MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Slavia - 3. května 2023   19:00

0:2
(0:0)
Slavia
Slavia
59' Douděra   • 64' Panák (vl.)
Sparta
M. Kovář – Panák, Vitík (80. Pavelka), Krejčí ml. (C) – Wiesner (80. Goljan), Kairinen, Sadílek (68. Laçi), Zelený (68. Höjer) – Karabec, Kuchta, Haraslín (60. Daněk).
Vorel – Schánělec.
Černý – Nádvorník, Hájek
epet Arena, Praha
Slavia
O. Kolář – Douděra, Holeš (C), Ogbu, D. Jurásek (86. Hromada) – Oscar, Traoré (55. Zafeiris) – Schranz (86. Lingr), M. Jurásek (55. Provod), Jurečka – Van Buren (80. Tecl).
Mandous – Kačaraba.

S konstatováním, že vítězi MOL Cupu pro sezónu 2022/23 jsou fotbalisté SK Slavia Praha, se z Letné loučím.

Dalším utkáním tu bude znovu derby Sparty se Slavií, které se uskuteční příští sobotu ve druhém kole nadstavby a znovu půjde o hodně, tentokrát o naprosto zásadní body v boji o ligový titul.
Tomáš Holeš v roli kapitána právě přebírá pohár pro vítěze a v epet Areně propuká slávistická radost.
Teď už přichází čas dekorovat vítěze, na pódium pro své medaile a pohár míří slávisté.
Na pódium přicházejí poražení sparťané, které vede kapitán Ladislav Krejčí. Ten měl největší sparťanskou šanci zápasu, když v 78. minutě hlavou trefil tyč a míč pak smolným odrazem zůstal na brankové čáře.
Na úvod závěrečného ceremoniálu jsou oceněni rozhodčí. Hlavním byl Dalibor Černý, jemuž pomáhali lajnoví Ivo Nádvorník s Kamilem Hájkem a čtvrtý rozhodčí Jan Všetečka.
Pod hlavní tribunou jsou připraveni těžkooděnci, fanoušci obou týmů ale zůstávají pokorně ve svých sektorech, tedy ti, kteří na stadiónu ještě jsou, což jsou všichni slávističtí a pár stovek sparťanských, policisté tak do akce nemusí a neopakuje se tak fiasko z loňského finále MOL Cupu v Uherském Hradišti.
Zatímco hosté slaví u táboru svých fanoušků, tak na trávníku se připravuje pódium pro závěrečný ceremoniál. Také sparťanský kotel ještě zůstává na svých místech a děkuje fotbalistům v rudém za snahu.
Na Letné je dobojováno, Slavia výhrou 2:0 nad domácí Spartou vyrovnává svého arcirivala v počtu pohárových prvenství v rámci samostatného Česka.

Klíčovým mužem hostujícího triumfu byl David Douděra, jenž rozhodl zápas v 59. minutě trefou po rohovém kopu. Hostům pak v dalších klíčových momentech pomáhaly šťastné odrazy, když nejdříve po Douděrově centru se snažil odhlavičkovat míč Martin Vitík, ovšem trefil jen spoluhráče Panáka, od nějž balón obloukem doputoval do sítě bezmocného Matěje Kováře.

