A je konec, opona Premier League se zatahuje. Swansea poráží Sunderland 3:1 a skončí v tabulce nad svým soupeřem. Oba týmy se zachránily, a tak svým způsobem mohou být spokojeni. Swansea se navíc velmi slušně prezentovala v Evropské lize. Novým šampionem se v dramatickém závěru soutěže stali fotbalisté Manchesteru City, a tak se můžeme těšit, co nám nejprestižnější liga na světe nabídne v dalším ročníku. To je ode mě pro vše, hezký zbytek neděle a na prahu nové sezóny opět na viděnou!
90+3
Swansea se nikam nežene a Sunderland už je s porážkou také smířený.
90+1
Domácí se dožadovali pokutového kopu za střet Altidora s Bartleym. Píšťalka hlavního sudího však zůstává němá.
90
Hlavní sudí nastaví druhý poločas o 3 minuty.
88
Utkání se pomalu dohrává, vypadá to, že Swansea už o vítězství nepřijde.
86
Na Dyerův centr nabíhající de Guzmán nedosáhl.
85
Bridcutt sestřelil Dyera a také on si z dnešního zápasu odnese žlutou kartu.
84
Nový muž na hřišti Altidore se uvedl nepřesnou dělovkou.
83
Sunderland ještě zkusí zabojovat a posiluje ofenzívu. Za stopera O'Shea přichází ryzí útočník Altidore.
82
Hosté budou mít ještě jednu možnost po tom, co se Vergini dopustil na levé straně hřiště faulu. Borini si navíc si vysloužil žlutý trest, pravděpodobně za nějaké průpovídky.
81
Na druhé straně střílel z patnácti metrů Bony, ale jeho sražený pokus Mannone v pohodě lapil.
81
K míči se postavil Borini, kterému však střela vůbec nesedla a míč doletěl až mezi domácí fandy.
80
Colbacka fauloval Bartley a domácí mají šanci udeřit z přímého kopu z dobrých pětadvaceti metrů.
79
Čelůstka zatím hraje na levém kraji obrany velmi dobře.
77
I vinou častých střídání tempo hry v posledních minutách hodně opadlo, nyní nesledujeme nic zajímavého.
75
A ze hry jde i zraněný Tiendalli, kterého v obraně nahradí Davies.
75
Johnsonova povedená, leč ne zrovna nebezpečná, střela skončila v náruči hostujícího brankáře.
73
Střídá také Swansea. Fulton přenechá své místo v záloze Brittonovi.
71
A právě Larsson dnes dohrál, střídá jej Ba.
71
Konečně se zase hrálo a Larssonův přímý kop ze strany nadělal Tremmelovi pořádné problémy, dorážka jednoho z domácích pak mířila vedle!
69
Borini dostal pořádně naloženo od Amata a ten za svůj skluz vidí žlutou kartu.
67
Domácí zahrávali další standardku, ale ta se opět nevyvedla. Dnes to není jejich nejsilnější zbraň, i když z ní paradoxně skórovali.
65
Sunderland přitápí pod kotlem, slabší nohou to zkoušel zpoza šestnáctky Johnson, ale jeho pokus postrádal více přesnosti.
63
Bardsley dohrál a místo něho nastupuje český obránce Čelůstka. Na trávníku tak stráví i s nastavením třicet minut.
62
Bony byl faulován Brownem, a tak bude chvíli útočit zase Swansea. Hostující hráči se pochopitelně nikam bezhlavě neženou.
60
Dvě třetiny zápasu jsou za námi, ve zbývající půlhodince se bude Sunderland snažit zápas zdramatizovat. Ale podaří se to?
58
Larsson se zhostil přímého kopu z levé strany, posadil míč na hlavu Brownovi, ale ten zakončil pouze vysoko nad bránu Swansea.
57
Bartley odhlavičkoval Wickhamův centr do autu, Sunderland bude pokračovat v útoku za další brankou.
55
Emnes si navíc za svůj pomalý odchod z placu vysloužil žlutou kartu.
55
Po vstřelené brance odchází Emnes, jehož na hřišti nahradí de Guzmán.
54
Swansea právě vstřelila branku!
Jenže hosté mají WILFRIEDA BONYHO, který navyšuje vedení Swansea na 3:1! Emnesova zpětná přihrávka proletěla až k hostujícímu útočníkovi, který si několikrát posunul míč, až pak vystřelil po zemi a balón se od pravé tyče odrazil za Mannoneho záda.
54
Utkání opět získalo pomalu ztracenou šťávu a náboj, Sunderland cítí šanci.
51
Stadium of Light šílí, domácí jsou momentálně na koni a v dalším útoku nebyli daleko od vyrovnání! Johnsona však Tremmel vychytal!
50
Sunderland právě vstřelil branku!
Domácí jsou za svou snahu odměněni a jsou zpět v zápase! Johnsonův nízký roh zamířil k přední tyči, kam si naběhl FABIO BORINI a tvrdou hlavičkou nedal Tremmelovi šanci míč vyrazit – 1:2!
49
Sunderland vstoupil do druhého poločasu mnohem aktivněji než v tom prvním. Zatím Swansea přehrává.
46
Na centr si naběhl jeden z domácích hráčů, ale v těžké pozici zakončoval hodně nepřesně, Tremmel neměl žádnou práci.
46
Po třiceti vteřinách zblokoval Taylor Wickhamovu střelu do zámezí – domácí roh.
46
Všichni aktéři se postupně vrací zpět na zelený pažit, druhý poločas za pár okamžiků začne. Poslední poločas v této sezóně...
Na Stadium of Light právě probíhá poločasová přestávka, kterou si mnohem více užívají fandové velšské Swansea, která v úvodní čtvrthodince zasadila domácímu Sunderlandu dvě trefy. Obě si domácí obrana za rámeček určitě nedá. V dalším průběhu utkání se Černé kočky zlepšily, dokonce nastřelily tyč, ale snížit se jim nepodařilo. Uvidíme, co vymyslí ve druhé půli.
45+1
45+1
Johnson skvěle našel Wickhama, který chtěl přihrát před bránu Borinimu, ale míč lapil brankář Tremmel.
45
Chris Foy nastaví první poločas o jednu minutu.
45
Rohový kop Sunderlandu už tak vydařený nebyl a Swansea si může oddechnout a pokusit se zahrozit na druhé straně hřiště.
