FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Jablonec - 23. února 2018   18:00

0:1
(0:0)
Jablonec
64' Lischka  (Trávník)

F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bílovský, Holík (63. Doumbia), Daniel Tetour – Milošević (72. Djuranović), Holenda, Koreš (70. Schranz).
M. Hruška – Doumbia, Brandner, Djuranović, Bezpalec, Schranz, Preisler.
Zelinka – Hájek, Pochylý
Na Julisce, Praha-Dejvice
827 diváků
V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník, Považanec (83. V. Kubista) – Masopust (46. Zelený), Chramosta (76. Doležal), Jovović.
Hanuš – Piroch, Zelený, D. Breda, Doležal, Janković, V. Kubista.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Střely na branku: 0 – 4
Je dobojováno. Zápas vinou zpožděného začátku a poté přerušení v jeho průběhu skončil po dvou a půl hodinách a hosté si z Julisky odvezou všechny tři body. Na střelu Davida Lischky ze čtyřiašedesáté minuty nikdo nedokázal navázat a Jablonečtí tak v jarní části získávají znovu plný počet bodů. Domácí naopak odejdou z mrazivého hřiště bez jediného bodu.
90+3'
90+3'
Ještě následoval odkop od jablonecké branky a pravděpodobně to byl poslední dotyk míče v tomto utkání. Zápas je tedy už u samého konce.
90+2'
Dukla dostala k dispozici míč po faulu jabloneckého hráče a okamžitě domácí přemisťují na opačnou stranu, kde se ještě pokusí ohrozit branku Vlastimila Hrubého.
90+1'
Akce domácích skončila velmi rychle a u míče jsou tak znovu Jablonečtí, které ještě sbírají poslední zbytky sil a tlačí se do útoku.
90'
Hlavní rozhodčí Zelinka nastavuje tento zápas o tři minuty navíc nad rámec řádné hrací doby.
89'
Hosté se už příliš nikam neženou a začínají bránit svůj těsný náskok. Poté domácí zahráli rukou a u míče tak budou hráči v zelených dresech, což jim rozhodně hraje do karet.
88'
Jovović hlavičkoval těsně před domácí brankou, ale balón poté sebral Filip Rada, jenž tak odkopne míč zase daleko od své branky.
87'
Djuranović podkopl na pravé straně před velkým vápnem Zeleného, sudí ale naznačuje, že vše bylo v pořádku a následovat tak bude další odkop od branky Filipa Rady.
86'
Další nepříjemný centr přilétl do pokutového území, hráči Dukly ale opět nedokázali před Hrubým zakončit. Následuje tak odkop od jeho branky.
86'
Míč se sice dostal do pokutového území, ovšem tam ho hosté vyrazili do bezpečí a nedovolili jakékoli ohrožení Hrubého branky.
85'
Frederik Bílovský byl faulován za polovinou soupeřova území a domácí tak mají volný přímý kop.
84'
Zelený poslal přihrávku Tomáši Hübschmanovi, který z hranice velkého vápna vyslal prudkou střelu, kterou ale trefil pouze Martina Jiránka, jenž tak zabránil další akci hostů.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Vojtěch Kubista.
82'
Jablonečtí u zadní čáry vybojovali volný přímý kop, když byl faulován Doležal Ostojićem. Zajímavá šance se tak rodí na hostující straně.
81'
Jdeme do poslední desetiminutovky utkání. U míče jsou hosté a snaží se ještě projít do dalšího útoku před domácí branku.
80'
Podaný nešetrně zajel do soupeře a podkopl ho zezadu. Za to dostává žlutou kartu a směrem k soupeři se omlouvá.
79'
Doležal se hned dostal k míči a potáhl akci směrem k domácí brance, ale fotbalisté Dukly nic takového nedopustili a sebrali hostům míč. Jdou tak do další útočné akce.
78'
Centr pak zamířil na Podaného, kterého ale jablonečtí hráči vytlačili mimo brankové území a domácí se tak do zakončení vůbec nedostali.
77'
Další rohový kop pro Duklu, která tak zůstane stále na polovině Jablonce.
76'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Martin Doležal.
76'
Mohamed Doumbia poslal střelu z hranice velkého vápna, ale obrana Jablonce byla na svém místě a nedopustila, aby hráči Dukly jakkoli ohrozili Hrubého branku.
75'
Agilní Jakub Podaný nepřešel přes obranu Jablonce a jeho snaha tak byla marná. Hosté stále vedou rozdílem jediné přesné trefy a drží tak těsný náskok.
