Mistrovství Evropy U19 -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Španělsko - 17. července 2019   16:45

Portugalsko
Portugalsko
49' Vieira
1:1
(0:1)
Španělsko
Španělsko
41' Miranda
Portugalsko
Biai – Tavares, Loureiro, Cardoso, Lopes (65. Costinha) – Ferreira (76. Costa), Capitão, Vieira (82. Silva) – Correia, Rodrigues (65. Gouveia), Mário (83. Gomes)
Meixedo – Costinha, Ramos, Faustinho, Costa, Silva, Fernandes, Gouveia, Gomes
Papapetrou (Řecko) – Kordež (Slovinsko), Golis (Polsko)
Banants Stadium (Jerevan)
Španělsko
Tenas – Sánchez, García, Guillamón, Miranda – Sergio Gómez (80. Barrenetxea), Blanco, Moha (84. Mollejo) – Torres, Ruiz (90. Marqués), Gil (85. Sanz)

Utkání nám skončilo remízou 1:1. Nutno dodat, že remíza je zřejmě zasloužená, neboť souboj to byl vyrovnaný. Možná měli mírně navrch Španělé, kteří si vytvořili více střeleckých pokusů. První branka padla na konci první půle zásluhou Juana Mirandy. O vyrovnání se postaral hned z kraje druhé půle parádním přímým kopem Fábio Vieira. V závěrečné půlhodině bylo Španělsko lepší, ale Biai už neinkasoval. Obě tyto mužstva tak mají v základní skupině na svém kontě 4 body a jistotu postupu musí přidat až v bitvě poslední. Výhodnější pozici mají rozhodně Portugalci, neboť je čeká zápas s domácí Arménií. Španělsko zřejmě bude proti Itálii bojovat v přímém zápase o semifinále turnaje.

