SESTŘIH Premier League: Southampton - Leicester 2:0

To je z tohoto online přenosu vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy na shledanou!

Fauly 10 – 12
Rohové kopy 13 – 4
Zákroky brankáře hostí Schmeichela – 3
Zákroky brankáře domácích Forstera – 0
Hlavní rozhodčí Oliver odpískal konec atraktivního utkání mezi Southamptonem FC a Leicesterem City.
První poločas nám nenabídl příliš šancí, vypíchnout se dá pouze střela Maného, která těsně minula břevno branky Lišek.
Druhý poločas byl však o něčem jiném. Především Southampton si vypracoval mnoho příležitostí a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí první gól. Až do 75. minuty byla obrana Leicesteru pozorná a pečlivá. Ronaldu Koemanovi vyšlo zejména druhé střídání, protože se ve zmíněné 75. minutě prosadil střídající útočník Shane Long. Ten samý hráč přidal i druhou branku, když si v 80. minutě naběhl na centr Wanyamy a nedal Schmeichelovi šanci. Hosté si příliš gólovek nevypracovali až na Wooda, jenž mohl v v 88. minutě snížit, avšak svou tutovkou pohrdl.
Domácí tak doma opět vyhráli a udrželi si druhou pozici ligové tabulky. To Leicester se nachází ve velmi špatné formě. Prohrál již čtyři zápasy v řadě, ve kterých nedokázal vstřelit ani jednu branku.
90+4
90+3
Těsně před závěrečným hvizdem mohl završit hattrick Shane Long! Přesný centr Tadiče si tento útočník zpracoval na hlavu, ale z voleje minul svatyni hostí.
90+2
Domácí ještě před koncem utkání potřetí vystřídají. Ze hry odchází Schneiderlin, přichází mladý Reed, jenž odehraje své první utkání v této sezoně.
90+2
Centr Drinkwatera skončil pouze v rukavicích Forstera.
90
Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby 3 minuty.
88
Obrovská šance pro Leicester! Wood se dostal za obranu, nenechal se obrat o míč Fontem, naznačením si položil Forstera, ale trestuhodně minul branku. To byla největší šance hostí v tomto utkání.
88
Brankář hostí Kasper Schmeichel se ještě snaží vyburcovat svůj celek do pravděpodobně posledních 5 minut druhého poločasu.
86
Nick Powell se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti, jeho pokus se mu ovšem vůbec nepovedl.
84
Saints naprosto dominují hře. Hosté z Leicesteru jsou opravdu opaření dvěma brankami v rychlém časovém sledu.
80
Southampton právě vstřelil branku!
Soton přidává druhou branku! Wanyama nádherným pasem za obranou našel nikým nehlídaného žolíka SHANA LONGA, který obstřelil Schmeichela a během krátké doby přidává svou druhou trefu v tomto utkání. Stačilo mu na to pouze 12 minut!
78
Za faul na Tadiče obdržel žlutou kartu stoper Wasilewski.
76
Trenér hostí Nigel Pearson okamžitě reaguje na dění na hřišti. Ze hry poslal Kinga, jehož na place nahradil Powell.
75
Jako bych to zakřikl, domácí Southampton se dostává do zaslouženého vedení! Cork našel v pokutovém území Pellého, ten si míč pokryl a lehce jej přistrčil střídajícímu SHANE LONGOVI, který technickou střelou na zadní tyč nedal Schmeichelovi šanci.
73
Tento zápas nám ukazuje, že je Premier League oprávněně nazývána jako nejlepší fotbalová soutěž na světě. Druhý Southampton hraje vyrovnanou partii s Leicesterem, který se v tabulce nachází na 18. příčce. Přestože jsme zatím branku neviděli, hra nám nabízí velice atraktivní podívanou.
72
Vardy zastavil nedovoleně Wanyamu, u míče jsou tak znovu domácí.
71
Nigel Pearson vymyslel další střídání. Odchází unavený Ulloa, přichází Wood.
71
Vardy byl nachytán v postavení mimo hru.
70
6. roh v řadě pro domácí! Leicester neví, jak se z této situace vymanit.
70
Schneiderlin vyzkoušel po rohovém kopu technickou střelu, kterou na poslední chvíli na roh zblokoval King. Čtvrtý roh v řadě pro Soton.
68
Domácí přeci jen vystřídají. Ze hřiště odchází Mané, jehož na travnaté ploše vymění Long.
67
V dnešním zápase výborně hrající Ryan Bertrand vybojoval další roh pro Soton.
65
Leicester se dostal do rychlého protiútoku, který zazdil Vardy, toho totiž o míč výborně obral Alderweireld.
62
Míč se po rohovém kopu dostal až ke kopačkám Bertranda, jenž vyslal tvrdou ránu z větší vzdálenosti, Schmeichel byl však opět pozorný a míč s přehledem chytá.
61
Schluppův centr byl zblokován na roh.
60
Zblokovaná střela Clyna skončila v rukavicích Schmeichela.
59
Mané možná nebude moci pokračovat, za pomezní lajnou se pro jistotu rozcvičuje Long.
58
Moore se na hřišti ohřál pouze chviličku a hned obdržel žlutou kartu za faul zezadu na Maného.
