Arsenal - Manchester Utd. | ONLINE | 22.1.2012 17:00 | Premier League 2011/2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Sudí Dean foukl do píšťalky a v dnešním zápase se již nic nestane. První poločas mohl být pro diváka nudný, ale druhý poločas musel jistě bavit! Mohli jsme vidět několik ostrých soubojů, slibných šancí a dva góly. Dnešní zápas skončil šťastněji pro Manchester United, který vstřelil dva góly, o které se postaral Valencia a Welbeck. Za domácí skóroval kapitán Van Persie. Celé utkání odehrál Rosický, který si vedl dle mého názoru dobře. Fergusona jistě těší výhra 1:2, ale nejspíš si dělá starosti o své dva zraněné hráče, které musel během utkání střídat. Konkrétně se jedná o Jonese a Naniho, doufejme, že oba hráči budou v pořádku. Přeji příjemný zbytek večera.
Konec zápasu.
90+5
Welbeck mohl přidat svůj druhý gól v dnešním utkání, ale umotal sám sebe v pokutovém území, a tak o chuť v podobě druhého gólu svoji vinou přišel.
90+4
Žlutou kartu uviděl Song.
90+4
Arsenal mohl vyrovnat, když Lindegaardovi vypadl míč, ale domácím hráčům se to nepodařilo.
90+2
Park Ji-Sung byl faulován a Manchester United získá výhodu volného přímého kopu.
90
Sudí nastavil pět minut nad rámec základní hrací doby.
90
Žlutou kartu obdržel Evra.
89
Scholesův nákop na Welbecka byl příliš dlouhý, a tak se míče zmocnili domácí hráči.
88
Fauly: Arsenal 13 - 5 Manchester United.
86
Žlutou kartu za faul na Rooneyho obdržel Rosický.
85
Žlutou kartu za zdržení hry vyfasoval Van Persie.
84
Poslední střídání domácích hráčů. Ze hřiště odešel Ramsey, nahradil ho Chu Young Park.
81
Manchester United právě vstřelil branku! Valencia udržel míč pro svůj tým a prodral se hned přes tři bránící hráče až do pokutového území, tam přihrál pod sebe a do zakončení se dostal DANNY WELBECK, který nad ničím nepřemýšlel a ihned vystřelil.
80
Walcott se po ošetření vrátil do hry.
80
Hra po přerušení pokračuje.
78
Po střetu s Lindegaardem zůstal na hrací ploše ležet Walcott, potřebuje ošetřit.
77
Ferguson sáhl k poslednímu střídání. Ze hřiště odešel Rafael, nahradil ho Park Ji-Sung.
75
Hra opět pokračuje.
75
Nani nemůže pokračovat ve hře, odskákal ze hřiště po jedné noze a nahradil ho Scholes.
74
Za faul na Naniho uviděl žlutou kartu Koscielny.
74
Wenger sáhl k druhému střídání. Hrací plochu opustil Oxlade-Chamberlain, nahradil ho Arshavin.
72
Hra je přerušena, Nani potřebuje ošetřit.
71
Arsenal právě vstřelil branku! Nedáš - dostaneš, toto pravidlo se potvrdilo. Po Rafaelově chybě pospíchali do protiútoku hosté, začalo to výborným passem, který adresoval Rosický, v pokutovém území se pak dostal do zakončení ROBERT VAN PERSIE, který vystřelil na zadní tyč, Lindegaard byl v protipohybu a natahoval se zbytečně, Van Persieho střela trefila první tyč a pak se odrazila do brány. Máme vyrovnáno.
71
Rafael vybojoval míč a přihrál Rooneymu a rychle si nabíhal, Rooney mu míč vrátil, ale Rafael nedokázal svoji šanci proměnit. Do protiútoku pospíchali domácí!
69
Rooneyho střelu zblokovala pozorná obrana a hosté budou opět zahrávat rohový kop. Giggsův centr na zadní tyč uklidil do své náruče opět Szczesny.
68
Nani zahrával rohový kop na zadní tyč, tam si pro míč došel Szczesny.
68
Szczesny je v pořádku a hra opět pokračuje.
68
Szczesny potřebuje ošetřit, hra je přerušena.
67
Giggs přihrával Rooneymu, ten našel Welbecka, který nedokázal prostřelit míč přes Szczesnyho, míč byl stále ve hře a szczesny zůstal po zákroku na zemi, Welbeck přihrával míč před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů tam nebyl.
66
Naniho přízemní centr do pokutového území odvrátila do bezpečí pozorná obrana.