74'
Domácí ho ale zahráli špatně a k ohrožení jablonecké branky tak vůbec nedošlo.
74'
Tetour střílel nebezpečně na branku hostů. Míč tečoval jeden z hráčů Jablonce a skončil za zadní čárou. Rohový kop tak zahrají domácí hráči.
73'
Dukla ubránila další akci Jablonce a sama se pak snažila projít opět na druhou stranu. Ostojić centroval míč směrem k velkému vápnu, ale nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl.
73'
Dnešní utkání sleduje 827 diváků.
72'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Branislav Milošević, přichází Uroš Djuranović.
71'
Další akce hostů, ti se dostali do zakončení před velkým vápnem, ale střela Chramosty mířila pouze vysoko nad branku Dukly. Odkop bude mít Filip Rada.
70'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Štěpán Koreš, přichází Ivan Schranz.
68'
Na druhé straně sebral odražený balón Filip Rada a také on hned balón poslal až na druhý konec hřiště. Útočit tak jdou hráči domácího celku.
66'
Vlastimil Hrubý zasahoval proti hostující střele a zabránil tak další šanci hostů. Hned na to pak odkopl míč mimo ohrožení vlastní branky.
65'
Domácí se snažili najít bleskovou odpověď, jejich pobyt na polovině Jablonce byl ale příliš krátký a hosté se tak dostávají do dalšího průniku před dukelskou branku.
64'
Jablonec právě vstřelil branku!
A hosté se z této standardní situace dostávají do vedení. Michal Trávník poslal nadýchaný centr do pokutového území, kde si dobře vyskočil DAVID LISCHKA a hlavou pak usměrnil míč přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Asistence: Michal Trávník.
63'
Vlastimil Hrubý odkopl míč na druhou stranu a poslal svůj tým znovu do útoku. Jablonečtí pak po nepřesné střele vybojovali alespoň rohový kop.
63'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Mohamed Doumbia.
61'
Považanec trefil kolenem Holíka a dostává za to žlutou kartu. Vůbec první v tomto utkání.
60'
Jan Chramosta málem otevřel účet dnešního utkání. Ocitl se tváří v tvář Radovi, jeho střela ale prolétla nad ním a stejný hráč pak ani nedorazil balón do odkryté branky! Tu trestuhodně minul.
59'
Michal Trávník svou přihrávkou našel jen hruď domácího obránce a hráči Dukly tak zastavili další možnou šanci jabloneckého celku.
58'
Chramosta pak sám centroval z levé strany do pokutového území, míč ale okamžitě sebral Filip Rada a zabránil tak další šanci hostů z Jablonce.
58'
Hanouskův centr nenašel nabíhajícího Chramostu a slibně se rodící akce na jablonecké straně tak skončila dříve, než začala.
57'
Domácí dostali míč za postranní čáru a hosté tak budou mít k dispozici další autové vhazování.
56'
Daniel Tetour si naběhl až před vyběhnuvšího brankáře Jablonce. Hrubý ale na míč dosáhl včas a Tetoura do žádného zakončení nepustil. Následně pak jdou útočit opět hosté z Jablonce.
54'
Považanec poslal přihrávku přímo na nohu Jovoviće, který se ještě natlačil do pokutového území, Radu ale ohrozit nemohl. Koreš mu míč sebral.
53'
Jan Holenda zahrál bleskově autové vhazování, poté si naběhl na hranu velkého vápna, kam dostal přihrávku. Jeho střela ale byla sražena hostující obranou mimo.
52'
Centr pak přilétl do pokutového území, kde ovšem nebyl nikdo z Jabloneckých a Filip Rada ho tak odkopne do bezpečí, a sice daleko od své branky.
51'
Navíc vybojovali rohový kop a je to další standardka pro hostující celek. Ten zahraje opět Michal Trávník jako tomu bylo i v předchozích případech.
50'
Jejich akce měla pouze jepičí život, záhy se pak na míč dostali zase hosté a už spěchají s balónem před domácí branku.
49'
David Lischka poslal míč Matěji Hanouskovi, to ale bylo ze strany Jablonce vše. Ten se na polovinu Dukly nedostal a pokračovat s míčem na kopačkách budou právě fotbalisté domácího celku.
48'
Další akce domácích. Efektní patičkou poslal míč Podaný Kušnírovi, ale ten o něj záhy přišel. Hosté se tak na druhé straně pokusili o útok. Byla z toho další střela, ta ale mířila jen mimo domácí branku.
