Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Bosna - 8. června 2019   18:00

Finsko
Finsko
56' Pukki  • 68' Pukki (Lod)
2:0
(0:0)
Bosna
Bosna
Finsko
Hrádecký – Granlund (38. Raitala), Toivio, Arajuuri, Uronen – Skrabb (84. Schüller), Sparv (C), Kamara, Forsell (63. Lappalainen) – Pukki, Lod.
Stefanski – Sapela, Golis (všichni POL)
Tampere Stadion, Tampere
Bosna
Šehić – Bičakčić, T. Šunjić, E. Zukanović, Ćivić – Bešić (79. Gojak), Cimirot, Sarić – Višća, Džeko, Duljević (68. Bajić).

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších zápasů kvalifikace.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:11.
Finsko skvěle zvládá dnešní zápas s Bosnou a Hercegovinou a naprosto zaslouženě vítězí 2:0. Utkání bylo celou dobu velmi vyrovnané, ale nakonec měli větší štěstí v koncovce Finové, konkrétně Teemu Pukki. Ten se prosadil rovnou dvakrát a vystřelil tak severskému týmu tři důležité body do tabulky.
90+4'
90+3'
Bosna se úspěšně ubránila a ještě nakopává do útoku, ale finská obrana je dnes opravdu bezchybná.
90+2'
Finové ještě rozehrají jeden rohový kop. Jistě se pokusí o skórování.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Jeden z hostujících hráčů navíc fauloval na středu hřiště. Finové tak v klidu rozehrají dozadu.
89'
Hosté chtějí vstřelit alespoň jednu branku, ale kapitán Edin Džeko opět selhal v koncovce.
88'
Domácí sice ztratili míč, ale soupeře nechtějí pustit ani přes půlící čáru. Bosna má velké problémy s rozehrou.
87'
Finsko se usazuje na útočné polovině. O gólu už asi moc nepřemýšlí, spíše chce hrát daleko od své svatyně.
86'
Žlutou kartu dostává Edin Višća (Bosna a Hercegovina).
86'
Velmi blízko třetímu gólu byl Glen Kamara. Ten dvakrát dorážel na hranici malého vápna, ale Šehić se blýskl dobrými reflexy.
85'
Další rohový kop zůstává nevyužit. Finsko se následně osvobozuje a skvělě kráčí k dnešnímu vítězství.
84'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Simon Skrabb, přichází Rasmus Schüller.
83'
Hosté se stále nevzdávají, ale šance na vyrovnání se každou ztracenou minutou zmenšuje.
82'
Bosna rozehrála roh nakrátko, což se vůbec nevyplatilo, protože Finové míč okamžitě odkopli do bezpečné vzdálenosti od branky.
81'
Seveřané brání velmi obětavě. Tim Sparv dokonce lituje toho, že srazil míč na rohový kop.
80'
Ermin Bičakčić zpracoval míč jen do autu, a daroval tak autové vhazování soupeři.
79'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Amer Gojak.
78'
Hosté jsou samozřejmě aktivnější, ale ke vstřelení první branky jim to stále moc nepomáhá.
77'
Bosňané byli velmi blízko ke vstřelení prvního gólu, ale Edin Džeko hlavičkou odkrytou bránu jen přestřelil.
76'
Finsko si chce zápas užít, a proto pouze nebetonuje. Nyní se pokouší o vstřelení třetího gólu.
75'
Domácí musí bránit nebezpečnou soupeřící standartku. To bez problémů zvládají a jistě kráčí ke třem bodům.
74'
Hosté díky napadání vybojovali míč, ale Finové také aktivně napadají. To jim vyplací, Bosna musí hrát až na své polovině.
73'
Finové získali míč, a proto ho okamžitě posílají k Hrádeckému, který si s rozehrou dává co nejvíce na čas.
72'
Bosna hraje sice většinu času s míčem, ale už dlouho se nemůže dostat do nebezpečnějšího zakončení.
