Fortuna liga Slovensko - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Trnava - 29. září 2019   18:00

Z. Moravce - Vráble
86' Rodrigues Junior
1:3
(0:3)
Trnava
Trnava
5' Sobczyk   • 18' Sobczyk   • 35' Tavares
Pindroch – Čögley, Pintér, Asanović, Brašeň – Švec (46. Cabral), Sloboda, Duga (33. Richtárech), Kovaľ (79. Rodrigues Junior) – Ďubek (C) – Jarovič.
Chovan – Grozdanovski, Chren, Richtárech, Orávik, Cabral, Rodrigues Junior.
Očenáš – Ádám, Jekkel
Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce
Trnava
Bolek – Turňa, Mitrea (C), Mesík – Diogo (72. Ku. Yilmaz), Gamboš, Dangubič (66. Oršula), Tesija, Lovat (66. Menich) – Sobczyk, Tavares.
Urminský – Horvát, Oršula, Ku. Yilmaz, Menich, Mihálek, Kelemen.

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 21:10.
Je dobojováno! Trnava na hřišti svého tabulkového souseda prakticky celou dobu bránila, ale i tak zaznamenala poměrně jednoznačné vítězství 3:1. Jasno bylo už po pětatřiceti minutách, když Spartak uštědřil Zlatým Moravcům obrovskou lekci z efektivity. Dvakrát po sobě skóroval Sobczyk a poslední hostující gól pak přidal Tavares. Po změně stran se hrálo už jenom na Bolkovu branku, domácí spálili mnoho šancí, ale nakonec se přeci jen prosadili hlavičkou střídajícího Silvia Rodriguese Juniora. Trnava se tak posunula před svého soupeře na čtvrté místo.
90+4'
90+4'
Richtárech zleva posílal balón do ohně poté, co nasadil jesle Oršulovi. Na brankové čáře dobře zasáhl Mesík a vše skončilo střelou zpoza vápna od Čögleye, kterou reflexivním zákrokem zastavil Bolek.
90+3'
Roh s pořadovým číslem jedenáct rozehrál domácí tým nakrátko, ovšem neškodný centr z pravé strany putoval jen do rukavic Petra Bolka.
90+2'
Ani po tomto dlouhém nákopu se Yilmaz k ničemu nedostal. Dobrou obrannou práci předvedl ve vlastním vápně Peter Čögley.
90+1'
Nad rámec druhé půle se nastavují další čtyři minuty.
90'
Marko Tešija prošel přes otevřený střed hřiště, nicméně domácí obrana se před pokutovým územím bez problémů postarala o Kubilaye Yilmaze.
89'
Martin Gamboš byl sestřelen skluzem Silvia Rodriguese Juniora, který si trochu řekl o druhou žlutou kartu. Rozhodčí Očenáš ale zůstal shovívavý.
88'
Tavares si dobře pokryl míč proti hráčské přesile soupeře a vynutil si faul, po kterém se bude nějakou chvíli hrát hodně daleko od Petra Bolka.
86'
Zlaté Moravce právě vstřelily branku!
Naprosto zasloužené snížení a radost slušně zaplněných ochozů! Tomáš Ďubek rozehrál desátý roh na přední tyč a tam se ze vzduchu prosadil SILVIO RODRIGUES JUNIOR. Bolek zůstal stát uprostřed branky a jenom sledoval, jak míč mizí do sítě.
85'
Desátý rohový kop pro Zlaté Moravce. Tradiční exekutor Ďubek spěchá s rozehráním, přestože je jeho tým bez šance na body.
84'
Žlutá karta pro Silvia Rodriguese Juniora, který se provinil šlapákem na hostujícího obránce Jozefe Menicha.
82'
Tešija trochu prováhal ideální moment na zakončení. K tomu přesto došlo, o což se postaral Gamboš a Pindroch si připsal snad první úspěšný zákrok.
81'
Senad Jarović si pomohl útočným faulem na Ivana Mesíka. Deset minut před koncem je Petr Bolek zase o něco blíže čistému kontu.
80'
Třísla Tomáše Ďubka asi budou v pořádku. Domácí kapitán rozehrál rohový kop, po kterém střílel Gustavo Cabral, ale trefil jen Mesíka.
