Fortuna liga Slovensko - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Nitra - 26. října 2019   17:00

Z. Moravce - Vráble
47' Farkaš(vl.)
1:0
(0:0)
Nitra
Nitra
Pindroch – Čögley, Asanović, Brašeň, Tóth – Kovaľ (79. Jacy), Grozdanovski, Duga, Orávik (46. Švec) – Ďubek – Rodrigues Junior (72. Jarovič).
Chovan – Richtárech, Chren, Jarovič, Jacy, Eklu, Švec.
Nitra
Šípoš – Bilovský, Farkaš, Faško (77. Fábry), Dubeň (58. Guláš) – Chobot, Magda, Podhorin, Ristovski – Kuník, Šefčík (58. Gatarić).
Kuciak – Fabiš, Fábry, Guláš, Šimončič, Gatarić, Štefanec.

Skončilo nám utkání mezi celky Zlaté Moravce a Nitrou. Jedinou branku jsme viděli těsně po pauze. Do vlastní brány se trefil Farkaš. Tři body tak po zásluze zůstávají na půdě Zlatých Moravců.

Z mé strany je to vše. Na počtenou!
90+3'
90+2'
Z obranné poloviny Nitry se o nákop postará brankář Šípoš.
90'
Nastavují se 3 minuty.
89'
Grozdanovski během krátké chvíle opět fauloval. Druhou žlutou kartu ale nedostal.
88'
Žlutou kartu dostává Tomče Grozdanovski (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
86'
Domácí tým drží balón na útočné polovině a šetří cenné vteřiny.
84'
Ďubek nedokázal doběhnout nakopnutý míč. Domácí už v závěru utkání myslí na zadní vrátka.
82'
Zlaté Moravce se chvíli musely bránit, neboť hosté začali tlačit. Už se však domácí z nepříjemné situace vymanili a postupují vpřed.
81'
Žlutou kartu dostává Milan Ristovski (FC Nitra).
80'
Dlouhý nákop vpřed vyslal Farkaš. V rozhodující fázi si ale hostující hráči ve vápně dávali přednost.
79'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Kovaľ, přichází Maranhão Oliveira Jacy.
77'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Michal Faško, přichází Marek Fábry.
76'
Nitra se dostala do šance! Gulášův jemný centr se odrazil ke vzdálenější tyči, kde stál nehlídaný Chobot. Jeho pokus však prostor tří tyčí nenašel.
75'
Hosté si poměrně dlouho přihrávali okolo šestnáctky. Faškovi se ale nepodařila přihrávka na Chobota, jenž se musel vracet.
72'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Silvio Rodrigues Junior, přichází Senad Jarovič.
70'
Švecovi byl odpískán ofsajd. Fotbalista domácího týmu se sice divil, ovšem verdikt arbitra byl jasný.
68'
Ristovski si pomohl celkem zbytečným faulem. Bude se kopat proti bráně Nitry.
66'
Čögley zastavil průnik Chobota, který se pustil mezi tři protihráče. Nelze se co divit, že tato akce kloudně neskončila.
63'
Do velké příležitosti se dostal Asanović. Jeho hlavička zamířila jen pár centimetrů vedle tyče. Domácí mohli být rázem veselejší.
62'
Individuální akce Švece nebyla dotažena do finální fáze. Domácí však u míče zůstanou, neboť budou rozehrávat roh.
60'
Čögley se dostal do těžkého souboje s Chobotem. Nakonec svým důrazem vybojoval pro ViOn autové vhazování.
59'
Kovaľ je ve druhé půli aktivní. Jeho dělovku ale vyrazil Šípoš na rohový kop.
58'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Samuel Šefčík, přichází Nikola Gatarić.
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Marek Dubeň, přichází Dominik Guláš.
57'
Domácí vybojovali rohový kop. Centr rozhodně špatný nebyl, ovšem obrana Nitry se zaskvěla skvělým bráněním.
55'
Rychlý průnik Rodriguese byl taktéž zastaven. Tempo hry ve druhém poločase ale zatím rozhodně špatné není.
54'
Žlutou kartu dostává Samuel Šefčík (FC Nitra).
53'
Chobot poslal na hranici pokutového území centr, pro který si bez větších potíží došel brankář Pindroch.
50'
Nitra měla k dispozici stadardní situaci. Šefčíkův centr, který mířil do vápna, byl odvrácen domácími hráči.
49'
Na druhé straně se k zakončení dostal Magda. Hlavičkoval těsně vedle tyče.
47'
