Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Tiraspol - 16. března 2023   21:00

Nice
Nice
30' Laborde (Thuram) • 53' Moffi (Rosario) • 79' Bráhímí
3:1
(1:0)
Tiraspol
Tiraspol
55' Tapsoba
Nice
Schmeichel – Bard (67. Amráwí), Todibo (C), Ndayishimiye (75. Belahyane), Lotomba (67. Beka Beka) – Ramsey (67. Viti), Thuram, Rosario – Laborde (67. Pépé), Moffi, Bráhímí.
Boulhendi, Bułka – Bryan, Nahounou, Bouanani.
Visser – Vanyzere, Nijssen (BEL)
Allianz Riviera, Nice
Tiraspol
Koval – Zohouri, Garananga, Kiki, Radeljić (88. Covali), Guedes (70. Badolo) – Kyabou, Talal (C), M. Diop (88. Moumouni) – Akanbi, Tapsoba (88. Gliga).
Celeadnic, Pașcenco – Dijinari, Ignatov.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:9.
Nice zachraňuje čest francouzského fotbalu a jako jediný zástupce Ligue 1 postupuje na mezinárodní scéně do čtvrtfinále. Tiraspol dnes nezopakoval sympatický výkon z minulého týdne. Po gólech Labordeho a Moffiho sice rychle snížil, ale dál se zmohl jen na množství marných střel z dálky. Definitivní klid v 79. minutě vnesl na domácí kopačky Brahími.
90+4'
90+3'
Zápas se už jenom dohrává. Před odvráceným centrem Bráhímího si domácí fotbalisté zahráli na útočné polovině bago.
90'
Po Pépého rohu se Nice vrátila s balonem do středního pásma. Za současného stavu jí to zcela vyhovuje.
89'
Hromadné střídání v 88. minutě trochu postrádá logiku. Šeriff jen těžko stihne dát tři góly, aby si vynutil prodloužení.
88'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol:
ze hřiště odchází Mouhamed Diop, přichází Abdoul Moumouni.
88'
ze hřiště odchází Stjepan Radeljić, přichází Nichita Covali.
88'
ze hřiště odchází Abdoul Tapsoba, přichází Eugeniu Gliga.
86'
Schmeichel odvážně skočil do střílené přihrávky do malého vápna. Zákrok to byl zásadní, neboť za dánským brankářem už byl připraven dorážet Talal.
84'
Thuram dostal míč proti noze. Možná se ale lekl skluzujícího Zohouriho a bez přípravy vystřelil vedle levé tyče.
83'
Šeriff ztratil celou minutu přihráváním na půlce. Diopův nákop navíc chytil Schmeichel.
81'
Pépého na půlící čáře zradil první dotek. Nice bez míče dlouho nebyla, Zohouri ho vrátil nepřesnou přihrávkou.
79'
Nice právě vstřelilo branku!
Je vymalováno! BILÁL BRÁHÍMÍ zdolal překážkovou dráhu u středového kruhu a domácí díky němu pláchli do situace tři na jednoho. Moffi trefil jenom tyč, ale Bráhími byl za předchozí průnik odměněn snadnou dorážkou.
78'
Todibova diagonála letěla mimo dosah Thurama. Hosté začínají novou akci od Garanangyy s Kovalem.
77'
Šeriff po kontaktní brance ožil a ostřeluje Schmeichela ze všech možných pozic. Přesnou mušku teď neměl ani Badolo.
75'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Youssouf Ndayishimiye, přichází Reda Belahyane.
75'
Diopovi se obětavě vrhl do střely Rosario. Hra je přerušena a na straně Nice dojde k vynucenému střídání.
74'
Na Bráhímiho pád Visserova píšťalka nereagovala. Tapsoba se pustil do individuálního protiútoku, ale potom, co setřásl Vitiho, nahrál z boku jen Schmeichelovi.
73'
Kyabou strhl k zemi Beku Beku. U pravé lajny bude rozehrávat Pépé, kterému se povedlo vyléčit zraněné koleno.
72'
Šeriff se nezdráhá střílet z dálky. Často je to ale na škodu, což nyní jasně předvedl Mouhamed Diop.