70'
O výsledku je dost pravděpodobně rozhodnuto, ale Finové přece jen stále musí být pozorní při obraně.
68'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Haris Duljević, přichází Riad Bajić.
68'
Finsko právě vstřelilo branku!
O dvanáct minut později je tu druhý finský zásah! Lod vyslal přesnou přihrávkou do úniku TEEMA PUKKIHO, který chytře přeloboval padajícího Šehiće. Asistence: Robin Lod.
67'
Bosna se také zkoušela prosadit pomocí nákopu, ale běžecký souboj zvládl lépe finský obránce.
66'
Za dlouhým nákopem uháněl Teemu Pukki, ale při zpracování míče nepříjemně podklouzl. Trávník začíná být hodně kluzký.
65'
Finsko má míč na své polovině a klidně kombinuje. Získává tak cenné sekundy.
64'
Hosté nevyužívají dašlí šanci v podobě nebezpečné standartky. Míč proletěl finskou šestnáctkou bez jediné teče.
63'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Petteri Forsell, přichází Lassi Lappalainen.
62'
Finové už pomalu začínají hrát na čas, většinu míčů totiž odkopávají co nejdál od vlastní branky.
61'
Bosna se po delší době dostává do útoku, ale u finského vápna míč velmi rychle ztratila.
60'
Seveřané jsou stále lepším týmem, už hodně dlouhou dobu se hraje jen na jejich útočné polovině.
59'
V Tampere se pořádně rozpršelo, hráči tak nehrají v přívětivých podmínkách.
58'
Domácí jsou i po vstřelené brance stále aktivnější, hosté mají velké problémy s bráněním.
56'
Finové jdou do vedení a to naprosto po zásluze! TEEMU PUKKI se dostal přes tři bosenské hráče a následně pomocí pravé tyčky poslal míč do branky. Ibrahim Šehić nemohl zasáhnout.
56'
Střela nakonec přišla, ale Simon Skrabb mířil jen vedle levé tyčky.
55'
Finsko pokračuje v útočné aktivitě. Už zase je v pokutovém území a tlačí se do zakončení.
53'
Domácí fotbalisté se dostali až do vápna, ale tam přišla jen nerazantrní přihrávka před branku, kterou v klidu pokryl Šehić.
52'
Finové uklidňují hru na své polovině a čekají na ideální možnost útoku.
51'
Poprvé ve druhém poločasu útočí také Bosna a rovnou to bylo celkem zajímavé. Haris Duljević však mířil jen mimo branku.
50'
Z přímého kopu přišla přízemní přihrávka do vápna, která se ale nedostala přes obranu Bosny a Hercegoviny.
49'
Žlutou kartu dostává Elvis Sarić (Bosna a Hercegovina).
48'
Finsko to tentokrát zkouší pomocí autového vhazování. To už bylo trochu nadějnější, ale Ibrahim Šehić si stejně připsal snadný zákrok.
47'
Teď už to domácí zkusili pomocí centr, ale gól z hlavičky by stejně neplatil, centru předcházel nedovolený zákrok.
46'
Finové začínají druhou půli aktivněji, ale stále se do útoku moc netlačí.
46'
V prvním poločase se skoro nic nestalo, ani jeden tým si nevytvořil žádnou závažnou šanci. Hra byla hodně vyrovnaná, a tak není překvapením, že se stále hraje bez branek. Je i dost pravděpodobné, že v celém zápase nakonec nepadne ani jeden gól.
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
45+2'
45+1'
Hosté ještě zkouší vymyslet alespoň jedno zakončení, ale času už jim moc nezbývá.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Ještě jeden roh rozehráli také Bosňané, ale centr dopadl úplně stejně jako předešlá finská přihrávka z rohu. Obránci Finska míč uklidili do bezpečí.
