SESTŘIH Premier League: Hull - Arsenal 1:3

Rozhodčí Mason ukončil dohrávku 35. kola, ve které Hull nestačil na Arsenal a podlehl mu 1:3. Úvodních 20 minut bylo spíše nezajímavých, ale pak už předváděná hra začala bavit. No a Arsenal se ve 28. minutě dočkal vedoucí branky, o kterou se zasloužil Sánchez, pak ještě ve 33. minutě skóroval Ramsey a v závěru prvního poločasu opět Sánchez. Hosté se nevzdali a na začátku druhého poločasu snížili, v 56. minutě se na listinu střelců napsal Quinn. Druhý poločas už tolik zajímavý nebyl, ale nejhorší to také nebylo. Ospina to měl dnes jednoduché, protože nemusel ani jedenkrát zasahovat. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+5
90+4
Robertson to nemyslel špatně, ale jeho rána byla zablokována protihráčem. Takže stále 1:3.
90+2
Nepřesně pálil i Walcott.
90+2
Wilshere v šanci, ale jeho střela byla zablokována.
90+1
Útočná akce domácích, po pravé straně, skončila odpískaným ofsajdem
90+1
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
87
Wilshere se snažil dostat s balonem až do pokutového území, což by se mu podařilo, kdyby ho protihráč nefauloval. Nicméně rozhodčí viděl vše dle pravidel. To hosté se dožadovali pokutového kopu, protože měli pocit, že Wilshere byl faulován už ve vápně.
86
Na hřiště se dostane také Walcott, kterému uvolní místo Giroud.
85
Bellerín se dostal ve velkém vápně ke střele, ale gólman Harper mu ji vyrazil. Pak se k odraženému balonu ještě prodral Wilshere, ale ani jeho rána neskončila gólem. Navíc jeden z protihráčů zahrál ve vápně rukou, ale nic se nepískalo.
84
Cazorla teď trošku chtěl překvapit brankáře, což se mu podařilo. Španělský hráč se odhodlal ke střele asi z 18 metrů a gólman měl co dělat, aby neinkasoval. Nicméně Harper to zvládl a prudkou ránu vyrazil.
83
Giroud se prodral do koncovky, ale jeho střela byla zablokována protihráčem.
83
Běží 83. minuta zápasu a gólman Ospina nemusel ještě ani jedenkrát zasahovat.
82
Arsenla zahrával rohový kop, ale standardní situace se nepodařila ani trošičku.
81
Protostor ukázat se dostane na posledních pár minutek Jelavić, kterému uvolnil místo Quinn.
77
Domácí tým získal balon pro sebe a vyrazil s ním na útočnou polovinu. Na pravém křídle měl balon Meyler, který se snažil odcentrovat před branku, avšak to se mu nepodařilo, protože obrana Arsenalu byla pozorná.
75
Cazorla ze své pravačky vyslal jedovatou ránu, ale Harper další gól neinkasoval.
75
O přihrávku za obranu si řekl Sánchez, ale míč zasáhnout nestihl, protože gólman Harper rychle vystartoval a balon si stáhl do náruče.
73
Arsenal měl výhodu rohového kopu, ale centr na bližší tyč byl příliš okatý.
72
Volný přímý kop si vzal na starost šikula Sánchez, ale tentokrát trefil pouze dobře postavenou obrannou zeď.
72
Po přerušení se pokračuje ve hře a Arsenal má výhodu standardní situace.
71
Meyler totiž fauloval a ublížil sám sobě.
70
Hra je přerušena, ošetřit potřebuje jeden z domácích hráčů.
68
Dohráno má aktivní Ramsey, který dnes odehrál parádní zápas. Místo něj si zahraje Wilshere.
65
Hrací plochu opustil Aluko, kterého vystřídal Robertson.
64
Ramsey obdržel přihrávku od Girouda a poté ze své pravačky vyslal tvrdou ránu, avšak mířil nepřesně.
63
Özil založil parádní útočnou akci, když elegantně patičkou prodloužil balon na Sáncheze, který nasprintoval do vápna a poté odcentroval míč před branku, kde se snažil zakončovat jeden z dobíhajících spoluhráčů, ale nevyšel mu krok.
63
Před rohovým kopem se domácí tým naprosto v pohodě ubránil, navíc brankář Harper nemusel ani zasahovat.
62
Hull teď musí být pozorný, protože domácí Arsenal bude zahrávat rohový kop.
60
McShane se dostal k centrovanému balonu a snažil se ho poslat za brankářova záda, avšak tato hlavička byla nepřesná.
58
Coquelin se provinil proti pravidlům a domácí hráči budou rozehrávat.
56
Hull City právě vstřelil branku!
Domácí tým se ještě nevzdává! Elmohamady načasoval dobrou přihrávku pro STEPHENA QUINNA, který se přes bránící protihráče dostal ve vápně k balonu a hezkou hlavičkou snížil na 1:3.
56
Aktivní Ramsey je při chuti. Teď dostal velmi složitou přihrávku do velkého vápna, ale balon si učebnicově zpracoval a ještě i vystřelil, avšak jeho pokusu scházela přesnost.
54
Za obranu si teď velmi rychle nabíhal Giroud, ale přihrávka byla rychlejší, a tak se hráč Arsenalu k balonu nedostal.
49
I ve druhém poločase jsou zatím aktivnější hosté, kteří byli před dnešním zápasem označováni za favorita.
46
Aluko už je pořádně rozzuřený a přeje si, aby jeho tým alespoň snížil na 1:3. Teď si útočník Hullu navedl míč na střelu, ale ani trochu mu nesedla a skončila vysoko nad brankou.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí hráči.
46
Do druhého poločasu už nenastoupil Livermore, kterého nahradil Meyler.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Rozhodčí Mason ukončil první poločas za stavu 0:3, v neprospěch domácího Hullu. Hráči Arsenalu jsou aktivnější, nebezpečnější a zaslouženě vedou rozdílem tří branek. Prvních 20 minut bylo nezajímavých, ale pak se vše zlepšilo a ve 28. minutě padla první branka, o kterou se zasloužil Sánchez, už ve 33. minutě navyšoval Ramsey a v závěru první půle se ještě na listinu střelců zapsal znovu Sánchez. Domácí tým se snažil, ale svého soupeře nijak výrazně neohrozil. Navíc gólman Ospina nemusel ani jedenkrát zasahovat.