Zlaté Moravce daly gól! Domácí vsítili hned na počátku druhého poločasu branku. PAVOL FARKAŠ si neš´tastně srazil do vlastní brány střelu Kovaľa z hranice vápna. Zlaté Moravce se tak uklidnily už ve 47. minutě.
46'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Peter Orávik, přichází Jakub Švec.
46'
45'
44'
Teď tvrdě zasáhl Kovaľ hostujícího kapitána Farkaše. Koleno na koleno – to muselo hodně bolet oba dva.
43'
Nyní je to na hřišti boj s hodně fauly.
41'
Standardka pro Nitru. Na centr si vyskočil Ristovski, ale jeho pokus šel nad branku.
39'
Nákopy hostů teď neměli žádný úspěch, byl z toho jen útočný faul.
37'
Teď se hra lehce uklidnila a brankář Pindroch může v klidu rozehrát.
35'
Nitra teď hodně ožila a zvýšila útočnou aktivitu, domácí se musí mít na pozoru.
33'
Velká gólovka hostů! Ristovski utekl za obranu, zkusil oklamat brankáře kličkou, ale dostal se už příliš blízko a trefil gólmana Pindrocha.
31'
Teď poprvé zahrozili hosté, kteří se z ničeho nic dostali do přečíslení. Faško míč dlouho tahal, a tak se nakonec dostal do nedobré pozice. I tak však zakončil a bude z toho roh.
28'
Dva rohy pro domácí. Ani jeden však nepřinesl nebezpečí, oba centry odvrátili hostující hlavy.
25'
Teď si domácí trochu zahrávali při rozehrávce, ale nakonec neposedný balon zkrotili a situaci zachránili.
22'
Domácí stupňují tlak. Asanović výborně připravil míč pro Orávika, který vypálil z vápna a Šípoš se musel hodně natahovat, aby balon vyrazil.
20'
Větší aktivitou se dál prezentují domácí. Hosté jen čekají na vhodnou možnost k brejku.
18'
Po dlouhém pasu do šestnáctky zůstali hosté rozhození, a tak se do šance dostal Rodrigues. Míš mu skákal, avšak dokázal zakončit. Rána domácího záložníka ale skončila jen mimo.
16'
Další nakopnutý balon. Rodrigues si ho zpracoval, ale byl v ofsajdu. Domácí by to možná měli zkusit i po zemi.
14'
Opět další centr z levé strany od domácí zálohy, beci hostů i nyní zasáhli dřív, než se někdo dostal ke střele.
13'
Teď to v hostujícím vápně sviští. Další centr z levé strany poslal Brašeň, hostující defenziva však zatím drží. Brankář Šípoš nemusel zasahovat.
10'
Dlouhý balon z levé strany do hostujícího vápna fotbalisté Nitry odvrátili. Následně přišel další centr z pravé strany, Rodrigues ho chtěl usměrnit nůžkami, ale fauloval.
9'
Domácí dlouho drželi balon a když se Nitra konečně k míči dostala, hned o něj zase přišla a už hrají opět domácí.
7'
První nebezpečnější šance domácích.Na Kovaľův center naskočil Rodrigues, míč se ale nakonec dostal až k Orávikovi, který zakončil do boční sítě.
5'
Kovaľ si naběhl do volného prostoru na hranici šestnáctky, ale nedokázal si balon dobře zpracovat.
3'
Po levém křídle utekl hostující Ristovski, poslal míč do ohně před branku, ale brankář Pindroch míč vyrazil.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté. Brašeň následně poslal míč dopředu, ale byl z toho aut.
1'

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Pindroch – Čögley, Asanović, Brašeň, Tóth – Kovaľ, Grozdanovski, Duga, Orávik – Ďubek – Rodrigues Junior.

FC Nitra: Šípoš – Bilovský, Farkaš, Faško, Dubeň – Chobot, Magda, Podhorin, Ristovski – Kuník, Šefčík..
FC ViOn Zlaté Moravce
Domácí mají po dvanácti zápasech na kontě 16 bodů, nacházejí se tak ve středu tabulky. Na šestém místě jsou jen o skóre za pátým Ružomberokom. Po nepovedeném začátku sezony se Zlaté Moravce zvedají a šplhají tabulkou.

FC Nitra
Hosté jsou v tabulce Fortuna ligy úplně poslední – dvanáctí. Zatím získali pouze sedm bodů a skóre mají 11:26. Na jedenácté Pohronie ale neztrácí Nitra ani bod (pouze má horší skóre), a tak se dnes hosté budou chtít odlepit ze dna tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.