Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Watford : Swansea - 30. prosince 2017   16:00

Watford
11' Carrillo
1:2
(1:0)
Swansea
Swansea
86' J. Ayew  (McBurnie) • 90' L. Narsingh
Watford
Gomes (C) – Janmaat, Wagué (64. Prödl), Kabasele, Zeegelaar – Doucouré, Watson – Carrillo (83. Pereyra), Cleverley, Richarlison – Okaka (77. Gray).
Karnezis – Prödl, Holebas, Capoue, Pereyra, Sinclair, Gray.
Martin Atkinson – Stephen Child, Harry Lennard
Vicarage Road, Watford
20 002 diváků
Swansea
Fabiański – Naughton, Mawson, F. Fernández (C), M. Olsson – Mesa (46. L. Narsingh), Clucas (81. Dyer), T. Carroll – Sanches – T. Abraham (57. McBurnie), J. Ayew.
Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, Fer, Dyer, L. Narsingh, McBurnie.

SESTŘIH Premier League: Watford - Swansea 1:2

Ode mě je to pro dnešek vše. S přáním úspěšného vstupu do roku 2018 se s Vámi loučím a u online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:13.
Z ochozů Vicarage Road se ozývá hlasitý pískot, domácí totiž ztratili velmi nadějně rozehrané utkání a Swansea nakonec podlehli 1:2. Oba celky do zápasu nastoupily velmi odhodlaně, už v sedmé minutě se parádní sóloakcí prezentoval Ayew, Gomese ale zachránilo břevno. V následujících minutách nejprve těsně mimo pálili Cleverley s Richarlisonem, poté se ale Watford přeci jen ujal vedení, když hlavou přesně zamířil André Carrillo. Zbytek prvního poločasu a drtivá většina toho druhého nic moc zajímavého nenabídla, spíše než pohlednou partii jsme sledovali urputnou bitvu. Samotný závěr ale přinesl nečekané rozuzlení, v šestaosmdesáté minutě totiž nejprve vyrovnal Jordan Ayew, o chvíli později pak The Swans poslal do vedení Luciano Narsingh. Jednobrankový náskok už Labutě nepustily, a Carlos Carvalhal tak ve svém novém působišti zažil velmi povedenou premiéru.
90+4'
90+3'
The Swans si počínají velmi zkušeně. Hosté se drží na obranné polovině svého soupeře a získávají cenné vteřinky, nyní budou rozehrávat už druhý rohový kop v řadě.
90+2'
Fotbalisté Watfordu působí neuvěřitelně opařeným a šokovaným dojmem, ovšem vzhledem k tomu, čeho jsme byli v posledních minutách na Vicarage Road svědky, se tomu nelze vůbec divit.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty. Dočká se Watford vyrovnání?
90'
Swansea právě vstřelila branku!
Na Vicarage Road se v závěru dnešního utkání dějí neuvěřitelné věci, po většinu hrací doby nevýrazní hosté se totiž dostávají do vedení. Z nařízeného přímého kopu fotbalisté Swansea ještě nic nevytěžili, poté se ale balon i za přispění notné dávky štěstí odrazil k Dyerovi. Jeho parádní dělovku z první vyrazil Heurelho Gomes jen před sebe, na což nejrychleji zareagoval LUCIANO NARSINGH a odšpuntoval gejzír euforie na lavičce Labutí.
89'
Zeegelaar u postranní čáry tvrdě dohrál o kličku se snažícího Jordana Ayewa, tady neměl sudí Atkinson na vybranou. Jasná žlutá karta.
88'
Takovýto závěr zápasu si asi fotbalisté Watfordu, kteří svého soupeře po jeho celou dobu s výjimkou jedné šance z úvodu k ničemu nepustili, nepředstavovali. Dočkáme se před závěrečným hvizdem ještě nějaké branky?
86'
Andreho Graye musí předchozí neproměněná šance mrzet o to více, fotbalistům Swansea se totiž z okamžité protiakce podařilo vyrovnat! Na dlouhý balon si v šestnáctce naskočil Oliver McBurnie, jenž jej sklepl pro na hranici ofsajdu se pohybujícího JORDANA AYEWA a ten z bezprostřední blízkosti nekompromisně propálil Gomese.
