Fortuna liga Slovensko - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Trnava - 14. června 2020   18:00

Žilina
Žilina
5' Ďuriš  • 65' Bernát
2:1
(1:0)
Trnava
Trnava
50' Bamidele Isa
Žilina
Belko – Kiwior, Bichakhchyan, Goljan, Kaprálik, Kurminowski, Rusnák.
Gemzický – Ferenc, Tomčík
Pod Dubňom, Žilina
Trnava
Kamenár – Burian, Benovič, Horvát, Sekera, Kotlár, Nsumoh.

Máme za sebou utkání skupiny o titul mezi Žilinou a Trnavou, který skončil překvapivým vítězstvím domácího celku 2:1. Klub, který se nachází v likvidaci, se dostal do vedení už v páté minutě, to když se po centru Iľka prosadil pěknou střelou z voleje Dávid Ďuriš. Svěřencům trenéra Sarmira se podařilo v úvodu druhé půle vyrovnat, po centru ze standardky se hlavou trefil Yusuf Bamidele Isa. Avšak Žilina se nevzdala tři body nakonec urvala pro sebe, vítěznou branku vstřelil její nejlepší střelec Ján Bernát, jemuž po další parádní nahrávce Iľka stačilo trefit prázdnou bránu.

O mistrovi tedy ještě jasno není, druhá Žilina stáhla Slovan čtyři kola před koncem na rozdíl deseti bodů. Právě s lídrem se za týden utkají Šošoni na domácím stadiónu. Pro Trnavu se nic nemění, zůstává čtvrtá se stejným bodovým ziskem, jako mají páté Michalovce.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

MŠK Žilina: Petráš – Gono, Kopas, Minárik, Sluka – Myslovič, Paur (C) (87. Kurminowski), Bernát (77. Bichakhchyan) – Vallo, Iľko (71. Kaprálik), Ďuriš.
Náhradníci: Belko – Kiwior, Bichakhchyan, Goljan, Kaprálik, Kurminowski, Rusnák.

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Krč (66. Horvát), Moenza, Izuchukwu – Gamboš, Tesija, Yao, Bamidele Isa (74. Nsumoh), Saymon (81. Sekera) – Sobczyk, Tzandaris.
Náhradníci: Kamenár – Burian, Benovič, Horvát, Sekera, Kotlár, Nsumoh.

