Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Kypr - 11. června 2019   20:45

Rusko
Rusko
38' Ionov (Kudrjašov)
1:0
(1:0)
Kypr
Kypr
Rusko
Guilherme – Mário Fernandes, Džikija, Semjonov, Kudrjašov – Ozdojev, Zobnin (78. Barinov), Golovin – An. Mirančuk (64. Al. Mirančuk), Dzjuba (C), Ionov (90+2. I. Achmetov).
Luňov, Šunin – Neustädter, Petrov, Beljajev, Smolov, Čalov, Al. Mirančuk, I. Achmetov, J. Černov, Bakajev, Barinov.
Di Bello – Peretti, Carbone
Stadion Nižnyj Novgorod
Kypr
Pardo – Makris (71. Pittas), Kousoulos, Laifis, Ioannou – Artymatas, Costi, Margaca – Georgiou (46. Efrem), Sotiriou, Avraam (C).

Fauly: 14:12
Zápas je u konce. Rusové splnili roli favorita a porazili Kypr na domácí půdě, ale pouze nejtěsnějším rozdílem 1:0. Šancí měli Rusové opravdu mnoho a Kypr naopak žádnou opravdu velkou šanci neměl. Rozhodla tak jediná branka utkání, kterou vstřelil v prvním poločase po pohotové přihrávce z levé strany Alexej Ionov.
90+5'
90+4'
Rusko bude zahrávat ještě jeden rohový kop a je jasné, že domácí dnešní utkání zvládnou.
90+3'
Rusové závěr zápasu zvládají zkušeně a vůbec Kypřanům nepůjčují míč.
90+2'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Ilzat Achmetov.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Kypřané šli do nebezpečného protiútoku, ale Georgios Efrem se nakonec do zakončení neprotlačil.
88'
Na druhé straně měli rohový kop pro změnu hráči Kypru a Guilherme ho vyřešil jistým vyboxováním míče.
87'
Arťom Dzjuba prostě dnes asi nedá gól z ničeho, protože po rohovém kopu měl takřka ideální pozici, ale trefil jen brankáře Parda.
87'
Arťom Dzjuba byl tentokrát v pozici, ze které zakončovat nemohl, ale získal další rohový kop.
86'
Mário Fernandes jen pohlídal celou situaci o rohového praporku a ujistil se, že budou Rusové rozehrávat rohový kop.
85'
Arťom Dzjuba si nabíhal na dlouhý pas za obranu, ale ten nebyl nakonec tak přesný, aby se po něm dalo zakončovat.
84'
Dzjubovi dnes prostě není přáno. PO přihrávce Mirančuka byl ve výborné palebné pozici, ale jeho ránu zablokoval skvěle Nicholas Ioannou.
83'
Následně ještě zakončoval Alexej Mirančuk, ale ten vůbec netrefil branku.
82'
Arťom Dzjuba se dostal do zakončení, ale znovu mu nebylo přáno, tentokrát byla jeho střela zablokovaná.
81'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Andreas Makris, přichází Matija Špoljarić.
80'
Kypr se dopustil nepřesnosti ještě na vlastní polovině a Rusové budou mít autové vhazování.
79'
Pardo šel docela riskantně ven z branky, ale svůj zákrok nakonec zvládl a je z toho jen rohový kop Rusů.
78'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Roman Zobnin, přichází Dmitrij Barinov.
78'
Roman Zobnin skončil po nedovoleném zákroku na zemi, ale bude v pořádku pokračovat ve hře.
77'
Znovu byl Guilherme v akci, sebral ze vzduchu centr z pravé strany.
76'
Sotiriou si našel kousek prostoru na zakončení, ale Guilherme neměl se svým zákrokem žádné potíže.
75'
Georgij Džikija se dopustil nedovoleného zákroku a dopředu tak budou moci postupovat hosté.
74'
Alexej Mirančuk z levé strany přihrával před branku na Alexandra Golovina. Ten se ale do zakončení nakonec nedostal.
72'
Kypřané kopali z pravé strany rohový kop a byla z toho zajímavá šance a hlavička těsně vedle.
71'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Andreas Makris, přichází Ioannis Pittas.
70'
Zdravotní potíže s pravým kotníkem má Alexandr Golovin. Uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.
70'
A další Dzjubova šance. Tentokrát hlavou, ale branku těsně netrefil.
69'
Arťom Dzjuba se ve vápně natahoval po míči, ale nakonec se k zakončení nedostal.
68'