86'
Obrovská příležitost domácího týmu, mohlo být definitivně rozhodnuto! Richarlison si počkal na ideální okamžik a pak poslal balon k Andremu Grayovi, ten ale v naprosté tutovce trefil pouze vybíhajícího Fabiańského.
85'
Richarlison se mrštně protáhl okolo Naughtona, poté zvedl hlavu a nachystal gólovou příležitost pro z druhé vlny si sbíhajícího Doucourého, ten ale trefil pouze obětavě blokujícího Nathana Dyera.
84'
Po Prödlově nedovoleném zákroku zahrávali hosté už několikátou standardní situaci. Pouze ale potvrdili, že se jim dnes při těchto příležitostech nedaří, Carrollův centr obrana The Hornets s přehledem odvrátila.
83'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází André Carrillo, přichází Roberto Pereyra.
82'
Tohle byl velmi ostrý zákrok. Sebastian Prödl tvrdě atakoval o uvolnění se pokoušejícího Sanchese, načež mu hlavní sudí Atkinson zcela po právu udělil žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Sam Clucas, přichází Nathan Dyer.
80'
Žlutou kartu dostává Abdoulaye Doucouré (Watford FC).
79'
K zajímavému průniku se nadechl Martin Olsson, který si míč obhodil okolo Janmaata a poté nahrával na ose hřiště čekajícímu Ayewovi. Ten to vzal na sebe a vypálil z pětatřicet metrů, pouze ale rozradostnil domácí fanoušky, protože zacílil vysoko nad branku.
78'
Po Fernándezově faulu na Watsona zahrávali domácí standardní situaci. Tom Cleverley odcentroval někam na hranici penaltového puntíku, odkud ze záklonu hlavičkoval Sebastian Prödl, vzrušení ale bylo zbytečné, rakouský obránce totiž byl v ofsajdu.
77'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Andre Gray.
76'
Abdoulaye Doucouré, dirigent většiny útočných akcí svého týmu, se tentokráte pokusil prosadit individuálně. Po obehrání Carrolla ale narazil na Naughtona, který jej zastavil za cenu nedovoleného zákroku.
74'
Daryl Janmaat posunul míč ke sprintujícímu Carrillovi. Ten měl na centr dostatek času i prostoru, s nabídnutou možností ale nenaložil ideálně, našel totiž pouze hlavu připraveného Mawsona.
73'
Stefano Okaka zadělal na nelehké momenty Olssonovi, který pod tlakem napadajícího italského útočníka přihrával obsazenému Sanchesovi. Ten si doslova vymodlil faul v souboji s Janmaatem, přímý kop pro Swansea City.
72'
The Hornets se začínají poněkud zbytečně zatahovat, v posledních minutách si počínají až příliš pasivně. Překvapit se je po pravé straně pokoušel Naughton, na jehož pas si seběhl Ayew, pomezní sudí ale správně viděl ofsajd.
71'
Hra se musí přerušit. Po souboji s Martinem Olssonem totiž na trávníku zůstává ležet André Carrillo, se kterým to opravdu nevypadá příliš dobře. Doposud jediného střelce tohoto mače čeká ošetření za postranní lajnou.
70'
Do konce druhého poločasu zbývá posledních dvacet minut. Po přestávce tempo hry opravdu výrazně opadlo, k vidění je spíše urputná bitva o každý metr hrací plochy než pohledná fotbalová partie. Podaří se hostům srovnat?
69'
Po Mawsonově nákopu míč za sebe prodlužoval McBurnie, načež se k němu okamžitě dral Jordan Ayew, byl ale nekompromisně odstaven Kabaselem, jenž celou situaci uklidnil přihrávkou ke Gomesovi.
