Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Stoke - 3. února 2018   16:00

Bournemouth
70' J. King  • 79' Mousset (Ibe)
2:1
(0:1)
Stoke
Stoke
5' Shaqiri  (Ndiaye)
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook (13. J. King), Aké, Fraser – L. Cook, Gosling, Daniels – Ibe (90+2. Pugh), Stanislas (59. Mousset) – C. Wilson.
Boruc – Arter, J. King, Mousset, Pugh, Simpson, Surman.
Tierney – Perry, McDonough
Vitality Stadium, Bournemouth
10 614 diváků
Stoke
Butland – Bauer, Shawcross (C), K. Zouma, Pieters – Cameron, Ndiaye (71. Stafylidis) – Shaqiri, Allen, Choupo-Moting (83. Berahino) – Crouch (83. Diouf).
Grant – Adam, Berahino, Diouf, Johnson, Sobhi, Stafylidis.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Stoke 2:1

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek sobotního dne.

Žluté karty: 2 – 3.
Je dobojováno! Utkání šestadvacátého kola anglické Premier League mezi Bournemouthem a Stoke City začal lépe hostující tým, který zásluhou Shaqiriho od páté minuty vedl, nicméně po změně stran o svůj náskok přišel a nakonec nebere ze zápasu ani bod. V sedmdesáté minutě Bournemouth vyrovnal díky Kingovi a o devět minut později o jeho tříbodové výhře rozhodl Mousset. Domácí tým tedy boduje pošesté v řadě a posunul se už na deváté místo. Oproti tomu Hrnčíři po výhře a remíze nebodovali a spadli na sestupové osmnácté místo.
90+4'
90+4'
Definitivní pojistku za vítězstvím Cherries mohl přidat Callum Wilson, který dostal přihrávku za obranu, ale ze souboje s brankářem Butlandem odešel jako poražený.
90+3'
Wilson s Cookem se sešli u praporku a po rohovém kopu se snažili našetřit několik cenných sekund. To se jim úplně nepovedlo a z podobného místa vhazuje Mortiz Bauer.
90+2'
Za velkého aplausu zaplněných ochozů odchází z hrací plochy Jordon Ibe, kterého na poslední dvě minutky nahrazuje Marc Pugh.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty nastavení. Nějaký ten čas na vyrovnání tak Stoke ještě má.
90'
Ani teď se City k ničemu nedostanou, arbitři si totiž všimli hry rukou, které se mezi střídačkami provinil Xherdan Shaqiri.
89'
Žádný závěrečný nápor Stoke se zatím nekoná. Po nedovoleném zákroku Shawcrosse na Mousseta naopak budou hrát domácí fotbalisté.
87'
Užuž to vypadalo, že se domácí budou řítit do nebezpečného protiútoku. Nic takového se však nestalo kvůli faulu Wilsona na Kurtu Zoumu, jenž si musel hodně oddechnout.
86'
Cookem faulovaný Allen získal pro hosty standardní situaci, o jejíž rozehrávku se postaral Shaqiri, nicméně sudí viděli útočný faul na Francise.
85'
Po dlouhé době se Hrnčíři usadili na útočné polovině. Pieters roztáhl hru doleva, odkud nepřiletěl žádný nebezpečný centr před Begovićovu bránu.
83'
Stoke necelých deset minut před koncem dvakrát střídá. Za Petera Crouche a Erica Choupo-Motinga přichází Mame Diouf a Saido Berahino.
82'
Kurt Zouma byl opět ve správný čas na tom nejpotřebnějším místě a odehrál další centr mimo nejnebezpečnější prostor v pokutovém území.
81'
Lewis Cook zleva odcentroval jen na hlavu Zoumy a hosté se alespoň na pár sekund mohou dostat z nejhoršího.
80'
Hrnčíři po rozehrávce přišli o míč a teď musí odolávat dalšímu tlaku Bournemouthu, který je rázem deset minut od dalšího vítězství.
79'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Parádně zahraná standardka posílá domácí tým do vedení! Jordon Ibe krásně odcentroval na vzdálenější tyč, kde hráči v bílém neuhlídali LYSE MOUSSETA a ten hlavičkou s odrazem o trávník zaznamenal svůj první gól v Premier League!
78'
Ibe byl složen Pietersem a sudí nekompromisně nařídili v domácí prospěch standardní situaci zpoza pravého rohu pokutového území.
77'
Ryan Fraser ještě stihl míč na hrací ploše a z koncové čáry ho poslal do pokutového území. Tam tentokrát byl Gosling a z voleje vypálil kousek nad břevno!
76'
Mousset ve sprintu potáhl míč přes střed hřiště a posunul ho doprava úplně volnému Ibeovi. Ten přihrával na Wilsona na střed vápna, ovšem domácího útočníka zradilo zpracování.
75'
Hosté kontrolují balón, jenže přes zataženého soupeře jen hodně pomalu posouvá hřištěm do blízkosti Asmira Begoviće.
73'
