Fortuna liga Slovensko - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Senica - 16. března 2019   17:00

Z. Moravce - Vráble
30' Asanović  • 37' Kwin Kwin  • 90+2' Tkáč
3:2
(2:1)
Senica
Senica
25' Dangubič   • 74' Da Graca
Chovan – Čögley, Kwin Kwin, Asanović, Chren – Švec, Ľupták, Richtárech (64. Duga), Válovčan – Khomutov (35. Tkáč) – Dočekal.
Krnáč – Grozdanovski, Tkáč, Duga, Beseda, Práznovský, Kelez.
I. Kružliak – Benko, Štrbo – Kráľovič
Štadión FC ViOn (Zlaté Moravce)
Senica
Taborda – Otrísal, Dias, Da Graca, Krč – Klapan (66. Petshi), El Moudane, Tesija – Dangubič (57. Deretti), Ramírez, Castaňeda (75. Azankpo).
Vorel – Dubois, Addo, Deretti, Azankpo, Petshi, Vuković.

Dnes je to ode mě vše. Děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:16.
Souboj dvou posledních týmů přinesl skvělý fotbal. Senica vedla, Zlaté Moravce skóre otočili a i když hosté vyrovnali po chybě Chovana, hrdinou se stal v závěru utkání Vladimír Tkáč, který přišel jako střídající hráč.
90+2'
90+2'
Zlaté Moravce daly gól! Domácí jdou do vedení pár sekund před koncem a zdá se, že je rozhodnuto. Po přímém kopu poslal míč před malé vápno mezi stopery Noe Achille Amban Kwin a volný VLADIMÍR TKÁČ nedal Federicu Tabordovi žádnou šanci.
90+1'
Jean Deretti v pádu zakončil jen do míst, kde byl Adrián Chovan.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Utkání se blíží pomalu ke konci. Dokáže ještě jeden z týmů vstřelit branku a zvítězit?
87'
Zajímavý pokus vyslal na branku z dálky Jean Deretti, ten si ale Adrián Chovan pohlídal. Následně svou rozehrávku dal pouze do autu.
85'
Sofian El Moudane získal míč ve středu hřiště a poslal kolmici za obranu, Eric Ramírez se k ní však nedostal. Opět dobře zareagoval Adrián Chovan.
83'
Désiré Ségbé Azankpo se dostal k centru z levé strany, který si z ničeho nic našel Eric Ramírez. Ten zakončil těsně vedle branky.
82'
Boje o míč ve středu hřiště skončili autovým vhazováním pro Senicu.
81'
Denis Duga předvedl pořádně tvrdý zákrok zezadu u postranní čáry. Na zemi skončil Eric Ramírez.
79'
Ofenzivní faul končí akci domácích, provinil se Tomáš Dočekal. Rozehrávat bude Federico Taborda.
78'
Jean Deretti se téměř dostal do šance, u míče za obranu Zlatých Moravců byl však jako první brankář Adrián Chovan, který tak trochu odčinil svoji chybu.
75'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Frank Castaňeda, přichází Désiré Ségbé Azankpo.
74'
Senica dala gól! Adrián Chovan vyběhl velmi špatně po centrovaném míči, ten spadl za něho a volný CARLOS DANIEL DA GRACA dostal míč hlavou do sítě.
72'
Sacha Petshi ovládá střed pole poté, co se jako náhradník dostal na hřiště. Získává míče a podstupuje souboje. Jediné co mu nejde, jsou přihrávky dopředu.
70'
Dvacet minut před koncem je skóre utkání stejné, jako bylo o poločase. Dokáže Senica vyrovnat, nebo budou brát tři body Zlaté Moravce?
69'
Zlaté Moravce výborně brání a nepouští tak svého dnešního soupeře do větší brankové příležitosti.
67'
Žlutou kartu dostává Vladimír Tkáč (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
67'
I druhý poločas přináší dobrý fotbal, bohužel se do něho zbytečně vložily nebezpečně tvrdé zákroky, které mu škodí.
66'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Mihovil Klapan, přichází Sacha Petshi.
65'
Senica drží míč ve středu hřiště, postupně se dostává před šestnáctku soupeře.
64'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Dávid Richtárech, přichází Denis Duga.
62'
Žlutou kartu dostává Erik Otrísal (FK Senica).
61'
Žlutou kartu dostává Mihovil Klapan (FK Senica).
60'
Dávid Richtárech dostal pořádně tvrdý zásah u střídaček, kde zůstal ležet, hlavní rozhodčí ale dlouho nereagoval.
59'
Eric Ramírez si při zpracování míče pomohl rukou. Snaha rozvinout akci proto ani pořádně nezačala a už byla zastavená.
57'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Filip Dangubič, přichází Jean Deretti.
56'
Celou akci domácích byl přerušen ofenzivním faulem, o který se postaral Dávid Richtárech.
55'
Na poslední chvíli zasáhli obránci Senice, když se pokoušel vstřelit branku hlavou Noe Achille Amban Kwin.
54'
Peter Čögley se dostal k míči na pravé straně. Tomáš Dočekal získal pro svůj tým rohový kop.
52'
Zlaté Moravce se snaží útočit po pravé straně, tam je prostor přehuštěný. Senica si dává pozor.
51'
Adrián Chovan sice zasahovat nemusel, avšak Eric Ramírez poslal zajímavý pokus z dálky, který šel těsně vedle levé tyče.
49'
