SESTŘIH Premier League: Sunderland - Hull 1:3

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek svátečního dne.
Hlavní rozhodčí Marriner ukončil dnešní utkání, ve kterém Sunderland nestačil na Hull City a podlehl mu 1:3. Do vedení šli domácí fotbalisté, a to hned v 1. minutě, kdy chybovala obrana Hullu a Johnson svoji šanci proměnil. Nicméně hosté se z brzké inkasované branky otřepali a ve 32. minutě Ramírez vyrovnal na 1:1. Druhý poločas začali lépe hosté a v 51. minutě otočili stav skóre, přesně se trefil Chester. Rozhodčí nastavoval dlouhých 6 minut, ale domácí tým už se mezi tři tyče netrefil, naopak Hull poslal Jelavić do dvoubrankového vedení a definitivně vzal šance Sunderlandu. Sledovali jsme spíše průměrné utkání, ve kterém sice byly k vidění celkem 4 branky, ale to bylo asi tak vše. Většinu času se hrálo mezi pokutovými územími a gólmani se moc nezapotili. V prvním poločase hodně chyboval sudí, který neodpískal dvě stoprocentní penalty, a připravil tak Sunderland o regulérní pokutové kopy.
90+6
90+6
Hull City právě vstřelil branku!
NIKICA JELAVIĆ přišel na hrací plochu teprve v 89. minutě a svému trenérovi se odměnil vstřeleným gólem, který pojišťuje výhru hostů. JELAVIĆ obdržel přesnou přihrávku, nenechal se rozhodit obráncem a střelou po zemi nedal Pantilimonovi šanci.
90+4
Obraně přišel na pomoc brankář Pantilimon, který doběhl skoro až ke středovému kruhu. Nicméně jeho pomoc byla úspěšná.
90+3
Nicméně Sunderland se ubránil a pokouší se založit útočnou akci, která by mohla vynést vyrovnávací gól na 2:2.
90+2
Sunderland zahrával další roh, ale i tentokrát neúspěšně. Hosté se tak v pohodě ubránili a s míčem vyrazili na soupeřovu polovinu.
90+2
Domácí tým ze své aktivity vytěžil rohový kop, ale ke střele se nikdo z fotbalistů Sunderlandu nedostal.
90
Druhý poločas bude nastaven o 6 minut.
89
Hull provedl poslední změnu v sestavě: dohrál Aluko, který přenechal místo Jelavićovi.
88
Hrací plochu opustil Brady, kterého vystřídal Ince.
87
Fotbalisté Sunderlandu působí nervózně a jejich přihrávky jsou velmi kostrbaté. Pokud chce domácí tým vytěžit ze zápasu alespoň bod, tak musí pořádně zabrat.
85
Na hranici pokutového území obdržel přihrávku Giaccherini, ale balon si nedokázal zpracovat a sám sebe připravil o zajímavou šanci.
84
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Santiago Vergini, přichází Will Buckley.
84
U míče jsou domácí hráči, kteří se snaží dostat k soupeřově brance a ohrozit ji, ale Hull se brání pozorně, protože o vedení přijít nechce.
83
Domácí tým připravuje poslední střídání.
80
Fotbalisté Sunderlandu rozehráli nakrátko, ale svého soupeře vůbec neohrozili. Hull se ubránil a rozehrávku soupeře výborně napadl. Nicméně domácí tým se nevzdal a kulatý nesmysl získal opět pro sebe.
80
Hra je přerušena, protože Ahmed fauloval svého protihráče a rozehrávat bude domácí tým.
79
Atmosféra na stadionu nijak výjimečná není. Spíše jdou slyšet hráči na hřišti, než diváci v hledišti.
78
Na hřiště se podívá dnes také Sagbo, kterému uvolnil místo Ramírez.
75
Aluko dostal přihrávku od Bradyho, navedl si míč na levačku a poté vystřelil, ale jeho pokus byl nepřesný a mezi tři tyče se vůbec nevešel.
74
Máme tu další žlutou kartu, tentokrát ji vyfasoval Jones, který nedovoleně poslal protihráče k zemi.
73
Ošetřený Bruce už pobíhá na hrací ploše.
73
Žlutou kartou byl potrestán Brady.
72
McGregor obdržel velmi těžkou zpětnou přihrávku, ale na poslední chvíli si poradil a nebezpečí uhasil.
71
Ošetřovaným hráčem je Bruce.
70
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet jeden z hostů a potřebuje lékařskou pomoc.