Na opačné straně pak po Höjerově centru hlavičkoval Ladislav Krejčí do tyče, míč pak podél brankové čáry zůstal v dotyku s hřištěm a hosté jej stačili odkopnout. V samém závěru pak ještě do druhé tyče vyrazil Karabcovu střelu Ondřej Kolář a orazítkoval tak triumf sešívaných.
90+6'
90+6'
Oscar si u postranní čáry vynutil ještě jeden faul Adama Goljana.
90+5'
Zápas už se spíše jen dohrává ve středu hřiště, Slavia míří k pohárovému triumfu.
90+4'
Zatímco se hrálo na hostující polovině, tak hluboko u sparťanského pokutového území zůstal ležet Václav Jurečka, už k němu přiběhl rozhodčí Černý a Jurečka se následně zvedá zpět na nohy.
90+2'
Z následného rohu pak už sparťané nezahrozili, Adam Karabec navíc nepřesným pasem do pokutového území jen odevzdal míč Kolářovi.
90+1'
Adam Karabec napřáhl k povedené ráně ze střední vzdálenosti, Ondřej Kolář ji ale s pomocí tyče stačil vyrazit na tyč své branky!
90+1'
Rozhodčí Černý oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Následný rohový kop se stal kořistí Matěje Kováře, hosté se rychle stahují do defenzivy.
89'
Filip Panák neměl daleko k další vlastní brance, když si srazil Provodův centr jen těsně vedle tyče vlastní branky do boční sítě.
88'
Sparťané neúspěšně kombinovali na útočné polovině, po ztrátě míče se navíc přestupku proti pravidlům dopustil David Pavelka.
87'
Zafeiris v hlavičkovém souboji zasáhl loktem Davida Pavelku, sparťané rozehrávají od středové čáry.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Ondřej Lingr.
86'
ze hřiště odchází David Jurásek, přichází Jakub Hromada.
85'
Ondřej Kolář si stěžuje, že na něj zřejmě létají nějaké předměty ze sektoru sparťanských fanoušků.
84'
Nepovedený centr Ladislava Krejčího doletěl daleko za slávistickou branku, rozehrávat bude Ondřej Kolář. Ještě před tím ale bude potřeba ošetřit jednoho z hostujících hráčů.
82'
Neúspěšná souhra hostů u útočného rohového praporku, po odrazu míče do zámezí může vhazovat David Pavelka.
81'
Zaferisův centr postrádal přesnost, už se hraje ve středu hřiště.
80'
Po faulu Davida Pavelky budou hosté zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
80'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Adam Goljan.
80'
ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Stanislav Tecl.
80'
ze hřiště odchází Martin Vitík, přichází David Pavelka.
79'
Casper Höjer dostává žlutou kartu za faul ve středu hřiště.
78'
Obrovská sparťanská šance! Nejdříve se neujala prudká přihrávka Laciho před branku, pak Höjer načechral svůj centr na hlavu Ladislava Krejčího, jenž hlavičkoval do tyče, míč pak zůstal na brankové čáře, odkud jej hosté dokázali odkopnout!
77'
Filip Panák byl faulován při vyvážení míče přes středovou čáru.
76'
Adam Karabec při průniku do pokutového území neudržel míč, ten se pak sice ještě na chvíli odrazil k rudým, Qazim Laci ale zpoza pokutového území střílel dobrých deset metrů vedle slávistické branky.
74'
Ošetření Martina Vitíka využil trenérský tým Slavie ke svolání kompletní ofenzivní formace a udílí jim pokyny.
74'
Dnešní finále MOL Cupu sleduje přímo v ochozech epet Areny 17 037 diváků, kteří doprovázejí zápas skvělou atmosférou z obou táborů.
73'
Slávisté po zisku míče rozjeli rychlý brejk, Mick van Buren ale ztratil potřebnou rychlost, pak se z kroku snažil přehodit Matěje Kováře, ovšem mířil příliš vysoko.

Následně pak inkasuje žlutou kartu za nevhodné chování, když se snažil rozhodčího Černého přesvědčit o sparťanské teči.
72'
Sparťané kombinují na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území soupeře, které si sešívaní dobře hlídají.
70'
Nákop Ogbua na Jurečku nabral příliš rychlý odskok, míč doputoval k brankáři Kovářovi.
68'
ze hřiště odchází Jaroslav Zelený, přichází Casper Höjer.
68'
ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Qazim Laçi.
68'
Z rohového kopu domácí nijak nezahrozili, snaha rudých skončila nepřesným centrem Tomáše Wiesnera.
67'
Ještě před rohovým kopem dostává žlutou kartu za protesty Ladislav Krejčí.
66'
Sparťané vybojovali rohový kop a hlavičkáři v rudém míří před Ondřeje Koláře.
64'
Slavia právě vstřelila branku! Bizarní vlastní branka zařizuje Slavii dvoubrankový náskok! Nepříliš přesný centr Davida Douděry Martin Vitík odehrál do zad svého spoluhráče Filipa Panáka, od nichž se balón obloukem snesl za záda Matěje Kováře!
63'
Adam Karabec se protáhl po pravém křídle k přihrávce před branku, kde se neúspěšně tlačil do zakončení Kryštof Daněk, ten se pak i marně snažil přesvědčit rozhodčího Černého k nařízení rohového kopu místo odkopu od slávistické branky.
61'
Další velké možnosti hostů! Po ztrátě Zeleného u vlastního pokutového území se do obrovské šance dostal Václav Jurečka, jehož ránu Matěj Kovář vyrazil.

