Fortuna liga Slovensko - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Michalovce : Nitra - 22. února 2020   14:00

Michalovce
Michalovce
20' Kvocera
1:0
(1:0)
Nitra
Nitra
Michalovce
Kira – Konstantinidis, Carrillo, Soler, Vojtko – Grič – Kolesár, Žofčák (C) (73. Danko), Savvidis, Kvocera (67. Kountouriotis) – Sidibé (90+1. Neofytidis).
Dehtiar – Kountouriotis, Turik, Danko, Neofytidis, Kolesár, Hovhannisyan.
Nitra
Šípoš – Podhorin, Farkaš (C), Magda, Šurnovský (71. Vrábel) – De Jesus Nascimento (85. Danek), Faško – Chobot, Gatarić, Muleme – Ristovski.
Kuciak – Augusto, Javorčić, Fabiš, Danek, Vrábel, Štefanec.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne!
Fanoušci na Zemplíně viděli pouze jeden přesný zásah, který padl do branky Nitry. O prvních třech bodech v jarní části pro domácí mužstvo rozhodl Milan Kvocera.
90+4'
90+3'
Záchrannou brzdu, ale bez faulu, zatáhl Konstantinidis. Díky němu Michalovce neinkasovali v absolutním závěru duelu.
90+2'
Vrábel svojí střelou nenadělal problémy Kirovi, protože se míč k němu nedostal. Tlak z nitranské strany je v tomto okamžiku více než evidentní.
90+1'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Issa Modibo Sidibé, přichází Georgios Neofytidis.
90'
Ve druhém poločase se nastavují čtyři minuty.
90'
Červenou kartu dostává Kyriakos Savvidis (MFK Zemplín Michalovce).
Červenou kartu dostává Pavol Farkaš (FC Nitra).
90'
Velká roztržka! Všechno se to rozpoutalo po faulu na Konstantinidisa. Zápas pro dva hráče předčasně končí!
89'
Ještě to může skončit všelijak, protože domácí nyní dělají chyby.
87'
Hosté jdou za každou cenu za remízou. Vrábel dělal vše, jak nejlépe v danou chvíli mohl. Domácí Grič mu zabránil v další práci s míčem. Čas se Nitře krátí.
Dnešní utkání sleduje 1204 diváků.
85'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Daniel Junio De Jesus Nascimento, přichází Patrik Danek.
83'
Faško rozehrál přímý kop dobře. Jeho centr doletěl hluboko do pokutového území, kde však výborně tělem zasáhl Savvidis. Svěřenci ukrajinského kouče Demianenka se snaží smazat jednogólové manko.
83'
Žlutou kartu dostává Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce).
82'
Tak, jak jsme po poločase chválili hosty zpod Zobor, nyní to neplatí. Po půlhodině hry se Nitra prezentovala útočnými choutkami, ale paradoxně po změně stran ani jednou nevystřelila na Kiru.
80'
Michalovce hrají v plném počtu a ani po dvou faulech, které si vyžádaly ošetření, nemuseli přistoupit ke změnám. Po 80 minutách je stále těsný stav 1:0 pro domácí.
78'
Znovu je hra přerušena kvůli ošetřování. Tentokrát se to týká Řeka Savvidisa.
76'
Domácí hráč Modibo Sidibe opustil nakrátko hrací plochu. Avšak za malou chvíli se znovu zapojí do dění.
75'
Nitra má ještě patnáct minut řádné hrací doby na případné vyrovnání. Herně to však není nejlepší.
73'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Igor Žofčák, přichází Stanislav Danko.
72'
Vrábel hned na úvod zablokoval míč domácímu Vojtkovi. Hra bude pokračovat zpoza autové čáry.
71'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Patrik Šurnovský, přichází Ondrej Vrábel.
70'
Perfektní akce Michalovců v trojúhelníku Peter Kolesár – Žofčák – Kountouriotis! Poslední jmenovaný zakončoval z hranice šestnáctky těsně vedle levé tyče Šípoše.
68'
Savvidis si naběhl na ideální přihrávku a dostal domácí do středu pole.
67'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Milan Kvocera, přichází Christos Kountouriotis.
65'
Domácí Vojtko ve snaze přenést hru na pravou stranu, míč poslal jen na hlavu Šurnovského.
64'