Kypřané se pokusili zaskočit ruskou obranu, ale ta nakonec nadvakrát celou situaci zvládla.
67'
Ruský centr byl přetažený a míč skončil až v zámezí. Vhazovat bude Kypr.
65'
Kypřané odcentroval z levé strany před branku, ale před tou chyběli hráči právě v modrých dresech.
64'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Anton Mirančuk, přichází Alexej Mirančuk.
63'
Renato Margaca zastavil nadějnou ruskou akci faulem na Alexandra Golovina a dostává žlutou kartu.
61'
Andreas Avraam z pravé strany poslal míč před branku, ale našel jen připravené rukavice Guilhermeho.
59'
Rusové se rozhodli vylákat Kypřany z jejich obranné ulity, a tak zvolil zpětnou přihrávku až na brankáře.
58'
Anton Mirančuk se nechal vytlačit z ideální střelecké pozice, poté o míč přišel a nakonec fauloval.
56'
Rusové zakládají další akci, do své rozehrávky zapojují i brankáře Guilherma, který jinak dnes moc práce nemá.
55'
Rusové se standardní situaci Kypru ubránili, ten ještě bude vhazovat.
54'
Georgij Džikija se snažil proniknout podél pravé postranní čáry, ale byl při své snaze faulovaný.
53'
Arťom Dzjuba je dnes velice střelecky aktivní, ale proti jeho ráně pravačkou předvedl Pardo jistý zákrok.
52'
Ani z něj však Rusové druhý gól nepřidali.
52'
Rusové pokračují ve svém tlaku, budou zahrávat další rohový kop.
51'
Alexej Ionov byl blízko druhého gólu utkání, ale po skvělé přihrávce Fernandeze Parda nepřekonal.
50'
Kypřané trochu vytáhli svůj presink, a tak Rusové raději neriskovali a nakopli dlouhý míč dopředu.
49'
Andreas Makris už je na nohou a měl by být schopen pokračovat ve hře.
48'
Fjodor Kudrjašov trefil v hlavičkovém souboji loktem Andrease Makrise. Ten skončil na zemi v bolestech.
47'
Georgij Džikija fauloval zezadu Pierose Sotirioua a hrát tak nyní budou Kypřané.
46'
Anton Mirančuk střílel z levé strany nepřesně, Arťom Dzjuba na něj hned gestikuloval, že mu měl raději přihrát.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Anthony Georgiou, přichází Georgios Efrem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je minulostí, Rusko vede nad Kyprem v Nižném Novgorodu 1:0. Rusové byli v prvním poločase jasně lepším týme, ale měli velký problém s proměňováním šancí, kterých si vytvořili hned několik a také kopali nespočet rohových kopů. Nakonec se přeci jen jedna šance ujala, Parda propálil Alexej Ionov.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Alexandr Golovin za faul na Renata Margacu v hlavičkovém sou boji.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Ani tento rohový kop se neujal. Kypřané dál prohrávají jen o gól.
45'
Alexandr Golovin se dostal ve vápně po rychlé kličce ke střele levou nohou. Ta byla ale zablokovaná jen na už osmý rohový kop Rusů.
44'
Na hřiště se mezitím vrátil Fjodor Kudrjašov, měl by být v pořádku.
43'
Alexandr Golovin se natahoval po centrovaném míči z levé strany, ale tentokrát zůstal Pardo bez práce. Rusko ale má rohový kop.
41'
Mezitím se ale v souboji nepříjemně zranil Fjodor Kudrjašov. Potřebuje ošetření pravé ruky.
40'
Rusové ani po první vstřelené brance nepolevují a znovu se zakousli do bránících se Kypřanů.
38'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové jdou do vedení, konečně využili jedno ze svých šancí. Z levé strany poslal míč před branku Kudrjašov, kde našel ALEXEJE IONOVA. Ten propálil Parda. Asistence: Fjodor Kudrjašov.
36'
Roman Zobnin výborně sebral míč Anthonymu Georgiouovi a Rusové mohou začít rozvíjet další útočnou akci.
35'
Další šance Rusů a znovu z toho není gól. Nejprve se hnal do zakončení Alexej Ionov a pak ještě Dzjuba.
33'
Urko Pardo si při boxování míče nepočínal zrovna jistě, zachránilo ho, že rozhodčí pískl faul na jeho osobu.