Sparťané pak nedůsledně odehráli míč, čehož mohl využít Lukáš Provod, jenž už Kováře překonal, Jaroslav Zelený pak ale odkopl míč z brankové čáry!
60'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Kryštof Daněk.
59'
Slavia právě vstřelila branku! Slavia se ujímá vedení! Christos Zafeiris zahrával dva rohy po sobě, po tom druhém se míč odrazil k DAVIDU DOUDĚROVI jenž jej nechytatelně nasměroval ke vzdálenější tyči sparťanské branky!
58'
Václav Jurečka dostal zdánlivě příliš dlouhý pas do pokutového území, od brankové čáry ale ještě stačil odcentrovat, Matěj Kovář si před brankou nepočínal úplně jistě a měl štěstí, že Ladislav Krejčí odehrál míč na rohový kop.
58'
Po faulu Ladislava Krejčího bude Slavia rozehrávat volný kop na útočné polovině.
56'
Haraslín čistým zákrokem obehrál Zafeirise, odrazem o norského mladíka pak vybojoval autové vhazování pro Spartu.
56'
Centr Adama Karabce z levé strany přeletěl před brankou nabíhajícího Ladislava Krejčího. Ten se vytahuje na hrot i v nepřerušené hře.
55'
Na křídlech v hostující sestavě budou pokračovat Jurečka se Schranzem, Provod a Zafeiris budou operovat ve středu hřiště s Oscarem.
55'
ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Lukáš Provod.
55'
ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Christos Zafeiris.
53'
Pro přetažený centr Kaana Kairinena si snadno došel Ondřej Kolář. Hostující brankář pak zahájil rychlý brejk, který ale vedl jen k nepřesné přihrávce Davida Douděry.
53'
Martin Vitík byl faulován v hloubi útočné poloviny, Sparta bude zahrávat standardní situaci.
52'
Matěj Jurásek potáhl míč po pravém křídle, pak se mu ale nepovedl přízemní centr před branku, který se dokutálel k jeho jmenovci Kovářovi.
50'
Václav Jurečka dostal příliš dlouhou přihrávku do pokutového území, pak skluzem dojel do brankáře Kováře a píská se mu faul.

Jurečka dnes s bývalým spoluhráčem Lukášem Sadílkem bojuje o to, kdo z nich po loňském triumfu se Slováckem pohárové prvenství obhájí.
49'
Série autových vhazování rudých pod protilehlou tribunou, to je práce pro Jaroslava Zeleného.
47'
Matěj Jurásek se probil do zakončení jen díky nedovolenému zákroku, který neunikl pozornosti arbitra tohoto zápasu.
46'
Zdálo se, že Adam Karabec na levém křídle vybojoval rohový kop, který rozhodčí Černý Spartě také přisoudil, záhy však na základě signalizace kolegy Nádvorníka změnil rozhodnutí na ofsajd.
46'
Ze šaten vyběhlo na trávník stejných dvaadvacet fotbalistů, kteří zahájili toto střetnutí, výkop druhého dějství se pomalu blíží.
Kairinenův centr nebyl nikterak nebezpečný, rozhodčí Černý pak vzápětí ukončil první poločas, který změnu skóre nepřinesl.

