Na Etihad Stadium jsme sledovali velmi pohledné a dramatické utkání, od jehož komentování se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
United vedli po prvním poločase nad City 2:0, když se dvakrát prosadil Wayne Rooney. Hráči v blankytně modrém to ale nezabalili a po gólech Yaya Toureho a Pablo Zabalety dokázali čtyři minuty před koncem vyrovnat na 2:2. Nerozhodným výsledkem ale manchesterské derby neskončilo, ve druhé minutě nastavení se totiž nádherně prosadil z volného přímého kopu Robin van Persie. Konečný výsledek. Manchester City - Manchester United 2:3!
První manchesterské derby letošní sezóny ovládl Manchester United! Rudí ďáblové porazili na Etihad Stadium v nádherném a pohledném zápase Citizens těsně 3:2. O výhře United rozhodl v 2. minutě čtyřminutového nastavení Robin Van Persie.
90+5
Gareth Barry zakopl vzteky míč a uviděl žlutou kartu.
90+4
Rozehra se kvůli ošetřování Ferdinanda protáhlo.
90+3
Po Rio Ferdinandovi nějaký fanoušek něco hodil a roztrhl mu obočí.
90+2
Manchester United právě vstřelil branku!
ROBIN VAN PERSIE 3:2!! Nizozemský útočník se postavil k rozehrání volného přímého kopu a nádhernou střelou zatočil míč na vzdálenější tyč. Joe Hart byl bezmocný.
90+1
Nad rámec manchesterského derby byly nastaveny 4 minuty. Vzápětí se dostal k přízemní střele Carlos Tevez, De Gea ale tečovanou střelu v pohodě chytil.
90
David Silva napřáhl k táhle přízemní střele zpoza šestnáctky, s kterou si ale De Gea poradil.
90
Carlos Tevez uviděl žlutou kartu.
89
Manchester City přešel do útoku, United se ale ubránili.
88
Tom Cleverley odešel ze hřiště a na jeho místo přišel Danny Welbeck.
87
Manchester United připravuje poslední střídání. Do hry se chystá Danny Welbeck.
86
Manchester City právě vstřelil branku!
PABLO ZABALETA 2:2!! Obránce Manchesteru City se dostal k odraženému míči po rohovém kopu a přesnou přízemní střelou zamířil přesně k levé tyči.
85
Sir Alex Ferguson přichystal druhé střídání. Antonio Valencia přepustil místo Phil Jonesovi.
84
Manchester City využil poslední střídání. Yaya Toure odešel ze hřiště. Nahradil ho Edin Džeko.
84
Carlos Tevez se dostal po centru Samira Nasriho ke střele, která skončila nad.
83
Manchester City z útoku nic nevytěžil. Rudí ďáblové se ubránili.
82
Gael Clichy převedl dobrý obranný zákrok a založil útok City.
81
Do hry už se pomalu chystá Edin Džeko.
80
Samir Nasri vypálil zpoza šestnáctky. Jeho střelecký pokus byl ale sražen.
79
David Silva v obrovské šanci! Španělský playmaker dostal krásnou přihrávku do šestnáctky a na malém vápně vypálil. De Gea ale předvedl skvělý zákrok a jeho střelu vyrazil na břevno!
79
Tom Cleverley poslal krásný centr na přední tyč, na který si naskončil Van Persieho. Jeho hlavička ale skončila nad.
78
... ten následně rozehrál David Silva, jehož centr De Gea vyboxoval do bezpečí.
78
Carlos Tevez vybojoval rohový kop...
77
Valencia hledal kolmou přihrávkou Van Persieho. Nizozemský útočník ale jeho úmysl nepochopil a míč skončil u Joe Harta.
76
Roberto Mancini udělil taktické pokyny obránci Matija Nastasicovi, který dnes prožívá v dresu Manchesteru City debut v manchesterském derby.
75
Yaya Toure to přehnal z důrazem a fauloval Toma Cleverleyho. Záložník Pobřeží slonoviny poté uviděl žlutou kartu.
75
Kolo Toure se ocitl na zadní tyči v dobré šanci, pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd.
74
Wayne Rooney předvedl ostrý skluz, a přestože Yaya Toureho netrefil, vysloužil si žlutou kartu.