Kvocera chtěl kombinovat se Sidibém, i když na levém křídle se mu ukazoval volný Kolesár. Nigerijec v barvách Zemplína tahal za kratší konec proti Podhorinovi.
62'
Na stará kolena dobře zapracoval Igor Žofčák. Měl však smůlu v tom, že u sebe neměl někoho do partie.
60'
Peter Kolesár promrhal fantastickou možnost! Nadvakrát si poradil s Magdou! Vešel do šestnáctky a v době, kdy se před ním otevřel prostor, míč nesmyslně napálil do nitranské hradby těl!
59'
Žofčákovu snahu dostat míč z poloviny zastavil nohou Gatarić. I přesto mohli Michalovce zůstat klidní a nehrozilo jim žádné nebezpečí.
58'
Konstantinidis ukázal skvělý obranný zákrok, ale k úspěchu to nestačilo, protože vpředu nemohl nikoho najít.
57'
Docela dobře zvládnutá situace z rohového kopu. Žofčák namířil prudký centr do pokutového území. Hosté hlavou dostali míč do bezpečí, ale vzápětí se pokoušel překonat Šípoše Kvocera. Bezvýsledně.
56'
Michal Faško centroval do ohně. Jeho spoluhráči zklamali a míče se vůbec nedotkli.
54'
Kolesár šel ležérně do souboje s Magdou, který ho vytlačil s míčem za čáru. Šípoš připravuje výkop.
53'
Hosté šli na to velmi dobře. Několik přesných přihrávek je dostalo na domácí polovinu. Tam nezvládl poslední nahrávku Gatarić.
52'
Gatarić byl aktivní směrem dopředu, přesunul míč na Chobota. Ten ho v souboji s protihráčem ztratil.
51'
Peter Kolesár vyslal míč do hry od rohového praporku. Pino Soler byl nejaktivnější v pokutovém území, ale míč nedostal do nitranské brány.
50'
Velmi nepřesná střela domácích hráčů. Míč putoval lidově řečeno do nebes.
49'
Soupeř Zemplína se prezentoval vysokým napadáním. Teprve nyní se podařilo Žofčákovi dostat svůj tým zpod tlaku hostů.
48'
Hosté se ještě snažili prosadit. Přišla prudká rána z větší vzdálenosti, ale změna skóre nenastala.
47'
Zablokovaný střelecký pokus hostů domácí defenzivou. Následuje rohový kop.
46'
Magda dostal velmi těžkou přihrávku a Nitra se tak nemohla vydat do útoku.
46'
Druhý poločas začne v 15:00.
Michalovce by rádi odčinili první jarní kolo proti Trenčínu. Zatím vyhrávají. Nitra po individuální práci Chorvata Gatarića začala hrát dobře, ale chybí jí vstřelená branka.
45+1'
44'
Savvidis otálel se střelbou, ačkoli ho k ní vyzývali i diváci. Míč posunul vpravo na Kvocera, který předvedl slabý pokus, Šípoš neměl mnoho práce.
44'
Přímý kop doletěl pouze přímo do náruče domácího gólmana.
43'
Standardní situace s pořadovým číslem dva ze strany hostujících fotbalistů. Zemplín se snaží obsadit každého hráče v bílém dresu.
42'
Žlutou kartu dostává Kyriakos Savvidis (MFK Zemplín Michalovce).
42'
Střela Mariána Chobota! Výborný zákrok domácího brankáře Kiry!
40'
Patrik Šurnovský pohrozil Michalovce. Z levé strany zpoza pokutového území vyslal solidní střelu, míč mířil k pravé tyči.
38'
Konstantinidis špatně odhadl centrovaný míč hostů, který ho nakonec přeskočil a ihned se musel vracet pomáhat do obrany. Naštěstí pro domácí, Nitra nebyla úspěšná.
36'
Milan Ristovski nebezpečně vypálil a míč zastavila až pravá tyč brány Matouše Kiry!
35'
David Šípoš byl v pozoru, ale zakročit nebylo nutné. Hráči zpod Zobor začínají z hloubky vlastního pásma.
34'
Chobot se šikovně dostal přes domácí obranu. Míč kolem něj prolétl, ale nestihl přihrávku sklepnout za Kiru. Výkop domácích.
33'
Konstantinidis si nejprve dal pozor před Chobotem, ale následně vyprodukoval chybnou přihrávku. Hosté jsou momentálně na soupeřově polovině a drží míč na kopačkách.
31'
Nikola Gatarić skoro vyškolil všechny protihráče, kteří mu stáli v cestě! Jako první udělal chybu Carrillo, ale nakonec Michalovce zachránil výborně pracující Jakub Grič!
30'