První čtvrtina zápasu patřila jasně Slavii, která byla výrazně nebezpečnější, z několika nadějných příležitostí ale udeřit nedokázala. Sparťané pak vyrovnali hru a oba týmy ještě měly několik nadějně rozjetých akcí, které ale nedokázaly dotáhnout do úspěšného finále a do šaten se tak jde za bezbrankového stavu.
45+2'
45+2'
První žlutá karta putuje také na stranu Slavie, Oscar je potrestán za zákrok na Lukáše Sadílka.
45+1'
Po Oscarově přihrávce z křídla se ke střele dostal Jurečka, pokusu k bližší tyči ale chyběla potřebná razance a Matěj Kovář si připsal jednoduchý zákrok.
45+1'
Hlavní arbitr k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Po odrazu míče do zámezí mohou slávisté vhazovat poblíž středové čáry.
42'
Sparťané se nastěhovali k brance Ondřeje Koláře, po Zeleného přihrávce se v zajímavé pozici ocitl Jan Kuchta, jeho střela ale byla odražena ke Krejčímu, jehož následná rána bez přípravy postrádala veškerou přesnost.
41'
Po jednom z ostřejších soubojů se na sparťanská polovině svíjí v bolestech Traoré, sparťané už zakopli míč do zámezí, aby fotbalista z Pobřeží Slonoviny mohl být ošetřen, to nakonec ale nebude potřeba.
40'
Po nepovedené souhře sešívaných u levé postranní čáry se autového vhazování ujme Tomáš Wiesner.
39'
Na trávník se snáší dým ze světlic, kterými se za brankou Ondřeje Koláře prezentovali slávističtí fanoušci.
38'
Ladislav Krejčí, při snaze odehrát míč, nepříjemně nakopl Matěje Juráska, jenž se ztěžka zvedal na nohy, bude ale v pořádku.
37'
Po standardní situaci se do zakončení tlačil Igoh Ogbu, v těžké pozici ale hlavičkoval vedle sparťanské branky.
36'
Další faul je pískán Adamu Karabcovi, Slavia bude rozehrávat standardní situaci od postranní čáry.
34'
Lukáš Haraslín byl faulován při rozehrávce od rohu vlastního pokutového území, z místa přestupku rychle rozehrál Ladislav Krejčí.
32'
Jan Kuchta se důrazným napadáním snažil získat míč, což se mu málem i povedlo, ovšem při svém skluzu sestřelil k zemi Davida Douděru, za což si jako první hráč v zápase prohlíží žlutou kartu.
31'
Matěj Jurásek dostal míč do volného prostoru na pravém křídle, ovšem ani nadvakrát si nepřišel na Ladislava Krejčího, jenž si navíc vynutil faul na svoji osobu a dostalo se mu aplausu sparťanské části publika.
30'
Tentokrát sparťané vysunuli presink ve velkém počtu hráčů na útočnou polovinu, ani v jejich případě to ale teď nevedlo k zisku míče, hosté mohou vhazovat.
28'
Zeleného se snažil dostat pod tlak Douděra, bývalý slávista ve sparťanských barvách ale stačil rozehrát na Kuchtu, jenž v souboji s Ogbuem vybojoval autové vhazování.
26'
Traoré ve středu hřiště fauloval Kairinena, rozhodčí Černý jej pak požádal o omluvu finskému fotbalistovi.
24'
Na opačné straně zahrozili také sparťané! Adam Karabec pronikl mezi slávistickými stopery do velmi nadějné pozice, Kolářovu branku ale přestřelil!
24'
Slávisté ale zůstali usazeni u pokutového území Sparty, van Buren vyzval ke střeleckému pokusu Matěje Juráska, ten byl zablokován, míč se ale odrazil k Traorému do čisté gólové šance a Matěj Kovář bravurním zákrokem udržel nulu pro Letenské!
24'
Panák od vlastního pokutového území přihrával obsazenému Zelenému, z čehož vznikla další sparťanská ztráta míče, Douděrovu přihrávku před branku pak Panák stačil odvrátit.
23'
Až v samém závěru první čtvrtiny zápasu se také sparťané dostali ke svému úvodnímu střeleckému pokusu, střela Kairinena z dvaceti metrů byla zablokována.
22'
Václav Jurečka se tentokrát nepřesně snažil vysunout za obranu Ivana Schranze, ten měl k míči znovu příliš daleko.
22'
Lukáš Sadílek byl faulován při přechodu středu hřiště, sparťané mohou podržet míč na svých kopačkách.
20'
Slávisté se nadále snaží o přímočaře pasy buď po zemi nebo vzduchem, tento z kopačky Douděry na Jurečku postrádal veškerou přesnost a rozehrávky se ujme Matěj Kovář.
19'
Lukáš Haraslín na zahuštěném prostoru neudržel míč, který mu odskočil za postranní čáru, rozhodčí Černý pak řeší drobnou provokaci od Oscara.
18'
Douděrův přízemní centr z pravého křídla odkopl do zámezí Filip Panák.
16'
Útočná snaha sparťanů je brzy zastavena ztrátou míče, navíc se nedovoleného zákroku dopustil Kaan Kairinen.
16'
Po hostujícím rohu se k nebezpečnému zakončení z ostrého úhlu dostal David Jurásek, jeho střelu mířící pod břevno Matěj Kovář stačil vytáhnout!
15'
Rozhodčí Černý pustil ve středu hřiště dva ostřejší zákroky na obou stranách, těžit z toho mohli slávisté rychlým přechodem dopředu, střela van Burena ze střední vzdálenosti je pak sražena na rohový kop.
14'
I nadále se ve středu hřiště hraje zejména pod taktovkou slávistů, kteří jsou v úvodu zápasu častěji na míči.
12'
Další chyby ve sparťanské rozehrávce se dopustil Jaroslav Zelený při nepřesném pasu od postranní čáry k ose hřiště hluboko na vlastní polovině, tentokrát to ale k žádnému ohrožení domácí branky nevedlo.
11'
Martin Vitík měl ve vlastním pokutovém území problémy s rozehrávkou, jelikož se mu neuvolnil žádný ze spoluhráčů, povedlo se mu alespoň nakopnout míč o van Burena za brankovou čáru, pak se rozčílil směrem ke k spoluhráčům.
9'
Ladislav Krejčí hrubě chyboval při zpětné přihrávce, kdy vysunul do brejku Václava Jurečku, chybu svého kapitána ale dokázal napravit Martin Vitík, jenž Jurečku nepustil ke sparťanské brance, ani k přihrávce na volného van Burena a od míče jej odstavil.
8'
Filip Panák se vydal na útočný výlet k pokutovému území Slavie, ovšem prováhal ideální moment na přihrávku, pak ve skluzu sice dopravil míč k Lukáši Sadílkovi, zároveň se ale provinil nedovoleným zákrokem na Tomáše Holeše.
8'
Nepřesný nákop Davida Juráska doskákal k Matěji Kovářovi, ten rychle rozehrál na své spoluhráče.
7'
Slávisté zahrávali dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se míč odrazil k Traorému na pravou stranu pokutového území, hostujícími středopolaři se ale nepovedlo odcentrovat před branku.
6'
První šance finále! Václav Jurečka se uvolnil na pravé straně pokutového území, jeho střelu Matěj Kovář vyrazil do strany, kam se snažil dobíhat Ivan Schranz, k dorážce se ale neprotlačil.
5'
Oscarovu kolmici se nepovedlo zpracovat Václavu Jurečkovi, odraženého míče se ujali sparťané.
4'
Právě Matěj Jurásek pak nepřesným pasem jen odevzdal míč Matěji Kovářovi, ten ale měl potíže s napadajícím Mickem van Burenem, do nějž míč nakopl, balón se pak odrazil do pokutového území, kde Kovář s možností hrát rukami vyskočil pro balón, van Burenovi je navíc pískán faul.
3'
Matěj Jurásek dostal nepřesný pas podél pravé postranní čáry, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Ladislav Krejčí.
2'
Holešův centr se před brankou snažil zpracovat Ivan Schranz, byl ale pokryt sparťanskými zadáky.
2'
Kairinenův centr před branku Filip Panák prodloužil k Ondřeji Kolářovi, jenž se v tísni dokázal ujmout míče.
1'
Sparta bude od postranní čáry zahrávat první standardní situaci.
1'
Po úvodním hvizdu Dalibora Černého Mick van Buren rozehrál zahajovacím výkopem tolik sledované finále!
1'
Oba celky pochopitelně oblékly tradiční sady svých dresů, slávisté budou v prvním poločase útočit na branku směrem k Letenské pláni.
Ambassadorem dnešního finále je nejlepší střelec v historii české reprezentace Jan Koller, jenž se ujme čestného výkopu.
Je za námi státní hymna, úvodní výkop se kvapem blíží.
Trojice rozhodčích v čele s Daliborem Černým přivádí fotbalisty před zaplněné ochozy epet Areny, v jejíž hledišti atmosféra pomalu houstne.

