„Kanonýři“ zvládli domácí zápas s Crystal Palace a díky dvěma gólům Alexe Oxlade-Chamberlaina jsou zpět v čele ligové tabulky. Odchovanec Southamptonu zařídil vítězství Arsenalu dvěma góly ve druhém poločase. Největší šanci hostů měl pár minut po úvodní Chamberleinově trefě Cameron Jerome, Wojciech Szczesny si ale poradil a udržel další čisté konto.

Anglická Premier League má v pondělí ve 21:00 na programu šlágr mezi Manchesterem City a Chelsea a Vy ho můžete samozřejmě sledovat na našem portálu onlajny.com! Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy na shledanou!
90+3
Arsenal dohrává zápas na útočné polovině u rohového praporku. Gibbs vybojoval roh.
90+2
Jonathan Parr střílel po rohovém kopu nad vysoko nad branku Arsenalu.
90
Nad rámec devadesáti minut se budou hrát ještě tři minuty.
90
Nepříjemnost pro domácí, Oxlade-Chamberlain se srazil s Tomášem Rosickým a zůstává na hrací ploše. Oba by však měli být v pořádku.
90
Arsenal v posledních minutách kontroluje hru a kráčí za vítězstvím v dnešním zápase.
87
Hosté ovšem z nařízeného přímého kopu nevytěžili vůbec nic.
86
Bolasie byl faulovaný Mertesackerem před pokutovým územím Arsenalu, za což vidí německý stoper žlutou kartu.
84
Arsene Wenger sáhl k dvojstřídání. Ze hřiště stáhl Mesuta Özila a Oliviera Girouda. Místo nich poslal do hry Kierana Gibbse a Nicklase Bendtnera.
84
82
Marouane Chamakh opouští hřiště, nahradí ho Dwight Gayle.
81
Mesut Özil napřáhl zpoza vápna, jeho tečovanou střelu pokryl Julian Speroni.
78
Arsenal nyní zmáčkl svého soupeře na útočné polovině. Obrana Crystal Palace ale všechno nebezpečí zažehnala.
77
Bolasie se snažil protlačit ke střele, Sagna mu to ovšem nedovolil.
73
Arsenal právě vstřelil branku!
Nádherná akce od domácího Arsenalu! ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN si vyměnil míč s Olivierem Giroudem, navedl si ho na střed hřiště a z hranice velkého vápna vstřelil svůj druhý gól v zápase!
72
Scénu opouští dvacet minut před koncem Lukas Podolski, nahradí ho Tomáš Rosický.
70
Bolasie centroval do pokutového území Arsenalu, kde ovšem kraloval Per Mertesacker.
69
Puncheon připravil střeleckou pozici pro střídajícího Bannana, který ovšem branku vysoko přestřelil.
68
Damien Delaney uviděl od Jonathana Mosse žlutou kartu za faul na Santiho Cazorlu.
67
Podolski už byl v dobré pozici v pokutovém území, pokazil ovšem finální přihrávku.
64
Hlavičkovaná uvnitř pokutového území Arsenalu končí odkopem od Szczesného branky.
62
Bolasie prošel na pravé straně přes Özila, s včasným skluzem ale přispěchal Santi Cazorla.
60
Chamberlain si věřil na střelu z dálky, branku hostujících „Orlů“ ale hodně minul.
60
Podolski zvládl sprinterský souboj s Wardem a vybojoval pro domácí roh.
59
Cazorla centroval do pokutového území, míč ovšem mířil jen do rukavic brankáře Speroniho.
58
Držení míče ve druhém poločase: 78 % – 22 %.
56
K prvnímu střídání sahá manažer hostů Tony Pulis. Ze hřiště odešel Cameron Jerome, nahradil jej Barry Bannan.
54
Krásná spolupráce mezi Cazorlou a Artetou, který přihrál do šance Podolskému. Německý střelec ovšem střílel z ostrého úhlu a trefil pouze boční síť.
53
Podolski pronikl z levé strany do pokutového území, jeho přihrávka byla odvrácena na rohový kop.
51
Tečovaný centr Puncheona usměrnil hlavou k brance Yannick Bolasie a Cameron Jerome pak ještě dorážel z bezprostřední blízkosti, Wojciech Szczesny předvedl výborný zákrok!
50
Arsenalu se podařilo to, o co se pokoušel celý první poločas. Dokáže nyní Crystal Palace zareagovat a zdramatizovat ještě zápas na Emirates Stadium?
47
Domácí „Kanonýři“ začali druhý poločas výborně! Santi Cazorla našel krásnou přihrávkou vzduchem ALEXE OXLADE-CHAMBERLAINA, na kterého hostující obrana úplně zapomněla. Anglický fotbalista si míč výborně zpracoval a lehkým obloučkem přehodil Juliana Speroniho!
46
Arsene Wenger ani Tony Pulis zatím nesáhli k žádným změnám v sestavě, druhý poločas začal výkopem domácí Arsenal.
46
V první pětačtyřicetiminutovce jsme na Emirates Stadium neviděli žádnou branku. Domácí měli podle očekávání územní převahu, výraznější brankovou příležitost si ovšem za celých 45 minut nevytvořili. Crystal Palace zatím brání pozorně a s přibývajícími minutami ve druhém poločase to bude pro „Kanonýry“ stále složitější.