47'
Holík odcentroval balón do šestnáctky. Na ten si ale vyskočil hostující brankář Hrubý, který ho pak odkopl daleko od svého zařízení.
46'
Jakub Považanec se dostal s míčem na polovinu soupeře a než stačil rozehrát, zakopl ho za postranní čáru. Milošević totiž padl k zemi. Hned na to poté domácí sportovně vrací míč Jablonci.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Jaroslav Zelený.
46'
Střely na branku: 0 – 2
První poločas tohoto utkání je za námi. Utkání začalo zhruba s dvanáctiminutovým zpožděním kvůli zhasnutým světlům. Po patnácti odehraných minutách se musel zápas přerušit kvůli stejnému problému a dlouho se tak nehrálo. Nakonec už vše funguje a poločas byl dohrán. Ani jeden tým se nedokázal trefit mezi tři tyče, a tak jsme dosud úvodní branku neviděli. Snad se dočkáme v další části hry, která začne přibližně v 19:40.
45'
44'
První poločas se blíží pomalu, ale jistě ke svému konci a stále jsme úvodní branku neviděli. Nyní jsou u míče domácí a ještě se pokusí zahrozit před Hrubého bránou.
43'
Tomáš Holeš předvedl dobrý průnik od vlastní poloviny až na tu domácí, poté chtěl balón poslat na spoluhráče, ale zastavil ho další Tetourův obranný zákrok.
42'
Považanec na pravé straně neprocedil míč do pokutového území. V cestě mu stál Daniel Tetour, jenž se poté dostal také k míči a míří s ním postupně před hostující branku.
41'
Pernica nepustil do úniku Tetoura a hosté tak zůstávají na polovině Dukly. Jablonečtí budou zahrávat další autové vhazování.
40'
Hráči Jablonce ke konci prvního poločasu více ožili a častěji se dostávají do předbrankového prostoru Dukly. Další střelu vyslal Chramosta, ale ta byla hodně nepřesná.
39'
Jovović střílel z růžku velkého vápna a do akce musel domácí brankář, který si tak připsal svůj další zákrok. Následně pak odkopl míč daleko od svého zařízení.
37'
Michal Trávník bojoval o míč s Ondřejem Kušnírem, nakonec ho vybojoval hostující hráč a Jablonec tak pokusí ohrozit domácí branku další střelou.
36'
Další standardní situaci v podobě volného přímého kopu zahrávala Dukla, která ale s touto situací dobře nenaložila. Míč si tak v pohodě přebírá Vlastimil Hrubý, který ho odkopne mimo ohrožení své branky.
35'
To se jim ovšem nepodařilo a rázem se tak mohou přemístit opět hosté na opačný konec hřiště.
34'
Na polovině Jablonce budou zahrávat další autové vhazování domácí hráči, kteří se pokusí projít do další útočné akce.
33'
Lukáš Masopust utekl sám do pokutového území, u značky pokutového kopu ovšem nedokázal vystřelit a Jablonečtí tak zmařili další svůj útok.
32'
Chramosta střílel lobem na domácí branku, ještě si do pokutového území seběhl jeho spoluhráč. Hosté ale byli v ofsajdové pasti a jejich akce je tak zase u konce.
30'
Hosté se hned jali do dalšího útoku, který ale překazila zase pozorná domácí obrana. Ta zastavila rozehrávku Hübschmana s Jovovićem a hráči ve žlutých dresech tak jdou zase dopředu.
29'
Tak to byla nádherně sehraná standardní situace, Kušnír naznačil střelu, nakonec ho přenechal Jakubu Podanému a svou dělovkou orazítkoval tyčku hostující branky. Dukla tak nebyla daleko od úvodního gólu a byla to dosud největší šance v utkání!
28'
Daniel Tetour byl faulován kus před velkým vápnem a domácí mají před sebou další volný přímý kop ze slibné pozice. Uvidíme, zda se jim podaří ohrozit Hrubého branku.
27'
Jakub Považanec se dostal ke střele z hranice velkého vápna, ovšem jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Další akce hostů tak skončila bez gólového efektu.
27'
Lukáš Masopust je, zdá se, v pořádku a nyní se už hlásí o návrat na hrací plochu.
26'
Domácí při ošetření Masopusta mimo hřiště tak hrají proti deseti jabloneckým. Dostali se před velké vápno, ale střela z kopačky Tetoura se příliš nepovedla.