69
Aluko obdržel přihrávku od svého spoluhráče a poté ze své levačky vyslal tvrdou ránu, avšak protihráč ji úspěšně zablokoval.
69
Sunderland měl výhodu, že se dostal do vedení už v 1. minutě, ale pak trošku zaspal a ze hry vypadl. Hosté toho využili a nepříznivý stav otočili.
67
Ramírez znovu odcentroval balon do vápna, ale tentokrát se nikdo z jeho spoluhráčů ke střele nedostal. Nicméně hosté zůstávají u míče.
67
Ramírez se prezentoval výtečným centrem do vápna, kde hlavičkoval Davies, ale jeho prudkou střelu zablokoval na poslední chvíli jeden z obránců. Následuje další roh pro Hull City.
66
Brady obdržel přihrávku do velkého vápna a okamžitě vypálil, ale jeho pokus zablokoval bránící protihráč. Balon se odrazil na rohový kop, a tak budou hosté zahrávat standardní situaci.
66
Larsson zahrával rohový kop, ale jeho centr před branku byl nepřesný a Meyler balon v pohodě odkopl do bezpečí.
63
Dvojí střídání v sestavě Sunderlandu: ze hry odešel Álvarez s Gómezem a místo nich přišli Giaccherini a Altidore.
63
60
V posledních minutách toho k vidění příliš není. Hra je vyrovnaná a probíhá především mezi pokutovými územími.
57
Rohový kop zahrával Larsson, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.
56
Aluko dostal od svých protihráčů hodně prostoru, navedl si míč na střelu a poté po zemi vypálil, ale jeho pokus Pantilimon zneškodnil.
53
Žlutou kartu za faul vyfasoval Fletcher.
51
Ramírez poslal přesný centr do vápna, kde se k balonu dostal hlavičkující JAMES CHESTER a přesnou trefou poslal hosty do vedení.
51
Hosté ze standardní situace nic nevytěžili, ale budou zahrávat další rohový kop.
50
Volný přímý kop si vzal na starost Brady, který ze své levačky vyslal nepříjemnou ránu pod břevno, ale Pantilimon svůj tým podržel a jedovatý pokus vytěsnil na rohový kop.
50
Fotbalista Hullu je v pořádku a následovat bude standardní situace. Rozhodčí však ještě posouvá zeď.
49
Gómez byl za faul potrestán žlutou kartou.
49
Hull dostane výhodu standardní situace.
49
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet jeden z hostů a potřebuje ošetřit.
48
Fotbalisté Hullu se s balonem dostali na soupeřovu polovinu a poté ho odcentrovali před branku, ale tam se nejlépe orientoval O'Shea, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
48
Na levém křídle si o přihrávku řekl Gómez, ale míč si zpracovat nedokázal a přišel o něj. Hosté teď kombinují mezi sebou a snaží se uklidnit hru.
47
Chester vsadil na přihrávku pro svého spoluhráče, ale Aluko se k balonu nedostal, protože se o něj výborně postaral O'Shea.
46
Fotbalisté jsou zpět na hrací ploše a druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Držení míče: Sunderland AFC 44% – 56% Hull City AFC.
Střely celkem: Sunderland AFC 6:3 Hull City AFC.
Střely na branku: Sunderland AFC 3:1 Hull City AFC.
Nepřesné a zablokované střely: Sunderland AFC 3:2 Hull City AFC.
Zákroky brankářů: Sunderland AFC 0:1 Hull City AFC.
Rozhodčí Marriner ukončil první poločas za stavu 1:1 a odchází do šaten. Sudího Marrinera doprovází obrovský pískot fanoušků Sunderlandu, kteří se právem zlobí za dvě neodpískané stoprocentní penalty. K hlavnímu sudímu už přispěchal i kouč Sunderlandu a dožaduje se vysvětlení. Domácí tým šel do vedení už v 1. minutě, když se přesně trefil Johnson, ale hosté se nevzdali a ve 32. minutě vyrovnali na 1:1, toto vyrovnání bylo zasloužené. Nicméně pak přišel tlak Sunderlandu, který měl zahrávat dva zmiňované pokutové kopy, ale rozhodčí ani jedenkrát penaltu nenařídil.
45+3
45+1
Vysokou nohou zahrál ve vápně Chester a udeřil svého protihráče. Rozhodčí správně vytasil žlutou kartu.
45+1
Míč na kopačkách drží hosté, kteří se postupně dostávají k soupřově brance, ale Sunderland se brání velmi pozorně.
45
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
45
První poločas se blíží ke svému konci a vypadá to, že se do šaten odejde za stavu 1:1.