Z mé strany je to vše. Těším se na vás zase příště. Na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:13. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:17.
90+5'
90+5'
Mollejo se dožadoval rohového kopu, ale sudí mu nevyhověl. Zřejmě poslední dotek s míčem v utkání obstará brankář Biai.
90+4'
Španělé si přihrávají míč a dost možná se chystají na svou poslední akci v tomto utkání.
90+3'
Nyní se hraje u středového kruhu a sledovali jsme nepřesnosti na obou stranách.
90+2'
Rohový kop Portugalců se snesl pouze do náruče Tenase. Ten rychle rozehrál a už se zase hraje na druhé straně. Hra má rozhodně rychlé tempo.
90+1'
Torres se dostal k odraženému míči na hranici vápna, ale před bránou Portugalska byl přehuštěný prostor. Střela nebyla možná.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat 5 minut.
90'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Abel Ruiz, přichází Alejandro Marqués.
89'
Ruiz si nabíhal za obranu a k zakončení mu chyběl jen kousek. Nakonec však portugalská obrana vyšla z tohoto souboje jako vítězná.
88'
K hlavičce se dostal Costa, ale zakončoval ze záklonu. Přesto byl jeho pokus nebezpečný a skončil zhruba metr nad břevnem španělské brány.
87'
Po rohovém kopu Španělů uvidíme také roh na druhé straně.
86'
Hra nyní byla ovlivněna častým střídáním. Nyní se však už Španělé zapojili do útoku a hledají mezírky v obraně Portugalska.
85'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Álvaro Sanz.
84'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Moha, přichází Víctor Mollejo.
83'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází António Gomes.
82'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Daniel Silva.
81'
Biai si musel poradit s nebezpečným rohem tak, že vyboxoval míč, který se točil směrem na bránu, daleko od své svatyně.
80'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Gómez, přichází Ander Barrenetxea.
80'
Gil se nedostal před Costinhu a alespoň získal pro svůj tým autové vhazování.
79'
Nyní zkouší rozvážnou kombinací otevřít obranu soupeře.
78'
Španělé se ale nechtějí jen bránit a dostali se také dopředu. Zatím však bránu Portugalců neohrozili.
77'
Costa se hned ve chvíli, kdy je na hřišti, prezentoval parádními jeslemi a rychlým postupem vpřed. Celá akce skončila přízemní střelou Vieiry těsně vedle levé tyče z pohledu brankáře.
76'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Vitor Ferreira, přichází Samuel Costa.
75'
Correia měl dostatek prostoru na to, aby pokračoval ve sprintu a dostal se až do vápna. Hru však nepochopitelně zbrzdil a Španělé se mezitím stačili vrátit.
74'
Žlutou kartu dostává Fábio Vieira (Portugalsko).
73'
Biai měl zase problémy se střelou z dálky. Tentokrát ji sice vyrazil před sebe, ale stejně si pro ní došel.
72'
Gómez měl velkou rychlost a už se zdálo, že míří sám na bránu. Čistým skluzem mu však v postupu zabránil Tavares.
71'
Portugalsko rozehrálo standardní situaci. Centr letěl až téměř k bráně a do vzduchu se ze všech nejvýš vyšplhal Miranda.
70'
Ferreira si vzal na sebe až moc velké sousto a snažil se na malém prostoru vykličkovat hned dva protihráče. Není se co divit, že neuspěl.
68'
Sudí nařizuje další přestávku na občerstvení. Hned po ní budou rozehrávat Portugalci téměř od své svatyně.
68'
Zahrozit ale nedokázali, neboť se Ruiz provinil útočným faulem.
67'
Španělé pokračují v tlaku a nyní si díky odvracení centru v podání Tavarese vybojovali rohový kop.
65'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Tiago Rodrigues, přichází Tiago Gouveia.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Tiago Lopes, přichází Costinha.
65'
Gil si sice pěkně naběhl za obranu, ale byl v ofsajdu. Útočná akce se musela přerušit.
64'
Sergio Gómez vystřelil z velké dálky a portugalský brankář zachyboval. Jeho ránu vyrazil pouze před sebe a o zbytek se museli postarat jeho obránci.
62'
K dalšímu pokusu se dostal Blanco. Ten bránu přestřelil. Španělé jsou však na koni a momentálně hře dominují.
61'
Španělsko se však ve velké rychlosti řítilo do vápna soupeře a nebylo daleko od toho, aby šlo znovu do vedení. Torres si navedl míč na střed a levou nohou mířil na zadní tyč. Tu o chlup minul.
61'
Ruiz si naběhl do volného prostoru, ale následná přihrávka se mu hrubě nepovedla. Portugalsko se tak zadarmo dostalo k míči.
59'
Španělé se dostali k dalšímu zakončení, které nebylo příliš povedené.
58'
Mezi střídačkami to pořádně zajiskřilo. Sudí opakovaně napomíná realizační tým obou celků.
57'
Před bránou Portugalska bylo pořádně horko. Gil byl u míče rychleji než brankář a poté poslal z ostrého úhlu nadýchaný centr na Ruize. Útočník Španělska se dostal k hlavičce, která už mířila do opuštěné brány, ale Biai se nakonec stačil vrátit a na brankové čáře zachránil svůj tým od pohromy.
56'
Mário si věřil na rychlostní souboj proti dvěma obráncům, ale neuspěl.
55'
Míče se už ujali Portugalci a také oni chtějí něco kloudného vymyslet.
54'
Španělé teď hru trochu uklidnili a kombinují okolo půlící čáry rozehrávkou mezi stopery.
53'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Sledujeme rozhodně lepší fotbal než v prvním poločase.
52'
Gil se snažil obhodit protihráče, ale při snaze přihrát nechtěně fauloval. Míče se tak zmocní Portugalsko.
51'
Španělé rozehráli na opačné straně rohový kop, který sice obránce odvrátil, ale k následné střele z druhé vlny se dostal Blanco. Trefil však pouze hráče před sebou.
49'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Stav je srovnaný. K přímému kopu zhruba z dvaceti metrů se postavil FÁBIO VIEIRA a nádhernou střelou levačkou přes zeď a k tyči nedal brankáři žádnou šanci. 1:1.
47'