Následný rohový kop se hostům moc nezdařil, po rozehrávce na krátkou vzdálenost přihrál Pieters na střídajícího Stafylidise do ofsajdu.
72'
Aktivní Choupo-Moting v rychlém protiútoku přihrál Crouchovi a trochu ho zahnal ke koncové čáře. Mezitím se obrana Bournemouthu stihla vrátit a Shaqiriho nenechala vystřelit.
71'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Badou Ndiaye, přichází Konstantinos Stafylidis.
70'
Domácí se v sedmdesáté minutě konečně dočkali a za svůj zlepšený výkon jsou odměněni vyrovnávajícím gólem! Po přízemní přihrávce z hloubi pole se dvojice hostujících hráčů trestuhodně nedomluvila a na hraně vápna pustila míč k JOSHUA KINGOVI, který zachoval klid a pravačkou zamířil mimo dosah Butlanda.
69'
Eric Choupo-Moting ve skluzu netrefil míč, ale dost nešetrně dohrál Ryana Frasera. Žlutá karta je rozhodně zasloužená.
68'
Gosling přihrál Callumu Wilsonovi, který zkusil štěstí z pravého konce pokutového a křižnou střelou jen o kousek minul vzdálenější tyčku!
67'
Mousset se díky svému důrazu probil přes dva hráče, na další dvě překážky už ale nevyzrál a byl z toho roh pro Bournemouth. Ibeho centr byl krátký a obrana hostů s ním neměla žádné problémy.
66'
Jenom to zahučelo! A není žádným překvapením, že zmíněný roh obstaral Shaqiri a posadil balón na hlavu Crouche, který o nějaký půlmetr překopl domácí branku.
65'
Crouch se přemístil na útočnou polovinu a sklepl přihrávku vzduchem na mrštnějšího Shaqiriho. Tomu se centr na Choupo-Motinga nepovedl, ale Stoke přesto bude kopat roh.
64'
Jordon Ibe se o pár desítek sekund později postaral i rohový kop zprava, ale jeho spoluhráči se k žádnému zakončení ani v tomto případě neprobojovali.
63'
Ibeho centr z levé strany přistál na hlavě Crouche, který nebezpečně sklepl míč pod sebe, ale napodruhé ho už odehrál do naprostého bezpečí.
62'
Nově příchozí Lys Mousset se poprvé zapojil do útoku a hned pro Bournemouth získal rozehrávku od rohového praporku.
61'
Tradiční souhra mezi centrujícím Shaqriim a zakončujícím dlouhánem Crouchem tentokrát nevyšla, hroťák Hrnčířů letící míč ve hřišti nezkrotil a Begovič vykopává.
60'
Bauer předběhl Shawcrosse a ve sprinterském souboji se nechal faulovat. Dopředu se tak mohou podívat fotbalisté Stoke City.
59'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Lys Mousset.
59'
A další žlutá karta na domácí straně. Joshua King jasně přihrál pád po neexistujícím kontaktu se Zoumou, rozhodčí mu na tento špek ale neskočil a správně ho potrestal.
58'
Dan Gosling byl pozdě v souboji s Shaqirim a za jeho podražení na půlící čáře inkasoval napomenutí žlutou kartou.
57'
Snad poprvé se po změně stran dostal do hry i Crouch, který se tělem dostal před Frasera a zpracoval si Shaqiriho dlouhý centr z pravého konce hřiště. Nakonec ale vypálil doprostřed branky, kde brankář Begović nechyběl.
55'
Postavení mimo hru se vzápětí mávalo na druhé straně, po přihrávce Geoffa Camerona v něm byl zastižen Choupo-Moting.
53'
Gosling uprostřed hřiště z první práskl do balónu a málem tím vysunul Wilsona do úniku. Ten si ale myslel, že je v ofsajdu a vůbec se nesnažil hrát.
52'
Badou Ndiaye vložil do hry také trochu akrobacie, když se po přihrávce z pravého křídla pokusil o nůžky, kterým však scházela potřebná přesnost a Begović nemusel zasahovat.
51'
Eric Choupo-Moting se ve skluzu vrátil k vlastnímu brankáři a zablokoval Ibeho střelu ¨z bezprostřední blízkosti do vzduchu tak, aby si míč mohl pohodlně sebrat Butland.
50'
Ryan Fraser zprava přihrál před vápno Kingovi, který se nevymotal ze sevření snad čtyř protihráčů, ale domácí míč ještě udrželi.
49'
Po faulu Pieterse na Ibeho Gosling rychle rozehrál, jenže tím překvapil hlavně své spoluhráče, kteří balón nepřijali. Hra se stěhuje doprostřed hřiště.
48'
Choupo-Moting podle rozhodčích nefauloval, čemuž se domácí hráči hodně divili, ale po autu soupeře bleskově získali míč nazpátek.
47'
Bauerův aut byl tentokrát až moc dlouhý a přeletěl jeho spoluhráče na kraji velkého vápna. Za nimi vyhlavičkoval míč Aké.
46'
Zajímavý start do druhé půle v podání Bournemouthu! King se zastavil kousek před pokutovým územím a vystřelil doprostřed branky. Butland šel do protipohybu, ale i tak míč alespoň vyrazil a dorážející Wilson už byl v ofsajdu.
46'

