SESTŘIH Premier League: Manchester City - West Bromwich 3:1

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:11.
Sudí Craig Pawson právě ukončil dohrávku 34. kola Premier League mezi Manchesterem City a West Bromwichem. Domácí si už v prvním poločase vytvořili dvoubrankový náskok, který navíc krátce po změně stran zvýraznil trefou na 3:0 Yaya Touré. Hostům se sice v závěru podařilo snížit, Citizens si ale výhru zkušeně pohlídali, a přichystali tak skvělou rozlučku Pablovi Zabaletovi, kterému teď celý stadion aplauduje vestoje.
90+4
90+2
Darren Fletcher přišel o míč u pravé postranní čáry, Fernando však poté dopravil balon jen k obráncům West Bromu.
90+1
Dojemné okamžiky jsou k vidění v závěrečné pasáži tohoto duelu. Všichni diváci povstali ze svých sedaček a vestoje děkují Pablu Zabaletovi, který se po této sezóně definitivně rozloučí s klubem svého srdce.
90
Druhý poločas bude o čtyři nastavené minuty delší!
88
Jamesi McCleanovi ujel míč do zámezí, Willy Caballero s následnou rozehrávkou pochopitelně ani trochu nespěchá.
87
West Brom právě vstřelil branku!
Domácí jsou za bohorovnost nakonec potrestáni, Willy Caballero tak v závěru přichází o čisté konto. Po rychlé protiakci Baggies Allan Nyom našel přesným centrem v šestnáctce volného HALA ROBSONA-KANUA a velšský reprezentant ze skvělé pozice nezaváhal!
86
Domácí příznivci už s předstihem oslavují vítězství Citizens, které manchesterský celek posune na třetí místo tabulky před Liverpool.
84
Pep Guardiola energicky nabádá své svěřence k vyšší aktivitě, přeci jen v posledních minutách už se zápas dohrává v exhibičním tempu.
83
Následný centr Saného od rohového praporku proletěl pokutovým územím bez povšimnutí, Ben Foster mohl tentokrát zůstat v klidu.
82
Po nepovedené rozehrávce Fostera domácí založili bleskurychlou protiakci, ale Gabriel Jesus z pravé strany nedokázal brankáře Baggies překonat!
80
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Yaya Touré, přichází Fernando.
79
Zabaleta vybojoval autové vhazování na polovině hřiště, s jeho provedením ale pochopitelně ani trochu nespěchá.
77
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Vincent Kompany, přichází John Stones.
76
Teď navíc domácí vybojovali další roh, nicméně centr De Bruyneho z levé strany ani tentokrát žádné nebezpečí před Fosterem nezpůsobil.
75
Čtvrthodinku před koncem se na hřišti nic zajímavého neděje, Citizens mají zápas zcela pod kontrolou a Baggies k ničemu nepouštějí.
73
Po střele Sergia Agüera to tribunami jen zahučelo, argentinský útočník totiž neměl seřízená mířidla a z hranice šestnáctky výrazně minul.
72
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází José Salomón Rondón, přichází Hal Robson-Kanu.
71
Leroy Sané komicky nasimuloval pád v pokutovém území Baggies, za což mu sudí Pawson udělil žlutou kartu.
69
De Bruyne s Kompanym si vyměňují balon na vlastní polovině, ani svěřenci Pepa Guardioly už se za rozhodnutého stavu nikam neženou.
68
Pablo Zabaleta ukončil přetrvávající akci Citizens zbytečným útočným faulem, hosté tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
67
Po následném rohovém kopu se k míči dostal Aleksandar Kolarov, jeho následný centr z levé strany už ale nikoho v bleděmodrém dresu nenašel.
65
Gabriel Jesus se náramně zbavil hned tří hráčů West Bromu a poté z hranice šestnáctky vypálil, Foster ale jeho střelu dokázal vyrazit!
64
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází James Morrison.
62
Střídající James McClean se rozběhl podél levé postranní čáry a nakonec se dostal až k centru na Rondóna, jemuž ovšem zakončení nevyšlo podle představ.
61
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Pablo Zabaleta.
60
Hodina hry je za námi a zdá se, že je rozhodnuto, fotbalisté West Bromu působí odevzdaným dojmem a vůbec se nedostávají k souvislé kombinaci.
59
Jesusův nákop zamýšleného adresáta Agüera málem našel, argentinský reprezentant byl ale zdvojen, a tak se k míči vůbec nedostal.
57
Manchester City právě vstřelil branku!
A po necelé hodině hry je to už o tři góly! Důrazný YAYA TOURÉ si šikovně narazil míč s Agüerem, jako tank se poté procpal až do pokutového území a tváří v tvář Fosterovi nezaváhal!
57
Právě Fernandinho se teď skácel k zemi po souboji se střídajícím McCleanem, o faul středopolaře West Bromu se ovšem v žádném případě nejednalo.
56
Chris Brunt dokázal zblokovat Fernandinhův centr z pravé strany, Citizens však ještě i nadále pokračují v obléhání soupeřovy šestnáctky.
54
Chvilka hrůzy pro fanoušky City. Sergio Agüero teď na chvilku zůstal ležet bezmocně na trávníku, nakonec se však zdá, že bude argentinský snajpr v pořádku.
53
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Marc Wilson, přichází James McClean.
52
Žlutou kartu dostává Craig Dawson (West Bromwich Albion).
51
Žlutou kartu dostává Nacer Chadli (West Bromwich Albion).
49
Ben Foster teď musel být na pozoru, zajímavý centr De Bruyneho ale nakonec bez potíží vytěsnil do bezpečí.
48
Ofsajd a v něm Salomón Rondón, Citizens tak nyní budou mít spoustu času na rozehrávku.
47
Baggies začali ve druhé půli aktivně a Claudio Yacob se dokonce dostal k centru z pravé strany, který ovšem nikoho v černém dresu nenašel.
46