44
Bardsleyho načechraný centr odhlavičkoval Emnes, míč se následně vrátil k domácímu obránci, jehož krásnou dělovku Tremmel vytěsnil nad!
43
Bardsley posunul Wickhamovi, jenž z úhlu napálil míč až mezi diváky. Trochu ukvapená střela.
40
Shelveyho hodně nepodařený centrem dopadl jen do zámezí, Sunderland tak bude rozehrávat.
40
Routledge si pohrál s protihráčem a poté poslal před bránu hodně nebezpečný míč. Domácí jej však dokázali odvrátit alespoň nad bránu.
39
Bardsley to vzal na sebe, z hranice pokutového území pěkně vypálil, ale do své střely vložil příliš razance. Míč letěl mimo tři tyče hostující svatyně.
38
V uplynulých minutách se oba brankáři musí nudit, hraje se totiž jen ve středu hřiště. Ani jeden tým nedokáže směrem dopředu vymyslet cokoliv zajímavého.
35
Na Larssonův centr si dokázal naskočit Wickham, jenže v záklonu usměrnil míč pouze vysoko nad.
34
Tiendalli si vůbec neporozuměl s gólmanem Tremmelem a zbytečně odehrál míč do zámezí a tím domácím nabídl úplně zadarmo rohový kop.
32
Po delší době se mohli hráči Swansea vydat dopředu, vytvořili si menší závar, ale Mannone nakonec zasahovat nemusel.
31
Bardsleyho centr od levé lajny proplachtil nad hlavami všech hráčů a skončil v zámezí.
30
Hráči v pruhovaném stále neví, jak na obranu Swansea vyzrát. Domácí to často zkouší středem, ale tam jsou veškeré cestičky ucpané.
28
Sunderland kopal první dva rohy v zápase, ale s oběma si Swansea poradila.
27
Domácí nastřelili tyč! Larssonův centr zleva se po jemné tyči některého z nabíhajících hráčů zastavil na levé tyči hostující brány!
26
Sunderland obléhá šestnáctku Swansea, diváci ožívají, ale hostující obrana zatím s přehledem odolává.
24
O chvíli později poslal Johnson před bránu nepříjemný přízemní balón, ale Tremmel se zaskočit nenechal.
24
Totéž se stalo i s Larssonovou střelou z hranice šestnáctky.
23
Johnson se pokusil o tvrdou střelu ze střední vzdálenosti, ale tu mu velmi rychle zblokoval jeden z hostujících fotbalistů.
22
Hosté měli k dispozici druhý roh, s Taylorovým centrem si ale obrana Sunderlandu poradila bez problémů.
20
Larsson však následnou standardní situaci kopl hodně špatně, míč doletěl jen do zámezí.
20
Hostující mladíček Fulton si vysloužil žlutou kartu za ostrý skluz na Boriniho.
19
Emnes hledal před bránou Bonyho, ale centroval hodně nepřesně.
18
Wickham rozjel útok Sunderlandu, na jehož konci je odkop Bartleyho do autu. Domácí Černé kočky ale ještě zůstávají nastěhované před pokutovým územím Swansea.
15
Emnes drzým průnikem připravil dobrou střeleckou pozici pro Shelveyho, ale ten trestuhodně přestřelil.
14
Další přímočará akce hostů dokázala nekoncentrovanou obranu Sunderlandu překonat. Bony našel před šestnáctkou MARVINA EMNESE, který se obtočil kolem svého strážce a nekompromisní ránou překonal Mannoneho – 0:2!
13
Se Shelveyho centrem si domácí poradili, naopak zkusili přejít do rychlého kontru, ale Larssonův dlouhý nákop skončil až u hostujícího gólmana Tremmela.
12
Dyerův centr z pravé strany musel Vergini uklidit před číhajícím Emnesem na roh.
11
Vypadá to, že Swansea se dokázala vymanit z náporu Sunderlandu a oba týmy si role vymění.
9
Larsson se chopil rozehrání standardky, ta však domácím vůbec nevyšla. Přesto zůstanou u míče a mohou zkusit další útok.
9
Nyní má Sunderland šanci na odpověď, Shelvey totiž znovu fauloval.
7
Nádherná akce hostů končí až v Mannoneho bráně! Routledge počkal se svou uličkou, dokud se NATHAN DYER neobjevil za obráncem, poté mu adresoval milimetrovou přihrávku a hostující křídelník následně levačkou umístil balón do pravé šibenice!
6
Shelvey chtěl centrem najít Bonyho, ale ten byl velmi dobře pokrytý. Shelvey se následně dopustil faulu, aby přerušil rodící se brejk domácích.
5
Pěkná kolmice prošla až na nabíhajícího Bardsleyho, jenž o chvíli později vystřelil pouze do Tiendalliho.
4
Hosté jsou v úvodu utkání aktivnější, snaží se držet míč, ale na obranu Sunderlandu ještě nevymysleli nic nebezpečného.
2
Emnes se probíjel v šestnáctce domácích ke střele, ale nakonec se proti přesile protihráčů nedokázal prosadit.
1
Swansea se dostala dopředu zásluhou Taylora, jehož následný centr dopadl pouze do rukavic připraveného brankáře Mannoneho.
1
Poslední den tohoto ročníku Premier League přilákal do ochozů Stadium of Light početné davy fanoušků, kteří stejně jako my doufají v parádní fotbalový zážitek. Do výkopu schází několik málo minutek.
-5
Oba týmy právě přichází na hrací plochu. Sunderland oblékl tradiční a obvyklé pruhované dresy červenobílé barvy, a tak Swansea může hrát komplet v bílém.
-30
Vzájemné zápasy obou týmů zatím, až na dvě výjimky, končí nerozhodným výsledkem. Stalo se to celkem třikrát. Jedno utkání vyhrál Sunderland a jedno také Swansea. Ta dokázal v podzimním duelu doma porazit svého soupeře vysoko 4:0. Uvidíme také dnes gólovou nadílku?
Pouze na lavičce domácího týmu bude připraven český obránce Ondřej Čelůstka. Na sestavě hostů je vidět, že už o nic nehrají, a tak prostor dostává hned několik hráčů širšího kádru. Na střídačce se navíc ocitl 18letý talent velšského celku King.
-35

