Je konec! Fotbalisté WBA sahali na Anfield Road po senzační výhře, kterou jim sebral až v 6. minutě dramatického nastavení střídající Divock Origi.

Domácí poslal do vedení ve 21. minutě Jordan Henderson, ale pak úřadovali Baggies, kteří vstřelili oba góly po rozích. V prvním poločase využil chyby brankáře Mignoleta Craig Dawson a v 73. minutě se prosadil také Jonas Olsson. Reds pak zachránil alespoň bod již zmíněný Origi.
90+10
90+9
V samotném závěru centroval Milner, Benteke nedoskočil a hosté odvracejí míč.
90+8
Do Clyneho rány padl obránce, avizované nastavení je u konce.
90+8
Reds se ještě pokoušejí strhnout vítězství na svou stranu.
90+6
Liverpool právě vstřelil branku!
DIVOCK ORIGI se v tuto chvíli stává hrdinou liverpoolských fanoušků! Mladý útočník byl sice faulován, ale dokázal se zvednout, z dálky vystřelil a míč zapadl k levé tyči z pohledu nereagujícího Myhilla – 2:2.
90+5
Centr Hendersona nalezl jen obránce WBA. Domácím utíká čas.
90+4
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází José Salomón Rondón, přichází Rickie Lambert, jenž loni nastupoval právě za liverpool.
90+3
Po něm se tlačil na zadní tyči do zakončení Škrtel, ale bude se jen kopat od brány WBA.
90+3
Belgická spolupráce Benteke – Origi domácím vynesla alespoň rohový kop.
90+2
Do šestnáctky WBA létá jeden míč za druhým, ale obrana Baggies pracuje výborně.
90+1
Rozhodčí Pawson nastaví ještě osm minut! Je to způsobeno několika ošetřováními, především to Lovrenovo bylo hodně dlouhé.
90
Benteke se v pokutovém území dral k balónu, ale vše skončilo jen útočným faulem!
90
Ibe si navedl míč na levačku a ze střední vzdálenosti zamířil jen těsně vedle pravé tyče!
89
Clyne nahrál Hendersonovi, který vypálil z 18 metrů jen do Myhilla. Ten míč zkrotil v rukavicích.
87
Mohlo být rozhodnuto! McClean v rychlém kontru posunul míč k Rondónovi, který vypálil po zemi jen těsně vedle vzdálenější tyče.
86
Hosté hrají nesmírně obětavě, bránící hráč doslova skočil do střely Hendersona.
86
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Roberto Firmino.
85
Gardnerovi byla odpískána ruka, standardní situace pro Liverpool.
84
Opět Milner, který napálil míč do bránícího hráče. Domácí se nadechují k závěrečnému náporu.
84
Milnerův centr vyboxoval brankář Myhill, Liverpool ale zůstává u míče.
83
Ibe dostal míč na Morena, který na hranici šestnáctky nepropálil obranný val před sebou.
81
Na Milnerův centr si naskakoval Benteke, zakončit však nedokázal.
80
Tohle byla obrovská šance Liverpoolu! Domácí sehráli rychlou akci a Adam Lallana už postupoval sám na gólmana Myhilla. Ten však stačil zasáhnout nohama a zachránil svému týmu vedení!
79
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Dejan Lovren, přichází Divock Origi.
78
Chorvatský stoper opouští trávník na nosítkách. Vypadá to na pravé koleno.
76
Signalizace je jasná, Lovren bude muset střídat.
75
Další přerušení hry, ošetřován je Dejan Lovren.
73
West Brom právě vstřelil branku!
Také druhý gól West Bromu padl po rohu! Brunt ho rozehrál na bližší tyč, kde se dostal k hlavičce JONAS OLSSON a Mignolet byl bez šance. Baggies tak v Liverpoolu vedou!
72
Hosté vybojovali rohový kop.
71
Milner by měl být v pořádku. Naopak ze hřiště odchází Philippe Coutinho, jehož nahrazuje Jordon Ibe.
70
Na trávníku zůstal ležet James Milner a sudí raději přerušil hru. Na hřišti je už domácí lékařský tým.
69
Mignolet raději jen vyboxoval centrovaný balón. Míč skončil až v autu.
69
Hosté už trochu otupili nápor soupeře a nyní dokonce drží míč.
67
