Premier League - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Bournemouth - 6. října 2019   15:00

Arsenal
9' David Luiz (Pépé)
1:0
(1:0)
Arsenal
Leno – Chambers, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac – D. Ceballos (74. Willock), Xhaka (C), Guendouzi – Pépé (62. Martinelli), Aubameyang, Saka (82. Torreira).
E. Martínez – Martinelli, Tierney, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Holding.
Atkinson – Nunn, Hatzidakis
Emirates Stadium, Londýn
Bournemouth
Ramsdale – Stacey (78. Francis), S. Cook (C), Aké, Rico – H. Wilson (78. Groeneveld), Lerma, Billing, J. King – C. Wilson, Solanke (62. Fraser).
Boruc – Fraser, Surman, L. Cook, Groeneveld, Kelly, Francis.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za vaši pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Dnešní zápas je u konce. Arsenal potvrdil roli favorita a porazil Bournemouth 1:0. Nutno dodat, že nešlo o žádnou jistou výhru, domácí svého soupeře nijak nepřehrávali. Gunners se tak posunuli na třetí místo, Bournemouth je stále desátý.
90+5'
90+4'
Wilson se dostal k zakončení, ale jeho pokus nebyl vůbec povedený a skončil pouze v rukavicích brankáře.
90+3'
Hosté se hnali do velmi rychlého brejku, ale Guendouzi skvěle zakročil a míč odkopl do zámezí.
90+3'
Arsenal to znovu zahrál na krátko a drží míč u praporku.
90+3'
Jeden z domácích se nyní dostal do zajímavé šance, jeho pokus dokonce skončil na tyčce, ale pravděpodobně by šlo o ofsajdové postavení.
90+2'
Domácí se prokousali až k vápnu soupeře, tam se sice k zakončení nedostali, ale vybojovali roh. Tohle už bude velmi složité pro Bournemouth.
90+1'
Wilson se dostal s míčem do vápna, pokusil se nacentrovat, ale jeho přízemní míč skončil pouze v rukavicích brankáře Lena.
90'
Nastavovat se bude 5 minut.
89'
Po rohu hostí se k zakončení dostal Cook, ale jeho hlavička nemířila mezi tři tyče.
88'
Domácí drží balón u rohového praporku, čas pro Bournemouth plyne nesmírně rychle.
87'
Arsenal má k dispozici rohový kop, nicméně s jeho rozehráním už rozhodně nikam nepospíchá.
85'
Arsenal nyní drží míč a snaží se jej posouvat po celém hřišti tak, aby se k němu hosté vůbec nedostali.
83'
Teď si hosté příliš neporozuměli. Groeneveld se snažil vysunout kolmou přihrávkou Wilsona, ten ale na míč nedosáhl.
82'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Lucas Torreira.
80'
Dostali jsme se do poslední desetiminutovky základní hrací doby, Arsenal stále drží jednobrankové vedení.
78'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Arnaut Groeneveld.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jack Stacey, přichází Simon Francis.
76'
Lerma se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, ale branku vysoce přestřelil. Nicméně Bournemouth se ihned dostal zpět k míči a znovu míří kupředu.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Joe Willock.
72'
Žlutou kartu dostává Gabriel Martinelli (Arsenal FC).
69'
Hraje se především kolem středu hřiště, Arsenal svého soupeře příliš do šancí nepouští.
67'
Bez menších problémů. Arsenal odvrátil první centrovaný míč mimo vápno, ten následný podržel Leno v rukavicích.
66'
Arsenal bude čelit dalšímu rohovému kopu soupeře. Ubráni se i tentokrát?
65'
Rohový kop nepřinesl nic, co by mohlo ohrozit branku Lena. Arsenal bude začínat s míčem na vlastní polovině.
64'
Do vápna Arsenalu přilétl přízemní centr, který však odvrátil na poslední chvíli Chambers do zámezí.