25'
Další jablonecký hráč se ocitl na zemi po srážce se soupeřem. Jedná se o Lukáše Masopusta, který je už za postranní čarou a nevypadá to s ním vůbec dobře. Petr Rada tak možná bude muset sáhnout k vynucenému střídání. Uvidíme.
24'
Ondřej Kušnír potáhl akci Dukly, chtěl najít svého spoluhráče, jenž byl o dva kroky vepředu. Ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná.
23'
U bližší tyče byl připraven Michal Trávník, ale dobře míč netrefil. Pokud by se tak stalo, asi by to byla velká šance Jablonce. Zatím si tak na první branku budeme muset stále počkat.
22'
Michal Trávník z rohu velkého vápna střílel pravačkou, míč šel ale mimo. Přesto ho domácí zakopli za zadní čáru a Jovović bude zahrávat další jablonecký rohový kop.
21'
Jovović se poté srazil se soupeřem a byl hodně otřesen. I sudí se přišel podívat na jeho zdravotní stav. Nakonec je ale vše v pořádku a nebylo potřeba lékařského ošetření.
20'
Vladimir Jovović se málem dostal přes Ondřeje Kušníra. Nakonec ale obránce domácích získal balón a poslal ho svým spoluhráčům směrem dopředu.
19'
Koreš poté z levé strany přihrával nabíhajícímu Podanému, ten ale na míč nedosáhl a už je u něho Tomáš Hübschman, jenž zahrává středem hřiště další akci jabloneckého týmu.
18'
Autové vhazování provedl Hanousek. Míč se dostal k Trávníkovi, ale tomu ho sebral Holenda, jenž poté otočil hru zase před jabloneckou branku.
17'
Znovu to ale nevyšlo. Dukla míč ztratila a nakonec se bleskově hosté přemístili na druhou stranu. Jenže také nic před Hrubým nevymysleli a o balón přicházejí.
16'
Hra tedy pokračuje s míčem na kopačkách domácích hráčů, kteří už míří znovu do útočné akce.
Už to vypadá nadějně. Světla zatím svítí a hráči obou celků se už krátce rozcvičují.
Problémy stále přetrvávají a hráči obou celků jsou stále v kabinách. Diváci této pauzy využívají k teplému občerstvení. Venku totiž panuje velká zima, rozhodně tento stav není vůbec příjemný jak pro ně, tak i pro samotné aktéry tohoto duelu.
16'
Tak hra bude znovu na několik okamžiků přerušena. Na Dukle zase zhasla světla a hlavní sudí tak posílá oba celky do kabin. Začne se opět, až se světla rozsvítí.
15'
Hra je zatím vyrovnaná i co se držení míče týče a zatím na úvodní branku zápasu musíme dále čekat.
14'
Hosté z Jablonce vybojovali další rohový kop, který opět zahraje Michal Trávník. Ten poslal balón do pokutového území, ale Chramosta svou střelu poslal jen do nohy obránce Ostojiće.
13'
Dukla zastavila další akci hostů, když další nákop ukryl Rada. Následoval tak další odkop od jeho branky. Dukelští tak mohou projít do další akce na druhé straně.
12'
Poté si míč sebral Jovović a chtěl ho centrovat do vápna, ale zvolil příliš velkou razanci a míč tak skončil pouze vysoko nad domácí brankou. Odkop od ní provede Filip Rada, syn trenéra Jablonce. Pro oba je to tedy dnes velmi pikantní duel.
11'
Jablonečtí podél pravé postranní čáry založili útočnou akci, v blízkosti branky ale poslal jeden z obránců Dukly za zadní čáru a Michal Trávník bude zahrávat rohový kop.
10'
Jakub Podaný dostal poté přihrávku a napálil míč z pravé strany, trefil ale pouze obránce hostujícího celku. Z této standardní situace tak hosté vyšli dobře.
9'
Lukáš Holík procházel do šestnáctky a uvnitř pokutového území byl faulován Janem Chramostou a dožadoval se penalty. Nakonec sudí vytáhl akci před velké vápno a domácí mají volný přímý kop.
9'
Ten zahrál Lukáš Holík. Míč se dostal až k brance Dukly, kde se ho snažil skluzem umístit Milošević, ale nebyl úspěšný a míč mezi třemi tyčemi neskončil.
8'
Podaný vyslal nadýchaný centr do pokutového území na nabíhajícího Holendu, ten ale z výskoku balón nezpracoval. Nicméně domácí stále drží útok a nyní budou zahrávat rohový kop.