Žluté karty: 0 – 2.
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka, ve které měl Bournemouth větší držení míče, nicméně zprvu to opticky vypadalo přesně naopak. Stoke bylo většinu času zabydlené na útočné polovině a už v páté minutě se dostalo do vedení zásluhou přesné hlavičky Shaqiriho. Domácí začali zlobit až v závěru poločasu, nejprve měl dobrou šanci Ibe a pak Butlanda z přímého kopu protáhl také Stanislas.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Xherdan Shaqiri (Stoke City).
45+2'
Joe Allen na útočné polovině fauloval Lewise Cooka a před poločasovou přestávkou se tak už nic dalšího nestane.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Stanislas si postavil míč na roh pokutového území a zleva vyslal přímou střelu na bližší tyč. Butland však byl připravený a dobrým zákrokem vytěsnil letící projektil na rohový kop, ze kterého už Bournemouth nic nevytěžil.
44'
Bauer musel vhazovat z hloubi vlastní poloviny. Domácí se v následných soubojích dostali k míči a po faulu na Kinga budou kopat další standardní situaci.
43'
Badou Ndiaye postupoval po levém křídle až k praporku, kde se dostal mezi trojici soupeřů a ti mu nepovolili udělat nic nebezpečného.
42'
Allen dostal míč na prsa, z pokutového území přihrál doleva na Choupo-Motinga a jeho kolega se pak vrátil až do bezpečného středu pole.
41'
Dobře postavená zeď Stoke nevyskočila a jeden z hráčů svými dolními končetinami úspěšně zablokoval prudkou přízemní střelu Juniora Stanislase.
40'
Danielsův sražený centr přinesl domácím rohový kop, jenž zleva rozehrál Stanislas. Ten zřejmě rozjel nacvičený signál v podobě centru před vápno, odkud zakončoval z voleje Lewis Cook a trefil ruku Shawcrosse. Následuje přímý kop.
39'
Stanislasův centr z pravé strany měl jedinou chybičku, Nathan Aké byl v ofsajdu a po zpracování hrudníkem neměl možnost zakončovat.
38'
Badou Ndiaye složil k zemi jednoho ze soupeřů a vyfasoval za to první žlutou kartu.
36'
Vůbec první rohový kop zápasu už podobné nebezpečí nepřinesl, nicméně Bournemouth se po odkopu Butlanda k balónu brzy vrátil.
35'
Joshua King si naběhl pro přihrávku do volného prostoru a zleva přihrál skrz malé vápno na vzdálenější tyč. Ibemu stačilo doklepnout míč do branky, ovšem vynikajícím zákrokem mu v tom zabránil skluzující Pieters.
34'
Ryan Shawcross hodně nepřesně nakopával k levé postranní čáře a poslal míč do zámezí, ze kterého ho rukama vrátil Charlie Daniels.
33'
K balónu se tradičně postavil Xherdan Shaqiri a levačkou odcentroval před branku, kde našel jen hlavu obránce. Zouma pak ještě vracel míč do ohně, ale obrana Bournemouthu byla znovu pozorná.
32'
Hlavní rozhodčí dal na pokyn svého asistence a po chvilce čekání nakonec odpískal Akého faul na Shaqiriho. Hrnčíři budou kopat standardní situaci z pravé strany.
31'
Pietersova přihrávka na Choupo-Motinga byla příliš dlouhá, Lewis Cook se zmocnil míče a pod tlakem dal malou domů Asmiru Begovićovi.
30'
Callum Wilson vystihl jednu z přihrávek ve středu hřiště a jako osamělý pěšák pádil do útoku. Pár metrů před pokutovým územím mu však vystavil stopku Kurt Zouma.
29'
Cherries se dosud nedaří podržet míč na delší dobu a velmi rychle o něj přichází. Stoke tak má výraznou územní převahu a naopak trápí domácí obranu.
27'
Krajní zadák Bournemouthu si chvíli poležel, ale nyní to vypadá, že to s jeho kotníkem nebude tak vážně. Domácí za malou chvíli budou opět kompletní.
26'
Simon Francis zůstal ležet na trávníku a rozhodčí po chvilce přerušil hru. Všemu předcházel vzdušný souboj s vysokým Crouchem, po němž zřejmě špatně došlápl.
25'