64
Welbeck dostal težký míč za obranu, přesto si ho dokázal hlavou zpracovat, obhodil Szczesnyho a míč putoval do sítě, ale Mertesacker na poslední chvíli dokázal míč doběhnout a odkopnout do bezpečí.
62
Do zakončení se dostal Oxlade-Chamberlain, měl krásný, čistý výhled, vystřelil k bližší tyči, ale jeho střela byla velmi nepřesná. Z takovéto situace musí domácí hráči těžit jinak, než doposud těžili.
59
Vermaelen se unáhlil a vystřelil, ale jeho střela na zadní tyč nemohla Lindegaarda nijak ohrozit.
58
Van Persie vybojoval míč a přihrál do pokutového území, kde se do vážnějšího zakončení dostal až Rosický, který pálil ve skluzu a jeho střelu zblokovala pozorná obrana.
57
Do zakončení se dostal Valencia, ale jeho střele scházela přesnost.
56
Držení míče ve druhém poločase: Arsenal 58% - 42% Manchester United.
55
Do zakončení se dostal Ramsey, který měl příležitost vstřelit gól, ale jeho střele na zadní tyč scházela přesnost.
54
V pokutovém území se dostal k hlavičce po odcentrovaném míči Welbeck, který okamžitě zakončoval, jeho střelu však Szczesny zázrakem vyrazil!
53
Welbeckova střela udělala Szczesnymu, který byl vyběhlý z brány menší potíže, naštěstí pro Szczesnyho míč branku minul.
51
Po Smallingově chybě vybojoval míč Rosický a okamžitě pospíchal k Lindegaardově brance, dostal se do pokutového území a přihrával Van Persiemu, který si míč zpracoval a nedokázal ho umístit do odkryté brány. Lindegaard byl v protipohybu a Van Persie i přes tuto výhodu, která se mu nabízela míč do branky netrefil. Tento okamžik bude domácí hráče ještě dlouho určitě mrzet.
50
Domácí hráči kombinovali na soupeřově polovině, na výlet se pak vydal Walcott, ale to se mu vymstilo, protože se o něj postarala hned trojice obránců.
48
Vypadá to, že Van Persie je v pořádku a může pokračovat ve hře.
48
Hra opět pokračuje.
47
Van Persie se zranil a potřebuje ošetřit. Hra je přerušena.
46
Wenger udělal jednu změnu do druhého poločasu. Ze hřiště odešel Djourou, nahradil ho Yennaris.
46
Začal druhý poločas.
V prvním poločase jsme mohli sledovat celkem opatrný fotbal, obě mužstva se snaží neinkasovat. Žádnou velkou šanci jsme neviděli, až na Naniho střelu k bližší tyči, kterou Szczesny svým úžasným zákrokem nevěřícně vyrazil. Vypadalo to, že první poločas skončí bezbrankovou remízou, ale hosté dokázali v nastaveném čase využít nabízené šance, které se chopil Giggs, jeho centr na zadní tyč byl bezchybný a Valencia stál tam, kde stát měl, a tak nebylo těžké míč dopravit do sítě. Uvidíme, zda Wenger nebo Ferguson udělají změnu v sestavě.
První poločas skončil.
45+1
Manchester United právě vstřelil branku! Giggs poslal přesný centr na zadní tyč, tam byl nejlépe postavený ANTONIO VALENCIA, který se dostal svým výskokem k míči a rozvlnil tak síť. Jeho gól je třešničkou na dortu na závěr prvního poločasu a určitě to jeho spoluhráče nakopne k ještě lepšímu výsledku.
45
Sudí Dean nastavil tři minuty nad rámec prvního poločasu.
45
Nani zachytil Giggsův dlouhý nákop a dostal se do pokutového území, tam přihrál míč patičkou na Evru, ale o toho se postarala obrana a celá akce tak skončila.
44
Rosický vystřelil na bránu, ale jeho střela k bližší tyči byla nepřesná.
44
Žlutou kartu uviděl na druhé straně také Rafael.
43
První žlutou kartu dnešního utkání uviděl Ramsey.
41
Do zakončení se dostal Nani, ale jeho střele scházela přesnost.
39
Rosického dlouhý nákop zachytil na kopačce Walcott, který sklepl míč pro Ramseyho, ten přihrál zpět Walcottovi a naběhl si do lepší pozice, Walcott mu míč vrátil a Ramsey nacentroval míč do pokutového území, kde pozorná obrana zabránila většímu nebezpečí.