79'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Kovaľ, přichází Silvio Rodrigues Junior.
77'
Bogdan Mitrea se rozhodl Tavarese bránit, sudí Očenáš za přehnanou reakci rovněž trestal žlutou kartou a jelikož byla pro kapitána Trnavy druhá, tak následovala i ta červené barvy.
77'
Poměrně dlouho po přerušení hry vznikla na hrací ploše menší šarvátka, kterou vyvolal Sloboda. Na jeho kontě přistála žlutá karta.
76'
Rozhodčí si nevšímali ležícího Tavarese, do kterého zajel Sloboda. Hosté si museli míč vybojovat a ošetřovat se bude až po zakopnutí Yilmaze.
75'
Mesík zachyboval v rozehrávce a měl štěstí, že se míč po odrazu od jednoho z domácích hráčů dostal do náruče zkušeného českého gólmana Spartaku.
74'
Hosté byli za svou pasivitu potrestaní ztrátou balónu. Richtárech posléze střílel z levé strany, ale Bolkovi už tradičně hrálo do karet, že míč letěl přesně na něj.
73'
Trnava mohla podniknout jeden z mála souvislejších útoků, jenže se útočné poloviny dobrovolně vrátila až k Petru Bolkovi.
72'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Joao Diogo, přichází Kubilay Yilmaz.
71'
Tomáš Ďubek nepříjemně podklouzl a předvedl nechtěný provaz, při kterém dostala zabrat jeho třísla. Domácí kapitán odešel do autu po svých, ale rozhodně nevypadá úplně fit.
70'
Tešija nakonec rozehrával rohy hned dva. První centr byl ale přetažený a druhý byl odvrácen urostlým obráncem Antoniem Asanovićem.
69'
Čerstvý Oršula si v rychlém kontru dal míč daleko od nohy. Asanović ho předním odehrál na roh, který je pro Trnavu vůbec první v zápase!
68'
Martin Gamboš zahnal Richtárecha k levé postranní čáře, kde ho fauloval. Standardky se domácím ale nedaří, Trnava opět jednoduše odhlavičkovala neadresný centr pryč z vápna.
67'
Ani teď se domácí nedočkali kýženého gólu. Senad Jarović si naskočil na centr z pravé strany, ale Bolek znovu nemusel vytáhnout žádný světoborný zákrok.
66'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Filip Dangubič, přichází Filip Oršula.
66'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Lucas Lovat, přichází Jozef Menich.
65'
Po faulu uprostřed hřiště Zlaté Moravce bleskově rozehrály. Vznikla z toho střelecká pozice pro Ďubka, ale ten znovu trefil jen prostor, který vykrýval Bolek.
64'
Ďubkův nadýchaný centr letěl k Jarovićovi, který se neprodral k zakončení a bezvýsledně signalizoval, že byl faulován Turňou.
63'
Domácí si dlouho připravovali centr, který našel jenom hlavu Mitrey. Obléhání pokutového území Spartaku ale zdaleka nekončí.
61'
Taverese malinko zahnal také Diogo, který se dostal k centru z pravé strany, ale Asanović důležitý souboj u vzdálenější tyče zvládl.
60'
Tešija hodně nepřesně přihrával na volnější pravou stranu, kam to měl Tavares hodně daleko. Pindroch dlouhým odkopem vrací míč do středu hřiště.
59'
Dávid Richrárech ve středu pole sebral míč Tavaresovi, který se ale poslušně vrátil a domácího záložníka zanedlouho poté odzbrojil.
58'
Kovaĺ z těžké pozice centroval přes Lovata, ale míč se vykroutil směrem za koncovou čáru. Petr Bolek opět rozehraje ve spolupráci s Mitreou.
57'
Domácí kapitán Ďubek centroval hned dvakrát, Kovaľ pak ještě jednou, ale defenzivní šiky Spartaku v žádném případě nijak nezavály.
56'
Tomáš Ďubek zrealizoval standardní situaci, po které Lovat srazil další z centrů už na sedmý rohový kop pro Zlaté Moravce.
55'
Lucas Lovat sebral míč Ďubkovi, ale pak trochu ukvapeně nakopával míč k útočníkům, kteří byli zadáky ViOnu pohlídaní.