45+3
45+1
Arsenal právě vstřelil branku!
Ramsey na sebe upozornil parádní přihrávkou za obranu, kam si naběhl ALEXIS SÁNCHEZ, který obehrál brankáře Harpera a poté pohodlně zakončil do prázdné brány.
45+1
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Cazorla přihrál Sánchezovi, ale ten v souboji jeden na jednoho proti Harperovi neuspěl.
44
Hráči Arsenalu jsou u balonu a rádi by do konce prvního poločasu přidali ještě jednu vstřelenou branku. Nyní se do koncovky dostal Özil, který dostal přihrávku do velkého vápna a pak rychle vystřelil, ale brankář Harper byl pozorný.
39
Útočná akce domácích ztroskotala na odpískaném ofsajdu, ve kterém se zapomněl N'Doye.
37
Fotbalisté z Londýna měli k dispozici rohový kop, ale nic z něj nevytěžili.
37
Poslat Arsenal do tříbrankového vedení chtěl Cazorla, ale fotbalista ze Španělska branku netrefil. To však vůbec nevadí, protože hosté získali potřebný klid a nyní hrají s naprostou lehkostí.
33
Cazorla se chytře rozhlédl a poté ze své kopačky vyslal přesnou přihrávku pro AARONA RAMSEYHO, který si precizně zpracoval balon a z otočky se dostal ke střele. RAMSEY to neměl jednoduché, protože proti němu zasahoval bránící protihráč, ale fotbalista Arsenalu si poradil a krásnou trefou poslal hosty do dvoubrankového vedení.
32
Domácí tým se sice dostal na soupeřovu polovinu, ale finální centr byl velmi nepovedený. Balon se přestěhoval na kopačky hostů, kteří zakládají protiútok.
30
Na druhé straně fauloval N'Doye, kterému sudí udělil i žlutou kartu.
29
Cazorla fauloval a domácí hráči budou rozehrávat.
28
ALEXIS SÁNCHEZ právě předvedl další ze svých fotbalových parád. Chilský fotbalista si vzal na starost volný přímý kop, kdy vsadil na přímou střelu a provedl to opravdu báječně. SÁNCHEZ ze své kopačky vyslal na milimetr přesnou ránu, proti které byl gólman Harper bez šance.
28
Faulovaný byl Sánchez a Arsenal dostává výhodu standardní situace z dobré vzdálenosti.
27
Ošetřený Ramsey se zapojil do hry.
27
Pokračuje se ve hře.
25
Lékař zvedá Ramseyho z hrací plochy a pomalu s ním opouští trávník. Vypadá to, že Ramsey nebude moci pokračovat ve hře, protože sotva jde.
24
Hra je přerušena, ošetřit potřebuje Ramsey, se kterým to nevypadá zrovna dobře.
23
Žlutou kartou za faul byl potrestán domácí Livermore.
23
Na malém vápně šel do vzduchu Aluko, který se dostal k dobré střele hlavou, ale protihráč mu ji bravurně zablokoval. Kdyby se tak nestalo, možná se hosté mohli radovat z vedoucí branky. Nicméně realita je jiná.
21
Úvod prvního poločasu je prozatím nezajímavý. Hraje se převážně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Na obou stranách je třeba zlepšit přesnost v rozehrávce a hlavně zesílit v koncovce.
18
Domácí tým ze standardní situace vůbec nic nevytěžil, a tak se stav skóre v 18. minutě nemění.
17
Proti pravidlům se teď provinil kapitán Arsenalu, Mertesacker. Ten totiž poslal svého protihráče nedovoleně k zemi a sudí mu okamžitě odpískal nedovolený zákrok. Následuje volný přímý kop pro Hull City.
15
Odmávaný a odpískaný ofsajd, zapomněl se v něm Giroud.
13
Sánchez si udělal dostatečný prostor, navedl si míč na střelu a poté pořádně protáhl Harpera. Nicméně domácí gólman zareagoval parádně a jedovatý pokus vyrazil do bezpečí.
10
Jeden z hostů poslal parádní centr do vápna, kde se snažil míč do bezpečí odkopnout Huddlestone, ale ten zasáhl balon velmi zvláštně a docela zavařil Harperovi, který rychle musel zareagovat a zabránit vlastnímu gólu. Huddlestone totiž zcela náhodně namířil balon směrem na vlastní bránu a bylo to celkem nebezpečné.
10
Arsenal v pohodě rozehrál a snaží se o postupnou útočnou akci.
9
Ve středovém kruhu byl faulovaný Giroud, který se teď drží za přední stehenní sval, ale vypadá to, že bude v pořádku.
9
Po krátkém přerušení se pokračuje a do hry se už zapojil i ošetřený Coquelin.
8
Hra je v této chvíli přerušena, protože potřebuje ošetřit Coquelin, který dostal naloženo do obličeje od svého protihráče a i od Ospiny.
7
Domácí tým měl výhodu standardní situace, ale z volného přímého kopu nic nevytěžil. K centrovanému míči se jako první dostal gólman Ospina, který balon vyboxoval do bezpečí.
6
Özil si řekl o přihrávku, ale centr od spoluhráče byl nepovedený a dostal se až k domácímu brankáři, který v pohodě uklidil balon do náruče.
5
U míče jsou hosté, kteří se momentálně pohybují na vlastní polovině hřiště a snaží se dostat přes půlící čáru. Nicméně domácí celek se zatím brání velmi pozorně.
2
Ramsey se snažil dostat do zakončení, ale k centrovanému balonu se nedostal, protože mu nevyšel krok.
2
Monreal se snažil najít nadýchaným centrem některého ze spoluhráčů, ale nikdo se mu nenabídl, takže hosté o balon přišli.
1
Domácí tým nastoupil v oranžovo-černých barvách a fotbalisté Arsenalu zase v bílo-červených barvách.
1
-4
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.
-13
Rozcvička se blíží ke konci a hráči odchází do svých šaten.

