě dokázal dobře odcentrovat. Na jeho pobídku si naběhl Thomas Goiginger, který ve skluzu zakončuje do boční sítě.
55'
Prozatím jediný střelec, Raguz, je stažen ze hřiště a nahrazuje jej Klauss.
54'
Přesný dlouhý centr na levou stranu, který si zpracoval Marvin Potzmann. Avšak jeho centr už nebyl přesný a našel jen hlavičku bránícího hráče před brankou.
53'
Ani další útok domácích nepřinese nic, nyní si nerozuměli v souhře a hráč přihrával nesmyslně do volného prostoru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
52'
Teď sice měli k dispozici zahrávání rohového kopu, který nic neznamenal. Alexander Schlager musel zasahovat až proti další střele z větší dálky.
51'
Jérémy Mathieu skluzem zabránil soupeři k postupu na branku. Domácí se dostávají pod tlak.
50'
No, a Thomas Goiginger využil zaváhání dvou obránců, kteří jej laxně bránili. Nakonec zamířil mimo tři tyče, ale Sporting má opět špatný start do poločasu.
49'
Linz opět míří před branku soupeře a už se pohybuje na hranici vápna Sportingu.
48'
A dobrý centr hlavičkuje Gernot Trauner, který nemířil vůbec špatně. Míč se snesl pár centimetrů nad horní tyčku!
47'
Peter Michorl míří k rohovému praporku, aby rozehrál další roh svého celku.
46'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Luís Neto, přichází Luciano Vietto.
46'
Začátek zápasu nám ihned přinesl velkou šanci v podání hostí, kteří byli v úvodní čtvrt hodině zápasu aktivnějším celkem, který se dostával do střeleckých zakončení. Následně dokázal i vytěžit branku a po právu se dostali do vedení. Sporting měl světlé chvilky, ale příliš mnoho šancí si nevytvořil a spíše kombinoval s míčem bez toho, že by si vytvořili nějakou šanci směrem na branku Linze. Pokud budou chtít domácí pomýšlet na nějaký bodový zisk, musí do druhého poločasu hodně změnit hru.
45+1'
45'
Reinhold Ranftl však také neunikne karetnímu trestu. Těžko říci, jestli za to přidržení nebo spíše za moc zbytečné simulování.
44'
A teď už to bude žlutá karta pro Acuňu! Tentokrát si na paškál vzal Reinholda Ranftla. Ten jej však v souboji přidržel, Acuňa se však proti němu ohnal rukou a zasáhl jej do oblasti krku.
43'
Blíží se nám závěr prvního poločasu, posledních deset minut nám opravdu nic zajímavého nenabízí.
41'
Teď se snaží domácí o nějakou akci před brankou soupeře, ale ani oni nedokázali ohrozit branku. Hra se nyní přelévala z jedné strany na druhou, nicméně bez efektu šance.
40'
Avšak soupeř se nyní nedostal do žádné ohrožující šance.
39'
Další pasáž hry, kdy se domácí nechali zatáhnout před svou branku.
37'
Reinhold Ranftl bude u míče dříve a bezpečně jej odkopává před dotírajícím hráčem do zázemí.
36'
Philipp Wiesinger dokázal hlavičkou odvrátit centr. Následovala střela soupeře, která však mířila hodně vysoko nad branku.
35'
Lisabon se nyní dostal do kombinace na půlce Linze. Nakonec si vybojovali faul a budou zahrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti.
34'
Následná standardní situace přinesla pokus o centr do vápna, který byl okamžitě odvrácen.
34'
Philipp Wiesinger potřeboval i menší ošetření a nyní se chvíli na hřišti nehrálo.
33'
Philipp Wiesinger byl ostře faulován Acuňou, který do něj zajel skluzem. Acuňa nebude nejspíše potrestán, ale hlavní sudí mu výrazně domlouvá.
32'
Jérémy Mathieu blokoval střelecký pokus, který by však neznamenal výrazné nebezpečí pro brankáře Ribeira.
32'
Naopak nyní měl práci při bránění útočného pokusu rakouského celku.
31'
Po půl hodině vedou hosté stále jedno brankovým rozdílem a zatím dění na hřišti nenasvědčuje nic tomu, že by se mělo konat vyrovnání ze strany Sportingu. Alespoň v dohledné době...
30'
Před branku Linze však přiletěly další dva centry. Ten druhý dokázal jeden z hráčů hlavičkovat, ale mimo tři tyče.
29'
Marcos Acuňa dostal přesný míč na levé straně a odcentroval. Jeho centr už však nebyl přesný.
28'
A když už se domácí dostanou přes půlku, tak narazí na připraveného soupeře na hranici jejich vápna.
27'
Sporting kombinuje s míčem na vlastní polovině. Jejich soupeř si precizně hlídá polovinu hrací plochy.
25'
Ani hostům se nyní nedaří něco dalšího vymyslet a sledujeme hlušší pasáž hry.
24'
Pomezní rozhodčí nyní zastavuje útočnou akci Linzu kvůli ofsajdu.
23'
Domácím se však zatím nedaří nic vytvořit ani směrem dopředu. Jsou to od nich dlouhé a nepřesné míče, které končí v zázemí nebo u brankáře Schlagera.
22'
Bruno Fernandes se nyní snažil zpracovat dlouhý a nepřesný centr. Avšak bylo předem jasné, že neuspěje a míč končí v zázemí.
21'
Sporting nechává hodně prostoru a soupeř toho náležitě využívá. Nyní dobře střílel Dominik Frieser, jen mu chyběla přesnost. A opět to bylo po špatné rozehrávce obránce.
19'
Avšak daleko se s míčem nedokázali dostat a Renan Ribeiro musel čelit dalšímu zakončení a připisuje si úspěšný zákrok.
18'
Linz napadá soupeře, který má nyní problémy dostat míč z vlastní poloviny. Nyní se jim to však podaří, protože se Linz provinil útočným faulem.
17'
Domácí si koledovali o dostání branky od úvodních minut a po právu se hosté dostali do vedení.
16'
Linz právě vstřelil branku!
A je tu první branka zápasu. Sporting nyní doplatil na laxní rozehrávku. Soupeř vybojoval míč, MARKO RAGUZ dokázal na hranici vápna kličkou obejít obránce a pěkně se trefuje k pravé tyči.
16'
Centr do vápna Linze, hráč se pokoušel hlavičkovat, ale mimo branku.
15'
Úvodní čtvrt hodinka nám žádnou branku nepřinesla. Hosté měli jednu velkou šanci v první minutě zápasu.
14'
Lisabon se opět v posledních minutách nechává zatlačit před svou branku.
13'
Centr přeletěl celé pokutové území až na druhou stranu, kde budou hosté vhazovat aut.
12'
Po delší odmlce je tu opět šance hostí. Dobrá střela byla nakonec blokována na rohový kop!
10'
Miguel Luís dostal míč do běhu, ale nakonec zasekl míč a celou akci zabrzdil. Rozehrává zpět na své spoluhráče poblíž poloviny hrací plochy.
9'
Sportingu se postupně daří srovnat hru se svým soupeřem a nyní sledujeme hru spíše mezi oběma šestnáctkami.
8'
Dlouhý míč na Bolasiho, který však neměl šanci tuto pobídku zpravovat. Následuje odkop od brankáře Schlagera.
8'
Zvolili dlouhý aut do vápna, na který defenzíva Sportingu adekvátně zareagovala.
7'
Kombinace Linzu na pravé straně se jim nepodařila, ale získávají autové vhazování.
6'
Renan Ribeiro bez problémů získává míč, když soupeř nepřesně rozehrál dlouhým míčem.
5'
Další roh v podání hostů, kteří mají velmi dobrý vstup do dnešního utkání.
4'
Ten si nyní rozehráli na krátko, míč nakonec sbírá Bruno Fernandes, který jej dostává z pokutového území.
4'
Defenzíva Sportingu si nyní poradila s útokem po levé straně a nabízí soupeři další roh.
3'
Sporting taktéž zahrával po své první útočné akci rohový kop, který však neznamenal výrazné nebezpečí pro branku Linzu.
2'
Renan Ribeiro vyráží míč po rohovém kopu a ihned v začátku zápasu měl plno práce.
1'
Dominik Frieser se dostal do první šance, nejprve vyslal přízemní střelu, kterou Renan Ribeiro špičkou nohy dokázal vykopnout. Frieser se dostal ještě k dorážce, kterou také dokázal brankář Sportingu eliminovat! Následné odkopává obránce míč na roh!
1'