Martin Škrtel se u postranní čáry opřel tělem do protihráče a vběhl až do prvních řad na tribuně mezi diváky. Tato situace velmi pobavila Anfield Road.
65
Mignolet vyboxoval roh Brunta a navíc byl při zákroku faulován. Liverpoolský brankář bude rozehrávat.
64
McAuley je už zpět na trávníku.
64
Stoper West Bromu byl odveden za postranní čáru, hra pokračuje.
63
Gareth McAuley si bez cizího zavinění sedl na trávník a žádá si lékařské ošetření. Těžko říci, zda se jedná o křeč nebo nějaké svalové zranění.
62
Coutinho pouštěl míč za sebe, kde cítil nabíhající spoluhráče. Balón ale uzmula obrana hostí.
61
Míč se po sražené přihrávce Lallany odrazil do vápna k Bentekemu. Belgický forvard pálí vedle.
61
Hosté nyní jen odkopávají míče na polovinu soupeře, kde se jich opět ujímjí hráči v červeném.
59
Kousek za šestnáctkou napřáhl Henderson, bránu netrefil.
57
Reds hrají ve druhé půli aktivně. Doma by samozřejmě chtěli a potřebovali zvítězit.
55
Domácí rozehráli roh nakrátko a nic z toho nevytěžili.
54
A byla z toho zajímavá příležitost! Centr Milnera totiž našel Lovrena, jehož tečovaná hlavička skončila těsně nad bránou! Následuje rehový kop.
54
Domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
53
Brankář WBA Myhill vůbec nepospíchal s odkopem a vysloužil si pískot tribun.
52
Po centru Morena se dostal k hlavičce Benteke. Bránu však netrefil.
51
Kombinaci Liverpoolu zakončil přízemní střelou z 20 metrů Milner. Balón skončil vedle pravé tyče z pohledu brankáře Myhilla.
50
Henderson z pravé strany dobře odcentroval, míč prolétl těsně nad hlavou Bentekeho.
49
Hosté odvážně napadali rozehrávajícího brankáře Mignoleta. Ten však svým odkopem našel jednoho ze spoluhráčů.
48
Milner zajel ve středu hřiště hodně tvrdě do Gardnera. Kartu však hráč Liverpoolu nedostal.
46
Ani jeden z manažerů zatím nesáhl ke střídání.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 5:1
Střely mimo – 6:1
Rohové kopy – 1:2
Držení míče v % – 66:34
Máme za sebou první poločas, ve kterém dokázaly oba týmy vstřelit po jednom gólu. Domácí se ujali vedení ve 21. minutě, kdy se po Lallanově sklepnutí prosadil Jordan Henderson. Ve 30. minutě ale hráči West Bromu vyrovnali. Brankář Mignolet nedokázal odvrátit roh Brunta a Jonas Olsson střílel do prázdné brány. V závěru poločasu pak hosté dostali míč do sítě znovu, ale branka byla nakonec odvolána pro ofsajd.
45+3
45+1
Už se zdálo, že z toho bude gól do šatny! Gardner poslal z trestného kopu parádní centr za obranu a Jonas Olsson balón dopravil do sítě. Hosté se radovali, ale po poradě rozhodčích je gól nakonec odvolán. Šlo o ofsajd!
45
Emre Can fauloval Fletchera a hosté mají k dispozici standardní situaci.
44
Benteke reklamuje, že poslal míč do ruky McAuleyho. Rozhodčí Pawson však neviděl provinění proti pravidlům a pokutový kop tak nenařídil.
43
Lallana prostrčil míč do šestnáctky na Milnera, který z pravé strany vypálil vysoko nad bránu.
42
Také fotbalisté WBA ukazují, že umějí držet míč krátkými přihrávkami u půlící čáry.
40
Aktivní Coutinho se prezentoval další střelou z hranice šestnáctky. S přízemní ranou si brankář Myhill poradil.
39
Moreno posílal míč do volného prostoru na Bentekeho. Rychlostní souboj však vyhrál obránce McAuley.
39
Nyní přišel nákop do vápna, po kterém se k akrobatickému zakončení dostal Benteke. Belgičanův úmysl byl rozhodně dobrý, ale míč skončil vedle tyče.
38
Domácí opět zdlouhavě kombinují, čímž se jim nedaří překvapit obranu soupeře.
37
Ostrý centr Adama Lallany nikdo nezasáhl a míč končí v zámezí.
36
