SESTŘIH Premier League: Swansea - Liverpool 1:2. Favorit zvládl obrat

To je z tohoto utkání vše. Děkuji vám za pozornost a u Premier League zase někdy na počtenou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:9.
Zajímavé utkání končí! Liverpool sice od osmé minuty prohrával po brance Fera, poté však zapnul na vyšší obrátky a utkání otočil ve svůj prospěch. Vyrovnání obstaral v 54. minutě hlavou Firmino a deset minut před koncem rozhodl z pokutového kopu Milner. Liverpool byl v druhé půli jasně lepší a nakonec zaslouženě zvítězil. Byla to pro něj pátá výhra v řadě, čtyři z nich v Premier League. Hosté poskočili na průběžné druhé místo, Labutě jsou až sedmnácté.
90+4
90+3
Obrovská příležitost k vyrovnání nekončí gólem! Van der Hoorn obdržel do vápna perfektní centr, ale z bezprostřední blízkosti minul branku!
90+2
V druhé minutě nastavení se o technickou střelu zpoza vápna pokusil Divock Origi, ale jeho málo razantní střela neudělala Fabianskimu žádné vrásky.
90
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 4 minuty! Podaří se Swansea vyrovnat, nebo si Liverpool připíše čtvrtou výhru v Premier League v řadě?
89
Střídající Origi s Canem řídili protiútok Liverpoolu, německý záložník poslal před branku střílený centr, který si málem srazil do vlastní sítě Cork, Fabianski byl ale připraven.
87
Hráči Swansea mají míč na svých kopačkách, ale přes pozorně bránící hosty se nezvládají přiblížit velkému vápnu.
85
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Divock Origi.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Emre Can.
85
85
Téměř okamžitě po vedoucí brance se hosté vydali do dalšího útoku, ale Sturridge, ani Coutinho nedokázali připraveného Fabianskiho překonat.
84
Liverpool právě vstřelil branku!
The Reds otáčejí vývoj tohoto utkání! Pokutového kopu se ujal hlavní exekutor těchto situací JAMES MILNER, jenž neomylnou střelou doprostřed posílá hosty do vedení – 1:2.
83
PENALTA! Hosté po zbytečném faulu domácích rozehrají pokutový kop! Barrow nešťastně odkopl míč pouze nad sebe a následně Rangel srazil k zemi jednoho z hráčů Reds.
80
Philippe Coutinho již několikrát v dresu Liverpoolu prokázal, jak vytříbenou kopací techniku má, tentokrát mu však střela příliš nesedla. Díky teči však hosté zůstanou u míče a rozehrají roh.
78
Obrovský tlak Reds opadl a Swansea se pomalu, ale jistě vrací do zápasu. Na pravém křídle opět unikl Barrow, ale jeho přihrávka do vápna neprošla přes pozorné obránce.
77
Rohový kop propadl celým vápnem, nedosáhl na něj vybíhající brankář Karius, ale ani nikdo z jeho protihráčů. Následovat bude odkop od branky.
76
Sigurdsson si narazil s Borjou, po jehož centru zahraje islandský záložník další roh.
75
Po opravdu dlouhé odmlce se domácí propracovali k šanci. Barrow zavezl míč na pravém křídle, odkud odcentroval na střídajícího Fultona, jeho hlavičku ale srazil na roh Matip.
74
Domácí manažer Guidolin vyplýtval už všechna střídání, aby svému mužstvu dodal tolik potřebný nový impuls, Labutě se však nadále v druhé půli trápí.
72
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Leroy Fer, přichází Jay Fulton.
70
Rohový kop si ve vzduchu našel Daniel Sturridge, ale hlavou zamířil mimo branku.
69
Van der Hoorn se pokusil na rohu svého vápna o kličku, čehož dokázal využít Milner, jenž posunul balon na Maného, ale střelu hostujícího útočníka na poslední chvíli zablokoval Amat. Další roh Reds.
68
K zajímavému pokusu z dálky se odhodlal pravý bek Clyne, ale mířil pouze doprostřed, kde se nacházel připravený Polák Fabianski.
67
Labutě se v druhém poločase dostávají na polovinu Reds jen sporadicky. Hosté hrají výborně a rychlým dostupováním nutí domácí k chybám.
65
Akce Swansea je přerušena kvůli faulu Barrowa na Milnera.
64
Barrow ztratil na polovině Liverpoolu míč, Firmino nastartoval rychlý brejk, který pokračoval přes Coutinha až na Sturridge, ale anglický útočník se do zakončení nedostal.
63
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Leon Britton, přichází Ki Song-jung.
62
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Modou Barrow.
60
Po hodině hry je stav vyrovnaný 1:1. Liverpool má však v druhé půli více ze hry, Swansea se pouze brání.
59
Swansea přestala hrát a musí si momentálně připadat jak na kolotoči, Liverpool si vytváří jednu šanci za druhou a je jen otázkou času, kdy přidá druhou branku.
58
Při Labutích nyní stáli všichni svatí! Coutinho si narazil s WIjnaldumem, ale jeho následná technická rána minula levou tyč jen o chlup!
56
Červení vlétli do druhého poločasu ve velkém stylu a dávají domácím hodně zabrat. Po další dobré kombinaci hledal Clyne před brankou Sturridge, na poslední chvíli ale balon odehrál do zámezí van der Hoorn.
54
Reds se dočkali vyrovnání! Přímého kopu se ujal Coutinho, jeho střelu ale zeď zablokovala. Odražený míč bleskově vrátil před branku Henderson přímo na ROBERTA FIRMINA, jenž se odpoutal od obránců a hlavičkou k tyči nedal Fabianskimu žádnou šanci zasáhnout – 1:1.
53
Rozhodčí Michael Oliver udělil další žlutou kartu, tentokrát ji za faul zezadu na Maného schytal kapitán Britton.
52
Obě mužstva vstoupila do druhého dějství aktivně, je se opravdu na co dívat.
50
Swansea okamžitě vyrazila do rychlého protiútoku, který táhl Borja, ale přízemní centr Rangela z pravé strany propadl celým vápnem do země nikoho.
49
Liverpool nastoupil do druhé půle hodně aktivně a záhy si vytvořil další šanci! Mané obdržel přesnou přihrávku za obránce, překonal vyběhnuvšího Fabianskiho, ale za něj před brankovou čarou zasáhl jeden z obránců.
48
Roberto Firmino se z přibližně pětadvaceti metrů odhodlal k ráně a donutil poprvé v zápase zasáhnout polského brankáře Fabianskiho.
47
Ani jeden manažer nesáhl ke změně v sestavě, oba celky tak nastoupily ve stejném složení jako na konci první půle.
46
Statistiky 1. půle:

Držení míče: 37% : 63%
Střely na branku: 3:0
Rohy: 1:4
Ofsajdy: 1:2
Úvodní dějství mezi Swansea a Liverpoolem je za námi. Labutě vstoupily do utkání přímo skvostně a hned v osmé minutě se dostaly do vedení, po rohu se prosadil Leroy Fer. Domácí si vytvořili i další šance, které však zejména Borja Bastón spálil. Liverpool si deset minut před koncem vytvořil velký tlak, který ve vyrovnávací branku nepřetavil. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:0.
45+2
45
První poločas byl nastaven o dvě minuty.
44
Gylfi Sigurdsson se odhodlal k přímé střele ze standardní situace, ale Loris Karius dalekonosný pokus islandské hvězdy zlikvidoval. Nadvakrát, ale přece.
43
Fer nastartoval přihrávkou na Routledge rychlý protiútok, který však pokazil Cork špatnou zpětnou přihrávkou do vápna.
43
Po rohovém kopu se ve vápně dobře zorientoval Lovren s Firminem, střela druhého jmenovaného ale neprošla přes další povedený blok Swansea.
42
Sadio Mané patří nepochybně mezi nejaktivnější hráče The Reds, tentokrát si efektivně obhodil míč kolem Naughtona, ale jeho následný centr přes dalšího obránce neprošel. Hosté zahrají roh.
40
Liverpool má v posledních minutách velký tlak. Po přihrávce Coutinha se v dobré příležitosti objevil Mané, ale jeho střelu na poslední chvíli akrobaticky zablokoval Jordi Amat.
39
Daniel Sturridge upadl ve velkém vápně a dožadoval se pokutového kopu! Hlavní rozhodčí Oliver však Angličanovi odpískal simulaci a dokonce mu věnoval žlutou kartu.
38
Další žlutá karta. Za tvrdý zákrok na Clynea ji obdržel Jack Cork.
37
Hosté se opět dobře prokombinovali až do vápna, po centru Sturridge vznikla na hranici šestnáctky velká skrumáž, kterou nakonec domácí dobře vyřešili.
35
Po dobré akci na pravém křídle se k přízemnímu centru dostal Clyne, ale van her Hoorn opět dobře zasáhl. Reds zůstanou u míče a rozehrají rohový kop.
33
Liverpool má převahu co se týče držení míče (41%:59%), přesto je nebezpečnější domácí mužstvo, které na hostující branku vyslalo hned šest střel, zatímco domácí brankář Fabianski nadále čeká na svůj první zákrok.
31
Liverpool drží míč na polovině Labutí, které však své protivníky téměř k ničemu zajímavému nepouštějí.
29
Hostující hráči vytvořili ve velkém vápně Swansea zajímavý závar, Mané ukázal, jak skvělou technikou oplývá, Fabianski ovšem nemusel zasahovat.
28
Coutinho obral na polovině Swansea o míč Brittona, ale ve finální fázi pokazil přihrávku na Sturridge. Tohle mohla být dobrá šance pro Liverpool.
27
Borja Bastón spálil další obrovskou šanci! Španělský forvard si tentokrát naskočil na vynikající přímý kop Sigurdssona, ale Kariusovu branku opět minul.
26
Jordan Henderson si v souboji pomohl faulem a zaslouženě vidí žlutou kartu.
25
Wijnaldum hledal povedeným pasem v náběhu Sturridge, střídající hráč Reds byl však nachytán v ofsajdu.