Druhý poločas začne ve 22:03, tak si to nenechte ujít!
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. Karty jsou rozdány jasně, domácí jsou jednoznačně aktivnější a Baggies se jen brání. West Bromu tato taktika fungovala do poloviny první půle, pak se ale v rozmezí pouhých dvou minut prosadili Jesus a De Bruyne.
45+2
45+1
Aleksandar Kolarov si zničehonic naběhl na zadní tyč, čehož se pokusil využít Sané, jeho pokus o přenesení hry ale nebyl vůbec přesný.
45
Dobývání Fosterovy svatyně bude pokračovat ještě dvě minuty, přesně tolik totiž sudí Pawson nastavil.
44
Baggies se ani za nepříznivého stavu nepřestávají bránit, celých pětačtyřicet minut je obraz hry zcela konstantní.
42
Autor úvodního gólu Gabriel Jesus to zkusil efektním akrobatickým pokusem, nicméně útočník domácího týmu netrefil balon pořádně.
40
Manchesterští fotbalisté kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou, to už do konce první půle zbývá jen zhruba pět minut.
39
Rychlonohý křídelník Sané se dral do další šance, ale v klíčový moment mu byl odpískán ofsajd, svěřenci Tonyho Pulise tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
37
Po další pohledné kombinaci Citizens to vzal na sebe Leroy Sané, jenž ale netrefil balon podle svých představ, a Foster tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
36
Citizens vybojovali přímý kop, jehož exekuce se ujal Kevin De Bruyne, nicméně jeho centr v pokutovém území nikoho v bleděmodrém dresu nenašel.
34
Zkušený David Silva si na hranici pokutového území netroufl na střelu a ještě se snažil kličkovat, defenzíva Baggies ale španělského reprezentanta o balon připravila.
33
Kevin De Bruyne to vzal na sebe z velké vzdálenosti, ale Foster jeho střelu dobře viděl a bez potíží míč vyrazil.
31
Napadající Sané obral o míč laxního Claudia Yacoba, poté se ale daleko už nedostal, jelikož dobře zasáhl vracející se Jake Livermore.
30
Svěřenci Pepa Guardioly přes pětadvacet minut marně dobývali branku West Bromu a nakonec se jim podařilo udeřit dvakrát v rozmezí dvou minut. Nechme se překvapit, co to udělá s psychikou hráčů hostujícího týmu.
29
Na hřišti se dějí věci, Citizens zničehonic udeřili podruhé v rozmezí dvou minut! Domácí se dostali k další kombinaci na soupeřově polovině a z dobrých osmnácti metrů to vzal na sebe KEVIN DE BRUYNE, který se trefil přesně k levé tyči!
27
Parádně to teď udělal Kevin De Bruyne, který si proklestil cestu až do soupeřovy šestnáctky a poté přenesl hru na volného GABRIELA JESUSE, jenž přesnou střelou nedal Fosterovi šanci!
25
Rondón vybojoval autové vhazování pro Baggies, kteří stále drží na Etihad Stadium bezbrankový stav.
24
Polovina úvodní pětačtyřicetiminutovky je za námi a kromě šance Saného jsme zatím mnoho zajímavého neviděli, osmý West Bromwich se totiž vlastně jen brání.
23
Svěřenci Pepa Guardioly zakládají další akci velmi trpělivě a nikam nespěchají.
22
Baggies vybojovali přímý kop na levé straně hřiště. Jeho exekuci si vzal do své gesce Nacer Chadli, belgický legionář ale v podstatě jen odevzdal míč Caballerovi.
20
Leroy Sané svého strážce Nyoma u brankové linie nesetřásl a nakonec nevybojoval ani rohový kop, což se divákům na Etihad Stadium ani trochu nepozdává.
19
Manchesterský celek se ale do dalších šancí nedostává, teď navíc rozehrávku domácích vystihl Rondón a dopravil míč do bezpečí.
18
Hráči v černých dresech se už několik minut vůbec nepodívali za půlící čáru, územní převaha City je teď opravdu enormní.
16
Ambiciózní pokus Nicoláse Otamendiho z velké vzdálenosti postrádal přesnost a Ben Foster si připsal jednoduchý zákrok.
15
Statistiky ukazují, že hned 60% veškerého dění se odehrává ve středu hřiště, v posledních minutách ale svěřenci Pepa Guardioly přeci jen přebírají iniciativu.
14
Stadionem to teď jen zahučelo. Po zaváhání Craiga Dawsona se balonu zmocnil Agüero a posunul míč dobře postavenému Sanému, ten ale z hranice pokutového území přestřelil!
12
Po další trpělivé kombinaci domácích se k nenápadné teči dalekonosné střely dostal Gabriel Jesus a Foster zůstal stát jako opařený, naštěstí pro něj ale míč zamířil mimo!
11
Aleksandar Kolarov to na sebe vzal z uctivé vzdálenosti, střela srbského krajního obránce Citizens ale výrazně minula Fosterovu svatyni.
9
Rychlík Sané přesprintoval Allana Nyoma, poté ale ztratil rovnováhu a skácel se na hranici pokutového území k zemi. Tohle ale na penaltu rozhodně nebylo.
8
Kevin De Bruyne si na individuální akci netroufl a místo toho vrátil míč Kompanymu, Citizens se přes defenzivní val West Bromu dostávají jen velmi složitě.
7
Allan Nyom nedostal pod kontrolu prudký Livermorův pas, a balon se mu tak odkutálel až do autu. Hráči v bleděmodrých dresech už zakládají protiakci.
6
Po další nepovedené akci svěřenců Pepa Guardioly míč skončil v zámezí a Ben Foster už si ho pomalu chystá k dalšímu odkopu.
4
Gabriel Jesus se vydal kupředu po levé straně, jeho následný centr do šestnáckty byl ale přetažený a defenzíva Baggies dopravila balon do autu.
3
Ani ta ale neměla dlouhého trvání, a tak je nyní míč v moci rozehrávajícího Bena Fostera. V úvodu se oba týmy nikam neženou.
2
Livermore s Fletcherem se daleko nedostali, druhý jmenovaný se ihned po zpracování míče rychle zbavil, a Citizens tak mohou založit protiakci.
1