Hosté zahrávali standardní situaci, ale nic z ní nevytěžili. Míč má Mignolet.
34
Zpoza pokutového území vypálil Coutinho. Jeho pokus směřoval do středu brány, kde byl Myhill.
33
Simon Mignolet si nyní hodně zahrál s nervovými soustavami fanoušků Liverpoolu i manažera Kloppa. Domácí gólman kontroloval nepovedený centr Dawsona až k postranní čáře. Tam se nečekaně rozhodl hrát a pustil se do riskantní kličkované, která mu naštěstí pro něho a jeho tým vyšla.
32
Probudili se fanoušci West Bromwiche, jejichž chorály se nyní rozléhají celým Anfieldem.
30
Hosté vyrovnávají po zaváhání brankáře Mignoleta! Ten si vyběhl pro rohový kop Brunta, míč však nezasáhl a po následném závaru skóroval do odkryté brány CRAIG DAWSON – 1:1.
29
McClean zatáhl míč po lev straně a poslal ho do šestnáctky, kde se s trochou štěstí dostal k Morrisonovi. Ten z otočky netrefil bránu Liverpoolu.
28
Coutinho se odhodlal ke střele, která zamířila přesně do rukavic gólmana Myhilla.
27
Hosté nejsou schopni dostat míč přes půlící čáru. Nyní se po ztrátě balónu musejí opět bránit.
26
Benteke si z levého křídla seběhl až k pokutovému území, kde si naváděl míč na pravačku. Jeho střela byla ale zablokována.
25
Sledujeme dlouhou pasáž, kdy Liverpool drží míč za pomoci krátkých přihrávek.
23
Domácí se vstřeleným gólem namlsali a už opět kombinují na polovině soupeře.
21
Kapitán Reds JORDAN HENDERSON otevírá skóre utkání! Nákop Coutinha sklepl ve vápně hlavou Lallana k nohám Hendersona a ten se ve vyložené šanci nemýlil.
20
Na parádní centr McCleana před bránou v pádu jen těsně nedosáhl gardner.
20
Po Bruntově rohu se domácí v klidu ubránili.
19
Gardner zkusil překvapit Mignoleta střelou z těžkého úhlu. Míč šel přesně k bližší tyči, ale domácí brankář byl na zemi rychle a vyrazil balón na roh.
17
Moreno vyslal z levé strany dobrý centr, nabíhající Benteke však míč hlavou jen škrtl a přizvedl ho do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
17
V posledních minutách se hraje převážně na obranné polovině West Bromu.
15
Milner svedl souboj s Dawsonem a dožaduje se odpískání rohového kopu. Rozhodčí mu ale nevyhověl, místo toho se bude kopat od brány Myhilla.
14
První velká šance zápasu! Centr Cana odhlavičkoval hostující obránce jen ke Coutinhovi, jenž zhruba z prostoru penaltového puntíku z voleje přestřelil!
12
Milner hledal před brankou Bentekeho, který by byl už ve velké šanci. Tu mu ale na poslední chvíli ukradl Gardner, jenž před ním balón odkopl.
10
Lucas Leiva asi střílel, ale nakonec z toho byla spíše přihrávka na zadní tyč, kam si nabíhal Benteke. K němu se balón nedostal díky dobrému obrannému zákroku stopera McAuleyho.
10
Centr Hendersona přelétl hlavu nabíhajícího Bentekeho a míč následně skončil až v autu. Vhazují hosté.
9
Gardnerův pokus o centr zblokoval obránce Moreno.
8
K Fletcherovi rychle přistoupil Lovren, jenž míč odkopl do autu.
8
Centr Lallany se stal kořistí obrany WBA.
7
Tak 20 metrů od brány si dělal prostor na střelu Rondón, Lovren mu však ukradl míč.
6
Zatím vidíme spoustu nepřesností, nyní se nechal Coutinho obrat o míč Gardnerem.
5
Henderson se snažil rychle předat míč Coutinhovi, před kterým však odkopl McAuley.
4
Bentekemu při zpracování odskočil míč a útočná akce Liverpoolu tím končí.
3
Dawson se s míčem zahnal až za postranní čáru, vhazuje Moreno.
2
Emre Can na útočné polovině fauloval Brunta, jenž vyvážel míč. Rozehrávají hosté.
1
Úvodní výkop provedli hráči WBA.
1
Za zvuku písně You'll Never Walk Alone se vše připravuje k úvodnímu výkopu utkání.

