MOL Cup - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Ostrava - 17. března 2021   16:30

Sparta
Sparta
89' Hancko
1:0
(0:0)
Ostrava
Ostrava
Sparta
Heča – Wiesner, Čelůstka, Hancko, Hanousek – Pavelka (87. Trávník), L. Krejčí ml. – Hložek, Dočkal (75. Karabec), Plavšić – Kozák (66. Sáček)
Nita – Lischka, Sáček, Souček, Trávník, Karabec, Novotný
Julínek – Hrabovský, Podaný
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
Ostrava
Laštůvka – Sanneh (84. Juroška), Svozil, Stronati, Fleišman – Jánoš – Ndefe, Tetour, Kaloč, De Azevedo (78. Holzer) – Zajíc (66. Šašinka)
Murin, Juroška, Pokorný, Holzer, Sor, Kuzmanović, Šašinka

Sparta v roli obhájce trofeje postupuje do pohárového čtvrtfinále, když na Letné poráží Baník Ostrava 1:0. Vyrovnaný zápas rozhodla individuální chyba Filipa Kaloče, jenž v závěru při standardní situaci Sparty zbytečně fauloval Ladislava Krejčího mladšího, následovala červená karta a penalta, tu proměnil Dávid Hancko.
90+5'
90+4'
Spartě už se povedlo přenést hru na útočnou polovinu, kde se bude snažit zápas dohrát.
90+4'
Už se rozeběhla poslední minuta avizovaného nastavení, Baník to ještě zkouší dlouhými nákopy.
90+3'
Milan Heča dostal žlutou kartu za zdržování při odkopu.
90+2'
Hosté se teď zlobí, když Juroškův centr usměrnil do sítě Patrizio Stronati, ovšem stál v ofsajdu, navíc se provinil nedovoleným zákrokem a rozhodčí Julínek tak branku nemohl uznat.
90+1'
Jánošův centr Fleišman prodloužil vysoko nad sparťanskou branku, odkopu se ujme Milan Heča.
90+1'
Rozhodčí Julínek oddaluje závěrečný hvizd druhého poločasu o čtyři nastavené minuty.
90'
Ndefe byl na levém křídle faulován Ladislavem Krejčím mladším, Baník bude zahrávat standardní situaci a přes celé hřiště běží i Jan Laštůvka.
89'
Sparta právě vstřelila branku!
Penalty se ujal DÁVID HANCKO, trefil ji po zemi přesně k levé tyči, brankář Laštůvka sice vystihl směr Hanckovy střely, už na ni ale nedosáhl!
88'
Filip Kaloč při standardní situaci objal Ladislava Krejčího mladšího a povalil jej k zemi, dostává také druhou žlutou a tedy červenou kartu.
88'
Penalta pro Spartu!
87'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Pavelka, přichází Trávník.
86'
Juroškův centr dorazil jen k Michalu Sáčkovi, Baník pak zůstal u odraženého míče, se střelou Kaloče z dálky si nadvakrát poradil Milan Heča.
84'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Sanneh, přichází Juroška.
84'
Ladislavu Krejčímu mladšímu je na útočné polovině pískán faul na Gigliho Ndefeho.
83'
Neúspěšná akce Baníku, Šašinkovi je máván ofsajd už v jejím zárodku.
82'
Sparťané se dožadovali penalty poté, co Karabcův centr zablokoval rukou Jaroslav Svozil, je z toho však jen rohový kop.
81'
Sanneha trápí křeče, pomáhají mu spoluhráči, teď už běží do akce fyzioterapeuti.
79'
Plavšić se u postranní čáry marně snažil vybojovat aut v souboji se Sannehem, rozhodčí přisoudili vhazování Baníku.
78'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází De Azevedo, přichází Holzer.
78'
Zdravotní potíže trápí Carlose De Azeveda, Baník zřejmě bude muset střídat.
76'
Sanneh u postranní čáry podkopl Plavšiće, po odpískání nedovoleného zákroku už sparťané rozehráli.
75'
Kapitánskou pásku od Bořka Dočkala převzal Ondřej Čelůstka.
75'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Dočkal, přichází Karabec.
74'
Z Dočkalova rohu pak Sparta nijak nezahrozila.
74'
Před rohem se v pokutovém území strhla drobná strkanice, kterou rozhodčímu Julínkovi pomohl přiběhnout vyřešit i asistent Hrabovský.
74'
Po Sáčkově centru Svozil zahrál na rohový kop.
73'
Dočkalův centr před branku odhlavičkoval Jiří Fleišman, Sparta ale zůstává nastěhována u pokutového území Baníku.
72'
Po Plavšićově průnikové přihrávce na levém křídle Sanneh zezadu podrazil rozběhnutého Pavelku, Sparta bude zahrávat standardní situaci.
70'
Nepovedená akce Carlose De Azeveda, brazilský fotbalista si sám ukopl míč do zámezí a vhazuje Sparta.
69'