71'
Ndayishimiye byl tvrdě dohrán Tapsobou a teď je v péči členů realizačního týmu Nice.
70'
ze hřiště odchází Renan Guedes, přichází Cédric Badolo.
69'
Guedes vystřelil přes Beku Beku. Míč ale neměl pořádnou rychlost a Schmeichel si pro něj došel k pravé tyči.
68'
Didier Digard do toho pořádně řízl a do zbývajících minut si ponechal jen jednoho žolíka. Roberto Bordin na druhé straně stále věří základní jedenáctce.
67'
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Nicolas Pépé.
67'
ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Ajúb Amráwí.
67'
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Alexis Beka Beka.
67'
ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Mattia Viti.
65'
Ukrajinský brankář Maxim Koval dobře zanalyzoval kolmici Barda a skočil pod nohy Bráhímiho.
64'
V obraně Nice to začíná skřípat. Hosté snadno prošli skrz a doplatili jen na špatně umístěnou koncovku Talala. Obstřel měl jít na zadní tyč, místo toho skončil uprostřed branky v moci Schmeichela.
63'
Na obou střídačkách začíná být živo. Na straně Nice to v dohledné době vypadá na příchod ofenzivního záložníka Beky Beky.
62'
Po nárazu do Barda měl problémy Zohouri. Tiraspol kvůli němu poslal míč do autu, aby mu ho domácí férově vrátili.
61'
Držení míče: 58 % – 42 %.
60'
Ramseyho hodně přetažený centr vyletěl mimo hřiště. Tento kop si bývalý hráč Arsenalu nebo Juventusu za rámeček nedá.
59'
Guedes si vybral i jeden slabší moment. Poslal na zem Rosario a daroval domácím standardní situaci z pravé strany.
58'
Rosario pouštěl míč na pravý okraj pokutového území k Bráhímimu. Ten to měl na střelu z první, kterou zastavilo tělo Guedese.
57'
Před Akanbim doprovodil Lotomba balon do autu. Schmeichel nebude spěchat s jeho uvedením do hry.
55'
Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
Stačilo pár sekund a gólu se dočkala i výprava z Moldavska! Bard nešikovně prodloužil Garanangův nákop do vápna. Míč nedostal pod kontrolu ani Todibo a toho využil ABDOUL TAPSOBA, kterému vybíhající Schmeichel otevřel prostor mezi nohama.
53'
Domácí neohroženě míří do čtvrtfinále! TEREM MOFFI si vyměnil přihrávky s Rosariem. Potom neměl problém obejít padajícího Radeljiće a střelou mezi nohama Garanangy uklidil balon do pravého dolního rohu.
51'
Další prodleva způsobená ležícím hráčem Nice. V souboji s Guedesem tentokrát dostal naloženo Lotomba.
50'
Kiki a Moffi šli na kobereček kvůli zbytečnému konfliktu v přerušené hře. Nadále se hraje bez karet.
49'
Bráhími měl trochu času na nápřah z delší vzdálenosti. Do míče se neopřel špatně, ale Koval ho u levé tyče do brány nepustil.
48'
Bard, Ndayishimiye a Todibo šetří čas na vlastní polovině. Šeriff to s presinkem zatím nepřehání.
47'
Bezprostředně po ošetření Todibo vyskočil jako laňka a rozcvičující se náhradník se asi bude moci vrátit na lavičku.
46'
Hned první souboj druhého poločasu odnesl Todibo zraněním. Při dopadu si pochroumal koleno a rozhodčí k němu povolává doktory.
46'
Tiraspol odehrál nejslabší z dosavadních třech poločasů. Brejky i postupné útoky končily daleko od Schmeichela a ten nemusel čelit žádné střele mezi tyče. Na pořádné šance dlouho čekala i Nice. Konkrétně to trvalo třicet minut, než Laborde krásně přehodil gólmana a zvýšil celkové vedení francouzského týmu na 2:0.
45+2'
45+2'
Moffi tentokrát v roli nahravače! Laborde na pobídku do druhého sledu nedosáhl, kdežto Rosario v další vlně branku přestřelil.