73
Pablo Zabaleta fauloval Ashleyho Younga a United dostali výhodu standardní situace, ze které ale nic nevytěžili.
72
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 57% - Manchester United 43%
71
Sergio Aguero se snažil vybojoval míč, tělem ho ale skvěle odstavil pozorný Chris Smalling.
70
Wayne Rooney rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce na zadní tyči Evra. Zakončení obránce United ale bylo nepřesné.
69
Dlouhý nákop Citizens skončil pouze u připraveného De Gei.
68
Carlos Tevez si skvěle pokryl míč a pronikl do šestnáctky United. Argentinský útočník poté vypálil, jeho přízemní pokus ale zablokoval Patrice Evra.
67
City u míče.
66
Prvním potrestaným hráčem zápasu se stal Rio Ferdinand.
65
Sergio Aguero se dostal v šestnáctce k míči a chystal se vystřelit. Včas k němu ale přistoupil Ferdinand.
64
Útok United zastavila pozorná obrana City a domácí se ubránili.
63
United u míče.
62
Manchester City se vrátil zpět do zápasu. Podaří se mu vyrovnat?
61
Citizens si vytvořili obrovský tlak a brankář De Gea dělal co mohl, ale proti střele Yaya Toureho už byl bezmocný.
60
YAYA TOURE snížil na 2:1! Sergio Aguero nebezpečně vypálil a De Gea jeho střelu vyrazil. Silva se poté dostal k dorážce, ale napálil pouze De Geu. K další střele se následně dostal Yaya Toure, který míč uklidil přesně do levého dolního rohu.
59
Ashley Young vstřelil gól! Ten ale nebyl kvůli ofsajdu uznán. Těsně před střelou Younga vyzpovídal Van Persie obranu City a nastřelil vzdálenější tyč.
58
Nasri poslal do šestnáctky United nebezpečný přízemní centr, po kterém se natahoval na zadní tyči Aguero. Ferdinand ale předním odvrátil míč na rohový kop, po němž se dostal do zakončení Kolo Toure. Jeho pokus byl ale nepřesný.
57
Clichy našel přesným pasem Aguera, který se pokusil technicky zakončit. Střela argentinského útočníka minula těsně pravý horní roh!
57
Pablo Zabaleta fauloval podle názoru rozhodčího Martina Atkinsona záložníka United Ashleyho Younga.
56
Matija Nastasic už je na nohou a vypadá to, že bude v zápase v pohodě pokračovat.
55
Van Persie dojel Nastasice, který zůstal ležet na hrací ploše.
54
Útok City zastavil další ofsajd. Tentokrát se v něm ocitl Sergio Aguero.
53
Útok Manchesteru City zastavil ofsajd, v němž se ocitl těsně David Silva.
52
Roberto Mancini přichystal druhé střídání. Mario Balotelli přepustil místo Carlosu Tevezovi.
51
Aguero hledal kolmou přihrávkou Balotelliho. Jeho přihrávka byla ale příliš dlouhá a skončila u připraveného De Gei.
50
Střídání už přichystal také Roberto Mancini. Do hry se chystá Carlos Tevez, který zřejmě nahradí Mario Balotelliho.
49
Střídání v týmu Manchester United: Johny Evans odešel za hřiště. Nahradil ho Chris Smalling.
48
Rafael ubránil Balotelliho a razantním odkopem odvrátil míč do bezpečí.
47
Aguero se dostal po lobované přihrávce Silvy k centru, který ale přelétl trojici jeho spoluhráčů a United se ubránili.
46
Manchester City rozehrál druhý poločas a Zabaleta vybojoval rohový kop, který rozehrál Silva. Domácí ale bránu De Gei neohrozili.
46
Vítejte zpět na Etihad Stadium, kde za několik málo minut začne druhý poločas manchesterské derby, v němž po prvním poločase vede Manchester United nad městským rivalem Manchesterem City 2:0.
United vystřelili na bránu City pouze dvakrát, z obou střel však dokázali vstřelit gól. Domácí hrají od 21. minuty bez kapitána Vincenta Kompanyho, kterého nahradil Kolo Toure. Důvody střídání belgického stopera zatím nejsou známy.