Rozhodčí: Gemzický – Ferenc, Tomčík.
90+4'
90+3'
V poslední minutě celého zápasu měla Trnava ještě přímý kop z velmi nebezpečné vzdálenosti od brány. Stoper Malkolm Moenza zvolil zakončení, kulatý nesmysl proletěl vysoko nad.
90+2'
Velké problémy se zpracováním vysokého balónu měl Milan Sekera. Toho využil Myslovič, středopolař si před protivníka dal tělo a nechal míč odkutálet do autu.
90+1'
Marko Tesija poměrně dlouho běžel s míčem na kopačkách. Ve finále akce vyprodukoval vysoký centr, na nějž Alex Sobczyk nedoskočil.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Krátce před uplynutím základní hrací doby přichází faul hostů, jenž Šošonům samozřejmě hraje do karet. Atakovaný Kaprálik si ještě pár vteřin poležel na trávníku.
88'
Nejviditelnějším fotbalistou posledních minut je bezesporu Nsumoh. Tentokráte od tohoto hráče vyšel tvrdý projektil z hranice velkého vápna, balón proletěl těsně nad.
87'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jakub Paur, přichází Dawid Kurminowski.
86'
Následoval rohový kop. Propadený balón si našel nikým nepokrytý Johnson Nsumoh, jenž se zbrkle snažil střílet z první, kulatý nesmysl úplně minul.
85'
Závar před brankou Šošoni přestáli. Z dvaceti metrů pálil Nsumoh, který pouze napálil Kaprálika. S dorážkou přispěchal Sobczyk, ten pro změnu trefil stojícího Mysloviče.
84'
Jediný neslovenský fotbalista v dresu Žiliny disponuje po příchodu na trávník obrovskou bojovností. Arménec ve skluzu ukopl balón z pod kopaček Yaa, který přišlápl soupeři levou nohu. Rozhodčí píská faul.
83'
I třetí žlutá karta míří na stranu Trnavy. Arbitr Gemzický nejprve ponechal výhodu, později se ale k ostrému zákroku Nsumoha na Ďuriše vrátil a spravedlivě jej potrestal.
82'
Další tutovka! Po parádní nahrávce Bichakhchyan se sám před brankářem objevil Kaprálik, jenž nedokázal obstřelit Rusova kolem jeho levé nohy!
81'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází De Barros Cabral Saymon, přichází Milan Sekera.
80'
Mohlo být rozhodnuto! Standardku Žiliny na vlastní bránu prodloužil Martin Gamboš, gólman Rusov s potížemi vytěsnil kulatý nesmysl na břevno!
79'
Nově příchozí Vahan Bichakhchyan si vynutil nedovolený zákrok na svou osobu. Velmi chytře si pokryl balón, možná i z frustrace soka trefil Yao.
78'
Ne všichni hráči jsou připraveni odehrát po tříměsíční pauze kompletních devadesát minut. Před malou chvílí zůstal kvůli křečím ležet na trávníku Tesija, teď stejný problém potkal i spoluhráče Cabrala.
77'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ján Bernát, přichází Vahan Bichakhchyan.
76'
Ofenzivní faul alespoň na malý moment zastavil snahu domácích přidat pojistku. Jakub Paur vyskočil hodně vysoko, ve výskoku smolně zasáhl loktem do ramena Gamboše.
75'
Yann Yao čekal na chybu v rozehrávce soupeře a málem se dočkal. Hodně pomalou přihrávku poslal Kopas na Minárika, fotbalistovi z Pobřeží Slonoviny chyběly k dosažení míče centimetry.
74'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yusuf Bamidele Isa, přichází Johnson Nsumoh.
73'
Na trávníku nepobyl ani deset minut a už má na kontě žlutou kartu. Alexander Horvát zatáhl unikajícího Paura za dres, nebylo co řešit.
72'
Zvoní tyč! Dalšího zaváhání v trnavské obraně využil ke střele Dávid Ďuriš, tvrdá rána z hranice šestnáctky skončila na boční síti!
71'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Iľko, přichází Adrián Kaprálik.
70'
Trenér Samir si může zhluboka oddechnout. Bamidele je zpátky na trávníku bez známek zranění. Tento Nigerijec dnes patří k nejlepším hráčům Trnavy, není-li vůbec tím nejlepším.
69'
Zdá se, že si středopolař při zakončení ublížil. Spadl totiž na zem a chytl se za pravý kotník, na hřiště ihned míří klubový lékař.
68'
Trnavští na nic nečekají a okamžitě se ženou do honby za vyrovnáním. Bamidele si hledal ideální palebnou pozici, kterou přes Sluku nenašel, nakonec ho jen nastřelil do stehna.
66'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Jakub Krč, přichází Alexander Horvát.
65'
Žilina právě vstřelila branku!
Nejlepší střelec týmu vrací Žilině vedení! Gamboš podběhl centr, k míči se dostal Iľko. Útočník zachoval chladnou hlavu, chvilku podržel míč, aby následně přesně mezi Cabralem a Gambošem poslal míč na střed nabíhajícímu JÁNU BERNÁTOVI, jenž bez problémů umístil míč do odkryté brány.
64'
Tradiční exekutor Kopas vyprodukoval povedený centr, kterým ale nenašel žádného ze svých spoluhráče, do bezpečí odpálil balón Marko Tesija.
63'
Z ojedinělé akce domácího týmu vznikl druhý rohový kop. Stalo se tak poté, co centr Bernáta hlavičkou nadzvedl mimo dosah Valla stoper Moenza.
62'
V prvním poločase moc práce neměl, v tom druhém se ovšem Samuel Petráš rozhodně nenudí! Tentokráte musel jít na zem po střele Tzandarise, brankář si připsal další úspěšný zákrok.
61'