44'
Centr od rohového praporku pokryli hostující obránci. Vzápětí sice přišla další přihrávka vzduchem, ta už ale byla hodně nepřesná.
43'
Finové jsou na závěr poločasu aktivnější, nyní vybojovali další rohový kop.
42'
Po dlouhé době faulovali také hosté, konkrétně to byl Muhamed Bešić.
41'
Aut byl vhozen rovnou do pokutového území, což Ibrahima Šehiće vůbec nepřekvapilo. Bez problémů totiž zasáhnul.
40'
Domácí fotbalisté se přece jen ještě přibližují soupeřícímu vápnu. Nyní vybojovali autové vhazování poblíž něj.
39'
Finové se narozdíl od svého soupeře už nikam neženou. V klidu vyčkávají na konec první půle.
38'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Albin Granlund, přichází Jukka Raitala.
37'
Bosňané se zkoušeli prosadit pomocí dalšího centru, ale kapitán Edin Džeko hlavičkoval jen mimo tři tyče.
36'
Oba týmy jsou stále velmi opatrné. Vypadá to,že se v prvním poločase branky nedočkáme.
35'
Bosňané mají s rozehrou problémy, a tak je míč celkem rychle zpět u finských kopaček.
34'
Finové by si měli ty nedovolené zákroky hlídat. Podruhé v krátké chvíli zase faulují, tentokrát to byl Albin Granlund.
33'
Po delší době se do hry zapojuje Ibrahim Šehić. Ten však moc práce neměl, zpracovával pouze finský nákop.
32'
Další centr hostů jen tak proletěl vápnem. Vzápětí následoval i druhý, ale dopadl úplně stejně jako ten první.
31'
Finové hráli po delší době na útočné polovině, ale tam vymysleli jen nedovelný zákrok. Přesněji fauloval. Petteri Forsell.
30'
Hostům se ale tentokrát ofenziva vůbec nepovedla. Dlouhý nákop skončil jen u finských beků.
29'
Rozehra Hrádeckého je hodně nepřesná, míč totiž končí jen u Bosňanů. Ti tak mohou znovu útočit.
28'
Do zakončení se dostal Haris Duljević, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou.
27'
Hosté mohou v útočné akci pokračovat, s trochou štěstí totiž vybojovali autové vhazování na pravé straně útočné poloviny.
26'
Bosňané po delší době také míří dopředu. Nepřesný centr však proletěl finským vápnem bez jediného doteku.
25'
Nyní už se domácí k soupeřící brance přiblížili, ale s míčem ve vápnu nedokázali nic vymyslet.
24'
Finové se pomalu přesunuli na útočnou polovinu, ale tam kvůli jedné nepřesné přihrávce nakonec míč ztratili.
23'
Stále se hraje hlavně na středu hřiště, oba týmy se tam střídají v držení míče.
22'
Džeko se srazil Bešićem, který odražený míč jen tak tak doběhl. Směroval totiž do zámezí.
21'
Domácí měli s rozehrou mírné problémy, ale nakonec to zvládli a odměnou jim je možnost útoku.
20'
Hra se uklidňuje, domácí fotbalisté totiž kombinují kolem poloviny hřiště.
19'
Finsko zatím bez problémů odolává, soupeřící tým nakonec vůbec nepustilo do šance a navíc získalo míč.
18'
Hosté spoléhají hlavně na přesné přihrávky, nechtějí nic riskovat. Proto už pěknou chvíli kombinují na útočné půlce.
17'
Následný odkop bosňanského gólmana je hodně nepřesný. Finové budou vhazovat na své polovině.
16'
Nepřehladná situace před hostující branka nakonec vyústila v rohový kop pro Finsko. Ten už další nebezpečí pro Ibrahima Šehiće nepřinesl.
15'
Muhamed Bešić skluzem poslal svého soupeře k zemi. Hlavní sudí mu okamžitě vysvětluje, že takto to tady nepůjde.
