Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Watford : Chelsea - 5. února 2018   21:00

Watford
42' Deeney  • 84' Janmaat (Pereyra) • 88' Deulofeu (Doucouré) • 90+1' Pereyra (Doucouré)
4:1
(1:0)
Chelsea
82' E. Hazard
Watford
Karnezis – Mariappa, Prödl, Holebas – Janmaat, Capoue, Doucouré, Zeegelaar – Deulofeu (89. Carrillo), Richarlison (65. Pereyra) – Deeney (C) (90+3. Gray).
Bachmann – Mukena, N'Dong, Lukebakio, Carrillo, Pereyra, Gray.
Dean – Hussin, Holmes
Vicarage Road, Watford
Chelsea
Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill (C) – Moses, Kanté, Bakayoko, Zappacosta – Willian (34. Fàbregas), Pedro (64. Giroud) – E. Hazard.
Caballero – Rüdiger, Emerson, Fàbregas, Drinkwater, Hudson-Odoi, Giroud.

SESTŘIH Premier League: Watford - Chelsea 4:1. Favorit v deseti propadl

Ode ě je to k dnešnímu utkání vše. U dalších online přenosů na shledanou.
Dnešní utkání je tedy u konce a rodí se další překvapivý výsledek, neboť vítězí Watford. Domácí se dostali do vedení ve 42. minutě, kdy Troy Deeney proměnil pokutový kop, a navíc od 30. minuty hrála Chelsea v deseti, neboť byl po dvou žlutých kartách vyloučen Bakayoko. Londýnskému celku se sice nakonec podařilo vyrovnání z kopačky Edena Hazarda, nicméně jeho branka z 82. minuty nestačila. O dvě minuty později se totiž prosadil Daryl Janmaat, v 88. minutě skóroval Gerard Deulofeu a destrukci úřadujícího mistra pak v nastavení pečetil Roberto Pereyra. Chelsea si tedy připisuje druhou po sobě jdoucí porážku se slabším týmem a opět je to rozdílem tří branek.
90+6'
90+6'
Další příležitost pro Chelsea. Giroud se nenacházel v ofsajdu, když se prodral k přistrčení míče od spoluhráče, ale nataženou nohou už míč nedokázal usměrnit mimo dosah Karnezise. Ten si připsal kvalitní zákrok.
90+5'
Eden Hazard byl dobře vysunut Fábregasem, nicméně Belgičan se při převzetí přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení.
90+4'
Hosté se ještě snaží o nějakou korekci nepříznivého skóre a kombinují na útočné polovině. Finální přihrávka k pokutovému území však nepřichází.
90+3'
Odehráno má dnes i Troy Deeney, který je nahrazen Andrem Grayem.
90+1'
Watford právě vstřelil branku!
Destrukce londýnského celku není u konce! Domácí získali míč na polovině hřiště, načež Doucouré oslovil ROBERTA PEREYRU. Střídající záložník byl v těžké pozici, ale z pravé strany šestnáctky se trefil ke vzdálenější tyči.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut.
89'
Gerard Deulofeu si vychutnal ovace a míří na lavičku. Poslední minuty zápasu odehraje André Carrillo.
88'
Troufnu si říct, že je rozhodnuto. Na polovině hřiště totiž přebral míč GERARD DEULOFEU, který se s tím nerozpakoval a posunul hru ke Courtoisovi. Španěl teoreticky mohl kombinovat, ale zachoval se chladnokrevně a přes nohu blokujícího Cahilla míč poslal vedle natahujícího se brankáře Chelsea.
87'
Další kombinace Chelsea se na útočné polovině nepovedla. Zaútočit tedy mohou domácí.
86'
Dopředu postupující Hazard si to namířil mezi tři hráče, ale nakonec byl zastaven nedovoleným zákrokem Deulofeua.
84'
Pracně nabyté vyrovnání je fuč! Neskutečnou akci předvedl DARYL JANMAAT, který míč zprava navedl do pokutového území, kde si narazil s Pereyrou. Následně se Nizozemec zjevil na středu šestnáctky a střelou mimo dosah Courtise zmrazil hostující celek.
84'
Šance teď střídá šanci. Přihrávku za obranu Chelsea obdržel Deulofeu, který postupoval sám na Courtoise, ale zakončení poslal mimo tři tyče.
82'
Chelsea právě vstřelila branku!
Přichází trest za uvadající hru Watfordu! EDEN HAZARD nevymýšlel nic světoborného a za pokutovým územím s míč nachystal na pravou nohu. Belgičan následně vykouzlil fantastické zakončení, které zapadlo přesně k tyči brány marně se natahujícího Karnezise.
81'
Konečně Chelsea předvedla nějakou kloudnou akci. Po průniku do pokutového území se Hazard prezentoval zpětnou přihrávkou, Azpilicueta míč přenechal Fábregasovi, ale ten pálil jen do blízkosti Karnezise.
80'
Práci měl opět Courtois. Nízkou střelou z levé strany pokutového území ho prověřil Pereyra, nicméně zakončení nepřineslo výrazné nebezpečí.