Manchester United vede na Etihad Stadium nad svým odvěkým rivalem Manchesterem City po prvním poločase 2:0! O dvoubrankové vedení Rudých ďáblů se postaral dvěma góly Wayne Rooney. United zatím dokázali z minima vytěžit maximum.
45+2
United se usadili na útočné polovině City. K ohrožení Hartovi brány se ale nedostali.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Tom Cleverley se snažil přejít přes Kolo Toureho. Marně.
44
STŘELY NA BRÁNU: Manchester City 1 - Manchester United 2
43
Gareth Barry se ocitl po zpětné přihrávce Davida Silvy ve skvělé šanci, jeho přízemní střela ale skončila mimo.
42
Van Persie se skvěle uvolnil a na hranici šestnáctky se dostal ke střele, kterou zablokoval obětavý Kolo Toure.
41
United zahrávali po faulu Zabalety na Evru standardní situaci, z níž ale nedokázali nic vytěžit.
40
Na to, že už jsme viděli hodně tvrdých zákroků se hraje čistě. Rozhodčí Martin Atkinson ještě nevytáhl ani jednu žlutou kartu.
39
Barry hledal kolmou přihrávkou Agüera, jeho úmysl ale přečetl Young, který byl poté faulován Zabaletou.
38
Následoval rohový kop City, který ale nedokázali domácí hráči zužitkovat.
37
Zabaleta se dostal na pravé straně k centru, který zablokoval Young.
36
City přešlo na útočnou polovinu United a Samir Nasri mohl vhazovat.
35
Valencia se snažil uvolnit Van Persiho. Nizozemský útočník se ale ocitl v ofsajdu.
34
Evans si vyšlápl na Nasriho a tvrdě ho fauloval. Martin Aktinson si ale opět vystačil pouze s domluvou.
33
Roberto Mancini je pochopitelně velmi nespokojený a už se zvedl z lavičky.
32
United zatím dávají Citizens lekci z produktivity. Rudí ďáblové si vytvořili dvě šance a z obou dokázali vstřelit gól.
30
Manchester City se nyní ocitá pod velkým tlakem. Manchester United vede na Etihad Stadium po půl hodině hry již 2:0! Oba góly Rudých ďáblů obstaral Wayne Rooney.
29
WAYNE ROONEY 2:0!! Útočník Manchesteru United si tentokrát skvěle naběhl na centr Rafaela a přesnou střelou poslal United do dvoubrankového vedení. Skvělou práci odvedl také Valencia.
28
Citizens přešli do útoku, který byl ale zastaven pozornými hráči United. Domácí se zatím snaží marně o vyrovnání.
27
Yaya Toure rozjel rychlý protiútok Citizens a snažil se přejít přes tři protihráče. To se mu ale nepodařilo a navíc z toho nebyl ani faul.
26
Antonio Valencia vybojoval rohový kop, který dokázali domácí hráči na přední tyči odvrátit. Robin van Persie poté dostal ještě ke střele, ta ale byla sražena.
25
Samira Nasriho zastavil u pravé postranní čáry pozorný Ashley Young.
24
DRŽENÍ MÍČE BĚHEM POSLEDNÍCH 10 MINUT: Manchester City 35% - Manchester United 65%
23
Sergio Agüero v šanci! Argentinský útočník dokázal proniknout do šestnáctky United přes pětici protihráčů a poté zamířil přízemní střelou přesně k pravé tyči. U ní byl ale včas připravený De Gea.
22
Ashley Young se mohl řítit sám na bránu, ale Joe Hart proti němu vyběhl a odkopl míč do bezpečí.
21
Kapitán Vincent Kompany odešel již po 21 minutách do útrob Etihad Stadium. Roberto Mancini poslal na hřiště místo něj Kolo Toureho.
20
Tom Cleverley poslal do šestnáctky City kolmou přihrávku na Ashleyho Younga, jehož následný centr domácí hráči zablokovali.
19
Útok Manchesteru City zastavil ofsajd, v němž se ocitl Samir Nasri.
18
Manchester City byl během úvodních minut zápasu aktivnější, ale United si vytvořili jedinou šanci a hned z ní dokázali udeřit.
17
Rooney to trefil opravdu skvěle a jeho střela zamířila přesně k tyči.