Sporting Lisabon: Ribeiro – Mathieu, Neto, Coates – I. Doumbia – Acuňa, B. Fernandes (C), Wendel, M. Luís – Phellype, Bolasie.
Náhradníci: Maximiano – Ilori, Henrique, Camacho, Vietto, Jesé, Borja.

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Trauner, Filipović – Ranftl, Michorl, Holland, Potzmann – Frieser, Raguz, Goiginger.
Náhradníci: Gebauer – Pogatetz, Renner, Klauss, Müller, S. Tetteh, T. Sabitzer.

Rozhodčí: Alain Durieux – G.F. Becker, J. Da Silva (LUX).

Sporting Lisabon
Sporting nezačal nový ročník Evropské ligy nejlépe, když po boji padl 2:3 s nizozemským PSV Eindhoven. V daném zápase se snažili jen dotahovat náskok svého soupeře. Dali sice dvě branky, potažmo tři, neboť jedna branka soupeře byla po vlastní teči hráče Sportingu. Sporting měl nyní ve své domácí soutěži menší krizi, kdy ve třech zápasech dvakrát prohrál a jednou remizoval. Avšak v posledním utkání už bodovali opět za tři body. Proti rakouskému zástupci jsou favority a uvidíme, jestli tuto úlohu potvrdí.

LASK Linz
Linz naopak ve svém prvním zápase dokázal bodovat za tři body! Na svém hřišti porazil Rosenborg 1:0. O jedinou branku ve třetí minutě nastavení prvního poločasu se postaral Holland. Dnes je však čeká o něco těžší soupeř, se kterým se v minulostí ještě nepotkali a bude to pro rakouský celek premiéra ve vzájemném střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.