78'
Registrujeme další nepovedený centr na Girouda. Francouzský útočník se prakticky ještě nedostal k pořádné akci v blízkosti pokutového území.
77'
Zakončení z úctyhodné vzdálenosti teď obstaral Holebas. Řecký obránce míč nenakopl špatně, ale kulatý předmět šel přesně do Courtoisových rukavic.
76'
Opravdu velmi těžkou pozici má momentálně Giroud, který se sám snaží bít na útočné polovině hřiště. Centry jsou totiž většinou výrazně nepřesné.
74'
Znovu se domácí celek dostal k rychlému výpadu, který musel zastavovat Gay Cahill. Anglický reprezentant míč odehrál do zámezí.
73'
Nepovedený centr na Girouda se stal kořistí pozorného brankáře domácího mužstva. Watford pak rozjel zajímavou souhru v pokutovém území, ale výsledná střela Janmaata neprošla ke Courtoisovi.
72'
Capoueho už nebavilo postupné obléhání pokutového území soupeře a odhodlal se ke střele. Ta letěla výrazně mimo tři tyče.
71'
Watford uklidňuje hru rozvážnou kombinací na vlastní polovině hřiště. Londýnský celek by ale měl navýšit napadání, neboť zadarmo se k míči jen tak nedostane.
69'
Znovu se k zakončení hlavou dostal Olivier Giroud, ale teď si pro změnu pomohl jasným faulem. Pískáno ve prospěch Sebastiana Prödla.
68'
Chelsea si poradila s rohovým kopem a na druhé straně bude mít sama možnost této standardní situace. Hlavička Girouda totiž byla protečována nad bránu.
66'
Blesková akce domácích. Deeney hlavou přistrčil míč před rozběhnutého Doucourého, který si to bez váhání namířil přímo na bránu. Z levé strany pokutového území nakonec střílel a Courtois měl plné ruce práce.
65'
Záhy střídají také domácí. Roberto Pereyra zaujímá místo Richarlisona.
64'
Je to tak. Pedro už ze zdravotních důvodů nemůže pokračovat a svůj premiérový zápas v dresu Chelsea si tak zahraje Olivier Giroud!
63'
Na trávníku nyní zůstává Pedro. Uvidíme, zda bude tím hráčem, kterého Antonio Conte stáhne ze hry.
62'
Žlutou kartu nakonec dostává Cesc Fábregas (CHE).
62'
Důraznější zákroky na obou stranách. Hlavní rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře a těžit z toho mohl Watford. Janmaat však zpackal zakončení.
60'
Hodně laxní rozehrávku Davida Luize nyní skvěle vystihl Richarlison. brazilský forvard pak bez váhání vypálil, ale Courtois se za míčem znovu mohl jen ohlédnout.
59'
Defenzíva Chelsea si sice poradila s centrovaným míčem, ale ten se odrazil přesně k Deulofeuovi. Španělský šikula poté vypálil jen těsně vedle Courtoisovy brány.
58'
David Luiz (CHE) u postranní čáry neudržel nervy a zezadu nakopl jednoho ze soupeřů. Pochopitelně je potrestán žlutou kartou.
58'
Bleskovou akci teď rozjeli domácí. Janmaat měl napravo hodně prostoru k vyprodukování prudkého centru, ale Richarlison v těžké pozici hlavičkoval zcela mimo dosah všech hráčů.
57'
Při atakování Davida Luize si Richarlison pomohl faulem. Asistent rozhodčího to praporkem signalizoval, ale nakonec má Chelsea výhodu.
56'
Hosté začínají být aktivnější. Moses po rychlém výpadu odcentroval, nicméně míč letěl poměrně vysoko nad hlavami všech hráčů.
55'
Watford rozjel akci na pravé straně, ale nakonec se vůbec nedostal ke střele. Výborně zapracoval především Zappacosta, který míč rychle přenesl za půlící čáru.
54'
Nakonec však nosítka nebyla potřebná. Zeegelaar již má ošetřenou tržnou ránu na hlavě a v doprovodu zdravotníků kráčí za postranní čáru.
53'
Zdá se, že Moses je v pořádku, ale pro Zeegelaara jsou poslána nosítka. S domácím obráncem to nevypadá ideálně.
51'
Moses v pokutovém území vlétl do osobního souboje s Zeegelarem a ve výsledku končí oba fotbalisté na trávníku. Srazili se totiž hlavami.
50'
Za faul na Hazarda je nyní žlutou kartou potrestán Sebastian Prödl (WAT).
49'
Perfektní kolmici mezi obránce obdržel Richarlison, avšak ten si zpracováním trochu přidělal problémy a Luiz mu míč prudce ukopl do náruče Courtoise.
48'
Capoue byl při napadání hodně důrazný, ale nakonec je mu odpískán nedovolený zákrok. K radosti hostujících příznivců se začíná rozcvičovat Olivier Giroud.
47'
Azpilicueta předvedl ohromně důležitý návrat do obranných řad, neboť na něj dotíral rozběhnutý Richarlison. Brazilec si ale nakonec pomohl faulem.