Sunderland AFC: Mannone – Vergini, O´Shea (C), Brown, Bardsley – Johnson, Colback, Bridcutt, Larsson, Borini – Wickham.
Náhradníci: Ustari – Čelůstka, Ba, Giaccherini, Mavrias, Agnew, Altidore.

Swansea City: Tremmel – Tiendalli, Amat, Bartley, Taylor (C) – Dyer, Shelvey, Emnes, Fulton, Routledge – Bony.
Náhradníci: Cornell – Williams, Davies, Britton, de Guzmán, King, Vázquez.

Rozhodčí: Chris Foy – S. Burt, M. Wilkes – M. Jones.
SWANSEA
Velšané měli letos velmi komplikovanou sezónu. V Evropské lize zaznamenali úspěch, když postoupili až do jarní fáze, ale o to víc utrpěly jejich ligové výsledky. Naštěstí pomohla výměna manažera a bývalý hráč Garry Monk dokázal Swansea v lize zachránit. Za to si vysloužil nový dlouhodobý kontrakt.

Swansea se v letošní sezóně spoléhá na útočníka Bonyho, který patří s 16 góly mezi deset nejlepším střelců soutěže. Labutě střídají vítězství s porážkami, a proto není divu, že v deseti posledních zápasech vyhrály jen třikrát a k tomu přidaly dvě remízy. Momentálně to s 39 body stačí na 13. místo.

Kádr pro zápas v Sunderlandu je kompletní, ale start dvojice Flores – Michu je hodně nejistý, spíše nepravděpodobný.
SUNDERLAND
Gus Poyet, manažer Sunderlandu, dokázal skoro nemožné. Beznadějně poslední tým soutěže dovedl k senzačním výhrám nad Chelsea i Manchesterem United a jeho tým nakonec může slavit udržení v Premier League.

Černé kočky vyhrály poslední čtyři utkání v řadě, k tomu přidaly ještě jednu remízu na hřišti Manchesteru City. Před posledním kolem to tak dělá 38 bodů a 14. příčku.

Domácí budou postrádat Sung-Yuenga, který tak nenastoupí proti svého bývalému zaměstnavateli. Otazník visí nad startem Carlose Cuellara.
V posledním kole Premier League bude velmi sledován souboj o titul, a tak se ostatní zápasy odehrají tak trochu ve stínu, což bude případ i tohoto utkání. Sunderland utekl hrobníkovi z lopaty a téměř senzačně se dokázal udržet v PL. Ani hostující Swansea se záchranářské boje netýkají, a tak si to oba celky rozdají hlavně o čest a úspěšné zakončení náročné sezóny. "Black Cats" a "Swans" jsou tabulkovými sousedy, v dolní polovině tabulky je od sebe dělí pouhý bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.