32'
Ioannis Costi zezadu trochu nešikovně fauloval Alexeje Ionova a Rusové se tak vrátí na míč.
31'
Ani další obrovská ruská šance brankou nekončí. Hlavičkoval Alexej Ionov, ale jeho hlavička se odrazila od země a nad branku.
30'
Kypřané zbytečně při rozehrávce ztratili míč a opět se budou muset bránit nátlaku Rusů.
29'
Hosté začínají přeci jen vystrkovat růžky. Zajímavý centr z levé strany poslal před branku Renato Margaca.
28'
Pieros Sotiriou se dostal k hlavičce po centru z pravé strany, ale branku ruského celku vůbec netrefil.
26'
Po nepřesné přihrávce hostů uprostřed hřiště budou vhazovat Rusové.
25'
Další ofsajd ruského týmu. S tím mají zatím dnes domácí problémy, tentokrát v něm byl Alexej Ionov.
24'
Rozhodčí musel uklidňovat situaci ve vápně a jeden z hráčů Kypru měl drobné zranění.
23'
Rusové po standardní situaci vytvořili velké zmatky před brankou Kypru. Střela Fernandeze už mířila do branky, ale ještě před čárou míč vykopl Constantinos Laifis.
22'
Magomed Ozdojev poslal z pravé strany míč do vápna, ale jeho pas se neujal. Následně byl faulovaný Dzjuba.
21'
Co se naopak píská, to je ofsajd na druhé straně hřiště.
21'
Arťom Dzjuba naznačoval, že ho ve vápně Nicholas Ioannou stáhl na zem nedovoleně. Rozhodčí ale penaltu nepíská.
20'
První žlutou kartu utkání dostává hostující útočník Andreas Makris.
19'
Anthony Georgiou dostal dobrý pas na levé křídlo a povedlo se mu poté odcentrovat. Kypřané však nezakončili.
18'
Alexej Ionov už sice dostal míč do branky, ale ten gól nemůže platit, protože tomu předcházel ofsajd.
16'
Arťom Dzjuba byl už tentokrát opravdu hodně blízko. Po centru z pravé strany se dostal k hlavičce, ale trefil jen přesně prostředek branky.
16'
Nicholas Ioannou měl nohu zbytečně vysoko a fauloval Dzjubu. Rusové mají zajímavou standardní situaci.
15'
Tentokrát to Rusové zkusili dlouhým nákopem na Dzjubu, ale ten si znovu správně nepohlídal ofsajdovou lajnu.
14'
Ani tento rohový kop však obranu Kypru naplno neprověřil.
13'
Alexandr Golovin střílel, ale jeho rána na branku neprošla. Rusové však mají k dispozici další rohový kop.
12'
První náznak šance Kypřanů. Z dálky vystřelil Anthony Georgiou, ale branku netrefil.
11'
Další ruský rohový kop byl rozehrán po zemi, až poté letěl centr před branku. Znovu hlavičkoval Dzjuba. Tentokrát Kostakis Artymatas musel zasahovat, ale nebylo to nic těžkého.
10'
Kypřané se ubránili dobře centru z levé strany, ale Anthony Georgiou pak zase velice rychle ztratil míč.
9'
Centr od rohového praporku směřoval na zadní tyč, kde si ho našel Arťom Dzjuba. Ale nedokázal svou hlavičku nasměrovat mezi tři tyče.
9'
A další rohový kop pro Rusy, poté co byl centr Zobnina zablokovaný.
8'
Rusové budou zahrávat rohový kop z pravé strany, vybojoval ho Arťom Dzjuba.
7'
Kypřané jsou od začátku utkání pod velkým tlakem, dělá jim velký problém vyměnit si jen pár přihrávek.
6'
Z pravé strany zakončoval kapitán Rusů Arťom Dzjuba, ale bylo to už navíc, protože byl v ofsajdu.
5'
Prostor na zakončení z vnějšku pokutového území našel Alexandr Golovin, ale jeho tvrdá rána byla zároveň také nepřesná.
4'
Kypřané se dlouho na míči neudrželi a znovu se pouze brání.
3'
Rohovému kopu se Kypřané ubránili a přežili i další ruský náznak šance. Od branky nyní bude rozehrávat Urko Pardo.
2'
Další akci Rusů táhlo po levé straně Arťom Dzjuba a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
1'
Rusko se dostalo do prvního náznaku šance, tu ale zastavil ofsajd.
1'
Domácí Rusko dnes bude hrát v červeno-bílých dresech, Kypr se představí celý v modrém.
Hráči obou reprezentačních mužstev už jsou nastoupeni na trávníku, následovat budou hymny obou zemí.