14'
Finský útok končí kvůli nepřesné přihrávce, která nakonec doletěla až do zámezí. Aut pro hosty.
13'
Hra se začíná pomalu vyrovnávat, oba týmy tráví v útoku podobné množství času.
12'
Bosňané však autové vhazování moc dobře nerozehráli. Po krátkém souboji se tak míč dostává k Lukáši Hrádeckému.
11'
Hosté se po delší době dostali na útočnou polovinu. Tam zatím vymysleli jen centr, který domácí srazili na autové vhazování.
10'
Ermin Bičakčić padá na zem, asi dostal křeč. Po chvíli bude moct v zápase pokračovat.
9'
Finsko je stále mnohem aktivnějším týmem. Ani rohový kop však k první brance nepomohl.
8'
Brankář Bosny musí být pozorný, o chvíli později si musel připsat první důležitý zákrok.
7'
Robin Lod při souboji o míč fauloval, takže po delší době si zahraje také Šehić.
6'
Domácí stále mají více ze hry, ale Bosňané zatím obranu zvládají bez problémů.
5'
Finové to pro změnu zkoušeli jednoduchou přihrávkou do vápna, ale ta neměla žádnou šanci na úspěch.
4'
Hosté se také zkoušeli prosadit pomocí centru. Následovala zakončení Edina Džeka, ale míč se přes finského obránce nedostal dál.
3'
Albin Granlund tahal za dres Harise Duljeviće. Rozhodčí si toho samozřejmě všiml a píská nedovolený zákrok.
2'
Bosňané rozehráli nepřesně, a tak domácí mají míč velmi rychle zpět pod kontrolou. S rozehrou ale musí být také velmi pozorní.
1'
Finové na nic nečekají a hned při prvním útoku vymysleli nebezpečný centr do vápna. Obranu hostů to však nepřekvapilo.
1'

Finsko: Hrádecký – Granlund, Toivio, Arajuuri, Uronen – Skrabb, Sparv (C), Kamara, Forsell – Pukki, Lod.
Náhradníci: Joronen, Jaakkola – L. Väisänen, Källman, Karjalainen, Schüller, Soiri, Väisänen, Pirinen, Kauko, Lappalainen, Raitala.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Bičakčić, T. Šunjić, E. Zukanović, Ćivić – Bešić, Cimirot, Sarić – Višća, Džeko, Duljević.
Náhradníci: Kovačević, Pirić – Todorović, Nastić, Memišević, Gojak, M. Vrančić, Bajić, Prevljak, Lončar, Zakarić, Milošević.

Rozhodčí: Stefanski – Sapela, Golis (všichni POL).
Finsko
Finsko je outsiderem dnešního zápasu, i když nemělo zas tak špatný vstup do kvalifikace. Nejprve sice prohrála s Itálií, což se očekávalo, ale pak dokázala porazit Arménii, díky čemuž se aktuálně nachází na čtvrtém místě. Finové sice na postup rozhodně neútočí, ale na evropské scéně rozhodně chtějí zanechat dobrý dojem, což se jim zatím docela daří.

První dva zápasy ve skupině J
Arménie vs. Finsko – 0:2
Itálie vs. Finsko – 2:0
Bosna a Hercegovina
Bosna by se chtěla na Euro rozhodně dostat, a proto dnes potřebuje zvítězit. Vstup do kvalifikace měla celkem vydařený, nejprve si dnešní hosté poradili s Arménií, a pak remizovali s Řeckem, což je také jeden z týmů, které usilují o postup. Pro Bosnu a Hercegovinu by to tak dnes měly být tři povinné body.

Bosna a Hercegovina vs. Řecko – 2:2
Bosna a Hercegovina vs. Arménie – 2:1
Zdravím všechny fanoušky mezinárodního fotbalu. Dnes nás čekají další kvalifikační zápasy na Euro, já Vás provedu utkáním mezi Finskem a Bosnou a Hercegovinou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.