Velká radost na straně Arsenalu, který zvládl vyhrát velmi důležité utkání a zajistil si čtvrté místo v Premier League a tím pádem i účast v Lize mistrů. Do vedení se dnes dostal Arsenal až po poločase, když se v 52. minutě prosadil Koscielny, jehož gól byl v celém zápase jediným a tak Arsenal porazil Newcastle 0:1. Newcastle ale dnes nepodal vůbec špatný výkon, jelikož byl v mnoha fázích zápasů lepší, ale bohužel mu chybělo fotbalové štěstí. Tímto nám skončil celý ročník Premier League a já se s Vámi těším na začátek toho nového. Mějte se krásně a nasledanou.
90+5
Arsenal rozehrál rohový kop nakrátko a hlavní rozhodčí Webb ukončuje dnešní zápas.
90+4
Giroudův centr z levé strany vyrazil na rohový kop Harper.
90+4
Arsenal drží míč daleko od své branky a je blízko vítězství.
90+3
Útočný faul domácích. Szczesny bude rozehrávat z vlastní poloviny.
90+2
Newcastle vyvíjí velký tlak, ale Arsenal se zatím úspěšně brání.
90+1
Velká šance Arsenalu brankou nekončí! Domácí obraně utekl Walcott, který uháněl sám na Harpera a toho sice překonal, ale jeho pokus zastavila tyč!
90
Nad rámec dnešního zápasu budou nastaveny 4 minuty.
89
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Cazorla, přichází Wilshere.
88
Sagna a Ramsey drželi míč u rohového praporku, kde ukrajovali cenné sekundy.
87
Debuchy upadl ve velkém vápně po souboji s Gibbsem. Webb ale pokutový kop neodpískal a hru nechal pokračovat.
86
Arsenal se velmi dobře brání a hlídá si svůj náskok.
85
Newcastle kombinuje na středu hřiště.
83
Na druhé straně zahrozil Cazorla, který ale branku z levé strany vápna netrefil.
82
Newcastle zahrával volný kop, který v branku nepřetavil.
81
Gibbs fauloval u pravé lajny a dostává žlutou kartu.
80
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Yanga-Mbiwa, přichází Campbell.
79
Newcastle začíná přidávat směrem dopředu a snaží se vyrovnat.
77
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Podolski, přichází Giroud.
76
Cissé obral o míč Mertesackera, ale do zakončení se nedostal.
74
Arsenal drží míč na svých kopačkách a kombinuje na středu hřiště.
73
Ramsey posílal do vápna Newcastlu dobrý centr, který ale odvrátila domácí obrana.
71
Z velké dálky se dostal ke střele Ben Arfa a poslal míč těsně vedle levé tyče.
69
K exekuci přímého kopu se postavil Podolski, který tvrdou ránou trefil jen dobře postavenou zeď.
68
Cazorla byl faulován těsně před vápnem a Arsenal bude zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice.
67
Hra po ošetření opět pokračuje.
66
Tioté leží znova na trávníku a již podruhé v tomto poločase potřebuje ošetřit.
65
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Gouffran, přichází Marveaux.
64
Debuchy našel centrem z pravé strany ve vápně Gouffrana, který ale nedokázal zakončit.
63
Útok Newcastlu byl ukončen kvůli ofsajdovému postavení Debuchyho.
62
Newcastle přečkal tlak Arsenalu a znova se zapojuje do hry.
60
Ramsey se nyní výborně vrátil do obrany a obral o míč Gouffrana, který se chystal ke střele.
58
Po protiútoku Newcastlu střílel Cissé, ale jeho pokus zastavila hostující obrana.
57
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Cabaye, přichází Anita.
57
Obraz hry se nám v posledních minutách nemění. Hraje se na útočné polovině Arsenalu.
55
Do slibné šance se dostával Walcott, ale Harper dobrým výběhem celou akci Arsenalu ukončil.
54
Arsenal po vstřelené brance stále útočí.
52
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal se dostává do vedení! Walcott zahrával volný kop centrem do vápna, kde se míče po různých odrazech ujal LAURENT KOSCIELNY a tvrdou střelou překonal Harpera.
51
Ramsey odcentroval do vápna míč na Walcotta, který se k němu ale nedostal.
50
Rosický nakopl dlouhý balón na Walcotta, který se ale nedokázal prosadit a o míč přišel.
49
Arsenal začal druhý poločas aktivně a kombinuje na útočné polovině.
48
Po ošetření se pokračuje ve hře.
47
Na trávníku zůstal ležet Tioté a potřebuje ošetření.
46
Z pravé strany velkého vápna se dostal ke střele Walcott, ale Harper jeho střelu vyrazil.
46
Arsenal rozehrávkou zahájil druhý poločas.
46
Skončil nám první poločas, ve kterém jsme mnoho šancí neviděli a takže stav 0:0 není překvapením. Arsenal se dnes v útočné fází trápí, když se nedostal do žádné vážně šance. Newcastle se do útoku dostával o něco více, ale ani domácí fotbalisté se prosadit nedokázali. Druhý poločas začne přibližně v 18:00.
45+2
První poločas se již pouze dohrává na středu hřiště.
45+1
V prvním poločase budou nastaveny 2 minuty.
45+1
Walcott přetáhl svůj centr a tak se do zakončení nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
45
Tioté si vyšlápl na Ramseyho a tak Arsenal bude zahrávat volný kop.
44
Arsenal drží míč na středu hřiště, kde s ním kombinuje.
43
Arsenal se ale po rohovém kopu k míči nedostal.
42
Na pravém křídle se uvolnil Walcott, který poslal do vápna centr na Podolskiho, který se ale k míči nedostal, když centr na rohový kop odvrátil Debuchy.
40
Z pravé strany velkého vápna vystřelil Ben Arfa, ale jeho pokus letěl vysoko nad branku.
39
Rosický si vykoledoval za faul na středu hřiště žlutou kartu.
37
Diváci Newcastlu se v této minutě loučím s brankářem Harperem, který bude končit s fotbalem.
37
Ben Arfa se krásně uvolnil na středu hřiště a předložil míč Cabayemu, který z velké dálky Szczesnyho nepřekonal.
35
Ve vápně se ale nejlépe zorientoval Sagna a rohový kop odvrátil.
34
Yanga-Mbiwa se vydal do útoku a vybojoval rohový kop.
33
Centrovaný míč do vápna Arsenalu skončil v rukavicích Szczesnyho.
32
Podolski si ve výskoku pomohl na středu hřiště faulem. Rozehrávat budou domácí.
31
Gibbs našel z levé strany na velkém vápně volného Cazorlu a ten pohotovou střelou branku přestřelil.
30
Rosický se dostal na středu hřiště k míči a uháněl k velkému vápnu, kde přihrál Oxladu-Chamberlainovi, který si míč špatně předkopl a přišel o něj.
28
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Arteta, přichází Oxlade-Chamberlain.
28
Ale obrana Arsenalu si opět s odvrácením rohového kopu poradila.
27
Cissé obešel na pravé straně vápna Mertesackera a dostal se ke střele, která byla sražena na rohový kop.
25
Walcott poslal míč do vápna, kde hlavou nepřesně zakončoval Koscielny.
24
Podolski si dobrým pohybem vynutil faul a Arsenal bude zahrávat volný kop z dobré pozice pro centr.
23
O centr se pokoušel Walcott, ale jeho zámysl zablokovala domácí obrana.
22
Gutiérrez si v souboji s Walcottem pomohl držením a dostává žlutou kartu.
22
Obrana Arsenalu ale rohový kop s přehledem odvrátila.
21
Gouffran se rozeběhl k brance Arsenalu, ale o míč ho připravil Koscielny, který mu míč ukopl na rohový kop.
20
Debuchy se uvolnil na pravém křídle a odcentroval do vápna Arsenalu, kde se k míči dostal jako první Koscielny a uklidnil hru.
19
Další akci Newcastlu zastavil útočný faul, když Taylor fauloval na velkém vápně Gibbse.
17
Newcastle je v posledních minutách aktivnější, ale nedokáže toho patřičně využít. Střela Gutiérreze z velké dálky k brance sotva doletěla.
15
Do vápna Arsenalu letěl centr, který si ze vzduchu stáhl Szczesny.
14
V akci znova Gouffran, jehož střela z velkého vápna branku netrefila.
13
Na druhé straně přihrával z pravé strany před branku Gouffran, ale Cissé nedokázal přesně zakončit.
12
Po rohovém kopu si na míč naskočil Koscielny a hlavou zamířil vedle branky.
11
U rohového praporku zabojoval Ramsey a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
10
Arsenal se stále drží na útočné polovině, ale přes dobře zorganizovanou obranu Newcastlu se nedokáže dostat.
9
Arsenal se stále do zakončení nedostal, i když se hodně snaží.
7
První větší šanci v zápase má na svědomí Cissé, který s ve vápně obtočil okolo Mertesackera a zakončil nad branku.
6
Cazorla poslal do vápna pěkný pas, ale ten odvrátila domácí obrana.
5
Na útočné polovině byl ošklivě faulován Rosický a Arsenal bude zahrávat volný kop.
3
Cazorla se snažil prostrčit míč na Walcotta, ale jeho přihrávka se s úspěchem nepotkala.
2
Fotbalisté Arsenalu se dostali k míči a kombinují na středu hřiště.
1
Newcastle se ujal úvodního výkopu a zahájil dnešní utkání.
1