Hull City AFC: Harper – Dawson (C), McShane, Chester – Brady, Elmohamady, Quinn, Livermore, Huddlestone – N'Doye, Aluko.
Náhradníci: McGregor – Rosenior, Bruce, Meyler, Hernández, Jelavić, Robertson.

Arsenal FC: Ospina – Koscielny, Bellerín, Mertesacker (C), Monreal – Coquelin, Cazorla – A. Sánchez, Özil, Ramsey – Giroud.
Náhradníci: Szczęsny – Gibbs, Paulista, Rosický, Wilshere, Walcott, Flamini.

Rozhodčí: Mason – Halliday, McDonough.
Domácí Hull je v dnešním duelu označe za outsidera a hodně se věří londýnskému Arsenalu, který chce za každou cenu bodovat. Nicméně bodovat chce i Hull, aby se udržel v nejvyšší soutěži. Nechme se překvapit, co nám zápas přinese.
Poslední vzájemné utkání, v rámci Premier League, se na stadionu KC Stadium odehrálo 20. dubna 2014, kdy domácí Hull nestačil na Arsenal a podlehl mu 0:3. Mezi střelce se tehdy zapsal Ramsey a dvakrát Podolski. Na zápas si našlo cestu 24 762 diváků.
Na zápas byli nominováni:

Hull City AFC: Harper, Jakupović, McGregor, Bruce, Chester, Davies, Dawson, Dudgeon, Figueroa , Lenihan, McShane, Robertson, Rosenior, Brady, Diamé, Elmohamady, Huddlestone, Livermore, Meyler, Quinn, Ramírez, Aluko, Hernández, Jelavić, N'Doye, Sagbo.

Arsenal FC: Ospina, Szczesny, Bellerin, Chambers, Gabriel, Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Cazorla, Coquelin, Flamini, Gnabry, Oxlade-Chamberlain, Özil, Ramsey, Rosický, Wilshere, Giroud, Sánchez, Walcott, Welbeck.

Arsenal FC je v tabulce na 3. místě a na svém kontě má 67 bodů. Hráči Arsenalu dvacetkrát zvítězili, sedmkrát remizovali a šestkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 63:32. Arsenal bojuje s Manchesterem City o druhou příčku v tabulce.
Hull City AFC se v tabulce nachází až na 16. příčce a na svém kontě má 34 bodů. Hráče Hullu dělí od sestupové příčky pouze jediný 1 bod. Hull v této sezoně zatím osmkrát zvítězil, desetkrát remizoval a už šestnáctkrát poznal chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 32:45.
Hezký pondělní večer, anglická Premier League má dohrávku 35. kola, ve kterém na sebe narazí Hull City AFC a Arsenal FC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.