24
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Daniel Sturridge.
22
Swansea mohla svému soupeři odskočit už na rozdíl dvou branek! Sigurdsson našel výborným centrem za obránce Corka, ale jeho zakončení v pádu nebylo bohužel pro domácí příliš razantní.
20
Tak pozor, Lallana ve hře pokračovat nebude. Angličan odešel ze hřiště do útrob stadionu, Liverpool tak zatím hraje v deseti hráčích.
18
Na hřišti zůstal po jednom ze soubojů ležet Adam Lallana, jenž je momentálně ošetřován. Zdá se, že anglický reprezentant bude pokračovat ve hře.
16
Roberto Firmino se po přihrávce do vápna už už nadechoval ke střele, ale akci mu přerušil pomezní rozhodčí, Brazilec byl totiž v ofsajdu.
15
Leroy Fer je po vstřelené brance při chuti. Tentokrát využil chybného odkopu brankáře Kariuse, získal míč, ale své následné zakončení poslal vysoko nad.
14
Hráči Swansea své protihráče rychle dostupují, hosté tak vytvářejí mnoho chyb ve své rozehrávce.
12
Liverpool se snaží odčinit brzký gól a vymýšlí útočnou akci na polovině svého soupeře.
10
Opakované záběry prokazují, že Leroy Fer nebyl při gólu v ofsajdovém postavení. Rozhodčí Oliver tak rozhodl správně.
9
Na druhé straně se téměř okamžitě pokusil o zakončení Lallana, ale nemířil vůbec přesně.
8
Swansea právě vstřelila branku!
Labutě se z rohového kopu dostávají do vedení! Roh na zadní tyči vrátil před branku Borja a LEROY FER i díky teči stopera van der Hoorna neměl žádný problém s dopravením míče do prázdné branky. Nizozemský záložník byl možná v milimetrovém ofsajdu, branka ale platí – 1:0.
7
Rychlý protiútok Swans nastartoval Sigurdsson pasem na Borju, španělský forvard si dobře naběhl za obránce, ale následnou zpětnou přihrávku do vápna pokazil. Domácí rozehrají roh.
6
Velká šance Swansea neskončila brankou! Routledgův centr byl tentokrát mnohem přesnější, našel před brankou nabíhajícího Borju, jen z bezprostřední blízkosti trestuhodně přehlavičkoval Kariusovu svatyni.
5
Po přiťuknutí Brittona se do vápna pokusil odcentrovat křídelník Routledge, ale jeho zblokovaný centr v poklidu lapil gólman Karius.
4
Domácí fanoušci odměnili své miláčky hlasitým potleskem za pohlednou rychlou kombinaci uprostřed hřiště.
3
Lovrenův pas z obranné poloviny byl na Clynea příliš dlouhý. Od své branky tak bude rozehrávat brankář Fabianski.
2
Po postupné akci dostal na pravém křídle prostor Clyne, odcentroval, ale na přední tyči dobře zasáhl připravený Amat.
1
Obě mužstva nastoupila ve svých obvyklých dresech, domácí v bílých, hosté v rudých.
1
V základní sestavě Labutí dnes nenastoupí útočník Fernando Llorente, jenž má problém se žebry. Na hrotu jej nahradí posila Borja Bastón.
Obě mužstva jsou již seřazena na hrací ploše. Zápas začne za malou chvíli.

