Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Arsenal - 31. prosince 2017   17:30

West Brom
89' Jay Rodriguez
1:1
(0:0)
Arsenal
84' McClean (vl.)
West Brom
Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Phillips (72. McClean), Livermore, Barry, Brunt (72. Krychowiak) – Jay Rodriguez, Robson-Kanu (75. Nyom).
Myhill – Nyom, McAuley, Burke, Yacob, McClean, Krychowiak.
Dean – Long, Hussin
The Hawthorns, West Bromwich
26 223 diváků
Arsenal
Čech – Koscielny (C) (72. Mertesacker), Chambers, Mustafi – Bellerín, Xhaka, Wilshere, Kolašinac (37. Maitland-Niles) – Alexis Sánchez, Iwobi (74. Welbeck) – A. Lacazette.
Ospina – Mertesacker, Maitland-Niles, Elneny, Coquelin, Welbeck, Walcott.

SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Arsenal 1:1. Čech přišel o 200. nulu v 89. minutě

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Přeji vše nejlepší do Nového roku.

Dnešní utkání sledovalo 26 223 diváků.
V závěru se zápas mezi West Bromwichem a Arsenal proměnil v obrovské drama. Arsenal dlouho nemohl vstřelit důležitý gól, nepomohlu mu ani to, že Mustafi a později i Koscielny museli pro zranění střídat. V 84. se to nakonec hostům povedlo, z přímého kopu ho poslal do vedení Sánchez, i když byl ten gól nakonec uznán jako vlastní McCleana. Jenže Gunners nakonec tři body nezískali, protože v 88. minutě Gibbs trefil ruku Chamberse a pískal se přísný pokutový kop, který bez problému proměnil Rodriguez. Konečný výsledek posledního zápasu Premier League v roce 2017 tak zní 1:1.
90+6'
Ještě po skončení zápasu dostal za protesty žlutou kartu Petr Čech.
90+5'
90+4'
Livermore se svým centrem do šestnáctky neuspěl. Je to zajímavá situace. Oba týmy se snaží vyhrát, ani jedno nemyslí na remízu.
90+3'
Z dálky vystřelil Alexis Sánchez, ale po zemi branku minul. Foster mohl být v klidu.
90+2'
Domácí se snaží utkání ještě otočit a vrhají se dopředu. Ale jejich akce nakonec skončila po faulu Grzegorze Krychowiaka.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Jack Wilshere (Arsenal FC).
89'
West Brom právě vstřelil branku!
West Bromwich je zpátky, JAY RODRIGUEZ penaltu dokázal proměnit chladnokrevným zakončením po zemi doprostřed brány.
89'
Penaltu bude kopat Jay Rodriguez.
88'
Gibbs vybojoval penaltu pro West Bromwich! Trefil totiž míčem do ruky Chamberse.
87'
Po levém křídle se rozběhl Welbeck a pak hledal přihrávkou nabíhajícího Lacazetteho. Francouz se ale k míči nedostal.
86'
Naopak domácí najednou ožili a ještě se snaží vrhnout vše do útoku a vyrovnat. Arsenal ale jeho rohový kop odvrátil.
85'
Arsenal se v koncovce dnes hodně trápil a nakonec se i s velkou porcí štěstí dokázal prosadit. Nyní se může soustředit na bránění.
84'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal tuto šanci využil a jde do vedení! Alexis Sánchez se rozhodl propálit zeď, a to mu vyšlo. Míč za brankovou čáru tečoval střídající JAMES MCCLEAN. Gól je mu připsán jako vlastní.
82'
Alexis už si navedl míč na střed a chystal se vystřelit. Fauloval ho ale Dawson. Dostává žlutou kartu.
81'
Faulů na obou stranách přibylo. Tentokrát zastavil ještě na polovině Arsenalu Wilshera nedovoleně James McClean.
80'
Míč doletěl do vápna Arsenalu, tam se ale domácí dopustili faulu.
80'
Další faul hostů, tentokrát ale daleko od brány.
79'
James McClean to zkusil přímo na branku, ale trefil zeď Arsenalu.
78'
Gareth Barry byl faulován Lacazettem, je tu nebezpečná standardní situace pro West Brom.
77'
Jay Rodriguez se uvolnil a vypálil tvrdě zpoza vápna. Čech dokázal jeho ránu vyrazit.
76'
James McClean nebezpečně centroval z pravé strany, Arsenal měl štěstím, že se k míči nedostal Jake Livermore. Míč nakonec skončil v náručí Petra Čecha.
75'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Hal Robson-Kanu, přichází Allan Nyom.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Danny Welbeck.