Tomáš Dočekal zakončoval z hranice velkého vápna, střela do středu branky nenadělala brankáři hostů problémy.
48'
Jakub Švec centroval z přímého kopu, kde se do zakončení tlačil Noe Achille Amban Kwin. Včas před ním odkopl míč Eric Ramírez.
46'
Na stadionu FC ViOn sledujeme na slovenské poměry velmi dobrý fotbal. Senica měla téměř půlhodiny více ze hry, šla do vedení, jenže FC ViOn zvýšil aktivitu a skóre utkání otočil. Zda hosté vstřelí další branku a zdramatizují toto utkání posledních celků, uvidíme ve druhém poločase.
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
45+1'
45+1'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Ke střele se mohl dostat jeden z hostujících hráčů. Pokus o vyrovnání byl ale zastaven domácím obráncem.
44'
Aktivní jsou stále více hosté, další útok v podání Erica Ramíreze.
43'
Jen těsně unikl žluté kartě po tvrdém zákroku u postranní čáry Filip Dangubič.
42'
Dopředu přešla Senica. Eric Ramírez si na křídle pohrál s obranou soupeře, ale následnou střelu k tyči si pohlídal Adrián Chovan.
41'
FC ViOn Zlaté Moravce získal rohový kop, ještě než stihli hráči míč zakončit, byl zapískán útočný faul.
39'
Frank Castaňeda si skvěle naběhl na přihrávku. Sám před brankou ale nedokázal zakončit. Srazil se s tyčí, ale vypadá to, že by měl být v pořádku.
37'
Zlaté Moravce daly gól! Po odvráceném přímém kopu domácích příšla přihrávka z pravé strany, následná skrumáž, ve které se dostal k míči NOE ACHILLE AMBAN KWIN, který se trefil přesně do branky. Domácí tak otáčí vývoj utkání!
35'
Žlutou kartu dostává Roberto Dias (FK Senica).
35'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Vladyslav Khomutov, přichází Vladimír Tkáč.
34'
Přes protihráče se dostal ke střele Jakub Švec. Jeho ránu musel Federico Taborda vyrážet nad branku.
33'
Prudký centr poslal z pravé strany Martin Válovčan, ten odvrátil Carlos Daniel Da Graca.
32'
Zlaté Moravce jsou stažené na vlastní polovině a nechávají soupeře kombinovat s míčem.
30'
Zlaté Moravce daly gól! Je vyrovnáno! ANTONIO ASANOVIĆ vstřelil branku poté, co se hráči domácích dostali poprvé do větší šance. Nejprve nezakončil hlavou Tomáš Dočekal a poté, co se špatným odkopem ukázal Eric Ramírez, se trefil obránce Zlatých Moravců z voleje přesně.
27'
Žlutou kartu dostává Dávid Richtárech (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
26'
Senica se dostala do zaslouženého vedení, protože od začátku měla víc ze hry.
25'
Senica dala gól! Tomáš Dočekal se provinil útočným faulem před šestnáctkou hostů. Senica začala kombinovat od stoperů, k míči se dostal Eric Ramírez, následně přihrál FILIPU DANGUBIČOVI, který se trefil nechytatelně k tyči.
24'
Senica se snažila vytvořit si šanci přes levou stranu. Přes přehuštěný prostor se jim to nedaří.
23'
Senica je stále v držení míče. Míč mají na kopačkách více než jejich soupeř.
21'
Marko Tesija se pokoušel na hranici šestnáctky přihrát nebo vystřelit, ale ani jednu variantu nezvolil, protože mu míč vzala dvojice soupeře.
20'
Martin Chren odvrátil centr Jakuba Krče do šestnáctky Zlatých Moravců. Senice nadále pokračuje v ofenzivním snažení a dělá problémy obraně domácích.
18'
Federico Taborda poslal míč výkopem do středu hřiště, kde byl faulovaný Sofian El Moudane. Provinil se Vladyslav Khomutov.
16'
Eric Ramírez se snažil vybojovat míč, provinil se ale faulem. Rozehrávat bude domácí brankář.
15'
Mihovil Klapan mohl postupovat po pravé straně. Průnik nevyužil a Senica pokračuje v postupné kombinaci.
13'
Centr do šestnáctky našel pouze brankáře Federica Tabordu.
13'
Jakub Švec bude zahrávat první rohový kop domácích.
12'
Marko Tesija získal obranným zákrokem míč na středu hřiště.
10'
Branislav Ľupták vystřelil zpoza šestnáctky velmi nepřesně. Míč by šel daleko od branky, ale přesto radši obrana hostů míč odkopla.
9'
Domácí se dostali do dobré akce, stoperská dvojice hostů ale zafungovala na jedničku.
7'
O centr z pravé strany se pokoušel Eric Ramírez, Adrián Chovan si útočnou akci hostů pohlídal.
6'
Nepřesně vystřelil vedle branky hostující Eric Ramírez.
4'
Po rohovém kopu přešli domácí do protiútoku, ten byl ale zastaven hráči Senice.
3'
Senica svoji aktivitu přetavila do první velké šance, Frank Castaňeda se dostal ke střele, ale brankář Adrián Chovan vyrazil jeho pokus na rohový kop.
2'
Senica začíná kombinaci ze své poloviny hřiště. Snaží se vytvořit první šanci.
1'
Zlaté Moravce nastupují v červených dresech, hosté ze Senice v modrých. Utkání o záchranu začíná.
1'