68'
Oliver McBurnie výtečně zapracoval do defenzivy, když díky dobrému zákroku sebral balon Watsonovi. Poté se vytáhlý skotský útočník vydal do samostatné protiakce, proti před pár okamžiky příchozímu Prödlovi toho ale příliš nevymyslel.
67'
Po faulu na Zeegelaara zahrávali domácí hráči přímý kop. Poté, co balon od Cleverleyho kopačky přilétl do vápna, se rozpoutala nemalá trma – vrma. Nakonec se sám před brankou zjevil Stefano Okaka, byl ale přistižen v jasném ofsajdu.
66'
Fotbalisté Swansea City se pomalu začínají věnovat pouze ofenzivě, je to vidět při nárůstu jejich aktivity při napadaní soupeřovy rozehrávky. Sanches takto dostal do úzkých Watsona, ten si ale pomohl přihrávkou na Gomese.
65'
O chvíli později se zákroku za hranou fotbalových pravidel a regulí dopustil Doucouré. Rozehrávky přímého kopu se ujal Renato Sanches, jenž to nemyslel vůbec zle, střídající McBurnie ale na jeho dlouhý pas nezareagoval včas.
64'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Molla Wagué, přichází Sebastian Prödl.
63'
Po souboji mezi Narsinghem a Okakou se na hřišti na pár okamžiků trochu zajiskřilo, oba kohouti si ještě hodlali celou situaci důrazně vysvětlil. Sudí si je posléze pozval na menší pohovor a oběma udělil poslední varování.
61'
Tohle může hosty sakramentsky mrzet. Sanches vybídl ke skórování Ayewa, ten si ale dovolil ještě jednu kličku navíc, což se mu ukázalo býti osudným. Poté sice pálil střídající Narsingh, Gomes ale s eliminací jeho snadného pokusu neměl problém.
60'
Daryl Janmaat si na pravé straně několikrát narazil s Carrillem, nakonec zkusil štěstí a poslal míč k zadní tyči, kde se k hlavičce užuž chystal Richarlison, radost mu ale překazil vybíhající Fabiański.
59'
Svěřenci trenéra Carvalhala nakonec zahrávali dva rohy. Ten první se Carrollovi vůbec nepovedl, o pár okamžiků později ale bývalý hráč Tottenhamu odcentroval přesně na hlavu Alfieho Mawsona, jehož zakončení skončilo nad brankou.
58'
Martin Olsson vymyslel parádní pas pro Jordana Ayewa, k němu ale u postranní lajny hned přistoupili dva protivníci. Ghanský fotbalista s nimi svedl statečný souboj, ze kterého vytěžil alespoň další rohový kop.
57'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Oliver McBurnie.
56'
Bleskovou protiakce The Swans táhl Jordan Ayew, rohový kop byl polséze k vidění i na druhé straně. Jordan Ayew svůj centr zakroutil do malého vápna, kde se k hlavičce snažil prodrat Abraham, míč ale do své moci získal Gomes.
55'
Alfie Mawson vystoupil z obranné řady a tvrdě si vyšlápl na Carrilla, obrana Swansea se tak tentokráte musela bránit přímému kopu. Několikrát tečovaná rozehrávka Toma Cleverleyho ale skončila jen u Fabiańského.
54'
The Hornets měli k dispozici alespoň rohový kop. Po jeho rozehrávce se jim podařilo dostat míč do sítě, konkrétně to byl obránce Kabasele. Radost ale byla předčasná, domácí zadák se totiž v souboji s Abrahamem provinil faulem.
53'
Zpoza obránců Swansea si pro přihrávku seběhl Stefano Okaka, jenž si poté v šestnáctce přehodil míč na pravačku a vracel jej před branku soupeře, Richarlisonovi ale zakončení znemožnil ve skluzu zasahující Mawson.
52'
Doucouré je pro svůj tým opravdu nepostradatelný. Francouzský záložník ve středu hřiště znovu velmi dobře zapracoval, když obral Carrolla. Poté roztahoval hru směrem ke Carrillovi, ten ale na jeho razantní pas nedosáhl.