74'
Grzegorz Krychowiak se dopustil faulu, rozehrávat budou hosté.
73'
Iwobi natáhl ke střele z velké vzdálenosti, ale jeho rána nemohla Fostera nikterak vystrašit.
73'
Arsenal znovu nabírá na tempu, ale přihrává si zatím daleko od vápny soupeře.
72'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Chris Brunt, přichází Grzegorz Krychowiak.
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matt Phillips, přichází James McClean.
72'
Laurent Koscielny má nějaké zdravotní potíže, proto ho musí vystřídat Per Mertesacker.
71'
Lacazetteho střela byla zablokovaná, ale pak do celé situace ještě vlétl Sánchez a vystřelil. Ale ani jeho střela se na Fostera nedostala.
70'
Jack Wilshere se snažil pobít i s míčem přes střed, ale proti hned pětici protihráčů neměl nárok.
69'
Po nepřesné souhře Arsenalu se ještě dostal k míči u levé lajny Ainsley Maitland-Niles. Jeho centr však zmatky v pokutovém území Baggies nezpůsobil.
68'
Brunt hledal zabíhajícího Robsona-Kanua, ale situaci měl plně pod kontrolou Chambers.
67'
Znovu kombinace Arsenalu skončila těsně před pokutovým územím. Domácí vyváží míč dopředu.
66'
Do rozehrávky Arsenalu se zapojí i Petr Čech. Nezvolil dlouhý nákop, ale posunul míč na krátko dál.
65'
Sánchez chtěl kolmicí hledat někoho ve vápně, ale dobře ho pohlídal Gareth Barry a odkopl míč do autu.
64'
Lacazette ztratil míč, ale Livermore svým odkopem zase balón hostům vrátil.
63'
Sánchez to tentokrát vzal na sebe, ale z levé strany trefil jen boční síť.
62'
Lacazette se snažil špičkou kopačky zakončovat, ale po Sánchezově přihrávce těsně branku minul.
61'
Livermoreho centr z pravé strany neprošel před branku Gunners a nebude z toho ani centr.
60'
První velká šance Arsenalu ve druhém poločase. Iwobi nahrál Lacazettemu, který si míč potáhl a pak vystřelil. Jenže k jeho smůle předvedl vynikající zákrok nohama Foster.
59'
Wilshera zezadu fauloval Brant a také on vidí žlutou kartu.
59'
Bruntův ostrý centr do malého pokutového území vyboxoval sebevědomě Čech.
58'
Hal Robson-Kanu centroval a Arsenal míč odvrátil. Ale předtím fauloval Mustafi a bude z toho z pravé stran standardní situace pro domácí. A tyk žlutá karta pro Mustafiho.
57'
West Brom znovu prožívá dobrou pětiminutovku, takto tomu bylo i v prvním poločasu. Čech ale zatím zasahovat nemusel.
56'
Evans míč vrátil hlavou před bránu. K balónu se dostal Hal Robson-Kanu, ale byl zády k brance a nedokázal se vytočit ke střele.
56'
Ainsley Maitland-Niles odvrátil míč do zámezí, bude to rohový kop pro Baggies.
55'
Jay Rodriguez si to namířil přímočaře do vápna a pak se pokusil vymodlit faul, když těsně před vápnem upadl. Nepískalo se.
54'
Mike Dean si všiml faulu, rozehrávat budou domácí. Místo přestupku je v blízkosti středového kruhu.
53'
Iwobi nahrál na z hloubi hřiště nabíhajícího Sáncheze, ale tomu poté další přihrávka už nevyšla.
52'
Ve druhém poločase Arsenal pokračuje v trvalém nátlaku na obranu domácích. Ta zatím drží.
51'
Xhakův centr ale nebyl povedené, domácí ho bez potíží odvrátili.
51'
Po faulu Robsona-Kanua bude znovu rozehrávat Arsenal. Tentokrát je to podstatně dál od brány, pozice pro centr.
50'
Nakonec pálil Chilan, ale trefil jen dobře postavenou zeď.
50'
Za míčem Xhaka a Sánchez.
49'
Po přihrávce Iwobiho se do šestnáckty Baggies probíjel Lacazette a Ahmed Hegazy ho fauloval. Hodně nebezpečná standardka pro Arsenal.
48'
Bellerín hledal vzdušným nákopem nabíhajícího Sáncheze, ale dřív byl u míče Dawson a ani pod tlakem nechyboval.
47'
Gunners se dokázali standarce West Bromu ubránit.
47'
Standardní situace pro West Brom po faulu Arsenalu u pravé postranní čáry.
46'
Z levé strany centroval Robson-Kanu. Našel Jaye Rodrigueze, ale ten střílel z otočky nepřesně.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