Swansea City: Fabiański – Rangel, van der Hoorn, Amat, Naughton – Britton (C), Cork, Fer – G. Sigurdsson, Bastón, Routledge.
Náhradníci: Nordfeldt – Mawson, Taylor, Fulton, Ki Song-jung, Barrow, McBurnie.

Liverpool FC: Karius – Clyne, Lovren, Matip, Milner – Henderson (C), Wijnaldum – Lallana, Coutinho, Mané – Firmino.
Náhradníci: Mignolet – Klavan, A. Moreno, Lucas Leiva, Can, Origi, Sturridge.

Rozhodčí: M. Oliver – G. Beswick, A. Nunn (P. Tierney).
Liverpool FC

To Reds zažívají výborný vstup do nové sezony, hned v prvním kole vyloupili Arsenal, kterému nadělili čtyři branky a i v dalších utkáních sázeli jeden gól za druhým. Lepší útok má už pouze Manchester City. Liverpool je s dosaženými 13 body na průběžné čtvrté příčce, za třetím Arsenalem je pouze díky skóre.

Liverpool se možná bude muset obejít bez Divocka Origiho, jenž má menší potíže s chodidlem, zatímco Dejan Lovren by se měl vrátit do kádru.

Vyjádření Jürgena Kloppa: "Swansea hraje lépe, než se dle tabulky zdá. Na toto utkání budeme připraveni."
Swansea City

Labutě prožívají, dá se říci, katastrofální úvod do nového ročníku Premier League. Z uplynulých šesti kol hned čtyřikrát prohráli a zvítězit dokázali pouze jednou a to v prvním kole nejtěsnějším rozdílem na hřišti Burnley.

Swansea v utkání nepomůže obránce Federico Fernandez, jenž má potíže s třísly, mimo hru i nadále zůstává Nathan Dyer.

Slova trenéra Francesca Guidolina: "Pokud zopakujeme výkon z minulé soboty proti Manchesteru City, tak můžeme uhrát dobrý výsledek. Nebude to jednoduché, protože Liverpool a City jsou momentálně nejlepší mužstva v zemi."

Hlavním arbitrem tohoto klání bude Michael Oliver, jemuž budou na čarách asistovat Gary Beswick a Adam Nunn. Pozici čtvrtého sudího zaujme Paul Tierney.
Vážení fotbaloví příznivci, vítejte u online přenosu ze sedmého kola anglické Premier League, ve kterém na sebe narazí Swansea City a Liverpool FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.