Mimochodem stejná trojice rozhodčích řídila nedávné derby zde na Letné, které skončilo dramatickou remízou 3:3.
Vše už se připravuje na oficiální příchod hlavních aktérů tohoto zápasu.
Zatímco sparťanští fanoušci zpívají chorály, tak slávisté ztichli a roztáhli obrovskou černo-bílou plachtu s nápisem Slavia.
Do úvodního výkopu zbývá necelá čtvrthodina, představovány jsou základní sestavy obou celků.
Hlasatel připomíná cestu obou celků do dnešního pohárového finále, což je doplněno i video příspěvkem.
Na pažit už přibíhají také sešívaní, kteří rozbouřili početný kotel svých příznivců.
Na výborně připravený trávník epet Areny už k rozcvičení vyběhli sparťanští fotbalisté.
Zatímco slávistická část hlediště už je z dobrých dvou třetin zaplněna zejména fanoušky, kteří šli pochodem z náměstí Republiky, tak sparťané zaplnili kotel a zbývající část domácí „poloviny“ hlediště se zaplňuje pozvolna. Polovina je v uvozovkách, neboť část vstupenek, zejména na hlavní tribuně, si pro své účely nechal FAČR. Oba celky dostaly k dispozici necelých 6 300 vstupenek.
V Praze je dnes výborné počasí, zcela jasno a na teploměru svítí příjemných 14 stupňů Celsia.