16
WAYNE ROONEY 1:0!! Ashley Young rozjel rychlý protiútok United a poté přihrál přesně Rooneymu, který si míč zpracoval na střelu a přesnou přízemní střelou zpoza šestnáctky ho uklidil do levého dolního rohu. Joe Hart byl bez šance a jen sledoval, jak míč končí v jeho síti.
15
Balotelli se snažil míč vybojovat zpět a pořádně dojel Evanse. Martin Atkinson mu následně domluvil.
14
Matija Nastasic odvedl skvělou defenzivní práci a navíc založil rychlý protiútok City, který zastavil Mario Balotelli, jenž nedokázal přejít přes dvojici protihráčů.
13
Barry vybojoval rohový kop, který rozehrál David Silva. Pro centr španělského záložníka si ale došel De Gea, který ho nadvakrát dokázal nakonec chytit.
12
Gael Clichy zabojoval a míč směřující na odkop od brány vrátil centrem před bránu United, kam si skvěle naběhl Mario Balotelli a pokusil se pohotově vypálit. Jeho volej byl ale hodně nepřesný a skončil vysoko nad.
11
Young ubránil Balotelliho a oba se poté dostali do drobné potyčky.
10
Agüero nedokázal u postranní čáry zpracovat dlouhý pas svého spoluhráče a United se v pohodě ubránili.
9
Nasri se snažil přejít přes Evru, ten se ale oklamat nenechal. Následovalo autové vhazování, po němž City zůstalo u míče.
8
Balotelli pouštěl míč na rohový kop, ale Evans zabojoval a ve skluzu odvrátil míč alespoň na aut.
7
Balotelli rozehrál rohový kop, který odvrátil na přední tyči Van Persie.
6
Mario Balotelli rozehrál standardní situaci a vypálil přímo na bránu. De Gea ale dokázal jeho nebezpečný přízemní pokus směřující přesně k levé tyči vyrazit!
5
Valencia se snažil vysunout kolmou přihrávkou Younga, ale jeho úmysl přečetl pozorný Nastasic. Na druhé straně poté Ferdinand fauloval Agüera a City dostalo výhodu první standardní situace.
4
Rooney se dopustil dvou tvrdých faulů. Nejprve na Silvu a vzápětí na Yaya Toureho. Rozhodčí Martin Atkinson mu šel okamžitě domluvit.
3
Kompany poslal dopředu dlouhý nákop, po němž se málem dopustili United hrubé chyby. Evans ale hrozící nebezpečí odvrátil razantním odkopem.
2
Yaya Toure byl faulován na vlastní polovině a mohl v klidu rozehrát. Na Etihad Stadium panuje fantastická atmosféra!
1
Výkop manchesterského derby obstarali hráči Manchesteru United, kteří nastoupili v tradičních rudě červených dresech, zatímco Manchester City v blankytně modrých.
1
Aktéři dnešního obrovského zápasu jsou již připraveni na hrací ploše Etihad Stadium a zápas bude moci za několik málo okamžiků začít. Roberto Mancini se přivítal se Sir Alex Fergusonem a navzájem si vyměnili úsměvy, což jen potvrzuje fakt, že mezi oběma manažery nepanuje žádná zášť.
FAKTA: Rudí ďáblové, kteří jsou tři body před City, nastříleli v letošní sezoně 37 gólů, tedy o devět gólů více než jejich rival, ale mají horší brankový rozdíl. Pouze v jedné sezóně Premier League (2000-2001) zaznamenali United po 15 zápasech více vstřelených gólů (39).
Dnešní manchesterské derby přicestoval na Etihad Stadium shlédnout herec Tom Cruise, který řekl: "Očekávám skvělou hru. Bude to můj první zápas, který jsem v Anglii shlédl od 80. let... David Beckham závidí, že jsem tady."
Manchester City je v letošní sezóně obhájcem mistrovské koruny a nutno říci, že do ní vstoupil velmi dobře. Svěřenci Roberta Manciniho nepoznali během úvodních 15 ligových střetnutí chuť porážky. Poznají ji dnes v manchesterském derby?
FAKTA: V manchesterském derby mezi City a United na Etihad Stadium padlo během posledních šesti ligových duelů jen pět gólů.