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Kwin Kwin, Asanović, Chren – Švec, Ľupták, Richtárech, Válovčan – Khomutov – Dočekal.
Náhradníci: Krnáč – Grozdanovski, Tkáč, Duga, Beseda, Práznovský, Kelez.

FK Senica: Taborda – Otrísal, Dias, Da Graca, Krč – Klapan, El Moudane, Tesija – Dangubič, Ramírez, Castaňeda.
Náhradníci: Vorel – Dubois, Addo, Deretti, Azankpo, Petshi, Vuković.

Rozhodčí: I. Kružliak – Benko, Štrbo – Kráľovič.
Vzájemné zápasy

V posledních 5 vzájemných zápasech se 2x radovala Senica a 2x Zlaté Moravce. Jednou se zrodila remíza. V těchto zápasech také nikdo nevyhrál venku.
FK Senica

Předposlední tým Fortuna ligy na jaře nepředvádí vůbec dobré výkony. V prvních čtyřech zápasech jarní sezóny prohrál všechny čtyři:

Senica – Slovan Bratislava 1:2
Dunajská Streda – Senica 1:0
Senica – Žilina 0:1
Trenčín – Senica 3:0

Nejlepším střelcem týmu je Roberto Dias s pěti brankami.
FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Tento tým se nachází na posledním místě tabulky se ziskem čtrnácti bodů. V prvních čtyřech zápasech jarní sezóny mají zatím tyto výsledky:

Zlaté Moravce – Dunajská Streda 1:2
Žilina – Zlaté Moravce 2:1
Zlaté Moravce – Trenčín 3:1
Ružomberok – Zlaté Moravce 4:0

Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Ďubek s pouhými čtyřmi brankami.
Dnes se společně podíváme na utkání 1. kola Fortuna ligy ve skupině o udržení, ve kterém se utká FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble a FK Senica.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.