45+1
Koscielny vystřelil z velké dálky, střílel ovšem hodně mimo.
45
Sudí Jonathan Moss nastavuje dvě minuty.
45
Cazorla vyslal Monreala po levé straně, jeho centr je zblokovaný na rohový kop.
44
Wojciech Szczesny v klidu sebral ze vzduchu střílený centr a okamžitě založil útok Arsenalu.
43
Özilův centr tentokrát nasměroval na branku Per Mertesacker, Speroni míč ukryl v rukavicích.
42
Po faulu na Özila dostává první žlutou kartu v utkání Marouane Chamakh.
41
Monrealův centr odvrátil do auta stoper Gabbidon.
40
Podolski prostrčil míč na Chamberlaina, ten se ale nedokázal na hranici šesnáctky obtočit okolo svého strážce.
39
Ward odcentroval před branku Arsenalu z pravé strany, byl z toho roh, se kterým si ovšem obrana „Gunners“ dokázala poradit.
38
Sagna už je na nohou a zřejmě bude pokračovat ve hře.
36
Arteta vysunul do šance Bacaryho Sagnu, proti němu ovšem vyběhl Julian Speroni, který míč ukořistil. Po tvrdém střetu navíc zůstává domácí fotbalista na zemi.
34
Özilův centr před Speronim lehce tečoval Koscielny, brankář Crystal Palace míč ale vytáhl na rohový kop.
33
Nyní byl Giroud faulovaný Delaneym, pro Arsenal se naskýtá možnost zahrozit ze standartní situace.
32
Domácí v posledních minutách kupí školácké chyby, jejich hru provází mnoho nepřesností.
30
Držení míče vyznívá sice jednoznačně pro domácí fotbalisty, výraznější gólovou šanci jsme ovšem zatím neviděli.
27
Oxlade-Chamberlain se snažil zrychlit rozehrávku fotbalistů Arsenalu dlouhým pasem, ten byl ale velmi nepřesný.
25
Další krásná kombinace fotbalistů Arsenalu, v poslední chvíli odvrátil míč skluzem obránce Joel Ward.
22
Arsenal kombinuje před pokutovým územím, do defenzivním bloku Crystal Palace ale zatím výrazněji nepronikl.
20
Po faulu na Chamberlaina domlouvá sudí Jonathan Moss hostujícímu kapitánovi Jedinakovi, žlutou kartu zatím nechává v kapsičce.
19
Brankář Speroni si dává s odkopem na čas, čehož využil emotivní manažer Tony Pulis k rozdání několika taktických pokynů ke svým hráčům.
18
Chamakh se výborně obtočil okolo Koscielného, následnou přihrávku na Puncheona ale pokazil.
16
Typická kombinace Arsenalu na hranici pokutového území nadělala obraně hostí problémy, k zakončení ze strany „Gunners“ ovšem nedošlo.
15
Chamberlain posílal přihrávku do pokutového území, domácí obrana ji ovšem odvrátila.
13
Marouane Chamakh se dral kupředu a byl již v pokutovém území, včasné vyběhnuté Wojciecha Szczesného mu ovšem znemožnilo zakončit.
11
Santi Cazorla ovšem nenavázal na svoji střeleckou potenci z posledních zápasů a branku jen vysoko přestřelil.
10
Lukas Podolski byl faulovaný Dikgacoiem před pokutovým územím. Arsenal má možnost přímého kopu.
7
První šance zápasu. Mesut Özil našel elegantním obloučkem za obranou nabíhajícího Monreala, dobře proti němu ovšem vystoupil brankář Speroni.
6
Po krátké odmlce, kdy se míče zmocnili fotbalisté Crystal Palace, už opět kombinují fotbalisté Arsenalu na útočné polovině.
5
Olivier Giroud se hlásil o rohový kop po souboji s hostujícím obráncem, hra bude ovšem pokračovat odkopem od Speroniho branky.
2
Arsenal se dle očekávaní usadil na útočné polovině, kde trpělivě kombinuje.
1
Výkopem hostí bylo rozehráno utkání mezi Arsenalem a Crystal Palace.
1
Sluncem ozářené Emirates Stadium vítá obě jedenáctky na hrací ploše. Utkání začíná za malou chvíli.
Domácí Arsenal se může v případě dnešní výhry nad Crystal Palace vrátit, minimálně do zítřejšího večera, na čelo tabulky. V základní sestavě „Kanonýrů“ dnes dostal důvěru Lukas Podolski. Mezi náhradníky je po operaci zlomeného nosu připravený Tomáš Rosický, na svůj ligový debut bude na lavičce čekat také sedmnáctiletý talent Gedion Zelalem.