54'
Místo Bolka vykopával od hostující branky Mitrea a nechybělo moc, aby dlouhatánský pas odstartoval únik rozběhnutého Tavarese.
53'
Minimálně snížení na 1:3 by si domácí bezesporu zasloužili. Kovaľ teď dobře vypálil zpoza vápna a Bolek se musel pořádně natáhnout k levé tyči, aby míč vytěsnil na roh.
52'
Zlaté Moravce rozhodně nepůsobí odevzdaným dojmem a minimálně jedním gólem se chtějí odvděčit fanouškům za to, že velice pěkně zaplnili tribuny.
51'
Ďubkův centr nenašel Senada Jaroviće. Hra pak byla přerušena, protože na hřišti zůstal ležet Ivan Mesík.
50'
Centr z levé strany nezpůsobil před hostující brankou žádnou paseku. Gustavo si v pokračující akci vyměnil přihrávky s Richtárechem a ve finále nachystal šanci Jarovićovi. Povedenou akci však překazil dobrým zákrokem Bolek.
49'
Důrazný souboj mezi Jarovićem a Diogem byl posouzen jako faul hráče Trnavy. Ďubek bude rozehrávat standardní situaci.
48'
Tavaresovi byl ukopnut míč na tribunu, o což se postaral Asanović. Vhazovat z levé strany bude Lucas Lovat.
47'
Po mnoha nepřesnostech se Tešija pokusil vysunout autora dvou gólů Sobczyka, ale Pintér zvládl uklidit míč k brankáři Pindrochovi.
46'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Jakub Švec, přichází Gustavo Cabral.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém nebylo Zlatým Moravcům nic platné, že byli směrem dopředu o něco málo aktivnější. Trnava od začátku hlavně bránila, ale po chybě Pintéra se zásluhou Sobczyka dostala už v páté minutě do vedení. V osmnácté minutě se Sobzcyk prosadil po přihrávce Lovata podruhé a domácí zmar pak ještě podtrhl Tavaresův gól z rychlého protiútoku. Všechno tak nasvědčuje tomu, že se souboj tabulkových soubojů bude po změně stran jenom dohrávat.
45+1'
45+1'
Nastavuje se symbolických šedesát vteřin, které nahrazují hlavně čas ztracený třemi gólovými oslavami Spartaku.
45'
Střídající Richtárech trefil z dálky jenom Mitreu. Domácí pokračovali v akci, ale Švec byl na levém křídle důrazně a čistě odzbrojen.
44'
Ďubek si mimo hru neodpustil další podrážděnou reakci. Zřejmě šlo o nějaký souboj s Gambošem, ale vše se vyřešilo jen domluvou.
43'
Sobczyk si šel pro míč do středu pole, kde ho stáhl k zemi Brašeň. Levý bek Zlatých Moravců přitom už má jednu žlutou kartu.
42'
Bogdan Mitrea trochu nešikovně odvrátil neškodný centr na Ďubka. Ten se ale dobře nesrovnal ke střele a Bolek pomalé zakončení zastavil.
41'
Očenáš dopískl další faul ve středu hřiště. V tomto případě se poněkolikáté provinil Ďubek, který už dostal od hlavního sudího slovní varování.
40'
Drobný faul Martina Kovaľa domácím nijak neuškodil, útočná akce Spartaku skončila kvůli ofsajdu hned v zárodku.
39'
Martin Gamboš dostal naloženo od Ďubka, který jej tělem trefil bez zájmu hrát balón. Následuje míč rozhodčího a akce Trnavy.
38'
Tomáš Ďubek si hrudí zpracoval balon a z halfvoleje napřáhl z pětadvaceti metrů. Střela však proletěla vysoko nad Bolkovou bránou.
37'
Propadnutí Švece hosté nepotrestali, hned vzápětí totiž přišla nepřesná přihrávka a Michal Pintér měl klid na přihrávku na Pindrocha.
36'
Petr Bolek hledal svým výkopem Dioga, který ve vzdušném souboji neuspěl, nicméně z prostoru mezi střídačkami bude moci vhazovat.
35'
Trnava právě vstřelila branku!