62'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Ryan Fraser.
62'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Gabriel Martinelli.
62'
Útočný faul jednoho z domácích hráčů, Arsenal bude střídat.
60'
Po menší herní odmlce se Arsenal dostal k vápnu soupeře, kde delší dobu kombinoval, ale nebylo z toho nakonec nic, co by stálo za zmínku.
57'
Ani zde ale z této standardní situace nezapršelo. Nicméně hosté zůstávají stále na míči.
57'
Také Bournemouth se dostane k rohovému kopu.
56'
Bournemouth se připravil o míč, následná akce Arsenalu ale neměla dlouhého trvání.
55'
Arsenal zahrával rohový kop, ale centrovaný míč nenalezl nikoho v červeném, a tak se skóre měnit nebude.
55'
Gendouzi si naběhl blíže k vápnu, pokusil se nacentrovat, ale jeho míč zblokovala obrana na roh.
54'
Tempo je rozhodně o stupeň vyšší než to, které bylo k vidění na konci prvního poločasu.
53'
Oba týmy vstoupili do poločasu poměrně ostře, Arsenal se nyní také snaží o nápor na branku soupeře.
50'
Tohle je obrovská smůla pro Bournemouth. Wilson dostal skvělou přihrávku do vápna, měl před sebou pouze brankáře, kterého si šikovně obhodil, ale následně zbytečně vymýšlel další přihrávku místo zakončení.
48'
Hosté se hnali do rychlého brejku, ale na poslední chvíli dobře zaúřadovala obrana Arsenalu a útok ukončila.
46'
První poločas je za námi a viděli jsme v něm jednu branku. O tu se postaral v deváté minutě Brazilec Luiz po přesné hlavičce. Pro nezaujaté diváky je tento zápas poměrně nezajímavý, neboť šance k vidění skutečně nejsou. Doufejme, že se herní projev obou celků ve druhém poločase zlepší. Zůstaňte s námi!
45'
45+2'
Arsenal drží míč na vlastních kopačkách, poločas už se spíše dohrává.
45'
Nastavovat se budou 2 minuty.
45'
První půle se blíží ke svému konci, Arsenal kontroluje hru a čeká se víceméně pouze na závěrečný hvizd první půle.
43'
Bournemouth zahrával standardní situaci, ale centrovaný míč zastavil první obránce domácího týmu.
42'
Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
40'
Domácí svého soupeře vůbec nepustili do nitra své defenzívy, nyní už opět drží míč na svých kopačkách.
38'
Bournemouth sice drží již delší dobu míč, ale stále se vůbec nemůže dostat k brance svého soupeře.
36'
Chambers si ve vápně udělal prostor, pokusil se zakončit z poměrně těžké pozice, a tak to také dopadlo. Jeho střela vůbec nemířila mezi tři tyče.
34'
Guendouzi si na hranici vápna zasekl balón, pokusil se zakončit na zadní tyčku, ale jeho rána byla zblokovaná obranou.
32'
Hra může pokračovat.
31'
Hostující brankář je stále v péči lékařů.
29'
Žlutou kartu dostává Jack Stacey (AFC Bournemouth).
29'
Hostující brankář nyní výborně vyběhl proti rozběhnutému Aubameyangovi, ale přivodil si nějaké zranění při dopadu.
27'
Chambers centroval do vápna, ale jeho pokus byl pohlídaný pozornými obránci.
26'
Rohový kop nepřinesl žádné nebezpečí.
25'
Hra je nyní ale přerušena a sudí Atkinson musí uklidňovat strkanice ve vápně.
25'
Arsenal bude zahrávat další rohový kop.
24'
Pépé upadl ve vápna a dožadoval se penalty. Jeho zákrok ale posouzen jako dovolený nebyl, což potvrdilo i video.
22'
Na zadní tyčce se k odraženému míči dostal jeden z domácích hráčů, ale jeho pokus o střílený centr vůbec nevyšel.