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Škrtel, Lovren, A. Moreno – Henderson (C), Can, Milner – Lallana, Benteke, Coutinho.

Náhradníci: Bogdán – K. Touré, Firmino, Lucas Leiva, Allen, Origi, Ibe.

West Bromwich Albion: Myhill – Dawson, McAuley, J. Olsson, Brunt – J. Evans – C. Gardner, D. Fletcher (C), J. Morrison, McClean – Rondón.

Náhradníci: Lindegaard – Chester, Anichebe, Berahino, McManaman, Gnabry, Lambert.

Rozhodčí: C. Pawson – R. West, A. Halliday.
Liverpool FC (8. místo, 6 výher, 5 remíz, 4 porážky, skóre 18:17, celkem 23 bodů)
Reds se po příchodu kouče Jürgena Kloppa rozhodně zvedají, především na herním projevu týmu je vidět značný posun. Celek z Anfieldu už také pod vedením charismatického Němce dosáhl několika pozoruhodných výsledků, zvítězil 3:1 na Chelseam 4:1 na Manchesteru City a v ligovém poháru deklasoval 6:1 Southampton. Před týdnem však Liverpool padl 0:2 na půdě Newcastlu a střelecky se nedokázal prosadit ani ve čtvrtečním duelu Evropské ligy na půdě švýcarského Sionu, odkud si odvezl bezbrankovou remízu. Uvidíme, jakou tvář ukáže Kloppovo mužstvo proti WBA.

Posledních pět zápasů Liverpoolu v PL:
Chelsea – Liverpool 1:3
Liverpool – Crystal Palace 1:2
Man. City – Liverpool 1:4
Liverpool – Swansea 1:0
Newcastle – Liverpool 2:0
West Bromwich Albion (13. místo, 5 výher, 4 remízy, 6 porážek, skóre 14:19, 19 bodů)
Celek z Birminghamu se aktuálně nachází šest bodů od sestupového pásma. Svěřenci Tonyho Pulise mají problém především se střílením gólů, ještě hůře jsou na tom jen Stoke a Aston Villa. Poslední dva zápasy Baggies skončily remízami 1:1, předtím tento celek dokázal před svými fanoušky přetlačit 2:1 Arsenal. Také na půdě soupeřů však umějí být hráči WBA nebezpeční. Venku mají dokonce kladnou bilanci tří výher, dvou remíz a dvou porážek.

Posledních pět zápasů WBA v PL:
WBA – Leicester 2:3
Man. Utd. – WBA 2:0
WBA – Arsenal 2:1
West Ham – WBA 1:1
WBA – Tottenham 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Tento víkend je na programu 16. kolo anglické Premier League a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím průběh nedělního utkání mezi Liverpoolem a West Bromwichem Albion. Favority zápasu jsou domácí Reds, kteří se pod vedením manažera Jürgena Kloppa postupně zvedají. Třináctý celek tabulky, West Brom, však rozhodně nejede na Anfield Road odevzdat body zadarmo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.