43
Gómez se dostal k odraženému balonu a vystřelil, ale jeho pokus byl nepřesný a skončil vysoko nad brankou.
43
Hosté se před rohovým kopem ubránili, ale pouze za cenu dalšího rohového kopu.
42
Do obrovské šance se dostal Vergini, ale jeho střelu gólman McGregor skvěle vytěsnil na rohový kop.
41
Domácí tým z rohového kopu nic nevytěžil, ale opět měl Sunderland zahrávat pokutový kop! Nicméně sudí ani tentokrát penaltu nenařídil. Hráči v bílo-červených dresech se na rozhodčího právem zlobí.
40
Hosté teď měli obrovské štěstí, že rozhodčí neodpískal penaltu, protože jeden z hráčů zahrál ve vápně rukou. Domácí tým měl zahrávat stoprocentní pokutový kop, ale rozhodčí chyboval a nařídil pouze rohový kop.
39
Sunderland ze standardní situace vůbec nic nevytěžil. Centr byl přetažený a pokutové území úplně přeletěl.
38
Domácí tým na sebe nenechal zapomenout a zaútočil podél pravé postranní čáry. Nicméně hosté se ubránili a Johnsonův centr odvrátili na rohový kop.
34
Hosté vyrovnali naprosto zaslouženě, protože z brzké inkasované branky se postupně otřepali a poté začali být aktivnějším týmem. Na domácí Sunderland dlouho vyvíjeli tlak a pak z první střely na branku vytěžili vyrovnávací gól.
32
GASTÓN RAMÍREZ skvěle obehrál bránící protihráče, navedl si míč na střelu a poté přesným zásahem nedal domácímu brankáři šanci. Gólman Pantilimon se sice natahoval, ale balon chytit nestačil.
32
Larsson poslal parádní centr před branku, ale tam byl pozorný Bruce, který balon odvrátil do bezpečí.
32
Držení míče: Sunderland AFC 47% – 53% Hull City AFC.
31
Menší potíže měl gólman Pantilimon, ale už je v pořádku a pokračuje se ve hře.
29
Faulovaný byl Ramírez, proti kterému se provinil Cattermole. Rozhodčí faul odpískal a domácímu hráči domluvil.
28
Nyní jsou u míče domácí hráči, kteří se pohybují v blízkosti středového kruhu a čekají na chybu soupeře. Nicméně hosté se brání pozorně a další gól inkasovat nechtějí.
28
Hosté rozehráli, ale kombinační hra jim nevyšla a za malou chvíli o balon přišli.
28
Rozhodčí musel přerušit hru, protože jeden z domácích hráčů fauloval v blízkosti středového kruhu.
26
Domácí Sunderland dnes hraje v pruhovaných červeno-bílých dresech a Hull City v pruhovaných černo-oranžových dresech.
25
K vidění toho zatím opravdu moc není, protože se hraje převážně mezi pokutovými územími a oba brankáři jsou úplně bez práce. Běží 25. minuta a ani jeden gólman ještě nemusel zasahovat.
24
Hull se pomalu vzpamatoval z brzké inkasované branky a snaží se o vyrovnání. Domácí tým je teď pod tlakem, protože hosté jsou častěji na míči a hledají si cestičku k brance domácího gólmana Pantilimona.
21
Hosté se postupně prodrali na soupeřovu polovinu, ale jejich útočné snažení skončilo těsně před pokutovým územím, kde si připsal jeden z domácích hráčů důležitý obranný zákrok a získal balon pro sebe.
20
Hull dostal výhodu volného přímého kopu, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžil. Obranný zákrok si totiž připsal Cattermole, který hlavou odvrátil balon do bezpečí.
20
Vergini se znovu snažil obrat protihráče o balon, ale tentokrát si počínal nedovoleně a sudí jeho nedovolený zákrok potrestal žlutou kartou.
19
Fotbalisté Hulllu se s míčem dostali do vápna soupeře, ale tam si dobrý obranný zákrok připsal Vergini, který odehrál balon do zámezí.
16
Faulovaný byl Quinn, proti kterému se provinil Larsson a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
13
Domácí fotbalisté z rohového kopu vůbec nic nevytěžili, ale zůstávají u míče.
12
Larsson se ocitl ve velmi zajímavé šanci, ale proměnit ji nedokázal. Jeho pokus k pravé tyči tečoval protihráč na rohový kop.