První poločas posledního zápasu Premier League v roce 2017 je minulostí. Jako první se do šance dostali domácí, hlavičkou Rodrigueze ale dokázal Čech zneškodnit. Arsenal měl poté jasnou územní převahu, ale větší šanci si vypracoval jen jednu. To když po Sánchezové přihrávce pálil technicky Iwobi. Další střela Xhaky z dálky už pro Fostera nebyla žádný problém. Doufejme, že se nějakých gólů dočkáme ve druhém poločase.
45+3'
45+2'
Přihrávka Chamberse směřovala do území nikoho, míč skončil v autu a vhazovat bude West Brom.
45+1'
Hal Robson-Kanu fauloval Mustafiho.
45+1'
Nastavovat se budou v prvním poločase dvě minuty.
45'
Sánchez hledal svým obloučkem do vápna nabíhajícího Bellerína, ale ten byl obranou Baggies dobře pokrytý.
44'
Rohové kopy ale zatím nejsou silnou stránkou Arsenalu, to se znovu potvrdilo.
43'
Alexis Sánchez čekal za obranou West Bromu, ale míč na něj nedoletěl. Ale je to aspoň rohový kop pro londýnský celek.
42'
Wilshere si vždy libuje v kombinaci na malém a přehuštěném prostoru. Vyměnil si míč s Maitlandem-Nilesem a pak se snažil míč píchnout na Lacazetteho. Ten byl ale dobře pokrytý.
41'
Matt Phillips dál hýří aktivitou. Po rychlé kličce nebezpečně směřoval míč do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Pak ještě pálil z druhé vlny nepřesně Gibbs.
40'
Brunt našel na pravé strany Phillipse, který po zemi centroval na bližší tyč. Čech měl situaci pod kontrolou, míč si vzal pro sebe.
39'
Aby Arsenal trochu vylákal hráče West Bromu od jejich pokutového území, zapojuje do své kombinace i Petra Čecha.
38'
V posledních minutách se hráči West Bromu k míči dostávají jen minimálně, vždy jen vinou nějaké nepřesnosti hostů a jen na chvíli.
37'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Ainsley Maitland-Niles.
36'
Sead Kolašinac má stále problémy ze svou pravou nohou, nejspíš bude muset střídat.
35'
Znovu Arsenal dominuje středu hřiště, ale Wilsherovi přenesení hry nevyšlo a hosté míč ztrácí.
34'
Iwobi byl uprostřed hřiště faulován. Dean ukázal Evansovi žlutou kartu.
33'
Kombinace Arsenalu skončila chybou Xhaky, míč se dokutálel až k Fosterovi.
32'
Zdravotní problémy hlásil obránce Arsenalu Sead Kolašinac. Uvidíme, zda utkání dohraje nebo bude muset střídat.
31'
Domácí se rohovému kopu ubránili, ale tlak Arsenalu stoupá.
30'
Sánchez našel přenesím míče na pravé straně Iwobiho. Nigerijský křídelík Gunners točil míč technicky levou nohou na zadní tyč, ale neumístil ho dostatečně přesně, Foster míč vyrazil na rohový kop.
28'
Svou oblíbenou činnost, tedy střelu z dálky, prezentoval švýcarský záložník Arsenalu Granit Xhaka. Tentokrát mu však míč nesedl tak, jak by si sám představoval. Foster míč bez problému chytil.
28'
Z pravé strany, většinou od Phillipse, létají do pokutového území Arsenalu hodně nebezpečné centry. Z dalším z nich si hosté dokázali poradit.
27'
K míči se ale postavil levák Chris Brunt a sebevědomě vystřelil na bránu. Jeho tvrdá rána však přeletěla břevno branky Arsenalu, Petr Čech mohl zůstat v klidu.
26'
Kieran Gibbs, bývalý hráč Arsenalu, hledal svým pasem na levé straně Robsona-Kanua a toho fauloval při přebírání míče Mustafi. Zajímavá standardní situace pro domácí. Dobrá pozice pro střelu pro praváka.
25'
Jack Wilshere uprostřed hřiště míč neudržel, a tak se hned do předu hnal Jay Rodriguez, bránil ho jeho bývalý spoluhráč ze Southamptonu Calum Chambers.
24'
Mustafi chtěl hledat nákopem hrotového útočníka Arsenalu Lacazetteho,ale balón doletěl až k brankáři Fosterovi. Ten zatím dnes nemusel zasahovat. Petr Čech na druhé straně jednou.
23'
Bellerín dlouho ukazoval, že nemá komu vhodit aut, a tak nakonec musel přihrávat dozadu. Obrana Arsenalu byla krátce pod tlakem domácích, ale dokázala se z něj vymanit.