Deset minut před koncem první půle už je o vítězi zápasu asi rozhodnuto! Dangubić zabojoval u půlící čáry a dostal míč do středového kruhu na Tešiju. Ten roztáhl hru lehce doprava a rozběhnutý RAFAEL TAVARES překvapil Pindrocha střelou k bližší tyči.
34'
Pintér přenášel hru na pravý roh pokutového území. Hledaný adresát se v souboj ale neprosadil a vše končí autem Mesíka.
33'
Nezvykle brzké střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Denis Duga, přichází Dávid Richtárech.
32'
Brašeň vypíchl míč Diogovi. Ďubek poté vysouval hned dvojici spoluhráčů, kteří byli na poslední chvíli zakřižovaní. Na programu dne byl další roh, ze kterého nic nebylo.
31'
Mesík obral o balón zdvojeného Jaroviće, který zachraňoval situaci taktickým faulem. Žlutá karta však udělena nebyla.
30'
Tomáš Ďubek kroutil balón směrem od branky, ale klíčový hlavičkový souboj v pokutovém území vyhrála bránící Trnava.
29'
Antonio Asanović se na zadní tyči natahoval po přetaženém centru. Diogo mu úmysl překazil a opět poslal balón na roh.
28'
Jarović se dostal do kleští mezi Dioga a Turňu. Po centru zprava branku neohrozil, ale vybojoval alespoň rohový kop.
27'
Hraje se ve velmi dobrém tempu a prakticky bez jakýchkoliv hluchých míst. Dangubić teď však neudržel míč po vhazování Dioga.
26'
Kovaĺ nevyzrál na Turňu a volný míč doběhl Diogo, který se rozhodl dát malou domů na Petra Bolka.
25'
Duga ztratil míč ve středu hřiště, takže dopředu mohl jít Filip Dangubić, jenž z větší vzdálenosti minul ze svého pohledu levou tyč.
24'
Brašeň dostal ochutnat vlastní polívčičku, když podle svého názoru dostal ránu do hlavy od Sobczyka. Vše se ale obešlo bez odpískání faulu.
23'
Jakub Brašeň byl hodně pozdě v souboji s Diogem, kterého levou rukou trefil do obličeje. Hlavní rozhodčí tak tasí už třetí žlutou kartu.
22'
Švecův hraniční zákrok na Lovata trochu překvapivě nebyl posouzen jako faul. Domácí útok mohl pokračovat, jenže Švec zprava přihrál jenom na Bolka.
21'
Dunajská Streda v souběžně hraném utkání také vede, v případě vítězství se tak Spartak může posunout jen před svého dnešního soupeře na čtvrtou příčku.
20'
Denis Duga si pomohl faulem ve středu hřiště. João Diogo rozehrál směrem k vlastní brance a do postupné rozehrávky se pak zapojil i Bolek.
18'
Víceméně z druhé útočné akce Spartaku resultuje druhý gól! Stojící Tavares z levého křídla parádně přihrál do volného prostoru, kam si seběhl Lovat a přihrávkou na přední tyč našel ALEXE SOBCZYKA, který z jedničky prostřelil brankáře Pindrocha.
17'
Právě Tavares rychle otáčel hru. Peter Čögley se ho rozhodl ve středovém kruhu faulovat a okamžitě mu muselo být jasné, že dostane žlutou kartu.
17'
Míč do pohybu opět uvedl Ďubek, nicméně na přední tyči vyskočil nejvýše zatím neviditelný Rafael Tavares.
16'
Patička Tešiji neměla dostatečnou razanci, což způsobilo faul Dangubiče na Dugu. Je z toho další standardní situace pro domácí mužstvo a posléze i rohový kop.
15'
Tomáš Ďubek ukázal vynikající kopací techniku, když levačkou odcentroval k levé tyči, ale hlavička Asanoviće se mezi tři tyče nevešla.
14'
Mitrea zatáhl za ruku pomalu unikajícího Jaroviče a zcela po zásluze dostal k dvaatřicátým narozeninám žlutou kartu.
13'
Anton Slobota nepřesně narážel míč do křídla. Přesto platí, že jsou Zlaté Moravce po zbytečně inkasovaném gólu o něco aktivnější.
12'
Martin Kovaĺ byl u levé postranní čáry okamžitě zdvojený, takže zisk autového vhazování je asi maximum možného.