46'
Chelsea se poměrně rychle dostala k míči, nicméně zatím se vůbec nemůže prodrat blíže k pokutovému území. Watford soupeře drží u poloviny.
46'
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a schyluje se k překvapivému výsledku. Chelsea se od úvodního výkopu prezentuje hodně neurovnanou souhrou a od 30. minuty je navíc po vyloučení Bakayoka oslabena. Watford početní výhodu velmi brzy využil. Po souboji Courtoise s Deulofeuem totiž došlo k nařízení pokutového kopu, který Troy Deeney s přehledem proměnil. Londýnský celek bude muset výrazně přidat jinak dnes odjede bez bodu.
45+2'
45+2'
Chelsea se konečně dostala k zakončení. Po rychlé akci šel míč na levou stranu pokutového území, ale Pedro vypálil hodně vysoko nad bránu.
45+1'
Z rohového kopu Deulofeua byli přímé ohrožení brány Thibauta Courtoise. Míč ale rozvlnil pouze boční síť.
45+1'
Obléhání pokutového území v podání Watfordu nakonec vyústilo v zakončení Capoueho. Jeho razantní střela byla sražena Azpilicuetou.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
45'
Richarlison (WAT) nyní Pedrovi vložil nohu do cesty a vyfasoval karetní trst žluté barvy.
44'
Chelsea by jistě ráda podnikla rychlou akci, po které by následovalo ohrožení Karnezise. Zatím se však vůbec nedostává k pokutovému území.
42'
K exekuci pokutového kopu se podle očekávání postavil TROY DEENEY. Kapitán Watfordu dobře vypozoroval, že Courtois zůstane uprostřed brány, a razantně se trefil k tyči brány!
41'
Další pohroma pro Chelsea. Courtis šel rychlé z brány a a levé straně šestnáctky se dostal do kontaktu s Deulofeuem. Ten pádu hodně přidal, ale přesto je nařízen pokutový kop!
40'
Bleskovou akcí se nalevo prezentovala dvojice Deulofeu – Mariappa. Druh zmíněný po dlouhém sprintu dokázal odcentrovat, ale míč byl okamžitě sražen Luizem.
39'
S blížícím se koncem poločasu se míč stále častěji drží spíše jen u poloviny hřiště. Chelsea se i v deseti dobře brání.
37'
Důrazně byl teď zezadu přistrčen Pedro. Vůbec se nyní nedivím, že se trenér Antonio Conte rozzlobil a hlavní rozhodčí mu musí domlouvat.
36'
Výborně si počínal Moses, který se bleskově vrátil a dokázal ubránit prudký centr na Richarlisona. Domácí získávají jen vhazování.
35'
Nyní už si Richarlison dokázal připravit střelu mířící do prostoru brány. Jenže slabé zakončení pravou nohou letělo přesně do středu, kde stál pozorný Courtois.
35'
Watford využívá početní převahy a kombinuje na útočné polovině. Defenzíva Chelsea však domácí hráče nepouští blíže k bráně Thibauta Courtoise.
34'
Smůla pro Williana. Brazilec doplatil na vyloučení Bakayoka a nyní je střídán Cescem Fábregasem.
33'
Po hodně dlouhé době se k míči dostal Hazard. Belgičan byl u středové čáry velmi rychle atakován, avšak Prödl si počínal nedovoleným způsobem.
32'
Bakayoko už se pomalým tempem dostal ze hřiště a míč se drží poblíž středové čáry. Každopádně se chystá střídání londýnského celku.
30'
Obrovská nepříjemnost pro Chelsea. Tiemoué Bakayoko (CHE) si na středu hřiště příliš předkopl míč, načež se dostal do kontaktu s Richarlisonem. Ten skončil na trávníku a hlavní rozhodčí Bakayokovi ukazuje žlutou kartu. Vzhledem k druhému trestu je tady vyloučení, ale nutno říci, že velmi přísné.
28'
Konečně to vypadalo na lepší možnost k zakončení Chelsea. Jenže před Pedrovou střelou si Moses při zpracování pomohl rukou.
28'
Znovu ke Courtoisovi letěl centr z levé strany, ale na středu pokutového území si jej do náruče stáhl pozorný gólman Chelsea.
27'
Ani druhý centr Deulofeua nepřinesl ohrožení Courtoisovy brány. Po obranném zákroku Kantého však Watford nadále zůstává na útočné polovině.
26'
Hodně prudkou skákavou přihrávku na přední tyč vyslal Deulofeu. Bakayoko si s těžkým míčem dokázal poradit, ale přesto budou domácí znovu zahrávat rohový kop.
26'
Dlouhý centr z místa předchozího přestupku dolétl k Prödlovi. Ten sice prohrál vzdušný souboj, ale míč se odrazil aspoň na rohový kop ve prospěch Watfordu.
25'
A Tiemoué Bakayoko (CHE) nakonec vyfasoval žlutou kartu. Je tedy prvním potrestaným hráčem zápasu.
24'