22'
Čech byl tentokrát ve vzduchu při svém výběhu jistý, jednou rukou Bruntův centr na zadní tyč přizvedl, aby nikdo z domácích nemohl zakončovat.
21'
Další Phillipsův centr, tentokrát do hodně nebezpečného prostoru. Mustafi musel před Rodriguezem míč odvrátit do autu a WBA bude kopat rohový kop z pravé strany.
21'
Sead Kolašinac byl tentokrát v bránění důsledný a nepustil za sebe Craiga Dawsona.
20'
Phillips se dokázal odpoutat od Kolašinace, ale jeho centr byl poté přetažený.
19'
Robson-Kanu se snažil průnikovou přihrávkou za obranu oslovit Rodrigueze, ale jeho úmysl vystihl mladý stoper Arsenalu Calum Chambers a míč získal pro sebe.
18'
Phillipsovi centr z pravé strany nevyšel podle jeho představ. Našel jen Koscielného, který míč nekompromisně odkopl.
17'
Baggies to zkoušeli dlouhým nákopem na nabíhajícího Robsona-Kanua, ale dobré čtení hry uplatnil Čech a u míče byl jako první.
16'
Sánchez dlouho váhal, komu že to přihraje. Pak si vybral Iwobiho, který se otočil kolem Evanse a vypálil pravou nohou. Jenomže branku netrefil.
15'
Sead Kolašinac si narazil míč se Sánchezem, ale ve vápně si už dobře balón nezpracoval, ten mu uskočil od kopačky a toho hned obrana domácího celku využila.
14'
Tentokrát se domácí pokusili odcentrovat z levé strany, ale v tom jim zabránil Mustafi, který už je po předchozím střetu s Dawsonem v pořádku.
13'
Hosté se po trochu opatrnějším začátku začínají prosazovat a dělají obraně Arsenalu velké problémy.
12'
Na zemi zůstal ležet Mustafi, kterého trefil loktem Dawson.
12'
z levé strany od rohového praporku centroval Brunt. Hlavičkovat se nejprve snažil Craig Dawson a pak ještě Hal Robson-Kanu. Ani jeden z nich ale tentorkát Čecha neprověřil.
11'
Baggies měli rohový kop, rozehráli ho nakrátko. Ke střele se nakonec dostal Matt Phillips, ale vybojoval jen další roh.
10'
Domácí budou odkopávat od své brány, mezitím stále Čech není úplně v pořádku, jak lze vyčíst z jeho výrazu tváře.
9'
Rohový kop domácí odvrátili, ale Arsenal zůstává na míči, bude házet aut v blízkosti vápna soupeře.
8'
Na druhé straně se ke střele dostal Alexandre Lacazette, ale jeho pokus bys sražen na rohový kop.
7'
West Brom tentokrát centroval z levé strany a Čech se nedomluvil se svými obránce. Chtěl míč boxovat, ale nepovedlo se mu to vůbec ideálně. Navíc si nejspíš přivodil nějaké zranění.
6'
První ofenzivní akce domácích a hned musel Petr Čech zasahovat. Z pravé strany odcentroval Matt Phillips a k hlavičce se dostal Jay Rodriguez. Čech předvedl jistý zákrok, na zemi byl včas.
5'
Arsenal zatím v prvních pěti minutích téměř nepůjčuje svému soupeři míč. Nyní byl však v ofsajdu přistižen Bellerín.
4'
Také druhý rohový kop Gunners odvrátil ten samý hráč domácích.
4'
Hosté ale kopali první rohový kop. Rozehrávky se ujal Chilan Alexis Sánchez, jeho centr však hlavou odvrátil Hal Robson-Kanu.
3'
Iwobi se snažil najít přihrávkou do vápna Lacazetteho, ale svého francouzského kolegu v útoku Arsenalu nenašel.
2'
Liverpool se dopustil uprostřed hřiště nedovoleného zákroku, fauloval Sáncheze. Hosté rozehráli zpět na svou polovinu.
1'
Hosté měli rozehrávku a poprvé se pokusili zaútočit po pravém křídle. Bellerín oslovil přihrávkou Iwobiho, ten ale o míč přišel.
1'
Hráči už se staví do svých základních, čeká se už jen na to, až Mike Dean zahájí zápas.
Domácí West Bromwich bude hrát tradičně v černobílých pruhovaných dresech, hostující Arsenal také ve své klasické variantě – červené trička s bílými rukávy.
Týmy už nastoupily na hrací plochu, hráči si mezi sebou podávají ruce.
Hráči obou mužstev už čekají v tunelu stadionu The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Phillips, Livermore, Barry, Brunt – Jay Rodriguez, Robson-Kanu.
Náhradníci: Myhill – Nyom, McAuley, Burke, Yacob, McClean, Krychowiak.