Hodina zápasu je minulostí, do konce střetnutí chybí závěrečných třicet minut, samozřejmě s nějakým malým nastavením navíc. Trnava po vyrovnávacím gólu mačká soupeře jako citrón, vedoucí branky se však ještě nedočkala.
60'
Akce pokračovala a nakonec jsme byli svědky střeleckého pokusu směřujícího do cílového zařízení. Opět u toho byl Bamidele, jehož pokus z halfvoleje vyboxoval Petráš.
59'
Přízemní pas napříč pokutovým územím vypadal pro Šošony velmi nebezpečně, avšak k míči nestihl přiběhnout žádný z hostujících dostatečně rychle. Až těsně před lajnou jej dostihl Sobczyk, centr posadil pouze na hlavu Kopase.
58'
Samuel Petráš se vydal dopředu, jenže Anthony Izuchukwu se k jeho překvapení vyšplhal ještě o něco výše! Gólman měl velké štěstí, že zakončení nigerijského stopera proletěl vedlo brány.
57'
Bude se kopat rohový kop. Ze sílícího tlaku Trnavy vzešel centr z pravé strany, který do autu obětavě zblokoval Branislav Sluka.
56'
Jeden gól mu viditelně nestačí. Středopolař Yusuf Bamidele Isa se zase vydal dopředu, s tvrdou ránou z poměně velkého úhlu měl Petráš plné ruce práce.
55'
Ze slibné příležitosti nebylo nic. Adam Kopas se pokusil levačkou zakroutit míč přes zeď, kulatý nesmysl proletěl vysoko nad břevnem.
54'
Zajímavou standardní situaci vybojoval pro svůj celek Patrik Iľko. Zezadu se nechal chytře postrčit Tesijou, rozhodčí neváhal s odpískáním ani vteřinu.
53'
Kombinaci červeno-černých ve středu pole zastavil Kristián Vallo. Křídelníkovi se ovšem nedostalo podpory spoluhráčů, proti přesile rychle o míč přišel.
52'
A hosté jsou pochopitelně při chuti. Průnikovou přihrávku do pokutového území vyslal Yann Yao, před Tzandarisem zakročil v poslední možné chvíli skluzující Minárik.
50'
Trnava právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Po faulu Bernáta odcentroval z přímého kopu Tesija na hlavu YUSUFA BAMIDELEHO ISY, kterého si nepokryl Paur, nigerijský hráč umístil hlavičku nechytatelně pravé tyči.
49'
Neuvěřitelnou chybu udělal Cabral, který jako poslední hráč podběhl balón a v obrovské šanci se tím pádem zničehonic objevil Patrik Iľko. Včas ovšem zareagoval gólman Rusov, který zpacifikoval zakončení a soupeře navíc při zákroku nepříjemně trefil. Útočník zůstává v bolestech ležet na zemi.
48'
Obrana v čele s Jánem Minárikem zatím působí až překvapivě klidným dojmem. Stoper si dovolil kličku proti Tzandarisovi, následně přihrál Gonovi.
47'
Ani jeden z trenérů nesáhl o poločasové přestávce ke změně. Do druhé půle tedy vstoupili oba týmy ve svém původním rozestavení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Skončil první poločas zápasu skupiny o titul mezi Žilinou a Trnavou. Přesto, že je domácí klub v likvidaci, tak nad soupeřem vede nejtěsnějším možným rozdílem, jediný gól vstřelil už v páté minutě po Iľkově centru Dávid Ďuriš. Jinak byla první půle bez vážnějších šancí, brankáři se doposud moc nezapotili. Nezbývá než doufat, že druhá půle přinese atraktivnější podívanou.
45'
44'
Yusuf Bamidele Isa se parádně provedenou zidanovkou otočil kolem Mysloviče a pokračoval směrem vpřed. Až příliš dlouho váhal s řešením, obrana Šošonů se mezitím postavila do obranného bloku. Kopas lob za defenzivy za záda nepustil.
43'
Ján Bernát jakoby si chtěl vybít zlost za bolestivý zákrok na svou osobu. U lajny zbytečně dohrál souboj s Gambošem. Znovu se ozvala píšťalka hlavního arbitra.
42'
Opět v akci Jakub Krč, který nepříjemně trefil do lýtka Bernáta. Stoper Trnavy by si měl dávat větší pozor, jednu žlutou už na kontě má.
41'
Hra se v posledních minutách přelévá ze strany na stranu. Do ofenzivy se po hlavě vrhl Paur, slibně se rozvíjející brejk ve skluzu zastavil Krč.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Yusuf Bamidele Isa si středem hodil míč mezi dva hráče a rázem se spolu se Sobczykem ocitl v situaci dva na dva. Nahrávku na rakouského útočníka vystihl Izuchukwu.
38'
Zkušeně si u lajny počínal Ján Bernát. Devatenctiletý středopolař pod tlakem šikovně nastřelil do levé nohy Yaa, vybojoval autové vhazování.
37'
Pravý obránce Miroslav Gono nakopl po lajně naslepo míč dopředu. A nekopl jej vůbec špatným směrem, Vallovi chybělo k dostižení kulatého nesmyslu pár kroků.
36'
Samuel Petráš je zatím bez práce. Akorát si občas zahraje nohama, jako třeba teď po zpětném pasu Minárika. Po brankáři si balónu užil rovněž Paur.
35'
Prohřešek také na druhé straně. Jakub Krč si dovolil pěknou kličku na Sluku, ten v pádu marně útočil na balón, trefil jen do pravé nohy hostujícího obránce.
34'
Až příliš agresivní byl při presinku Yann Yao. Minárikovi nešťastně stoupl na nohu, čehož si hlavní rozhodčí povšiml a odpískal faul.
33'
Cabral ukázal, že umí zabrat i do obrany. Dobře zaběhl na vlastní polovinu, aby si postrážil osobního strážce Mysloviče. Právě na něj nepustil míč.
32'