Newcastle United: Harper – Debuchy, Taylor, Coloccini, Yanga-Mbiwa – Tioté, Cabaye – Gutiérrez, Ben Arfa, Gouffran – Cissé

Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Ramsey, Arteta – Walcott, Rosický, Cazorla – Podolski

Rozhodčí: Webb – Mullarkey, Cann.
Arsenal FC

Pro Arsenal je dnešní utkání velmi důležité, když musí vyhrát, aby si v příští lize zahrál Ligu mistrů, jelikož se nachází na čtvrtém místě se ziskem rovných sedmdesáti bodů a pátý Tottenham má pouze o jeden bod méně. Za okolností, že by Tottenham prohrál, by klidně Arsenal mohl též prohrát, ale na to se určitě fotbalisté Arsenalu spoléhat nemůžou a budou chtít dnešní utkání vyhrát.

V posledním zápase porazil Arsenal na vlastním hřišti Wigan 4:1.
Newcastle United

Newcastle má již od minulého kola jistotu záchrany a už v letošní sezóně o nic nehraje, když se nachází na třináctém místě se ziskem jednačtyřiceti bodů. V případě dnešního vítězství by se Newcastle mohl posunout za jistých okolností až na místo desáté, ale i tak by se tato sezóna za dobrou nepovažovala, jelikož chtěl Newcastle hrát rozhodně důstojnější roli v této sezóně.

V posledním zápase vyhrál Newcastle na hřišti QPR 2:1.
Přeji pěkné odpoledne a vítám Vás u sledování komentovaného přenosu z posledního kola Premier League. Jedním z posledních zápasů je utkání mezi týmy Newcastle United a Arsenal FC a zrovna na tento zápas se podrobně zaměříme. Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.