Xherdan Shaqiri byl v ofsajdu po přihrávce od Joe Allena. Švýcarský fotbalista o chvíli později špatně přihrál do autu a sám sobě za to vynadal.
24'
Shaqiri při standardní situaci kroutil levačkou míč na Crouche, před kterým bezpečně zasáhli členové zadních řad Bournemouthu.
23'
Střídající King se sice vrátil s aktivním Ndiayem, ale zastavil ho jen za cenu jasného faulu. Nová posila Stoke se zatím jeví ve vynikajícím světle.
22'
Bauerův dlouhý aut Crouch poustil k Choupo-Motingovi, který hezky střílel z otočky, ale přitom poslal míč nad horní tyčku hostující brány.
21'
Bauer se na pravé straně mihl okolo Danielse, ale na skluzujícího Cooka si už nepřišel. Hosté pokračují autovým vhazováním z prostoru vedle šestnáctky.
20'
Peter Crouch si prvním dotykem zpracoval balón a druhým ho sklepl do běhu Ndiayemu, jehož pokus z dobré pozice letěl o nějaký metr vedle Begovićovy svatyně.
19'
Shawcross se postavil před Stanislase a přivlastnil si přihrávku, kterou poslal Lewis Cook.
18'
Choupo-Moting dal Shaqirimu kolmou přihrávku o chloupek později, než bylo potřeba. Švýcarskému šikulovi byl odmáván těsný ofsajd.
17'
Naprosto jednoduchá akce Bournemouthu málem přinesla kýžené ovoce. Callum Wilson si zaběhl pro dlouhý nákop, ovšem střela se mu moc nepovedla a Butland snadno zasáhl.
16'
Crouch dost nešikovně z boku kopl Akého a může být rád, že od hlavního rozhodčího neuviděl premiérovou žlutou kartu.
15'
Joe Allen malinko zpomalil a pak už nemohl dostihnout přihrávku od Shaqiriho. Stoke se kvůli tomu vrátilo do blízkosti půlící čáry a pak až k Begovićovi.
14'
Ndiaye dal míč doprava Bauerovi, který posílal vysokánský centr na Crouche, jenž se neprobojoval k žádné hlavičce směřující na branku Begoviće.
13'
Za zraněného obránce přijde na trávník ofenzivní hráč. Steve Cook totiž přepustil místo Joshua Kingovi.
12'
Domácí stoper za doprovodu klubového lékaře pomalinku odchází ze hřiště a s největší pravděpodobností se bude muset poměrně brzy střídat.
11'
Shaqiri roztáhl hru doleva na Pieterse, jehož centr byl rychle zablokovaný a do vápna neprošel. Před domácí brankou naopak zůstává sedět Steve Cook a nevypadá to, že by se měl sám zvednout na nohy.
10'
I přes inkasovanou branku panuje na útulném stadionu vynikající atmosféra. Mezitím však s balónem kombinují hráči Stoke.
9'
Jack Butland poslal svůj dlouhý výkop na Maxima Choupo-Motinga, který si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.
7'
Domácí chtějí rychle odpovědět a prokombinovali se až do pokutového území. Ibe mohl z pravého konce velkého vápna přihrávat, místo toho střílel a vypálil do boční sítě.
5'
Stoke City právě vstřelilo branku!
Tak to je výborný start pro hosty, kteří se již na konci páté minuty radují z vedení! Velkou zásluhu na tom má Badou Ndiaye, který milimetrově přesně odcentroval na XHERDANA SHAQIRIHO a na jeho přesně umístěnou hlavičku brankář Begović nedosáhl.
5'
Pokus Choupo.Motinga jeden z hráčů zablokoval na Shaqiriho, který střílel z levé strany a balón z brankové čáry vykopl až Steve Cook!
4'
Hosté byli v útočné akci mnohem přímočařejší. Allenovu střelu zpoza vápna nejprve zablokoval Aké, Hrnčíři se tak přesunuli do levé strany a pak ke středovému kruhu, kde fauloval Wilsoon.
3'
Akého nepřesná přihrávka zmizela v zámezí, následuje autové vhazování v provedení pravého obránce Stoke Mortize Bauera.
2'
Urostlý chasník Peter Crouch fauloval Ryana Frasera a Bournemouth tím pádem dostává mnohem více času na poklidnou rozehrávku z vlastní poloviny.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v tradičních červenočerných dresech.
1'
Před začátkem utkání se ještě uskuteční minuta potlesku za jednoho ze zesnulých dlouhodobých zaměstnanců klubu AFC Bournemouth.