Slabá obranná hlavička Minárika propadla k Bamidelemu, který neváhal a vypálil z první. Nečistě trefená rána nenadělala Petrášovi žádné potíže.
31'
Osmnáctiletý Brazilec Cabral si počkal, až se do vápna nastěhují jeho spoluhráči. Posléze vyslal přízemní centr do vnitra šestnáctky, za cenu rohového kopu zachránil Žilinu stoper Kopas.
30'
Půl hodina střetnutí je minulostí. Žilina i navzdory likvidaci a propuštění nejlepších hráčů vede nad Trnavou 1:0, což je velké překvapení.
29'
Trnavě zatím obrovsky pokulhává přesnost v rozehrávce. Poté, co přijde úspěšný obranný zákrok následuje během chvíle nepřesný pas. Toto pravidlo potvrdil před malou chvílí i Yao.
28'
Směrem dopředu se vydal Yusuf Bamidele Isa, jenž i v obležení tří protihráčů přesně přihrál na Tesiju. Středopolař následně mizernou šajtlí nastřelil Minárika.
27'
Velmi nepovedený roh, centr Paura bez potíží odvrátil Gamboš. Do odraženého balónu se z dvaceti metrů opřel Myslovič, mířil vysoko nad.
26'
Premiérový rohový kop si vyzkoušeí rovněž domácí Šošoni. Anthony Izuchukwu ještě zasprintoval, balón přesto zachytil až v zámezí.
25'
Hříšník z před malé chvíle Jakub Krč předvedl pěkný defenzivní skluz proti Paurovi, aby vzápětí zkazil průnikovou nahrávku na Sobczyka. Byl to Sluka, kdo se postavil do dráhy letu míče.
24'
Útočník Patrik Iľko se často stahuje do zadních řad vypomoci v defenzivní činnosti. Nyní se ocitl v roli rozehrávajícího hráče, pas na Bernáta zblokoval Yao.
23'
Viděli jsme první rohový kop Trnavy. Exekuce se chopil De Barros Cabral Saymon, balón poslal do předbrankového prostoru. Dopředu se vydal Petráš, gólman vyboxoval kulatý nesmysl do bezpečí.
22'
Pěkný signál nekončí druhým gólem v síti hostů! Za obranou se zjevil nikým nepokrytý Kristián Vallo, který ještě hledal vedle sebe Paura. Kapitán se k zakončení neprobojoval na poslední chvíli kapitána zpacifikoval Moenza.
21'
Máme tu první žlutou kartu. Jakub Krč při snaze o obranný zákrok nakopl místo míče pouze Mysloviče. Karta určitě je na místě.
20'
Žilina se pochopitelně nikam netlačí. Podruhé v krátkém časovém sledu si s balónem na kopačkách zahrát Petráš, tentokráte zvolil krátkou rozehrávku na Sluku.
19'
Miroslav Gono to nemyslel vůbec zle, jenže úmysl pravého beka vůbec nepřečetl Patrik Iľko. Po přihrávce za obranu zůstal stát na místě.
18'
Jakub Paur neriskoval, místo těžké nahrávky na Valla se raději otočil a dozadu poslal míč až k brankáři Petrášovi. Ten dlouhým odkopem vrátil dění hry na obrannou polovinu Trnavy.
17'
Od úvodního gólu se hra příliš nezměnila. Hraje se převážně ve středu hřiště, kde vidíme velké množství nepřesností jak na jedné, tak i druhé straně.
16'
Šošoni, jak je domácím přezdíváno, si několikrát pěkně vyměnili balón na pravé straně. Ve finále akce Vallo patičkou předal kulatý nesmysl Bernátovi, jehož ránu zblokoval pozorný Moenza.
15'
Slukův centr srazil dezorientovaný Moenza pouze nad sebe. Než se zorientoval, tak se míče opět chopil Sluka, ani napodruhé nenašel svou přihrávkou spoluhráče.
14'
Stoper Adam Kopas přišel se snahou překvapit dlouhým nákopem defenzivu Trnavy. Úmysl to nebyl špatný, jenže balón skončil jen v zámezí.
13'
Patrik Iľko to myslel velmi dobře, jeho jemný lob za obranu však přišel příliš pozdě. V době nahrávky se totiž Paur nacházel za obrannou linií, je pískán ofsajd.
12'
Ani teď se Trnava nedočkala vížnějšího ohrožení soupeřovy svatyně. Marko Tesija dal pasu z levé strany přílšnou délku, Alex Sobczyk neměl šanci na něj dosáhnout.
11'
Více volného prostoru dostal na pravé lajně De Barros Cabral Saymon. Osmnáctiletý hráč si sběhl na střed, odkud vypálil o pořádný kus vedle pravé tyčky.
10'
Pěknou akci po pravé straně předvedl Miroslav Gono. Pravý bek se krásně zbavil Tzandarise, načež si chtěl narazit s Myslovičem, ten ale zpětný pas zkazil.
9'
Rozhodčí Gemzický chvíli váhal, nakonec odpískal nedovolený zákrok na Bamideleho. Provinil se Jakub Paur, jenž soka atakoval ve vzdušném souboji.
8'
Příliš pomalou nahrávku od Cabrala obdržel stoper Anthony Izuchukwu. Na Nigerijce velmi nepříjemné dotíral Vallo, obránce poslal malou domů brankáři.
7'
Likvidace, nelikvidace, Žilina vede! Druhý celek tabulky sice vstoupil do zápasu rozpačitě, ovšem dokázal zužitkovat hned svoji první šanci, za kratší konec teď tahá Trnava.
5'
Domácí zažívají úvod z říše snů! Do nadýchaného centru Iľka z levé strany se položil z první DÁVID ĎURIŠ, na jeho povedenou křižnou střelu Rusov nedosáhl!
4'
Ján Minárik propadl, avšak hosté této skutečnosti nevyužili. Celou akci zbrzdil Marko Tesija, centr do šestnáctky pak odvrátil právě Minárik, který se stihl vrátit na své místo.
3'
Při obranném zákroku zaváhal Martin Gamboš, jenž nakopl balón pouze nad sebe. Míče se chopil Bernát, na Gona jej nepropasíroval.
2'
Výkop měli domácí fotbalisté. Trnavší se okamžitě vydali do hlubokého presinku, stoper Minárik odkopl před Tzandarisem na poslední chvíli.
1'