38
Rooney byl faulován v pokutovém území a dle mého názoru se měla kopat penalta, ale sudí Dean si ničeho nevšiml a hru nechal pokračovat.
37
Držení míče v posledních deseti minutách: Arsenal 32% - 68% Manchester United.
35
To, že spolupráce Evra - Nani funguje víc než dobře ví hodně lidí a tato dvojice to teď jenom potvrdila! Evra si nádherně pokryl míč a přešel hned přes dva obránce a následně přihrál pod sebe Nanimu, ten okamžitě zakončoval k bližší tyči a Szczesny předvedl briliantní zákrok, kterým zachránil svůj tým od inkasované branky!
34
Van Persie chtěl najít u pravé postranní čáry svého parťáka Rosického, ale jeho přihrávka byla nepřesná, a tak se Rosický k míči ani nedostal.
33
Výbornou práci s míčem předvedl teď Evra a Nani, míč se dostal až do pokutového území, kde zakončoval Welbeck, ale jeho střela byla velmi nepřesná.
33
Nani našel ve středu hřiště Carricka, ten mu míč vrátil, ale Nanimu se nepodařilo vystřelit, a tak se míč odrazil až k Rooneymu, ten udělal několik kliček, ale do zakončení se nedostal.
31
Evra poslal dlouhý nákop na Rooneyho, tomu se sice podařilo odhlavičkovat, ale zpracování nebylo ideální, a tak se domácí ujmou autového vhazování.
30
Pro faul si došel elegantním způsobem Giggs, který obešel hned tři protihráče a následně byl zastaven nedovoleným zákrokem. Sám standardní situaci zahrával, jeho centr do pokutového území však brankou neskončil.
29
Van Persie našel svoji přesnou přihrávkou Ramseyho, ale o toho se postaral Carrick a míč mu sebral.
27
Šanci vstřelit gól měl na kopačce Welbeck, který dostal od Giggse pass za obranu, ale míč hodně poskakoval, a tak bylo těžké ho dopravit do brány. Welbeckův pokus o střelu skončil vysoko nad Szczesnyho brankou.
26
Rooney po nepřesnosti domácích hráčů získal míč na své kopačky a pospíchal k soupeřově brance, nabízel se mu Welbeck, a tak mu přihrál, ale jeho přihrávce scházela přesnost, a tak se míč přesunul na kopačky hráčů Arsenalu.
25
Chamberlain obešel v pokutovém území Evru a všiml si dobře postaveného Walcotta, kterému okamžitě přihrál, Walcott si zpracoval míč a následně vystřelil, ale jeho střele scházela přesnost.
23
Valencia si všiml osamoceného Giggse a ihned mu směřoval přihrávku. Giggs, jenž měl snížený úhel vystřelil, ale Szczesny neměl s jeho střelou žádný problém.
21
Hráči Manchesteru United kombinují na své polovině, nemohou se dostat přes defenzívu Arsenalu k brance Szczesnyho.
17
Ferguson musel vystřídat zraněného Jonese, nahradil ho Rafael. Vypadá to, že Jones si přivodil výron kotníku.
15
Rosický si všiml nabíhajícího Wallcota a ihned mu směřoval přihrávku, Walcott si zpracoval míč a postupoval vpřed, stínoval ho Jones, který podklouzl, a tak Walcott měl volný prostor, s míčem došel až do pokutového území a vystřelil, ale obrana byla pozorná a odvrátila míč do bezpečí.
14
Giggs našel přesnou přihrávkou Valenciu, ale ten byl úplně sám a neměl komu přihrát, a tak musel na své spoluhráče počkat.
13
Valencia si na pravém křídle zpracoval míč a odcentroval, ale při centru upadl, a tak centr skončil za brankou a Szczesny mohl zůstat v klidu.
12
Po nepřesném dlouhém nákopu domácích hráčů se míče zhostili hráči Manchesteru, ale dlouho ho na svých kopačkách neudrželi.
11
Rosický připravil zajímavou přihrávku pro Walcotta, který ihned vystřelil, ale Lindegaard si s jeho střelou poradil a uklidil ji do své náruče.
10
Giggsův dlouhý nákop na Naniho zachytila pozorná obrana.
9
Evra ustál souboj s Chamberlainem a udržel míč pro svůj tým. Jeho spoluhráči přenesli hru na druhou stranu, ale ani tam nic nedokázali vymyslet, a tak se míč dostal až k Lindegaardovi.
7
Zajímavou přihrávku dostal Oxlade-Chamberlain, který si míč zpracoval a odcentroval do pokutového území. Lindegaard jeho úmysl vystihl a míč chytil.