Půlhodina 20. kola na Zemplíně se stala minulostí. Zemplín drží vedení o jeden gól nad Nitrou.
30'
Žofčák pořádně sprintoval za míčem, který před ním na poslední chvíli odkopl za postranní čáru Podhorin.
29'
Domácí fotbalisté si pěkně roztahují protihráče po stranách. Současné hře ale chybí lepší myšlenka, případně moment překvapení.
28'
Další žluto-modrý nával směrem na Davida Šípoše. Rohový kop pro Michalovce.
27'
Kvocera se dostal přes Podhorina, který dnes nějak propadá v obranné činnosti, ale míč už nedostal na spoluhráče do lepší pozice na střelu.
26'
Isaac Muleme se snažil doběhnout míč a udržet svůj tým ve hře. Matúš Kira ale bude vykopávat.
25'
Možná se něco změní v následujících sekundách. Nitra se totiž dostane k rozehrávce standardní situace.
24'
Mužstva se usadili ve středu pole. Zatím je to o nepřesných přihrávkách z obou stran.
23'
Kolesárův centr na Kvocera operujícího uvnitř pokutového území! Autor úvodního gólu to měl na dlouhou nohu! Úmysl slovenského reprezentanta do 21 let byl však hezký.
22'
Nakopávaný míč dopředu od Konstantinidisa neskončil nakonec v moci Kolesára, protože k němu měl hodně daleko.
21'
Žofčák připravil skvělou pozici Petrovi Kolesárovi. Toho si okamžitě vzal pod kontrolu Magda, ale i tak by se nic nestalo, protože se pískal ofsajd.
20'
Michalovce daly gól! Domácí jdou poprvé v utkání do vedení! Sidibe pouze oddálil radost domácích příznivců! MILAN KVOCERA přesně mířenou střelou k pravé posílá domácí tým do jednobrankového náskoku.
19'
Sidibe dostal míč od Žofčáka! Stačilo důrazněji a přesněji zakončit! Takto je to jen úspěšný zákrok brankáře Nitry!
18'
Oliver Podhorin se téměř srazil se svým brankářem Šípošem. Oba si dali pozor na vzájemný střet a první jmenovaný zažehnal náznak nebezpečí.
17'
Savvidis zachytil míč, adresoval ho do jízdy Žofčáka, ale hned poté spadl na trávník a nyní se drží za břicho.
15'
Čtvrthodina hry nám zatím nenabídla hezké ofenzivní představení. Doposud jsme nezaregistrovali vážnější šanci. V Michalovcích je tak nadále stav 0:0.
15'
Žofčákův centr pohotově odvrátil dobře postavený obránce Nitry Magda.
14'
Muleme si počínal nedovoleně. Michalovce mají míč pod svou kontrolou.
13'
Konstantinidis se stal obětí nedovoleného zákroku, při kterém dokonce ztratil pravou kopačku. Kuriózní moment.
12'
Peter Kolesár usilovně sprintoval za míčem. Nakonec se mu ale nepodařilo balón protlačit do šestnáctky soupeře.
10'
Sidibe dokázal překonat několik hráčů, přihrával na Grice, ale tomu nakonec míč utekl z kopačky.
9'
Igor Žofčák nasměroval míč do šestnáctky na vzdálenější tyč. Sidibe se snažil zakončit, ale nakonec míč nedokázal usměrnit hlavou.
8'
Kvocera se dokázal vyhnout Šurnovskému i Farkašovi. Zákrok jednoho z hráčů hostů zajistil první standartní situaci domácím.
7'
Michalovce zaútočili a zdálo, že to bude úvodní větší příležitost. Žofčákovi se však nepodařilo přesně odcentroval přes bránícího hráče.
6'
Prudký centr na rozjetého Ristovskiho. Ten se dostal do osobního souboje s Carrillem, ve kterém na něj ovšem nestačil.
5'
Konstantinidis pohybem jistil míč před hráči soupeře, a následně ho přihrál svému brankáři.
4'
Nigerijský útočník rychle překonal bolest ze zranění a už se zapojuje zpět do hry.
3'
Modibo Sidibe zůstal ležet v pokutovém území hostů! Už k němu míří lékaři!
3'
V této chvíli se ocitla míč před brankou Michalovců. Následovat tedy bude rozehra brankáře Kiry.
2'
Domácí získávají výhodu autového vhazování. Po jeho zahrání se však k míči dostal soupeř z Nitry.
1'
I přes vysokou prohru v minulém kole přišlo poměrně hodně lidí. Domácí hráči se tedy budou pokoušet o úspěšné napravení.
1'