Srdjan Plavšić dostává žlutou kartu za nepříjemný zákrok na Jaroslava Svozila.
67'
Největší dosavadní šance Sparty! Po Laštůvkově odkopu Tomáš Wiesner vyhrál hlavičkový souboj, rovnou posunul do úniku Adama Hložka, jenž přesprintoval Patrizia Stronatiho, na Jana Laštůvku si ale nepřišel.
67'
Michal Sáček bude hrát pravého beka, Tomáš Wiesner se posune na kraj zálohy, Srdjan Plavšić doleva a Adam Hložek na hrot.
66'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Zajíc, přichází Šašinka.
66'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Kozák, přichází Sáček.
65'
Fleišmanův přetažený centr si kolem Plavšiće zpracoval Jánoš, pak svoji střelu z úhlu neprocedil ke sparťanské branky.
65'
Carlos De Azevedo vybojoval rohový kop pro Baník, mezitím se do hry pomalu chystá Michal Sáček. Zřejmě přijde do zápasu po bránění standardní situace.
64'
Wiesnerův centr Libor Kozák prodloužil k Ladislavu Krejčímu, ten nasměroval míč k Janu Laštůvkovi.
63'
Filipu Kaločovi byl pískán nedovolený zákrok na Davida Pavelku, s čímž se hostující fotbalista nesmířil, nakopl míč do reklamních panelů a prohlíží si žlutou kartu.
61'
Bořek Dočkal se pokusil uvolnit na levém křídle Adama Hložka, ten si ale nepohlídal postavení a byl mu odmáván ofsajd.
60'
Libor Kozák při krytí míče sáhl do obličeje Jaroslavu Svozilovi, píská se proti Sparttě.
58'
Hosté se dožadovali odmávání autu, rozhodčí však nechali hru plynout a těžit z toho mohli právě hosté, nepovedlo se jim ale kvalitně založit útočnou akci.
56'
Milan Heča špatně vyhodil míč, toho se ujal Adam Jánoš, pak ale střílel do připraveného sparťanského brankáře.
56'
Trenér Baníku Ondřej Smetana se dožadoval odmávání autového vhazování a dostává žlutou kartu.
55'
Po dalším faulu Fleišmana Dočkal rozehrál volný kop po zemi kolmicí na křídlo, tam si Plavšić seběhl pro míč od postranní čáry z ofsajdu.
54'
Bořek Dočkal byl po odehrání míče faulován Filipem Kaločem, Sparta už rychle rozehrála volný kop.
52'
Baník zahrával standardní situaci od postranní čáry, Fleišmanův centr sice našel Tetoura, ten však byl ve velmi těžké pozici a nedokázal míč nasměrovat na branku.
50'
Po Wiesnerově ztrátě míče Baník podnikl rychlý brejk, do nějž se zapojil i stoper Stronati, ten ve finální akci fáze posunul míč do běhu De Azevedovi, jehož střela končí mimo, navíc byl Stronatimu pískán faul na Srdjana Plavšiće.
49'
Po Dočkalově rohu odhlavičkoval míč Stronati, sparťané pak ještě zůstali usazeni u pokutového území, zahrozit už ale nedokázali.
49'
Sparťané znovu rozehráli od praporku nakrátko, Plavšićův centr Jánoš srazil na třetí rohový kop v rychlém sledu.
49'
Matěj Hanousek se na levém křídle nedostal k centru, Sparta ale bude zahrávat další roh.
48'
Po nakrátko rozehraném rohu si trojice Dočkal – Pavelka – Plavšić vyměnila několik přihrávek, pak centroval Plavšić, Baník se jeho centru ubránil.
47'
Dočkal se snažil vysunout dlouhým pasem Plavšiće, Laštůvka ale ze své branky vyběhl včas a odkopl míč do zámezí.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Sparta hraje s Baníkem v pohárovém osmifinále po poločase 0:0, když aktivnější a výrazně nebezpečnější zatím byl Baník, ovšem Kaloč s Tetourem největší šance neproměnili. Na druhé straně zahrozil jen tečovanou střelou Tomáš Wiesner, na branku si tak musíme počkat.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Julínek k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Po souboji s Wiesnerem zůstal na trávníku v bolestivé pozici klečet Fleišman, Ndefe tak odehrál míč do zámezí, aby mohl být jeho spoluhráč ošetřen.
43'
Po souhře s Plavšićem se Dočkal snažil vysunout po pravém křídle Tomáše Wiesnera, pas sparťanského kapitána ale byl příliš dlouhý a pro míč si doběhl Jan Laštůvka.
42'
Hanouskův přízemní centr mířil k Srdjanu Plavšićovi, ještě před ním se ale pokusil vystřelit Adam Hložek, to se mu ale nepovedlo.
40'