55
Cambiassův přímý kop z dobré pozice skončil pouze ve zdi.
54
Na straně hostí došlo k prvnímu střídání. Hřiště opustil De Laet, jehož nahradil Moore.
54
Vardy si pěkně přehodil Alderweirelda a mohl běžet sám na branku, belgický obránce však tohoto útočníka zastavil nedovoleně a obdržel oprávněnou žlutou kartu.
53
A znovu dvojice Tadič – Pellé. Italský útočník znovu vystřelil po přistrčení Tadiče a opět mimo.
52
Po pěkné kombinaci se k míči dostal Bertrand, vyslal výborný přízemní centr do pokutového území hostí, kde se nacházel Mané a ten prostrčil míč až do branky! Gól však neplatí, protože pomezní rozhodčí mával ofsajd.
50
Po přiťuknutí Tadiče se střelou z první pokusil ohrozit svatyni hostí kanonýr Pellé, ale minul.
49
Morgan vyslal do šestnácky Sotonu výborný centr, který si ovšem pohlídal Fraser Forster.
48
Rychlonohý Schlupp vybojoval Leicesteru rohový kop.
46
Obě mužstva jsou již seskupena na trávníku. Druhý poločas každou chvílí začne.
Je za námi první poločas utkání mezi Southamptonem FC a Leicesterem City.
Souhtampton byl zatím lepším týmem, držel míč více na svých kopačkách a zlobil Leicester především přízemními centry v podání Bertranda či Tadiče, obrana hostí si však vždy poradila. Vážnější šanci jsme zatím neviděli a tak oba celky odešly do šaten za stavu 0:0.
45+2
45
Rozhodčí Oliver nastavil 2 minuty.
45
Soton zamkl svého soupeře uvnitř pokutového území, první gól utkání však ne a ne přijít.
43
Po pěkném prvním doteku se z otočky pokoušel vystřelit novic na hřišti Cork, střela mu však nesedla podle představ. Schmeichel rozehraje odkop od branky.
41
Hosté mají velké problémy s křídelníkem Maném. Ten byl v krátkém časovém sledu zfaulován dvakrát, tentokrát Vardym.
40
Je to tak. Zraněný Davis opouští hřiště, kde ho nahradí Cork.
39
Ležet na trávníku zůstal záložník domácích Davis, jenž pravděpodobně nebude moci pokračovat v utkání.
37
Za nevybíravý zákrok na Drinkwatera si žlutou kartu vysloužil Morgan Schneiderlin.
35
Mané se dostal do výborné příležitosti! Jeho vlastní centr se mu odrazil zpět přímo ke kopačkám, do míče se opřel velkou silou, ale branku těsně přestřelil.
34
Tadič se pokoušel odcentrovat svou slabší pravou nohou, což se projevilo na provedení. Míč putoval mimo hřiště.
32
Drinkwater odhlavičkoval Clynův centr na další roh.
30
Hra má v posledních minutách vysoké tempo. Oba celky se snaží hrát nahoru dolů, ale k vážnějším šancím se nedostávají.
29
Tadič vybojoval další rohový kop, který pravděpodobně sám zahraje.
25
Na roh Jamese si naskočil kapitán Morgan, avšak hlavičkoval mimo.
25
Po rozpačitém zákroku Fonteho rozehrají hosté další roh.
22
Po chybě Morgana mohl jít sám na branku Tadič, bohužel pro domácí se nacházel v jasném ofsajdu.
21
První vážnější zákrok si připsal Kasper Schmeichel. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Clyne a zblokovaným pokusem provětral brankářovy rukavice.
21
Bertrand vyslal skvělý centr do pokutového území, kde těsně před Tadičem musel uklidit míč do zámezí Schlupp.
20
Leicester se v posledních minutách osmělil a začal držet míč na svých kopačkách. Ze svých příležitostí však více hrozí domácí Southampton.
17
Kingův centr měl pravděpodobně hledat Ullou, avšak marně.
14
K míči se dostali domácí po nedorozumění mezi Wasilewskim a Morganem.
12
Do první vážnější šance se dostával Pellé, kterého krásně hledal centr Bertranda. Italský útočník na míč nedosáhl, ale nemusí ho to příliš mrzet, jelikož pomezní rozhodčí mával ofsajd.
11
Po prvních 11 minutách je držení míče 70% – 30% ve prospěch Southamptonu.
10
Po pěkné kombinaci nakrátko centroval do šestnácky James, Fonté odhlavičkoval míč na první roh Leicesteru.
9
Schneiderlin hledal v pokutovém území hostí Pellého, balón však doletěl pouze do rukavic připraveného Schmeichela.
7
Hosté se snaží ze začátku utkání praktikovat dlouhé nakopávané míče na své útočníky, obrana Svatých je zatím pozorná a s těmito míči nemá větší problémy.
4
Po sympatickém průniku se pokoušel odcentrovat Schlupp, Fonte však stál na správném místě a míč zastavil.
2
Do ofsajdu se dostal obránce domácích Bertrand.
1
Domácí okamžitě vlétli na svého soupeře a po Tadičově zblokované přihrávce rozehrají první rohový kop.
1
Oba celky se již shromáždily na hrací ploše. Domácí nastoupí ve svých klasických pruhovaných dresech, zatímco hosté oblékli své typické dresy modré barvy.