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Konstantinidis, Carrillo, Soler, Vojtko – Grič – Kolesár, Žofčák (C), Savvidis, Kvocera – Sidibé.
Náhradníci: Dehtiar – Kountouriotis, Turik, Danko, Neofytidis, Kolesár, Hovhannisyan.

FC Nitra: Šípoš – Magda, Podhorin, Farkaš (C), Šurnovský – Faško, Chobot – Gatarić, Muleme, Ristovski – Valenta.
Náhradníci: Kuciak – Javorčić, Fabiš, Danek, Vrábel, Štefanec..
FC Nitra

Předposlední Nitra, která doposud dokázala nasbírat šestnáct bodů také dokázal v posledních pěti zápasech několikrát bodovat, když třikrát remizovali a jednou dokonce vyhráli. Hosté mají naopak od domácí problém se střílením gólu, nastříleli jich vůbec nejméně z celé ligy. V posledním souboji o poslední místo hosté remizovali s týmem Pohronie 0:0. I když Nitra mnoho branek nestřílí, Milan Ristovski s osmi přesnými zásahy patří mezi nejlepší střelce celé ligy.

MFK Zemplín Michalovce

Michalovce se nacházejí na osmé pozici s počtem třiadvaceti bodů. Domácí fotbalisté nastříleli v probíhajícím ročníku pětadvacet branek, naopak jich inkasovali 31. Zemplín však dokázal z posledních pěti utkání vyjít třikrát jako vítěz. V posledním zápase ale domácí schytali debakl od Trenčína, který Michalovce porazil na domácí půdě 8:1. Nejlepším střelcem týmu je prozatím sedmadvacetiletý útočník Modibo Sidibe, jenž vstřelil již sedm branek.

Trenčín – Michalovce 8:1
Michalovce – Trnava 2:0
Sereď – Michalovce 0:2
Michalovce – Dun. Streda 5:0
Senica – Michalovce 4:0
Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu 20. kola slovenské Fortuna ligy, ve kterém se střetne domácí MFK Zemplín Michalovce proti FC Nitra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.