Bakayoko u středového kruhu přišel o míč v souboji s Capouém a poté domácímu hráči zezadu přilehl pravou nohu. Capoué končí v bolestech.
23'
Na druhé straně se hosté marně pokoušeli oslovit Edena Hazarda. Míč šel poměrně daleko od belgické hvězdy a stal se tak kořistí Karnezise.
23'
Po vhazování se Watfordu podařilo dostat míč na Deeneyho. Kapitán domácího výběru se nacházel v pokutovém území, ale zády k bráně nedokázal vymyslet nic kloudného.
22'
Deeney už se zapojil do další akce a prodlužoval přihrávku na rozběhnutého Deulofeua. David Luiz se však nacházel na správném místě a zvládl obranný zákrok.
21'
U postranní čáry si Cahill naskočil na Deeneyho a domácí příznivci si žádali odpískání nedovoleného zákroku. Místo toho Watford po přerušení vrací míč londýnskému týmu.
20'
Kvalitní přenesení hry na Mosese. Jenže hostující záložník vybojoval jen vhazování a při pokračující akci Kanté naprosto zpackal centr na Zappacostu.
19'
Deulofeu se nyní dostal do souboje se Zappacostou, který mu míč nešťastně kopl do tváře. Španělský fotbalista však po chvíli bude pokračovat.
18'
Další chyba v kombinaci Chelsea. Míč se odrazil na hranici pokutového území, kde byl Richarlison. Brazilec si přichystal tvrdou přízemní střelu, ale ta byla zablokována.
18'
Příliš důrazný byl na levé straně Holebas, který si míč ukopl a pak vrazil do dobře postaveného soupeře. Řeckému obránci je odpískán nedovolený zákrok.
17'
Hosté jsou v útoku hodně bezzubí. Blíže k pokutovému území se chtěl dostat Pedro, ale ze všeho vyústil jen protiútok Richarlisona. Watford získal roh.
15'
Richarlison se nalevo dokázal prodrat hlouběji na útočnou polovinu. Hodně dlouhý centr ale doputoval jen k pozornému Zappacostovi.
14'
Cahill nyní na polovině hřiště kombinoval s Bakayokem. Hodně laxní souhra na pár metrech však málem znovu přinesla ztrátu míče.
13'
Nepřesnosti na obou stranách. Míč nakonec zamířil k jednomu z hráčů Chelsea, avšak Hazard se nepovedenou kličkou na středu hřiště připravil o šanci na útok.
12'
Solidní příležitost na druhé straně. Mosesova přihrávka zprava byla jedním z domácích zastavena, ale míč se zjevil před Willianem. Brazilec prudkou střelou netrefil bránu.
10'
Výborně kopnutý roh doputoval ke zcela osamocenému Deeneymu. Kapitán Watfordu však vůbec nezvládl zakončení a z prvního doteku míč nakopl mimo tři tyče.
9'
Potřetí Chelsea ztratila míč ještě před polovinou hřiště. Tentokrát následoval rychlý výpad z levé strany, avšak Richarlisonovo zakončení bylo sraženo na roh.
9'
A další povedenější akce Watfordu. Rychlonohý Deulofeu se zprava dostal do pokutového území, Luizovi udělal krátkou kličku, ale pak vystřelil pouze do boční sítě.
8'
Po ubráněném centru z pravé strany se míč dostal k Doucourému, který na nic nečekal a okamžitě se odhodlal k zakončení. Přízemní střela z voleje se ale nevlezla do brány.
8'
Znovu si fotbalisté Chelsea museli pomoct malou domů, po které šel míč z kopačky Courtoise jen k domácím. Londýnský celek zatím nepředvádí dobrý výkon.
7'
Eden Hazard si chtěl kousek za pokutovým územím přichystat zakončení, ale místo toho byl naprosto v pohodě ubráněn. Fauloval pak Azpilicueta.
5'
Další nejistá přihrávka v kombinaci Chelsea. Bakayoko si nevšiml napadajícího Deulofeua, který si míč rychlým dotekem posunul za obranu soupeře. Courtoise byl ale rychle z brány a ujal se kulatého předmětu.
5'
Bakayoko sice vyhrál osobní souboj ve středu hřiště, ale nakonec to byl Kante, kdo musel hodně přidat, aby míč odehrál do bezpečí.
4'
Souhra hostujícího celku v úvodu zápasu není zdaleka ideální. Ani Watford se však předchozí nadějné akci nedokázal propracovat blíže k bráně Thibauta Courtoise.
3'
Jenže Deulofeu na pravé straně skvěle napadal, po pár krocích byl až u Courtoise a ten míč musel odehrát do zámezí. Watford získává vhazování v hloubi útočné poloviny.
2'
Dlouhý výkop řeckého gólmana sice doputoval na hruď Richarlisona, ale ten o míč velmi brzy přišel. Chelsea se znovu dostává do rozvážné kombinace.
1'
Chelsea se v úvodu snaží kombinovat poblíž středové čáry. Luiz se ale prezentoval hodně nepřesnou kolmicí, která doputovala až za brankovou čáru vedle Karnezisovy brány.
1'