45+1'
Po Thuramově přímé nahrávce to Moffi zkusil originálním lobem. Míč přistál na střeše Kovalovy brány.
44'
Z urputného dobývání hostujícího vápna nic nebylo. Žlutých dresů bylo před Kovalem až příliš.
42'
Balon si postavil Bilál Bráhímí, ale kromě čtyřčlenné zdi překopl i Kovalovo břevno.
41'
Radeljićův skluz na Moffiho nebyl v očích rozhodčího čistý. Nice bude kopat přímý kop.
40'
Laborde si přeběhl nalevo. Míč si tam navedl na pravačku, ovšem z rohu velkého vápna Kovalovu bránu přestřelil.
38'
Kyabou se nenechal předchozím nezdarem odradit. Měl trochu čas na ose, jenže z ještě větší dálky branku opět minul.
37'
Trn z paty hostům nevytrhl ani Moussa Kyabou. Optimistický pokus z třiceti metrů skončil vedle Schmeichelovy levé tyče.
36'
Rozehrávky se ujal sám faulovaný Talal. Z mumraje uvnitř pokutového území však Tiraspol nezakončil.
35'
Šeriff zkusí něco vymyslet ze standardní situace. Podle belgických sudích nebyl v souladu s pravidly Bardův zákrok na Talala.
34'
Nice celkově vede o dva góly a už nemá žádný důvod se bezhlavě hnát ke Kovalovi. Počet krátkých přihrávek ve středu hřiště narůstá.
32'
Guedes vracel přetažený centr do míst, kde byl dostatečný počet obránců Nice. Absence kapitána Danteho zatím není vůbec znát.
31'
Hned po rozehrávce se hostující obrana opět ocitla v nesnázích. Moffimu se finální fáze nepovedla a na Labordeho trefu nenavázal.
30'
Schmeichel sebral pozdrav z půlky hřiště a rychlou rozehrávkou začal gólovou akci Nice! zdvojený Thuram skvostně načasoval přihrávku před malé vápno, odkud GAËTAN LABORDE levačkou přehodil Kovala i skluzujícího Radeljiće.
27'
Narůstající tlak OGC skončil neadresným nákopem do míst, kde pracoval Moffi.
26'
Rosario přihrával po zemi k penaltové značce. Hosté to tam ucpali a ve snaze o rychlý přechod opět narazili už na půlce.
25'
Rohový kop hráči Nice prohospodařili. Rosario nakopával míč zpátky před vápno a to už Labordeho střela doletěla do Kovalovy náruče.
24'
Z Labordeho sražené střely vznikl pohotový volej Ramseyho. Míč byl tečován a proletěl kousek nad břevnem.
23'
Bard urazil několik desítek metrů po levé straně. Bráhímí už na něj nenavázal, u zadní čáry byl zdvojen a čistě oddělen od balonu.
22'
Domácí sbírají další procenta do statistiky držení míče. Hra se však odvíjí bezpečně daleko od obou branek.
21'
Ve středovém kruhu potřeboval ošetření Youssouf Ndayishimiye. Nevypadalo to s ním nejlépe, ale nakonec to asi nebude tak vážné.
20'
Labordeho centr Thuram nezískal. Skvěle dozadu pak zapracoval Ramsey, jenž před půlkou zlikvidoval protiakci Diopa.
19'
Teď už letěl míč přímo do vápna, ale Šeriff prostory před Kovalem utěsnil.
18'
Ramsey si exekuci rohu zopakuje. Opět v tom měl prsty Bráhími.
17'
Ramsey rozehráním na krátko hosty nepřekvapil. Naopak se musel rychle vracet, protože moldavský mistr v pěti lidech startoval do protiútoku.
16'
Bráhímí vytloukl bloky stínujícího soupeře a na světě je premiérový rohový kop pro účastníka Ligue 1.
15'
Tapsoba z velké dálky napálil prvního hráče, kterým byl Rosario. Postupný útok Tiraspolu trvá.
14'
Znovu se hosté nechali vytlačit až na půlku, odkud přiletěl nákop do Schmeichelových rukavic.
13'
Šeriff si nevěděl rady s přechodem zahuštěného středu. Po chybě Guedese vhazuje Todibo.