Jiří Fleišman v osobním souboji naskočil na Srdjana Plavšiće, jehož povalil k zemi a za následnou nepřiměřenou reakci k sudímu Julínkovi dostává žlutou kartu.
39'
Adam Jánoš se střelou od středové čáry pokusil zaskočit Milana Heču, ten ale stačil včas zacouvat k brance a míč ukryl do své náruče.
37'
Jánošův nákop do pokutového území mířil do prostoru, kam si pro míč běžel Milan Heča, před ním ještě ukopl balón Ondřej Čelůstka.
36'
Adam Hložek se na levém křídle nadechl k velmi zajímavé individuální akci, kdy se snažil probít přes několik protihráčů před branku, nakonec ale míč neudržel.
35'
Na centr De Azeveda nedoskočil Kaloč, sparťané odkopli míč do středu hřiště, kde zase může hrát Baník.
34'
Z následného rohového kopu Sparta zahrozit nedokázala.
33'
Do střely Tomáše Wiesnera z dobrých pětadvaceti metrů se položil Patrizio Stronati, míč od ostravského obránce pak doletěl jen těsně vedle hostující branky a zamířil do boční sítě.
32'
Po souboji Ndefeho s Hanckem u postranní čáry bude vhazovat Baník, hosté se mohou usadit na útočné polovině.
30'
Hanouskovi u levé postranní čáry nevyšla souhra s Kozákem, Sparta ale zůstane v držení míče.
28'
Baník se pak pokusil o rychlý přechod do útoku, Milan Heča poněkud váhavě vyběhl daleko z branky, nakonec ale přeci jen byl u míče dříve než Tomáš Zajíc.
28'
Dočkal přenesl hru doprava na Srdjana Plavšiće, ten se v souboji jeden na jednoho snažil obejít Ndefeho, pak jeho střelu levačkou hosté zablokovali, podobně dopadla i dorážka Ladislava Krejčího.
26'
Bořek Dočkal nakonec adresoval oblouček za ostravskou obranu, kam si naběhl Ladislav Krejčí, na míč však nedosáhl.
25'
Srdjan Plavšić byl přistrčen před pokutovým územím Baníku, následovat bude volný kop pro Spartu z pozice, odkud už se určitě dá střílet na branku.
24'
Patrizio Stronati se z pozice stopera vydal na levé křídlo, následný centr hostujícího zadáka vyrazil Milan Heča.
22'
Další ohrožení sparťanské branky, Adam Jánoš střílel zpoza pokutového území a Milan Heča jeho pokus nadvakrát likviduje.
21'
Neúspěšná souhra Wiesnera s Plavšićem, volného míče se ujal Jan Laštůvka.
19'
Po Sannehově centru Tomáš Zajíc vyhrál hlavičkový souboj v pokutovém území, Kaloč pak posunul míč před branku naprosto volnému Tetourovi, jehož patička zblízka končí u brankáře Heči!
17'
Baník vhazuje na vlastní polovině, ujme se toho Jiří Fleišman.
15'
Ladislav Krejčí u postranní čáry nepříjemně dohrál Adama Jánoše po odehrání míče, rozehrávat může Baník.
14'
Po rohu už Baník sparťanského brankáře nijak neohrozil, navíc je Ndefemu pískán faul na Srdjana Plavšiće.
13'
Čelůstka ztratil míč ve středu hřiště, Baník pak podnikl rychlý přechod do útoku, Tetour přistrčil míč Kaločovi, jehož střelu Milan Heča vyráží na rohový kop.
11'
De Azevedo zasáhl rukou do obličeje Tomáše Wiesnera, rozehrávat může Sparta.
10'
Hanouskovi nevyšel průnik kolem Ndefeho, zimní posila Ostravy z Karviné vybojovala odkop od branky.
8'
V úvodu zápasu vidíme celou řadu soubojů ve středu hřiště, po Dočkalově hlavičce do zámezí teď bude vhazovat Baník.
7'
Patrizio Stronati hlavičkou takřka až ze středu hřiště nasměroval míč k Milanu Hečovi, ten rozehrává na Tomáše Wiesnera.
5'
Série autových vhazování u sparťanského rohového praporku, dva auty měli hosté, pak jeden sparťané, ti nakonec vybojovali odkop od branky, což je pro ně jednodušší situaci než aut u vlastního rohu.
4'
Tomáš Zajíc se pustil do přesily tří protihráčů, kde nebyl úspěšný, odraženého míče se ale zase ujal Baník.
3'
Plavšićův nepřesný oblouček doletěl k brankáři Laštůvkovi.
1'
Zajíc dostal dlouhou přihrávku za sparťanskou obranu, blíže k míči ale měl brankář Heča, navíc byl ostravský útočník přistižen v ofsajdu.
1'
Úvodního výkopu se ujala Sparta a je rozehráno! Sparťané obékli tradiční rudé dresy, Baník hraje v bílých.
1'
Aktéři zápasu míří na trávník letenského stadiónu, úvodní výkop bude mít drobné zpoždění.
Letnou zní sparťanská klubová hymna „Zpívej, kdo jsi sparťanem!“, start zápasu se pomalu blíží.