11
Domácí tým rozehrál a získal další výhodu standardní situace, tentokrát v podobě rohového kopu. Larsson odcentroval míč před branku, kde se ke střele hlavou dostal O'Shea, ale jeho pokus skončil nad břevnem, a tak se stav skóre v 11. minutě nemění.
9
Bruce se provinil proti pravidlům, když svého protihráče poslal k zemi. Rozhodčí nedovolený zákrok odpískal a nařídil volný přímý kop ve prospěch Sunderlandu.
8
Gómez poslal centr do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, a tak nedošlo ani na střelu.
6
Domácím fotbalistům brzký gól velmi pomohl, ale vyhráno nemají, to určitě všichni ví. Nicméně mohou hrát s větší lehkostí, než jejich soupeř.
4
V šanci se ocitl Meyler, kterému přihrával Brady, ale první jmenovaný ze své pravačky vyslal pouze nepřesnou střelu.
4
Hosté se snaží hru zklidnit a vytvořit si příznivou šanci, ale to se zatím nedaří.
2
Fotbalisté Hullu jsou inkasovaným gólem velmi zaskočeni a působí nervózně.
1
Sunderland právě vstřelil branku!
Nicméně domácí tým vůbec nemusí litovat, že o balon přišel, protože hosté se dopustili obrovské chyby a domácím fotbalistům darovali gól. Davies se rozhodl nesmyslně přihrát brankáři a svoji chybu už nestihl napravit. ADAM JOHNSON si počínal zkušeně a v souboji jeden na jednoho nad gólmanem McGregorem zvítězil.
1
Hráči Sunderlandu se snažili podniknout útočnou akci podél levé postranní čáry, ale přihrávka byla nepřesná.
1
-2
Hlavní sudí Marriner přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-12
Rozcvička se blíží ke konci a hráči odchází do svých šaten.
-30
Oba týmy nastoupily k rozcvičce.

Sunderland AFC: Pantilimon – Vergini, O'Shea (C), Coates, Jones – Larsson, Cattermole, Gómez – Johnson, S. Fletcher, Álvarez.
Náhradníci: Mannone – Bridcutt, Brown, Rodwell, Altidore, Giaccherini, Buckley.

Hull City AFC: McGregor – Chester, Bruce, Davies (C) – Ahmed, Meyler, Quinn, Brady, Rosenior – Ramírez, Aluko.
Náhradníci: Harper – Figueroa, Hernández, Jelavić, Sagbo, Ince, Maguire.

Rozhodčí: Marriner – Halliday, Bryan.
Oba celky dorazily na stadion.
Dnes se více věří Sunderlandu, který má výhodu domácího prostředí a lepší formu. Nicméně Hull potřebuje nutně bodovat, a tak by měl do dnešního zápasu dát úplně všechno. Doufejme, že bude k vidění zajímavý duel.
Hull City AFC je v tabulce až na 19. místě a na svém kontě má pouhých 13 bodů. Hull dvakrát zvítězil, sedmkrát remizoval a osmkrát poznal chuť hořké porážky. Aktuální stav skóre je také 15:24.
Sunderland AFC se v tabulce nachází na 14. místě a na svém kontě má 19 bodů. Fotbalisté Sunderlandu pouze třikrát zvítězili, už desetkrát remizovali a čtyřikrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 15:24.
Poslední vzájemné utkání na Stadium of Light navštívilo 42 810 diváků. Tento zápas skončil špatně pro Sunderland, který podlehl svému soupeři 0:2. Za Hull se trefili Long a Jelavić. Hosté byli lepším celkem a zvítězili naprosto zaslouženě.
Na zápas byli nominováni:

Sunderland AFC: Mannone, Pantilimon, Brown, Coates, Jones, O’Shea, Vergini, Álvarez, Bridcutt, Buckley, Cabral, Cattermole, Giaccherini, Gómez, Johnson, Larsson, Mavrias, Rodwell, Altidore, Fletcher.

Hull City AFC: Harper, Jakupović, McGregor, Bruce, Chester, Davies, Figueroa, Maguire, Robertson, Rosenior, Brady, Elmohamady, Ince, Meyler, Quinn, Ramirez, Aluko, Hernández, Jelavić, Sagbo.
Veškeré dění se bude odehrávat v Sunderlandu na stadionu Stadium of Light.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Andre Marriner, na čarách mu budou asistovat Andrew Halliday a David Bryan. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Peter Bankes.
Příjemné sváteční odpoledne, v Anglii žádná pauza není a hraje si o vánočních svátcích. Premier League má na programu 18. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Sunderland AFC a Hull City AFC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.