51'
Také po přestávce pokračujeme ve stejném duchu, i nadále totiž zápasové tempo určují domácí. Cleverley roztáhl hru na Richarlisona, po jehož nabídce se k balonu natahoval Stefano Okaka, před poloprázdnou branku mu ale ještě jeden krok navíc scházel.
50'
Nápor ze strany Silvovy družiny ukončil až Federico Fernández. Po jeho odkopu se něco kloudného pokoušel vymyslet Tammy Abraham, ve snaze obejít Zeegelaara si ale balon ukopl až za postranní lajnu.
49'
Zajímavá příležitost The Hornets. Celé to velmi dobře vymyslel Marvin Zeegelaar, který vyslal do šestnáctky skákavou nahrávku pro Carrilla. Ten nebyl daleko k zakončení, plány mu ale překazil vybíhající gólman Fabiański.
48'
Doucouré ve středu pole odzbrojil Carrolla a narýsoval parádní pas pro Richarlisona. Ten sice tentokráte vyzrál na Naughtona, jeho následný pokus o centr se ale stal snadnou kořistí pro Mawsona, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
47'
Druhý poločas právě odstartoval. Rozehrávky se tentokráte chopili hosté, na kterých v dosavadním průběhu utkání byla vidět herní nepohoda. The Swans zaznamenali až příliš mnoho ztrát a nepřesných přihrávek, pokud chtějí pomýšlet na body, musí se ve zbytku zápasu výrazně zlepšit.
46'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Luciano Narsingh.
46'
První poločas je za námi, do šaten odchází spokojenější domácí fotbalisté, kteří vedou 1:0. Vše podstatné, čeho jsme doposud byli svědky, se odehrálo v úvodních jedenácti minutách. Nejprve Ayew z uctivé vzdálenosti trefil horní tyč, nedlouho nato jen těsně mířili Cleverley a Richarlison. O prozatím jedinou trefu se postaral André Carrillo, jenž se tak stal už čtrnáctým přesným střelcem The Hornets v tomto ročníku anglické nejvyšší fotbalové soutěže.
45+3'
45+2'
Asi poslední šanci prvního poločasu si vypracovali svěřenci trenéra Silvy. Daryl Janmaat si okolo Olssona pustil balon na pravačku a vyslal do šestnáctky vysoký centr, Okakovi ale zakončení znemožnil včas reagující gólman Fabiański.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Roque Mesa to v souboji s Carrillem přehnal s důrazem a dopustil se nedovoleného zákroku. Domácímu hráči se zpět na nohy úplně dvakrát nechce, vše ale nasvědčuje tomu, že by měl být schopen v utkání pokračovat.
44'
Naughtonovi ofenzivní výlet nevyšel, obranné řady Swansea na to konto nepůsobily úplně kompaktně, čehož hodlal využít Carrillo. Peruánský fotbalista nahrál Doucourému, který vypálil z první, jeho technický pokus ale mezi tři tyče nezamířil.
43'
Trochu to vypadá, že první poločas už se pouze dohrává. Ani jeden z týmů se nikam nežene, hraje se spíše ve středu pole, poslední minuty jsou navíc provázeny řadou nepřesných přihrávek z obou stran.
42'
Martin Olsson byl u postranní lajny tvrdě zpacifikován Doucourém, jenž se poté ze sevření dvou protivníků vymotal se vší parádou. Francouzský středopolař celou svou akci hodlal vyšperkovat riskantní kolmicí na Okaku, výborně ale zasáhl Mawson.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá necelých pět minut, možná se dočkáme nějakého drobného nastavení. Budeme ještě svědky nějakého gólu, nebo oba celky do šaten odejdou za stavu 1:0 pro domácí?
40'
André Carriillo, zatím jediný střelec dnešního utkání, to u postranní čáry přehnal s agresivitou, hosté tak měli k dispozici další přímý kop. Renato Sanches ale pouze potvrdil, že poslední dobou se mu herně nedaří a poslal balon až do zámezí.