Arsenal FC: Čech – Koscielny (C), Chambers, Mustafi – Bellerín, Xhaka, Wilshere, Kolašinac – Alexis Sánchez, Iwobi – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Mertesacker, Maitland-Niles, Elneny, Coquelin, Welbeck, Walcott.

Rozhodčí: Dean – Long, Hussin.
Vzájemné zápasy

V prvním letošním vzájemném zápase těchto dvou týmu v této sezoně vyhrál Arsenal na domácím hřišti 2:0. O góly se v září postaral dvěma góly Lacazette. V prvním poločase se trefil ze hry, ve druhém z penalty. Posledních šest vzájemných zápasů vyhrál tým, který hrál zrovna doma. West Brom porazil Arsenal doma dvakrát po sobě.
Arsenal FC

Arsenal se drží v blízkosti pohárových příček, ale čeká ho ještě hodně náročná druhá část sezony, aby se dostal tam kam chce, tedy do nejlepší čtyřky zaručující Ligu mistrů. Momentálně je Arsenal na 6. místě se sedmatřiceti body. Jen o skóre je na tom lépe městský rival Arsenalu Tottenham. Právě s ním a pak ještě s Liverpoolem, Manchesterem United a Chelsea se bude nejspíš Arsenal až do konce sezony bít o pohárové příčky. Nejbližším pronásledovatelem Arsenalu je Burnley, které sehrálo o zápas víc a ztrácí tři body. Naposledy dokázal Arsenal zvítězit 3:2 nad Crystal Palace, z posledních pěti zápasů v Premier League Gunners třikrát remizovali a dvakrát vyhráli.
West Bromwich Albion

West Brom prožívá zatím naprosto tragickou sezonu, pokud se něco dramaticky nezmění, nejspíš ho čeká boj o záchranu až do úplného konce ligy. Momentálně je West Brom dokonce poslední s pouhými patnácti body. Má ale odehrán o jeden zápas méně než některé týmy před ním, takže pokud by dnes bodoval, mohl by své postavení vylepšit. Na ligovou výhru čeká West Brom už od druhého kola, kdy porazil 1:0 Burnley. Od té doby si připsal devět proher a devět remíz. Naposledy se rozešel nerozhodně 0:0 doma s Evertonem.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 21. kola Premier League mezi týmy West Bromwich Albion a Arsenal FC. Zápas se odehraje na stadionu The Hawthorns ve West Bromvichi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.