11'
Jakub Švec ve středu pole fauloval Gamboše. Po rozehrávce na Dioga už vymýšlí útočnou akci hráči Spartaku.
10'
Zmíněného odkopu se už po druhé v řadě nezhostil brankář Petr Bolek, ale obránce Mitrea. Těžko říct, zda náhradník za zraněného Rusova také není lehce indisponovaný.
9'
Alex Sobczyk to hodně přehnal s důrazem při dohrání osobního souboje. Domácí však vycestovali s míčem do autu a následovat bude rozehrávka od branky Trnavy.
8'
Právě Svoboda roztáhl hru na pravé křídlo, odkud vyrazil do pokutového území Švec, ale své střele nedal tolik razance, kolik bylo potřeba na překonání Bolka.
7'
Přetažený centr nenašel nikoho z domácích hráčů. Protiakci Spartaku pak alespoň na chvíli zabrzdil vracející se Anton Svoboda.
6'
Jakub Brašeň dostal na levou stranu dlouhou přihrávku od kapitána Ďubka. Bude z toho první rohový kop.
5'
Spartak se už v páté minutě dostává do vedení! V roli posledního hráče udělal velkou chybu Pintér, který netrefil balón při odkopu. ALEX SOBCZYK díky tomu čelil už jenom Pindrochovi, před kterým udělal rychlou kličku a zleva dopravil míč do odkryté brány.
4'
Jakub Brašeň také vhazoval na Jaroviče. Ten ale nedostal šanci odcentrovat a po faulu Asanoviće ve středovém kruhu už hrají hosté.
3'
Turňa si snad dvacet vteřin vybíral adresáta autového vhazování. Nakonec hledal Jaroviče, který ale fauloval Ivana Mesíka.
2'
Na stadion ve Zlatých Moravcích si našla cestu poměrně zajímavá návštěva. Samozřejmě nechybí ani kotel Spartaku, který aktuálně sídlí za Bolkem.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červenočerných, zatímco domácí v kompletně bílých dresech.
1'

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Pindroch – Čögley, Pintér, Asanović, Brašeň – Švec, Sloboda, Duga, Kovaľ – Ďubek (C) – Jarovič.
Náhradníci: Chovan – Grozdanovski, Chren, Richtárech, Orávik, Murilo, Rodrigues Junior.

FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Mitrea (C), Mesík – Diogo, Gamboš, Tešija, Lovat – Dangubič – Sobczyk, Tavares.
Náhradníci: Urminský – Horvát, Oršula, Ku. Yilmaz, Menich, Mihálek, Kelemen.

FC ViOn Zlaté Moravce

Mužstvo z Nitranského kraje podává velice dobré výkony. Před dnešním utkáním jsou Zlaté Moravce před svým dnešním soupeřem na čtvrtém místě, z něhož ztrácí jediný bod na třetí Dunajskou Stredu. Zlaté Moravce naposledy nebodovaly desátého srpna, kdy prohrály 0:4 na hřišti vedoucího Slovanu Bratislava. Od té doby zaznamenaly dvě vítězství a tři remízy. Právě remízou 0:0 skončily dvě poslední utkání proti druhé Žilině a deváté Seredi. Nejlepším střelcem tohoto týmu je Tomáš Ďubek, který vstřelil čtyři z celkových deseti gólů.
FC Spartak Trnava

Spartak si po velkých změnách v letní pauze nevede úplně špatně. Po devíti zápasech má na kontě čtyři výhry, dvě remízy a tři porážky, což mu stačí na páté místo. Před nedělními zápasy je Trnava jen dva body od druhé Dunajské Stredy, zatímco od prvního Slovanu jí dělí už jedenáct bodů. Právě se Slovanem se Spartak střetl před dvěma týdny a ve sledovaném derby prohrál 0:2. Tento výsledek mohl odčinit doma proti Senici, jenže neatraktivní duel skončil bezbrankovou remízou. Nejlepším střelcem týmu tak zůstal s pěti zásahy Bogdan Mitrea.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu desátého kola slovenské Fortuna ligy. Od osmnácti hodin se proti sobě postavení týmy ViOn Zlaté Moravce – Vráble a Spartak Trnava!