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Fraser – L. Cook, Gosling, Daniels – Ibe, Stanislas – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Arter, J. King, Mousset, Pugh, Simpson, Surman.

Stoke City: Butland – Bauer, Shawcross (C), K. Zouma, Pieters – Cameron, Ndiaye – Shaqiri, Allen, Choupo-Moting – Crouch.
Náhradníci: Grant – Adam, Berahino, Diouf, Johnson, Sobhi, Stafylidis.

Stoke City

Hrnčíři se stali už tradičním účastníkem nejvyšší anglické soutěže, ve které aktuálně musí bojovat o záchranu. Tým s nejpropustnější defenzivou v celé lize (inkasoval již padesát branek) disponuje bilancí šesti výher a stejného počtu remíz, což mu zaručuje 24 bodů a šestnácté místo, přičemž na předposlední Swansea má náskok jediného bodu. Předchozí dvě kola se týmu ze Stoke vydařia, nejprve svěřenci trenéra Paula Lamberta porazili 2:0 Huddersfield a pak odehráli venkovní bezbrankové střetnutí s Watfordem.

Nejlepší střelci:
• M. Diouf – 5 branek
• M. Choupo-Moting – 4 branky
• X. Shaqiri – 4 branky.
AFC Bournemouth

Svěřenci Eddieho Howea se ještě před několika málo týdny nacházeli v sestupovém pásmu. Z posledních pěti kol ale vybojovali hned jedenáct bodů a vyšvihli se až na aktuální desáté místo, přičemž na osmnáctý Southampton získali pětibodový náskok. Bournemouth se v nedávné době stal postrachem favoritů, v polovině ledna na domácím hřišti porazil Arsenal a v minulém kole senzačně triumfoval 3:0 na stadionu londýnské Chelsea. Jedinou kaňkou na nedávnou formu Cherries je vypadnutí z FA Cupu, když v odvetném utkání nestačili na třetiligový WIgan. ¨

• C. Wilson – 7 branek
• R. Fraser – 4 branky
• J. Defoe – 3 branky.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Bournemouthem a Stoke City!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.