Letošní manchesterské derby bude stejně jako obě loňská soubojem dvou celků z čela tabulky Premier League, kterou vede s 36 body Manchester United. Městský rival Manchester City je však těsně v závěsu a na vedoucí United ztrácí tři body.
V záloze Manchesteru United se dnes představí od začátku zápasu Michael Carrick, který bude hrát po boku Toma Cleverleyho. Na křídlech potom budou hrát Antonio Valencia a Ashley Young. Shinji Kagawa a Nemanja Vidic, kteří oba utrpěli zranění kolena, jsou mimo hru.
Do základní sestavy Manchesteru City se dnes vrací po zranění David Silva. Roberto Mancini zvolil pro manchesterské derby dvojici útočníků Mario Balotelli a Sergio Agüero, zatímco Edin Džeko a Carlos Tevez usednou na lavičku. Gael Clichy se vrací na post levého obránce, kde nahradí absentujícího Aleksandara Kolarova.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Nastasic, Kompany, Clichy - Nasri, Barry, Toure, Silva - Agüero, Balotelli. Střídající hráči: Pantilimon, Maicon, Kolo Toure, Garcia, Tevez, Džeko, Lescott.

Manchester United: De Gea; Rafael, Ferdinand, Evans, Evra; Valencia, Cleverley, Carrick, Young; Rooney, Van Persie. Střídající hráči: Johnstone, Jones, Smalling, Giggs, Scholes, Hernandez, Welbeck.

Rozhodčí: Martin Atkinson.
Ačkoli by se mohlo zdát, že mezi oběma manažery panuje velká rivalita a nemají se v lásce, tak věřte, že tomu tak není. Roberto Mancini svůj protějšek Sira Alexe Fergusona respektuje a je si dobře vědom toho, čeho s Manchesterem United dosáhl. Italský manažer navíc prohlásil, že by chtěl po jeho vzoru v Manchesteru City vybudovat dynastii, která bude srovnatelná s tou v United a jednou ji dokonce předčí.
Tisková konference - SIR ALEX FERGUSON (manažer Manchesteru United): "O titulu se bude rozhodovat mezi námi. Je těžké si představit, že by se mezi nás dostal další tým."
Tisková konference - ROBERTO MANCINI (manažer Manchesteru City): "Oni si mohou dovolit prohrát, my ne."
Manchester City hostil v posledním kole na Etihad Stadium Queens Park Rangers, zatímco Manchester United zavítal na hřišti Sunderlandu, kde zásluhou Wayna Rooneyho zvítězil 1:0. Rudí ďáblové se po závěrečném hvizdu chtěli radost z titulu, jekoliž Manchester City prohrával těsně před koncem zápasu s QPR 1:2, nad rámec zápasu se ale nastavovalo ještě 5 minut...
Oba manchesterské kluby nasbíraly v loňském ročníku Premier League shodně 89 bodů, ale Manchester City získal titul zásluhou lepšího brankového rozdílu, v němž předčil United o osm gólů. Manchester United má tedy letos svému rivalovi co vracet a od manchesterské derby lze očekávat souboj na ostří nože.
Během infarktového pětiminutového nastavení City vstřelilo dva góly a rozhodlo o tom, že z mistrovské koruny se budou radovat fanoušci v blankytně modrém. Hrdiny historicky nejdramatičtějšího boje o anglický titul se stali Edin Džeko a Sergio Agüero, kteří se postarali o fantastický a neopakovatelný comeback, který nakonec přinesl Manchesteru City vytoužený titul.
Loňský ročník Barclays Premier League nabídl velmi dramatický souboj o titul, o jehož držiteli se rozhodovalo mezi manchesterskými kluby až v posledním kole.
Manažer City Roberto Mancini našel v loňském ročníku Premier League na svého rivala recept a dokázal ho porazit v obou ligových derby, na Old Trafford 6:1 a doma 1:0. Citizens navíc porazili United v tom nejdůležitějším souboji, tedy v souboji o titul.
Souboj dvou nesmiřitelných rivalů je tu! Manchester City vyzve v neděli odpoledne na Etihad Stadium svého odvěkého rivala Manchester United. Manchesterským derby, které by mohlo napovědět, kdo získá letošní titul, Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.