39'
Sam Clucas sice nerozehrál ideálně, poté se ale vydal napadat kombinaci soupeře a uzmul míč pro sebe. Jeho centr levačkou nebyl vůbec k zahození, bránící Wagué měl co dělat, aby jej odklidil před nabíhajícím si Abrahamem.
38'
Kyle Naughton na polovině hřiště míč doslova daroval Zeeglaarovi, obrana Swansea tak znovu měla plné ruce i nohy práce. Centr Daryla Janmaata přistál přesně na hlavě Richarlisona, ten ale mířil přesně doprostřed branky, kde číhal Fabiański.
37'
Moře volného prostoru měl nyní k dispozici Zeegelaar, jeho centrovaný balon ale těsně před Okakou odvrátil Mawson. Protiakci Swansea táhl Renato Sanches, míč si ale poslal příliš daleko od nohy a poté už se k němu přes Waguého nedostal.
36'
Stefano Okaka přesprintoval Fernándeze a zastihl míč krátce před přechodem přes postranní čáru. Poté se italský útočník dobře zorientoval a hledal na zadní tyči si nabíhajícího Carrilla, jeho pas byl ale příliš razantní.
35'
Olsson odhlavičkoval míč pouze k Janmaatovi, který povedeným křižným pasem nalezl Richarlisona. Ten se už poněkolikáté v tomto mači pokusil o individuální průnik, byl ale zastaven Mawsonem.
34'
Hosté díky zvýšené snaze získali rohový kop, naložili s ním ale mizerně. Do protiútoku se na to konto hnal Doucouré, kterého za cenu žlutého kartónku zezadu fauloval Tom Carroll.
34'
Sam Clucas vybojoval balon v souboji s Kabaselem, poté si to namířil přímo do šestnáctky Watfordu. Jeho pokus ale stačil zablokovat Molla Wagué, o chvíli později stejnou šanci dostal také Ayew, ovšem ani on hradbu těl před Gomesem nepropálil.
33'
Na druhé straně dostal až příliš volného prostoru Daryl Janmaat, jenž se propracoval až na dostřel soupeřovy svatyně. Nakonec ještě nahrával Okakovi, který přepouštěl míč Richarlisonovi, ten jej ale dostal pouze na paty.
32'
Svěřenci Carlose Carvalhala měli k dispozici standardní situaci, jejíž exekuce se ujal Renato Sanches. Nemyslel to vůbec špatně, když vyslal přetažený centr na zadní tyč, kde číhali všichni nebezpeční hlavičkáři hostí, těm ale vypálil rybník Kabasele.
31'
Máme za sebou něco málo přes úvodních třicet minut tohoto utkání. Po svižném začátku, kdy jsme byli svědky hned několika gólových příležitostí a dokonce i jedné branky tempo hry v posledních minutách hodně opadlo.
30'
Žlutou kartu dostává André Carrillo (Watford FC).
29'
Domácí hráči i fanoušci se zlobí na hlavního sudího. The Swans se ve středu hřiště dopustili už několikáté ztráty, kterou hodlal potrestat Richarlison. Byl však atakován Naughtonem, jenže sudí Atkinson nechal hru plynout. Opakovaný záběr ale ukázal, že o faul se skutečně jednalo.
28'
Renato Sanches předvedl v souboji s Watsonem neuvěřitelné zrychlení a nechal svého soupeře za sebou. Poté ale neměl s kým kombinovat, načež byl napadán hned dvěma protihráči a musel hru otočit směrem vzad.
27'
Carrillo se díky šikovnému manévru ve středu hřiště zbavil dvou protivníků, načež hodlal celou akci domácích zrychlit průnikovým pasem pro Okaky, Swansea ale zachránil ve skluzu hrající Federico Fernández.
26'
S touto šancí mohli hosté naložit daleko lépe. Na přízemní nabídku od Kylea Naughtona se balon dostal až na kopačku Abrahama, který klidně mohl pálit, místo toho ale ještě nahrával v ofsajdu se pohybujícímu Ayewovi.
25'
Marvin Zeegelaar si všiml mezi stopery soupeře si sbíhajícího Stefana Okaky a právě jemu balon poslal do běhu. Italskému dlouhánovi ale nevyšel první dotek, čehož okamžitě využil včas dostupující Alfie Mawson.