V základní jedenáctce Crystal Palace nemůže chybět Jason Puncheon, který se postaral o poslední tři branky svého týmu. Poprvé od letního přestupu se na Emirates Stadium představí také bývalý „Kanonýr“ Marouane Chamakh.

Arsenal FC: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Arteta (C), Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil, Podolski – Giroud.
Náhradníci: Fabiański – Jenkinson, Gibbs, Rosický, Gnabry, Zelalem, Bendtner.

Crystal Palace FC: Speroni – Ward, Gabbidon, Delaney, Parr – Bolasie, Dikgacoi, Jedinak (C), Puncheon – Chamakh, Jerome.
Náhradníci: Hennessey – Mariappa, McCarthy, Guédioura, Bannan, Gayle, Wilbraham.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Peter Kirkup, Marc Perry.
Jako hlavní rozhodčí povede zápas na Emirates Stadium pan Jonathan Moss, na čarách mu budou asistovat Peter Kirkup a Marc Perry. Čtvrtým rozhodčím bude Roger East.
Letošní první měření sil zvládl lépe severolondýnský Arsenal. Ze Selhurst Parku si odvezl všechny tři body za vítězství 2:0. O branky se postarali Mikel Arteta a Olivier Giroud.
Domácí Arsenal FC přišel v posledním kole o první místo v Premier League. Wengerova družina pouze remizovala na půdě Southamptonu, čehož využil Manchester City a díky suverénnímu vítězství na White Hart Lane „Kanonýry“ v čele tabulky vystřídal. „Gunners“ se ovšem, v případě vítězství, mohou do čela anglické nejvyšší soutěže vrátit, současný lídr z Manchesteru totiž hraje v pondělí s londýnskou Chelsea, která okupuje třetí místo v tabulce.

Hromadící se zranění donutila Arsena Wengera k aktivitě na přestupovém trhu. Dočasný problém se středními záložníky má vyřešit příchod Kima Källstroma na půlroční hostování. Švédský reprezentant ovšem musí doléčit zranění, a tak ho zřejmě na hřišti neuvidíme. Pro českého fanouška je dobrou zprávou návrat Tomáše Rosického, ten by měl po operaci zlomeného nosu poprvé nastoupit v ochranné masce.

Tým Crystal Palace FC, vedený manažerem Tonym Pulisem, zažívá v posledních dnech dobré časy. Díky dvěma hubeným vítězstvím nad Stokem a Hullem se nyní celek z jihovýchodního Londýna nachází na 16. příčce. Na Emirates Stadium ovšem čeká na letošního nováčka velmi složitý úkol. Vždyť „Orli“ vstřelili v jedenácti venkovních zápasech pouhých pět gólů, zatímco „Kanonýři“ se mohou, na domácím trávníku, pyšnit nejlepší obranou v lize, v jedenácti případech inkasovali šestkrát.

V zimním přestupovém období získal Tony Pulis do Selhurst Parku pět hráčů. V trvalý přestup proměnil hostování Jasona Puncheona ze Southamptonu. Dále získal z Wolverhamptonu brankáře Wayna Henneseyho, ze Celitcu Joa Ledleyho, z Blackpoolu Thomase Ince a z Blackburnu Scotta Danna.
Vítejte u přenosu z 24. kola anglické Premier League. Čeká nás londýnský souboj, ve kterém na sebe narazí Arsenal FC a Crystal Palace FC. Výkop na Emirates Stadium je naplánován na 17:00 a zápasem Vás provede Jiří Čihák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.