Watford FC: Karnezis – Mariappa, Prödl, Holebas – Janmaat, Capoue, Doucouré, Zeegelaar – Deulofeu, Richarlison – Deeney (C).
Náhradníci: Bachmann – Mukena, N'Dong, Lukebakio, Carrillo, Pereyra, Gray.

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill (C) – Moses, Kanté, Bakayoko, Zappacosta – Willian, Pedro – E. Hazard.
Náhradníci: Caballero – Rüdiger, Emerson, Fàbregas, Drinkwater, Hudson-Odoi, Giroud.

CHELSEA FC

Londýnský celek už prakticky nemá šanci na obhajobu loňského titulu a navíc jej čeká boj o elitní čtveřici. Aktuálně je Chelsea právě na čtvrtém místě a od pátého Tottenhamu ji dělí jen jeden bod. Na druhou stranu, stejný odstup má Chelsea od třetího Liverpoolu a v případě dnešního vítězství se výrazně přiblíží k druhému Manchesteru United. Naposledy však Chelsea překvapivě selhala a 0:3 podlehla Bournemouthu.

WATFORD FC

Domácí fotbalisté dnes rozhodně nebudou v pozici favorita. Po 25 utkáních má Watford 27 bodů a drží se na jedenáctém místě Premier League. V posledních utkáních se navíc domácím vůbec nedaří, když v roce 2018 zvítězili jen v jednom ze šesti zápasů. Navíc poslední tři zápasy Watford nedokázal vstřelit ani jednu branku.