Na trávníku už se rozcvičují brankáři obou celků, těmi zahajovacími budou tradičně Matěj Kovář a Ondřej Kolář.
V domácím týmu se nestihl uzdravit Asger Sörensen, navíc z rodinných důvodů není k dispozici hrdina posledního zápasu v Liberci Awer Mabil, hosté z Vršovic mají v základní sestavě čtyři hráče schopné hrát na pozici hrotového útočníka.

AC Sparta Praha: M. Kovář – Panák, Vitík, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Kairinen, Sadílek, Zelený – Karabec, Kuchta, Haraslín.
Náhradníci: Vorel – Pavelka, Daněk, Höjer, Schánělec, Laçi, Goljan.
Trenér: Brian Priske

SK Slavia Praha: O. Kolář – Douděra, Holeš (C), Ogbu, D. Jurásek – Oscar, Traoré – Schranz, M. Jurásek, Jurečka – Van Buren.
Náhradníci: Mandous – Zafeiris, Tecl, Provod, Hromada, Kačaraba, Lingr.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Hájek.
SK Slavia Praha

Slavia také odstartovala svoji letošní pouť MOL Cupem venkovními zápasy, ovšem až do semifinále se nemusela utkat s žádným prvoligovým celkem, když postupně vyřadila druholigové soupeře Duklu 4:0 venku, Karvinou 2:0 rovněž venku a ve čtvrtfinále snadno přejela v Edenu Vyškov 4:0. Nevídanou bitvu pak ale svedla v semifinále s Bohemians 1905, když ve Vršovickém derby v závěru prohrávala 1:2, ovšem v posledních sekundách druhého poločasu vyrovnal Ondřej Lingr a v prodloužení rozhodl o postupu sešívaných Václav Jurečka.

Slávisté zažili skvělý přelom podzimní a jarní části této sezóny, kdy vyhrávali jeden ligový zápas za druhým (pět na konci podzimu a tři na začátku jara). Pak to ale začalo skřípat zejména na hřištích soupeřů, kde hned pětkrát za sebou nevyhráli (remízy v Teplicích, Liberci, Mladé Boleslavi a na Spartě, k tomu prohra 0:1 v Českých Budějovicích). Dlouhou sérii venkovních neúspěchů Slavia prolomila až před deseti dny v Ostravě, kde vyhrála díky dvěma brankám Matěje Juráska v závěrečné desetiminutovce 2:0. Výrazně lepší to bylo doma, kde Slavia drtila jednoho soupeře za druhým, ovšem vůbec první domácí ztrátu nečekaně zažila až v posledním kole základní části, kdy remízou 1:1 s Hradcem Králové přišla o první místo před nadstavbou.