Manchester City: Caballero – Fernandinho, Kompany, Otamendi, Kolarov – Y. Touré – Jesus, De Bruyne, Silva, Sané – Agüero.
Náhradníci: Gunn – Zabaleta, Fernando, Sterling, Navas, Stones, Clichy.

West Bromwich Albion: Foster – C. Dawson, M. Wilson, J. Evans, Nyom – Yacob – Chadli, D. Fletcher, Livermore, Brunt – Rondón.
Náhradníci: Myhill – Robson-Kanu, J. Morrison, McClean, Leko, Field, Wilson.

Rozhodčí: Pawson – Ledger, West.
WEST BROMWICH ALBION (8.)
36 zápasů, 45 bodů

Špatnou sezónu nezažívají ani The Baggies, kteří jsou na osmém místě ligové tabulky a dá se o nich mluvit v souvislosti s největším překvapením letošního ročníku Premier League. W.B.A je pronásledováno ovšem Southamptonem a Bournemouthem, všechny tři celky mají na svém kontě shodně 45 bodů. Celek, jenž kroutí sedmou sezónu v Premier League v řadě, má druhou nejhorší formu v lize, z pěti utkání pouze jednou remizoval.
MANCHESTER CITY (4.)
36 zápasů, 72 bodů

Celek z modré části Manchesteru se v dohrávce představí na domácím hřišti a výhrou se může dostat před Liverpool na třetí pozici, která zaručuje skupiny Ligy mistrů. Citizens budou hrát potřetí v řadě na domácím hřišti, předtím porazili Leicester 2:1 a Crystal Palace 5:0. Nejlepším střelcem týmu je s osmnácti trefy Sergio Agüero.
Krásný den všem fanouškům Premier League. V dohrávce čtyřiatřicátého kola se proti sobě postaví celky Manchesteru City a West Bromwich. Utkání startuje ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.