Rusko: Guilherme – Mário Fernandes, Džikija, Semjonov, Kudrjašov – Ozdojev, Zobnin, Golovin – An. Mirančuk, Dzjuba (C), Ionov.
Náhradníci: Luňov, Šunin – Neustädter, Petrov, Beljajev, Smolov, Čalov, Al. Mirančuk, I. Achmetov, J. Černov, Bakajev.

Kypr: Pardo – Makris, Kousoulos, Laifis, Ioannou – Artymatas, Costi, Margaca – Georgiou, Sotiriou, Avraam (C).
Náhradníci: Petrou, Michael – Ioannou, Vasiliou, Katelaris, Efrem, Antoniou, Mitidis, Antoniades, M. Špoljarić, Pittas.

Rozhodčí: Di Bello – Peretti, Carbone.
Kypr

Kypr patří mezi výkonnostně podprůměrné evropské týmy. Jeho klubové výběry se dokáží prosadit v evropských pohárech, ale jsou postaveny hlavně na cizincích, takže reprezentace na tom nevydělává. V Lize národů Kypr obsadil v konkurenci Norska, Bulharska a Slovinska třetí místo, ale přesto nakonec z Ligy C sestoupil. V kvalifikaci o EURO Kypr nejprve porazil San Marino 5:0, ale potom prohrál 0:2 s Belgií a 1:2 se Skotskem.
Rusko

V Rusku se loni uskutečnilo mistrovství světa a fotbal šel zde popularitou hodně nahoru, a to u díky úspěchu v podobě postupu do čtvrtfinále, kde Rusové vypadli až na penalty s Chorvatskem. Takový výsledek se od Ruska rozhodně nečekal. V následné Lize národů pak Rusové skončili v konkurenci Švédska a Turecka na druhém místě, takže i nadále zůstávají v Lize B. V kvalifikaci na EURO Rusko na úvod prohrálo 1:3 s Belgií a poté porazilo 4:0 Kazachstán a 9:0 San Marino.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského národního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání kvalifikace na mistrovství Evropy v roce 2020 mezi týmy Ruska a Kypru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.