23'
Olsson vystihl Carrillovu nahrávku a okamžitě se vydal do protiakce. Na jeho dlouhý balon si seběhl Naughton, jenž ještě nahrával lépe postavenému Mesovi. Španělský záložník se nerozmýšlel a ihned vypálil, rána mu ale nesedla.
22'
Na pravém křídle se poněkud netradičně zjevil stoper Kabasele, který ale centr nakonec přenechal Carrillovi. Na jeho nabídku si ve vápně sbíhal Stefano Okaka, v hlavičkovém souboji s Federicem Fernándezem ale příliš šancí nedostal.
21'
Ten svěřenci nového trenéra Carvalhala rozehráli na krátko, jako ideální varianta se to ale neukázalo. Jordan Ayew byl totiž ihned po přijetí balon dobře dostoupen napadajícím Waguém, který jej tvrdým, ale čistým způsobem získal pro sebe.
20'
Na to konto se kulatý nesmysl odrazil příhodně pro Sama Clucase, jenž si jako adresáta své nahrávky vybral Tammyho Abrahama. Anglický mladík doplatil na nedostatečnou podporu ze strany spoluhráčů, nakonec pro Swansea alespoň vybojoval přímý kop.
19'
Na hrací ploše stále sledujeme ten samý obrázek. Domácí to znovu zkoušeli po levém křídle, kde si balon několikrát vyměnili Marvin Zeegelaar s Richarlisonem, střela prvního jmenovaného ale byla ještě před vápnem zablokována.
18'
Až nyní se Sanches vydal napadat s balonem operujícího Doucourého a jeho odhodlání slavilo úspěch. Přechod do útoku ale hostům nevyšel, záměr portugalského záložníka totiž nepochopil Tammy Abraham, načež míč doputoval až ke Gomesovi.
17'
Domácí se usadili na obranné polovině svého soupeře. Nutno poznamenat, že fotbalisté The Swans jim pobyt nikterak neznepříjemňují, Watford má na všechno až příliš mnoho času. Vytvoří si nějakou další gólem zavánějící možnost?
16'
Poklidnou sérii přihrávek na vlastní půlce ukončil až Watson, na jehož dlouhý pas si u postranní lajny seběhl Richarlison. Talentovaný Brazilec si poté v souboji jeden na jednoho troufl na Naughtona, ten se ale nenechal opít rohlíkem.
15'
Poté, co se zásluhou Carrilla dostali do vedení, se domácí fotbalisté nikam bezhlavě neženou. Momentálně sledujeme jejich kombinaci na obranné polovině, míč si mezi sebou vyměňují Molla Wagué s Christianem Kabaselem.
14'
Po další zbytečné ztrátě hostí na polovině hřiště se kupředu vydal rychlonohý Richarlison. Kyle Naughton se s ním ale tentokráte spolehlivě vrátil a odkopl mu míč alespoň na autové vhazování.
13'
Renato Sanches se hodlal přispěchat s okamžitou odpovědí. Mladý Portugalec si ale naložil až příliš, když se s balonem dostal mezi tři protihráče, nakonec jej o něj díky dobrému skluzu obral zkušený Ben Watson.
11'
Watford právě vstřelil branku!
Tentokráte už to domácím vyšlo, na první branku jsme na Vicarage Road nemuseli dlouho čekat. Sérii nepřesností ve středu hřiště ukončil Okaka, po jehož brilantní uličce pálil Richarlison. Fabiański sice svůj tým podržel, balon ale vyrazil pouze k z druhé vlny dobíhajícímu ANDRÉMU CARRILLOVI, jenž už s jeho uklizením do sítě neměl problém. Peruánský záložník se tak stává už čtrnáctým hráčem Watfordu, který se v této sezoně zapsal do střelecké listiny.