6
Domácí se usadili na soupeřově polovině a snaží se prokombinovat k Lindegaardově brance, ale Red devils takřka uzamkli prostor před Lindegaardem.
4
Nani vybojoval u postranní čáry autové vhazování, toho se chopil Evra, který okamžitě přihrával na Welbecka, nabízel se mu Rooney, a tak mu přihrál. V těsné vzdálenosti od pokutového území byl dobře postavený Nani, který mohl zakončit, ale bohužel si míč nezpracoval tak, jak by chtěl.
1
Míč do hry uvedli hostující hráči a hned si mohli vytvořit zajímavou šanci, to by ovšem přihrávka na Naniho nesměla být přetažená.
1
Utkání právě začalo.
-2
Sudí Dean přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu. Domácí obléknou tradiční červeno bílé dresy, hosté zvolili modročernou kombinaci.
-4
Hráči jsou již připraveni v tunelu.
-7
V základní sestavě se dnes objeví Tomáš Rosický.
-8
Arsenal se dnes bude muset obejít bez legendy Henryho, kterého trápí zraněné lýtko.
-8
Oba týmy odešly po rozcvičení do kabin, vyslechnout si poslední pokyny svých trenérů a připravit se na dnešní utkání.
-16
Oba týmy jsou na hrací ploše a absolvují rozcvičku.
Na lavičce náhradníků jsou připraveni: Arsenal FC: Almunia - Park, Squillaci, Arshavin, Benayoun, Miguel, Yennaris. Manchester United: De Gea - Scholes, Berbatov, Rafael, Fabio, Hernández, Park.
Úvodní sestavy: Arsenal FC: Szczesny – Djourou, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen – Ramsey, Song – Walcott, Rosický, Oxlade-Chamberlain – Van Persie. Manchester United: Lindegaard - Jones, Smalling, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Nani - Rooney, Welbeck. Rozhodčí: Mike Dean.
-35
Ferguson dnes bude postrádat Cleverleyho, Owena, Fletchera, Vidiće, Younga a Andersona. Otazník visí nad Welbeckem.
-36
Wengerovi bude v dnešním zápase chybět Coquelin, Gibbs, Sagna, Jenkinson, Santos, Diaby, Wilshere, Arteta. Kvůli karetnímu trestu nemůže dnes nastoupit Chamakh a Gervinho. Otazník také visí nad legendou Henrym a Vermaelenem.
-41
Arsenal a Manchester United - věční rivalové. Poslední vzájemný zápas, který na Old Trafford skončil 8:2 byl pro United historicky nejvyšší výhrou nad Arsenalem. První zápas se odehrál v roce 1894. Celkem se od té doby stihlo odehrát 214 zápasů. Arsenal si připsal sedmdesát devět výher, United o deset výher více a čtyřicet šestkrát spolu tito dva rivalové remizovali.
-53
Poslední vzájemný zápas, který se na Emirates Stadium odehrál skončil vítězně pro Arsenal. Jedinou branku utkání zaznamenal Ramsey.
-54
Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu prestižní anglické Premier League. Gunners dnes na Emirates Stadium přivítají Manchester United. Bilanci z posledních devatenácti vzájemných zápasů, které se na Emirates Stadium odehrály má lepší Arsenal. Ten se z vítězství radoval osmkrát, Manchester United se radoval pětkrát a šestkrát tyto dva týmy spolu na Emirates Stadium remizovaly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
35. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Liverpool 34 30 2 2 75:26 92
2. Manchester City 34 22 3 9 86:34 69
3. Chelsea 34 18 6 10 63:46 60
4. Leicester 34 17 8 9 64:32 59
5. Manchester Utd. 34 16 10 8 59:33 58
6. Wolves 34 13 13 8 45:37 52
7. Sheffield Utd. 34 13 12 9 35:33 51
8. Arsenal 34 12 14 8 50:42 50
9. Tottenham 34 13 10 11 52:44 49
10. Burnley 34 14 7 13 38:46 49
11. Newcastle 35 12 10 13 36:50 46
12. Everton 34 12 9 13 41:49 45
13. Southampton 34 13 5 16 43:56 44
14. Crystal Palace 34 11 9 14 30:43 42
15. Brighton 34 8 12 14 36:47 36
16. West Ham 35 9 7 19 42:59 34
17. Watford 35 7 10 18 31:54 31
18. Bournemouth 34 7 7 20 32:59 28
19. Aston Villa 34 7 6 21 36:65 27
20. Norwich 35 5 6 24 26:65 21
Články odjinud