21'
Kolašinac centroval do vápna, ale hostující obrana si s tímto míčem poradila a odvrátila jej do zámezí. Je z toho další roh.
19'
Rychlý kontr Arsenalu nabídl zakončení Pépého, ale jeho pokus zpoza vápna skončil jen těsně vedle.
19'
Tentokrát byla obrana Bournemouthu zodpovědnější a míč dokázala odvrátit.
18'
Arsenal si vypracoval výhodu rohového kopu. Podaří se mu podruhé rozvlnit síť?
17'
No, tady už se o nebezpečí dalo hovořit. Na skvělý centr si naskočil tuším Solanke, pokusil se zakončit hlavou k tyčce, ale branku jen těsně minul.
15'
K hlavičce se sice jeden z hostujících hráčů dostal, ale nedalo se ani mluvit o zakončení. Brankář Leno mohl být úplně klidný.
14'
Solanke se blýskl hezkou individuální akcí, ze které hosté vytěžili rohový kop.
13'
Billing byl až příliš důrazný v souboji s Gendouzim. Trestem je žlutá karta.
11'
Bournemouth se po delší době podíval na polovinu soupeře. Nutno dodat, že se na ní ale s míčem příliš mnoho neohřál.
9'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal se ujímá vedení 1:0! Od rohového praporku přilétl centr přímo na hlavičku DAVIDA LUIZE, který zakončil přesně na zadní tyčku. Jde o premiérovou trefu Brazilce v barvách Arsenalu.
8'
6'
První vážnější šance Arsenalu. Aubameyang si vzal míč na hranici šestnáctky, pokusil se technickou střelou zakončit na zadní tyčku, ale minul branku Ramsdaleho.
5'
Arsenal to sehrál na krátkou vzdálenost, ale nic z toho nakonec nebylo.
4'
Nyní už z toho roh bude, centr Saky byl zblokovaný do zámezí. Míč už si staví Ceballos.
3'
Guendouzi se po akci Arsenulu dostal s míčem do vápna, tam si ale nepřišel na Akého. Domácí ještě žádali rohový kop, ale marně.
2'
Sokratis se nyní pokusil vysunout svižnou přihrávkou jednoho ze spoluhráčů na pravé straně, ale obrana Bournemouthu dobře zareagovala a míč zastavila.
2'
Arsenal drží míč na kopačkách a kombinuje po celé šíři hřiště.
1'

Arsenal FC: Leno – Chambers, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac – D. Ceballos, Xhaka (C), Guendouzi – Pépé, Aubameyang, Saka.
Náhradníci: E. Martínez – Martinelli, Tierney, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Holding.

AFC Bournemouth: Ramsdale – Stacey, S. Cook (C), Aké, Rico – H. Wilson, Lerma, Billing, J. King – C. Wilson, Solanke.
Náhradníci: Boruc – Fraser, Surman, L. Cook, Groeneveld, Kelly, Francis.

Rozhodčí: Atkinson – Nunn, Hatzidakis.
Poslední vzájemný zápas, který se hrál v únoru letošního roku, ovládl jednoznačně Arsenal, který Bournemouth rozstřílel vysoko 5:1.
Bournemouth na tom není o moc hůře, po sedmi kolech má jedenáct bodů, ke kterým patří rovněž kladné skóre, přesněji 13:12. V sedmém kole Bournemouth doma remizoval s West Hamem 2:2.
Arsenal se momentálně nachází na šesté pozici anglické Premier League. Na svém kontě má po sedmi zápasech dvanáct bodů, ke kterým patří kladné skóre 12:11. V minulém kole hráli hráči Arsenalu na půdě Manchesteru United a odvezli si velmi cenou remízu 1:1.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League! Na programu je duel, ve kterém změří síly Arsenal FC a AFC Bournemouth. Zápasem, jehož začátek je na programu na 15:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.