Southampton FC: Forster – Clyne, Fonte (C), Alderweireld, Bertrand – Schneiderlin, Davis, Wanyama – Mané, Pellè, Tadić.
Náhradníci: Davis – Jošida, Gardos, Cork, Reed, Long, Mayuka.

Leicester City: Schmeichel – De Laet, Morgan (C), Wasilewski, Schlupp – Drinkwater, James, Cambiasso – King – Vardy, Ulloa.
Náhradníci: Smith – Konchesky, Moore, Powell, Mahrez, Nugent, Wood.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Long.
Leicester City

Hosté z Leicesteru vstoupili do nového ročníku nejvyšší anglické soutěže jako jeden ze tří nováčků, a ze začátku se jim nevedlo vůbec špatně. Hned v prvním kole se „Liškám“ podařilo urvat jeden bod na hřišti Evertonu, sehrát vyrovnanou partii na hřišti Chelsea, obrat o body také Arsenal a dokonce porazit ve strhujícím utkání favorizovaný Manchester United v poměru 5:3. Poté však nastal lehký útlum a Leicester si od té doby připsal v 5 kolech pouze 1 bod za remízu doma s Burnley. The Foxes tak začínají tápat, dokonce se jim v posledních třech kolech nepodařilo vstřelit ani branku. To se hlavně pokusí změnit nejdražší posila v historii klubu, Leonardo Ulloa. Argentinský útočník v dosavadním průběhu sezony zatím dokázal vstřelit 5 branek. Uvidíme, jak se svěřenci trenéra Nigela Pearsona zvládnou poprat o body s favorizovaným Southamptonem.

Nominace:

Schmeichel, Smith, De Laet, Konchesky, Moore, Morgan, Simpson, Wasilewski, Albrighton, Cambiasso, Drinkwater, Hammond, James, King, Knockaert, Mahrez, Powell, Hopper, Lawrence, Nugent, Schlupp, Taylor-Fletcher, Ulloa, Vardy, Wood.
Southampton FC

Velké překvapení. Tak by se dalo nazvat počínání Saints v nové sezoně. Celek, který před novým ročníkem Premier League rozprodal téměř polovinu základní sestavy, se nachází na průběžné 2. pozici za zatím suverénní Chelsea. Svěřenci trenéra Ronalda Koemana dokázali v desíti kolech nasbírat 22 bodů za 7 výher a 1 remízu. „Svatí“ si vybrali slabší chvilku v 1. a 7. kole, kdy nestačili na Liverpool a Tottenham. Domácí se také můžou pyšnit druhým nejlepším útokem v lize, když dokázali vstřelit 21 branek. O velkou část těchto gólů se postarala nová posila, Graziano Pellé, jež soupeřům vstřelila 9 kousků. Southampton se může také chlubit nejlepší obranou v celé Premier League, brankář Forster totiž za svá záda propustil pouze 5 branek v 10 zápasech.

Nominace:

K. Davis, Forster, Gazzaniga, Alderweireld, Bertrand, Clyne, Fonte, Gardos, Stephens, Targett, Yoshida, Cork, S Davis, Isgrove, Mané, McQueen, Reed, Schneiderlin, Tadic, Wanyama, Long, Mayuka, Pellé
Utkání bude mít na starosti hlavní rozhodčí Michael Oliver, jemuž budou na čarách vypomáhat Stuart Burt a Simon Long. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Roger East.
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým příznivcům. Dnes pokračuje nejprestižnější fotbalová soutěž na světě – Premier League, která pokračuje už 11. kolem, ve kterém se také střetne ve velké pohodě hrající Southampton FC s tápajícím Leicesterem City. Komentovaným přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.