Také Slavia je na tom s absencemi všelijak. Sezóna už kvůli zraněním skončila pro Lukáše Masopusta s odcházejícím Peterem Olayinkou, otazník pak visí nad startem Ševčíka, Lingra, Ogbua a Provoda.
AC Sparta Praha

Sparťané se do finále probojovali i loni, tehdy ale zcela nezvládli utkání v Uherském Hradišti, kde domácímu Slovácku podlehli 1:3, když výhra soupeře byla zcela zasloužená.

Tento ročník domácí pohárové soutěže Sparta rozehrála třemi zápasy na hřištích soupeřů. Na trávníku třetiligových Domažlic vyhrála suverénně 6:1, poté uspěla i v mnohem náročnějších zápasech v Ostravě 3:2 a v Liberci po divokém průběhu a remíze 2:2 zvládla penaltový rozstřel.

Doma na Letné se představila až v semifinále proti Českým Budějovicím, které zdolala 2:0 díky brankám Martina Minčeva a Lukáše Sadílka.

Posledním přemožitelem Sparty v jakémkoliv soutěžním zápase je právě Slavia, které se to ale povedlo už v říjnu, od té doby během dalšího více než půl roku Sparta neprohrála ani jeden z dvaceti soutěžních utkání, drtivou většinu z nich navíc vyhrála. V ligové tabulce to rudým pomohlo už do čela, z nějž vstupují do nadstavbové části o titul s náskokem dvou bodů na Slavii.

Zatímco v prvních dvou třetinách jarní části Sparta soupeře zcela přehrávala a vyhrávala přesvědčivě, tak v posledních týdnech se ji daří především díky mimořádně zvládnutým koncovkám zápasů. O ligovém derby v polovině dubna, kdy vyrovnala díky vlastní brance Ousoua na 3:3 v nastaveném čase už byla řeč, na Slovácku pak zachraňoval remízu 1:1 z pokutového kopu Ladislav Krejčí, tentýž hráč rozhodl duel s Viktorií Plzeň penaltovou trefou ve 14. minutě nastavení, naposledy pak Sparta penaltami otočila nepříznivě se vyvjíející zápas v Liberci, kde ještě v 90. minutě prohrávala, ovšem při Krejčího absenci se dvakrát prosadil z pokutových kopů Awer Mabil, skóre na 3:1 pak uzavřel Jan Kuchta.

v posledním zápase na severu Čech se Sparta musela obejít bez řady hráčů, především bez vykartované trojice Krejčí, Zelený a Minčev, první dva se takřka jistě vrátí do základní sestavy, Minčev si odpyká druhý zápas svého trestu. Mimo hru z obvyklé sestavy byli i zranění Sörensen, Kairinen a Čelůstka, první dva z této trojice by měli být dnes k dispozici, Čvančara patrně ještě nebude. Dlouhodobě jsou mimo hru Jakub Pešek s Janem Mejdrem a vyřazen z kádru byl Jakub Jankto.
Hezký večer z pražské Letné, kde se uskuteční jeden z vrcholů této fotbalové sezóny, ve finále MOL Cupu se střetnou dva pražští arcirivalové a zároveň nejúspěšnější kluby historie této pohárové soutěže, Sparta vyzve Slavii.

Jedná se o druhé ze tří vzájemných derby, které se odehrají v rámci jediného měsíce právě zde na Letné. Už je za námi souboj 27. kola FORTUNA:LIGY, v němž se po mimořádném dramatu body dělily za remízu 3:3, když slávisté vedli nejdříve 2:0, pak v závěru ještě 3:2, ovšem po vlastní brance Ousoua dopadl zápas divokým nerozhodným výsledkem. Dnes se odehraje pohárové finále a už příští sobotu 13. května si to nesmiřitelní rivalové rozdají opět zde na Letné v druhém kole ligové nadstavby o titul.

Dnešní finále bude teprve druhým v samostatné historii domácího poháru, kdy si to nejúspěšnější kluby této soutěže rozdají ve finále. Poprvé tomu bylo v roce 2002, kdy na Strahově Slavia vedla dvěma brankami Tomáše Doška, za Spartu pak už jen korigoval na konečných 1:2 Jiří Novotný.

Jednalo se o jeden z šesti historických triumfů Slavie, Sparta je na tom se sedmi pohárovými tituly v novodobé historii ještě lépe. V součtu s obdobím za Československa má Sparta 21 pohárových prvenství, Slavia 10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.