10'
Další zajímavá možnost Watfordu, začátek zápasu se hraje v opravdu velmi solidním tempu! Hosté zaváhali při rozehrávce, načež Doucouré vyslal kupředu Richarlisona, jenž vypustil nepříjemnou přízemní střelu levačkou, vzdálenější tyč ale o vlásek minul.
9'
Martin Olsson si na vlastní polovině narazil s Carrollem, poté si míč poslal do běhu a vyslal na zteč rozběhnutého Ayewa. Ten dělal vše, co bylo v jeho silách, rychleji než vybíhající Heurelho Gomes se ale ke kulatému nesmyslu nedostal.
8'
První velká šance byla k vidění i na opačném konci travnaté plochy! Po Janmaatově přetaženém centru ukázal svou důležitost v pokutovém území Okaka a hlavou sklepl balon Cleverleymu, jehož technické střele ke vzdálenější tyči opravdu moc nescházelo.
7'
Panečku, to byla neuvěřitelná pumelice! Jordan Ayew zastavil rodící se akci soupeře, načež předvedl tribunám neuvěřitelný individuální průnik. Nejprve nasadil potupné jesličky Doucourému, poté si míč nachystal na pravačku a z uctivé vzdálenosti orazítkoval břevno!
6'
Martin Olsson zpracoval míč po pěkné kolmici od Renata Sanchese, navrátilce do sestavy Swansea City. Švédský reprezentant na to konto centroval do prostoru, kam si sbíhal Abraham, mladičký útočník ale ve vzduchu nestačil na Kabaseleho.
5'
Poprvé o sobě směrem dopředu daly vědět také Labutě, Abraham si ale v kombinaci neporozuměl s Ayewem. Do okamžité protiakce se vydal André Carrillo, kousek před šestnáctkou byl ale čistě odstaven Alfiem Mawsonem.
4'
Následovala standardní situace v podání domácích fotbalistů. Její rozehrávky se ujal Tom Cleverley, který svůj centr směřoval někam k zadní tyči, tam si ale nejvýše ze všech vyskočil pozorný brankář Fabiański a uzmul míč pro sebe.
3'
Potlesk z ochozů Vicarage Road si vysloužil Tom Cleverley, který divákům předvedl učebnicové zpracování. Posléze bývalý záložník Manchesteru United vysunul vpřed Richarlisona, který byl faulován Fernándezem. Žlutá karta pro hostujícího kapitána.
2'
Jako první se kupředu vrhli rozehrávající The Hornets. Míč si po levé straně potáhl Abdoulaye Doucouré, načež se pokusil přenést balon k napravo číhajícímu Carrillovi, tomu ale klidné zpracování nedopřál včas přistupující Olsson.
1'
Martin Atkinson právě foukl do píšťalky, dnešní souboj mezi Watfordem a Swansea City tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v tradičních žlutých dresech, naopak Labutě budou hrát v bílém.
1'
Martin Atkinson, který bude mít dnešní utkání na povel, právě nyní shromažďuje jeho aktéry v útrobách VIcarage Road a za pár okamžiků je přivede na travnatou plochu před zaplněné tribuny. Favoritem určitě jsou domácí fotbalisté, třeba se ale Swansea pod novým trenérem povede překvapit a konečně se nakopnout k lepším výsledkům.

Watford FC: Gomes (C) – Janmaat, Wagué, Kabasele, Zeegelaar – Doucouré, Watson – Carrillo, Cleverley, Richarlison – Okaka.
Náhradníci: Karnezis – Prödl, Holebas, Capoue, Pereyra, Sinclair, Gray.

Swansea City: Fabiański – Naughton, Mawson, F. Fernández (C), M. Olsson – Mesa, Clucas, T. Carroll – Sanches – T. Abraham, J. Ayew.
Náhradníci: Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, Fer, Dyer, L. Narsingh, McBurnie.

Rozhodčí: Martin Atkinson – Stephen Child, Harry Lennard.