MŠK Žilina: Petráš – Gono, Kopas, Minárik, Sluka – Myslovič, Paur (C), Bernát – Vallo, Iľko, Ďuriš.

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Krč, Moenza, Izuchukwu – Gamboš, Tesija, Yao, Bamidele Isa, Saymon – Sobczyk, Tzandaris.

FC Spartak Trnava

Trnava je pět zápasů před koncem ligy na čtvrtém místě, přičemž je bez šance zabojovat o evropské poháry, pokud v něm tedy nevyhraje Slovan Bratislava nebo Dunajská Streda, v tom případě by postupoval čtvrtý z ligy. Avšak tuto pozici svěřenci portugalského trenéra Cheua jistou nemají, páté Michalovce totiž mají stejný počet bodů, jen horší skóre. Trnava před přerušením soutěže ve čtyřech utkáních dvakrát vyhrála, jednou remizovala i prohrála. Ofenzivu táhne Alex Sobczyk, jenž zapsal sedm ligových tref.
MŠK Žilina

Fotbalisté Žiliny mají z druhého místa mizivou šanci na zisk titulu, neboť na vedoucí Slovan ztrácí už třináct bodů. Svěřence kouče Staňa ovšem ještě čeká boj se třetí Dunajskou Stredou, jež má o čtyři body méně, avšak o jeden zápas odehráno více. Před koronavirovou pauzou se Žilině dařilo, ze čtyř posledních zápasů třikrát zvítězila a jednou remizovala. V jejím průběhu ale došlo k velkému třesku v kádru. Ten skončil v likvidaci, což mělo za následek odchod hned několika členů základní sestavy. Bude zajímavé sledovat, jak se v nejvyšší soutěži uchytí někteří hráči z žilinské akademie. Nejlepším střelcem týmu je Ján Bernát se sedmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní podvečer! Po třech měsících se vrací slovenská liga a já vás vítám při sledování zápasu skupiny o titul, v němž se Žilina utká s Trnavou.