AC Sparta Praha: Heča – Wiesner, Čelůstka, Hancko, Hanousek – Pavelka, L. Krejčí ml. – Hložek, Dočkal, Plavšić – Kozák
Náhradníci: Nita – Lischka, Sáček, Souček, Trávník, Karabec, Novotný

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Sanneh, Svozil, Stronati, Fleišman – Jánoš – Ndefe, Tetour, Kaloč, De Azevedo – Zajíc
Náhradníci: Murin, Juroška, Pokorný, Holzer, Sor, Kuzmanović, Šašinka

Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Podaný.
FC Baník Ostrava

Ostravští se po domácí remíze s Teplicemi v závěru února rozloučili s trenérem Lubošem Kozlem, kterého nahradil dosavadní trenér ostravského B-týmu Ondřej Smetana.

Pod jeho vedením Baník prohrál 1:2 na Slavii, když lídrovi tabulky od úvodních minut vzdoroval v deseti bez vyloučeného Martina Filla, v domácí premiéře Smetany pak Baník porazil Příbram 5:0. Smetana už měl Příbram částečně přečtenou, když v podzimním zápase v Příbrami zaskakoval za Luboše Kozla a Baník tam zvítězil 4:0.

Po vysoké výhře nad Příbramí, kdy se o pět branek postaralo pět různých hráčů, se Baník posunul na sedmou příčku ligové tabulky, když ztrácí čtyři body na šestou Plzeň a sedm bodů na páté Slovácko, oba týmy ale ještě disponují zápasy k dobru. Za Baníkem je nabito, když v odstupu tří bodů jsou Pardubice, Olomouc i České Budějovice, první dva z této trojice však také ještě mají o zápas méně.

V MOL Cupu už Baník odehrál v této sezóně dva zápasy, což při častých kontumacích vzhledem k nutnosti koronavirových testů není častý jev, Baník při zápasech ve Frenštátu pod Radhošťem (4:0) a Třinci (2:0) ještě neinkasoval.
AC Sparta Praha

Po únorovém příchodu Pavla Vrby na lavičku Sparta v nejvyšší soutěži ještě neztratila ani bod, když v Olomouci otočila zápas z 0:2 na 3:2, pak zvládla přestřelku 4:3 s Karvinou, ve Zlíně zvítězila hladce 3:0 a sérii zápasů s minimálně třemi vstřelenými brankami nepřerušila ani v dosud posledním duelu před týdnem s Příbramí, kterou zdolala hladce 4:0.

V ligové tabulce je Sparta aktuálně druhá s náskokem pěti bodů na třetí Liberec i čtvrtý Jablonec, páté Slovácko ztrácí sedm bodů, ovšem společně se Spartou má odehráno méně zápasů než oba severočeské celky. Na první Slavii pak Sparta aktuálně ztrácí čtrnáct bodů, zbývá ji ale odehrát odložené ligové zápasy v Jablonci a s Plzní.

V rámci MOL Cupu se pro Spartu v roli obhájce titulu jedná o druhé letošní představení, to první se uskutečnilo už na konci září, kdy Sparta porazila Blansko 2:0 v zápase, který se odehrál ve sparťanském tréninkovém centru na Strahově.
Hezké odpoledne při sledování přenosu atraktivního osmifinále fotbalového MOL Cupu, na pražské Letné domácí Sparta přivítá Baník Ostrava a bude se jednat o reprízu loňského čtvrtfinále, kdy v jednom z posledních zápasů před diváckými omezeními Sparta zde na Letné deklasovala Baník 5:0.

Zápasu tehdy přihlíželo přes 9 tisíc diváků, dnes v hledišti fanoušci nebudou vzhledem k dlouhodobým restrikcím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.