7'
Tomáš Hübschman se snažil projít přes obranu Dukly, to se mu ale nepodařilo. Byl čistě zastaven a do akce tak jdou v tuto chvíli zase domácí fotbalisté.
6'
Pernica dlouho čekal na spoluhráče, aby mu mohl poslat míč. Před dotírajícími domácími hráči ale raději dvakrát zahrál balón na malou domů.
5'
Holenda si na hraně velkého vápna dobře nezpracoval míč, dále se tak nedostal a hosté si tak berou míč do své moci.
4'
Tentokráte vhazoval míč z postranní čáry domácí Jakub Podaný, míč se ale dostal znovu k Filipu Radovi, jenž tak měl další odkop od své branky.
3'
Další náznak akce Dukly skončil na kopačkách hráčů Jablonce a ti se pokusí o další útočnou akci. Zakládají svou akci z hloubi vlastní poloviny.
2'
Hanousek centroval do pokutového území, nikdo z jeho spoluhráčů ale na jeho přihrávku nedosáhl a v poklidu tak bude moci míč odkopnout od své branky Filip Rada.
2'
Jiránek hledal Koreše, ale u postranní čáry bylo plno. Nakonec balón skončil znovu v zámezí a hráči v zelených dresech tak mají další autové vhazování.
1'
Místo toho ale přišli o míč a u něho jsou hosté. Ti vybojovali autové vhazování a hned na to pak také rohový kop. Ten zahrají z pravé strany.
1'
O výkop se postarali domácí fotbalisté a okamžitě zakládají svou první akci v tomto utkání. Zatím jsou ale stále na své polovině a vraceli míč brankáři. Až ten odkopl balón daleko od své branky.
1'
Už to vypadá nadějně, hráči obou celků jsou už na hrací ploše a za malý okamžik jdeme na to.
Kvůli technickým problémům na stadionu začne zápas se zpožděním. Došlo k poruše světel. Až bude vše v pořádku, zápas bude moci začít.

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bílovský, Holík, Daniel Tetour – Milošević, Holenda, Koreš.
Náhradníci: M. Hruška – Doumbia, Brandner, Djuranović, Bezpalec, Schranz, Preisler.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník, Považanec – Masopust, Chramosta, Jovović.
Náhradníci: Hanuš – Piroch, Zelený, D. Breda, Doležal, Janković, V. Kubista.

Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Pochylý.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly v srpnu loňského roku. V rámci čtvrtého kola HET ligy se na hřišti v Jablonci zrodila remíza 2:2. Pro Duklu to byl cenný bod, Jablonec naopak ztratil. Bude dnes úspěšný?
FK Jablonec

Hosté z Jablonce jsou zatím sedmí a na své konto si připsali čtyřiadvacet bodů. Stíhají tak čtvrtou Spartu, na kterou ztrácejí sedm bodů a také oni mohou být ještě ve hře o pohárovou Evropu. Malá naděje ještě žije. Jablonečtí své úvodní kolo jarní části zvládli výborně, když doma na svém stadionu dokázali zvítězit 2:1 nad regionálním soupeřem z Teplic. Na toto vítězství by rádi navázali i dnes na Dukle, aby si připsali další veledůležité tři body. Podaří se jim i v dnešním duelu plně bodovat nebo naopak Dukla svého soka potrápí a sebere mu nějaké body? To nám napoví až samotné utkání. Nenechte si ho ujít.
FK Dukla Praha

Dukla Praha je v tabulce HET ligy na desátém místě s dvaceti body. Na sestupové příčky má náskok sedmi bodů, což není mnoho a v každém utkání tak musí bodovat, aby se této části prvoligové tabulky vyhnula. Na pohárovou Evropu ztrácejí domácí hráči jedenáct bodů, respektive na čtvrté místo, které zaručuje kvalifikaci Evropské ligy, takže ještě mohou zabojovat i zde, i když je to spíše už jen v rovině teorie. V prvním utkání jarní části dokázali fotbalisté Dukly přivézt cenný bod ze Zlína, kde remizovali 1:1. Dnes by na svém hřišti také rádi bodovali, ovšem, nebudou to mít vůbec jednoduché.
Hezký páteční podvečer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu úvodní zápas osmnáctého kola HET ligy, kde o minulém víkendu začala jarní část a my prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy FK Dukla Praha a FK Jablonec. Pojďme si oba celky přiblížit. Zápasem Vás provede Vendula Zdražilová.