Ferreira přihrál Vieirovi, který se už už chystal vystřelit, ale na poslední chvíli jej nedovoleně zastavil Blanco. Portugalsko rozehraje přímý kop z výborné pozice.
46'
Ruiz nedokázal na útočné polovině zkrotit míč a portugalský brankář Biai bude odkopávat od své brány.
46'
První poločas nám právě skončil. Nebyla to vzrušující podívaná, ale na konci úvodních pětačtyřiceti minut jsme se přece gólu dočkali. Vsítil jej španělský obránce Miranda, který byl ve správný čas, na správném místě. Do kabin se jde za stavu 0:1. Hra v první půli byla vyrovnaná, ale šance jsme téměř neviděli. Snad druhý poločas bude kvalitnější. Zhruba za 15 minut budeme pokračovat.
45+3'
45+2'
Portugalci se dostali do úzkých, tak museli odkopnout balón do autu.
45+1'
V prvním poločase se budou nastavovat 3 minuty.
45+1'
Dalekonosná rána Ferreiry mířila pouze do rukavic španělského brankáře Tenase.
45'
Correia se zjevil v ofsajdu. Akce Portugalska tak pokračovat určitě nemůže.
44'
Španělé nyní drží míč a rozhodně do závěru poločasu nemají kam spěchat.
43'
Žlutou kartu dostává Felix Correia (Portugalsko).
41'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Sotva jsem dopsal, že šance nejsou a Španělsko dává první branku. Střela Gila z hranice vápna orazítkovala tyč a míč se odrazil před bránu k volnému JUANU MIRANDOVI, jehož postrčení míče do prázdné brány bylo gólové. 0:1.
40'
Závěr poločasu herně patří spíše Španělům. Obrázek hry se často mění, ale šance stále nepřicházejí.
39'
Tým v červeném se pokoušel o rychlou akci po levé straně, která skončila nepřesnou přihrávkou do běhu. Odkopu od brány se ujme Biai.
38'
Sánchez se se svým protihráčem moc nepáral a seslal jej na zem. Sudí to viděl a faul odpískal.
37'
Sergio Gómez hledal svou levačkou v pokutovém území své spoluhráče. Ne moc přesný centr ale odvrátili hned dva defenzivní hráči.
36'
Španělé se zatím prezentují přesnou kombinační hrou, ale nebezpeční moc nejsou. Portugalci si vytvořili více kloudných situací, jenže také to z jejich strany není žádná hitparáda.
35'
Torres si pohlídal ofsajdové postavení a získal přihrávku spoluhráče přímo na nohu. Následný centr však trefil prvního bránícího hráče.
34'
Průniková přihrávka Gómezovi nevyšla dle představ a pro balón si tak mohl dojít portugalský brankář Biai.
32'
Moha skvěle strhl hru na střed a poté uvolnil na pravé straně Ruize. Útočník se už chystal zakončení, ale pohotoví Portugalci mu v něm zabránili.
31'
Před pokutovým územím Portugalska došlo k zajímavé situaci. Torres se dostal k hlavičce, ale Lopes mu v přesné střele zabránil. Španělský hráč reklamoval hru rukou, kterou však hlavní sudí z Řecka neviděl.
30'
Ferreirovu přihrávku si dokázal Vieira zpracovat a levačkou zhruba z dvaceti metrů vypálil metr nad horní tyč.
29'
Kapitán Ruiz to na hrotu útoku nemá vůbec jednoduché. Portugalci si jej dobře všímají a zatím vyhrávají veškeré vysoké hlavičky, které na útočníka Španělska letí.
28'
Stále čekáme na nějakou vážnější příležitost. Teď jsme akorát byli svědky faulu ve středu hřiště.
27'
Sergio Gómez ukázal přehled ve středu hřiště a všiml si na pravé straně rozběhnutého Torrese. Krajní záložník poslal přihrávku před vápno, kterou Portugalci odvrátili.
26'
Blanco parádně uvolnil Gila, jehož přízemní centr skončil v moci Guillamóna. Stoper Portugalska poté raději zahrál míč do autu.
25'
Znovu se pokračuje ve hře a o odkop od brány se postará brankář Tenas.
23'
Hlavní rozhodčí přesně v polovině prvního dějství nařizuje přestávku na občerstvení.
22'
Vieira šikovným centrem oslovil spoluhráče na pravé straně, který vyslal centr do pokutového území. Pobídka ale byla přetažená a doputovala do zámezí.
21'
Ani tentokrát se ale nedostalo Portugalsko k zakončení. Španělská obrana prozatím funguje velmi slušně.
20'
Těsně u pomezní lajny došlo k faulu. Tým v bílých dresech, teda Portugalsko, rozehraje standardní situaci.
19'
Miranda přečetl myšlenku Correiae a dokázal posunout míč do zámezí. Aut pro Portugalce, kteří jsou od desáté minuty lepším týmem.
18'
Rohový kop Portugalska byl po signálu rozehrán na přední tyč, odkud však střela nepřišla. Španělé se ubránili dalekým odkopem.
17'
Lopesův další útočný výlet skončil dalším centrem, který byl lehce přetažený. Zatím však levý obránce Portugalska patří mezi nejlepší hráče na hřišti.
16'
Zajímavé fotbalové finty předvedl na levé straně obránce Lopes a následně také nacentroval. Jeho pas skončil na hlavě stopera Garcíi.
15'
Před bránou Tenase se vytvořil malinký závar. Obrana Španělska si ale nakonec poradit dokázala.
14'
Vieirův přízemní centr skončil na kopačce španělského hráče, který jej raději odkopl do zámezí.
13'
Pokračuje utkání, které se stále hraje v opatrném tempu. Oba týmy kombinují ve středu hřiště, ale žádnou gólovou šanci si nikdo zatím nevytvořil.
12'
Z rohového kopu nevytěžil dnes hostující celek nic a naopak se na opačné straně hnal kupředu Correia. Obránce Miranda ale zasáhl a útočit tak opět budou Španělé.
10'
Následovat bude rohový kop ve prospěch Španělska.
9'
Na chvíli se dostali dopředu Portugalci, ale jejich útočná akce neměla dlouhého trvání.
8'
Španělsko získalo míč ve středu hřiště a opět se pokouší o postupný postup vpřed.
8'
K hlavičce se dostal útočník Ruiz, ale jeho pokus šel daleko mimo zadní tyč. Odkopávat bude Biai.
7'
Španělé teď drží míč na kopačkách a zkouší se prokombinovat přes pravou stranu až před bránu Portugalců.
6'
Úvod utkání je celkem opatrný. Ani jedno mužstvo rozhodně nechce udělat chybu.
5'
Cardosova přihrávka byla nepřesná. Balón opustil hrací plochu a vhazovat bude soupeř.
4'
Gil se pokusil nacentrovat z levé strany, ale pro jeho pobídku si došel brankář Biai.
1'