11'
Francouzský tým přišel o míč nepřesným nákopem na Labordeho. Bude se kopat od brány Kovala.
10'
Laborde to po Bráhímiho centru zkusil přímo z voleje. Levačkou to ale netrefil dobře a Kovala neznervózněl.
9'
Bráhímí zbrzdil rychlý brejk přihrávkou na Thurama. Domácí útočili do plných a nedostali centr na Moffiho.
8'
Bardovo propadnutí se snažil využít Tapsoba, jenže Rosario ho ještě ve středním pásmu zastavil faulem.
7'
Khéphren Thuram přebral vypadený balón, ale z dálky ho poslal jen do bránícího Diopa.
6'
Nice nespěchá a pohybuje se mezi půlící čarou a vápnem soupeře.
4'
Labordeho balón propadl přes nejistého zadáka ke Kovalovi. Protiakci Šeriffu v zárodku zbrzdil faul Ramseyho.
3'
Guedes si poležel v důsledku Rosariova faulu. Z výhody standardní situace hosté nic nevytěžili. Moffi blokoval centr rukou, která byla přilepená k tělu.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v černočervených dresech. Tiraspol je ve žlutém.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Bard, Todibo (C), Ndayishimiye, Lotomba – Ramsey, Thuram, Rosario – Laborde, Moffi, Bráhímí.
Náhradníci: Boulhendi, Bułka – Bryan, Beka Beka, Pépé, Nahounou, Bouanani, Belahyane, Amráwí, Viti.
Trenér: Didier Digard

FC Šeriff Tiraspol: Koval – Zohouri, Garananga, Kiki, Radeljić, Guedes – Kyabou, Talal (C), M. Diop – Akanbi, Tapsoba.
Náhradníci: Celeadnic, Pașcenco – Badolo, Moumouni, Gliga, Dijinari, Ignatov, Covali.
Trenér: Roberto Bordin

Rozhodčí: Visser – Vanyzere, Nijssen (BEL).
1. zápas

Ačkoliv fotbalisté Nice nepředvedli žádný honosný výkon, tak mohli společně s osmdesáti fanoušky oslavit výhru 1:0. Výhodnou pozici do odvety francouzskému mužstvu zařídil Ajúb Amráwí. Osmnáctileté naději těsně před koncem první půle šťastně spadl centrovaný míč do Kovalovy brány a potěšil tím i Didiera Digarda, který jako hlavní kouč získal premiérové vítězství v evropských pohárech. Po změně stran se Nice o náskok několikrát strachovala. Zohouri další nechtěnou střelou trefil tyč a v 86. minutě mu dokonce nebyl uznán vyrovnávající gól pro údajný ofsajd.
FC Šeriff Tiraspol

Dvacetinásobný moldavský mistr šel po vyřazení od Plzně v předkole LM do Evropské ligy. Ve skupině se potkal s Manchesterem United a Realem Sociedad a obsadil před kyperskou Omonií třetí místo, které Šeriff poslalo do šestnáctifinále EKL. Kvůli politickým problémům v zemi ho Tiraspol odehrál proti Partizanu v Kišiněvě a bez diváků, nicméně domácí prohru 0:1 senzačně odčinil na srbské půdě výsledkem 3:1. Na dnešní odvetu se Šeriff naladil ligovou výhrou 1:0 nad Balti.
OGC Nice

Francouzský klub neměl dobrý podzim. V Ligue 1 se trápil a nic jistého neměl ani ve skupině EKL, kde vyhrál jen dva zápasy. Ve společnosti Partizanu, Kolína a Slovácka devět bodů přesto stačilo na první místo a přímý postup do osmifinále. Do toho jdou fotbalisté Nice v lepším rozpoložení. Pod taktovkou původně dočasného kouče Digarda od jedenáctého ledna ani jednou neprohráli a po víkendové remíze 2:2 s Nantes nejsou daleko od pohárových příček. Dnešní odvetu vynechá vykartovaný kapitán Dante, po zranění se naopak vrací Pépé.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z odvetného zápasu osmifinále Evropské konferenční ligy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi OGC Nice a Šeriffem Tiraspol!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.