Ještě jednou všem přeji příjemné sobotní odpoledne a vítám Vás u sledování našeho online přenosu! Watford, který se musí obejít hned bez několika zraněných hráčů, v úterý ukončil sérii čtyř porážek, když před vlastními fanoušky porazil Leicester, a Marco Silva tak neměl důvod do podoby zahajovací sestavy výrazněji zasahovat. Jedinou změnu registrujeme v ofenzivě, Roberta Pereyru, jenž se potýká s drobnými zdravotními obtížemi, nahradí Stefano Okaka. Swansea dnes čeká první zápas pod novým trenérem, kromě svého krajana Sanchese dal Carlos Carvalhal šanci také Samu Clucasovi a Tammymu Abrahamovi, oproti duelu na Anfield Road naopak nebudou hrát Leroy Fer, Wayne Routledge a Oliver McBurnie.
Poslední vzájemné utkání

23.9.2017 – Swansea City – Watford FC 1:2

Branky: 56. T. Abraham – 14. Gray, 90. Richarlison (Deeney)

Swansea City: Fabiański – van der Hoorn (47. T. Abraham), F. Fernández (C), Mawson – Naughton, Fer, Clucas (47. Mesa), T. Carroll, M. Olsson – J. Ayew, Bony (84. Sanches)

Watford FC: Gomes (C) – Femenía, Mariappa, Kabasele, Holebas – Capoue (46. Wagué), Doucouré – Carrillo (74. Pereyra), Cleverley, Richarlison – Gray (86. Deeney)
Swansea City

Jejich dnešnímu soupeři nevyšel poslední měsíc, fotbalistům Swansea City se naopak nedaří od samého začátku sezony. Za dvacet odehraných kol Labutě zvítězily pouze třikrát, dohromady posbíraly třináct bodů a momentálně se krčí na dně tabulky. Jejich ztráta na první nesestupovou pozici, kterou momentálně drží West Ham United, čítá pět bodů. The Swans se trápí především směrem do útoku, jedenáct vstřelených branek krátce po skončení první polovinu soutěže, to je vskutku tristní bilance.

Naposledy parta okolo kapitána Fernándeze zvítězila devátého prosince, když před vlastními fanoušky díky trefě Wilfrieda Bonyho přetlačila rovněž se trápící West Brom 1:0. Od té doby fotbalisté Swansea podlehli dominantnímu Manchesteru City a Evertonu, remizovali s Crystal Palace a schytali debakl poměrem 0:5 od Liverpoolu. Po odvolání Paula Clementa se chvilkovým záskokem stal záložník Leon Britton, předevčírem vedení klubu novým lodivodem jmenovalo Carlose Carvalhala.
Watford FC

Do tohoto ročníku vstoupili fotbalisté Watfordu velice dobře. Z prvních osmi kol totiž prohráli pouze jednou, navíc vybojovali hned patnáct bodů a zdálo se, že by se mohli zařadit mezi černé koně sezony. Dobré výkony a výsledky se ale svěřencům Marca Silvy nepodařilo udržet, načež následoval drobný propad v tabulce. Momentálně se The Hornets drží na desáté pozici, jejich ztráta na elitní šestku už čítá propastných dvanáct bodů.

Směrem do útoku se jim daří, v defenzivě to ale v podání žlutočerných není ono, o čemž svědčí pětatřicet inkasovaných branek za dvacet kol. V tomto ohledu jsou na tom hůře pouze fotbalisté Stoke City a West Hamu. Prosinec partě okolo kapitána Deeneyho vůbec nevyšel, v posledním měsíci tohoto roku totiž z šesti mačů prohrála hned čtyřikrát a ve většině případů navíc se soupeři, kteří jsou na tom v tabulce hůře. Měsíc trvající sérii bez výhry Watford ukončil až na svatého Štěpána, když před vlastními fanoušky otočil zápas s Leicesterem, který porazil 2:1.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Většina fotbalových soutěží se uložila k zimnímu spánku, jednou z výjimek je anglická Premier League, která, jako již tradičně, pokračuje i v období okolo Vánoc. Dnes je na programu hned sedm utkání v rámci jednadvacátého kola, my se společně zaměříme na souboj, v němž Watford FC přivítá fotbalisty Swansea City. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.