Portugalsko: Biai – Tavares, Loureiro, Cardoso, Lopes – Ferreira, Capitão, Vieira – Correia, Rodrigues, Mário
Náhradníci: Meixedo – Costinha, Ramos, Faustinho, Costa, Silva, Fernandes, Gouveia, Gomes

Španělsko: Tenas – Sánchez, García, Guillamón, Miranda – Sergio Gómez, Blanco, Moha – Torres, Ruiz, Gil
Náhradníci: Fernández – Gómez, Chust, Orellana, Sanz, Mollejo, Marqués, Guttiérez, Barrenetxea

Rozhodčí: Papapetrou (Řecko) – Kordež (Slovinsko), Golis (Polsko).
Portugalci jsou úřadující šampión této věkové kategorie. Minulý rok tým z Pyrenejského poloostrova zvládl finálové střetnutí s Itálií v poměru 4:3. Se stejným soupeřem vstoupil do tohoto turnaje a zvítězil vysoko 3:0. Pro Portugalce to bylo v minulé sezoně celkem čtvrté zlato z tohoto ME, předtím zvítězili v letech 1961,1994 a 1999.

Španělsko tradičně také patří mezi elitní evropské národní týmy nejen v této kategorii. Naposledy se radovali z prvenství v roce 2015 a jsou vůbec nejúspěšnější. Vyhráli celkem desetkrát, stejný počet má jedině Anglie. Vstup do šampionátu, který se hraje v Arménii, se Španělům povedl, nad domácím celkem zvítězili 4:1.
Úvodní zápasy obou celků:

Arménie – Španělsko 1:4
Branky: 51. Jeghiazarjan (Mkrtchjan) – 33. Orellana (Gómez), 57. Miranda (Orellana), 64. Marqués (Gil), 90+7. Mollejo (Sánchez)

Španělsko: Tenas – Gómez (55. Sánchez), García, Hugo Guillamón, Miranda (80. Gutiérrez) – Blanco (67. Mollejo), Orellana, Moha (C) (55. Barrenechea Muguruza) – Torres, Marqués (67. Sanz), Gil

Itálie – Portugalsko 0:3
Branky: 28. Cardoso, 46. Ramos, 51. Correia

Portugalsko: Biai – Tavares (87. Costinha), Loureiro, Cardoso, Lopes – Ferreira (C) (79. Fernandes), Capitao, Vieira – Correia (88. Silva), Ramos (88. Rodrigues), Mario (76. Gomes).
Krásné fotbalové odpoledne při sledování textového přenosu z Mistrovství Evropy do 19 let. V rámci druhého souboje v základní skupině se střetnou reprezentace Portugalska a Španělska. Utkání začíná v 16:45. Přeji vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.