Premier League -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Sheffield Utd. - 17. června 2020   19:00

Aston Villa
Nyland – Konsa (76. A. Almuhammadí), Hause, Mings, Targett – Hourihane, Douglas Luiz, J. McGinn (76. Nakamba) – El Ghazi (69. Trézéguet), Davis (69. Samatta), Grealish (C).
Oliver – Burt, Bennett
Villa Park, Birmingham
Sheffield Utd.
D. Henderson – Basham, Egan, Stevens – Baldock, S. Berge (69. Freeman), Lundstram, Norwood, Robinson – McBurnie (80. Mousset), Sharp (C) (69. McGoldrick).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:14.
Je konec! V prvním utkání po restartu Premier League jsme se branky nedočkali! Aston Villa tak remizovala s Sheffieldem United 0:0. Domácí Aston Villa byla sice směrem dopředu aktivnější, ale nevyzrála na obranu Sheffieldu. Největší šanci měl na hlavě Keinan Davis, jehož pokus prolétl těsně nad břevnem. Krátce před přestávkou zahrozili také hosté a byla z toho hodně kuriózní situace. Örjan Nyland sice chytil centrovaný míč, ale po kontaktu s vlastním hráčem s ním zacouval do branky. Rozhodčímu ale hodinky nesignalizovaly branku a skóre se neměnilo. I po změně stran byla aktivnější Aston Villa. Davisovu ránu skvěle vyrazil Henderson, který si poradil i s dělovkou Jacka Grealishe. V závěru už se bojovalo ve středu hrací plochy.
90+5'
90+4'
Hráči se přetlačují na polovině hřiště a míč létá z jedné strany hrací plochy na druhou. Vypadá to, že dnes už se branky nedočkáme.
90+3'
Ahmad Almuhammadí táhl další ofenzivní výpad Aston Villy středem hrací plochy, jenže nedostal prostor pro zakončení. Pod nohy se mu totiž položil Chris Basham.
90+2'
Zraněným hráčem je David McGoldrick, který se drží za nohu a potřebuje ošetření. Vypadá to, že se ale rychle zapojí zpátky do hry.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Oliver Norwood mohl postupovat do slibné šance, jenže místo průniku mezi stopery ještě přihrával na levou stranu. Na hřišti pro změnu zůstává ležet jeden z hostů.
89'
Hra je znovu přerušena! Domácí Samata zůstává ležet po ostrém střetu a potřebuje ošetření. Domácí hráč při dopadu schytal pořádný šrám.
88'
John Lundstram odcentroval z pravé strany na přední tyč, kam spěchali hned tři fotbalisté v bílém, jenže ani jeden z nich se do zakončení neprobil.
87'
Luke Freeman dostal přihrávku na polovinu hřiště, stahovačkou se zbavil Nakamby, jenže jeho přenesení hry na pravou stranu bylo příliš prudké.
86'
Trézéguet se vrátil na vlastní polovinu, kde vypomohl zadákům Aston Villy k zisku míče. Sheffield však rychle získal míč zpátky a může pokračovat v kombinaci.
85'
John Lundstram se na hranici velkého vápna natahoval po odraženém míči, jenže obránce Kortney Hause špičkou kopačky změnil dráhu míče.
84'
Tyrone Mings na levé straně dohrál rozběhnutého Stevense a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu. Sheffield bude rozehrávat na polovině soupeře.
83'
Chris Basham si znovu pohlídal rozběhnutého Trézégueta a nechal míč propadnout do zámezí. Obránci Sheffieldu si v posledních minutách počínají opravdu zkušeně.
82'
Obránci Sheffieldu sehráli na vlastní polovině krásnou kombinaci na jeden dotek a zbavili se napadajících fotbalistů Aston Villy. Ze hry se prakticky vytratily šance.
81'
Matt Targett zkusil uspět individuálním průnikem, ale jeho akce skončila neúspěchem. Důrazný obránce John Egan mu tělem vystavil stopku.
80'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází Lys Mousset.
80'
Exekuce následného rohu se ujal Jack Grealish, který vymyslel přetažený centr na vzdálenější tyč, odkud hlavičkoval Tyrone Mings, ale Henderson si připsal snadný zákrok.
79'
Trézéguet sice dohnal přihrávku na levou stranu, jenže pod tlakem napadajícího obránce dokázal pro Aston Villu vybojovat jen rohový kop.
78'
Aston Villa sice kombinuje s míčem na kopačkách, jenže hraje daleko od nebezpečného prostoru. Sheffield v posledních minutách zvýšil napadání rozehrávky.
77'
Jack Grealish se na polovině hřiště dostal do souboje s trojicí hráčů Sheffieldu, kteří jej poslali k zemi. Rozhodčí však nechává pokračovat ve hře.
76'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází John McGinn, přichází Marvelous Nakamba.
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ezri Konsa, přichází Ahmad Almuhammadí.
75'
Jack Grealish se hnal za skákavou přihrávkou na levou stranu, jenže si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal na hřišti. Dean Henderson bude odkopávat od branky.
74'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů totiž zůstává ležet na trávníku a stěžuje si na křeče v lýtku. Uvidíme, zda bude muset střídat.
73'
Ani z dalšího rohového kopu domácí celek nezahrozil. Na vysoký centr si naskočil Mings, jenže jeho hlavička z těžké pozice nemířila mezi tři tyče.
72'
Střídající Trézéguet prošel po pravé straně až do prostoru, ze kterého odcentroval na malé vápno a Egan špičkou kopačky ve skluzu odvrátil míč na roh.
71'
Jack Grealish znovu napadal stopery hostujícího celku při rozehrávce. Egan si s jeho přítomností hravě poradil a zapojil do rozehrávky brankáře Hendersona.
70'
Dean Henderson nakopl míč na pravou stranu, kde se do souboje pustil střídající Freeman, jenže hlavou prodloužil balón jen do zámezí.
69'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Keinan Davis, přichází Mbwana Samatta.
69'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Luke Freeman.
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Billy Sharp, přichází David McGoldrick.
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Trézéguet.
68'
Rozhodčí se rozhodl nařídit krátkou přihrávku k občerstvení. Oba trenéři mezitím chystají střídání.
67'
Jack Grealish si došel pro míč až mezi stopery a znovu diriguje rozehrávku domácího mužstva. Prakticky všichni hráči Aston Villy jsou nastěhovaní na polovině soupeře.
66'
John McGinn odcentroval z pravé strany do pokutového území, kam si naběhli Davis a Grealish, nicméně ani jeden z nich na prudký centr nedosáhl.
65'
Oliver McBurnie si v pokutovém území hledal centr z levé strany hrací plochy, jenže obránci Aston Villy si jeho náběh pohlídali a Tyrone Mings balón odhlavičkoval.
64'
Keinan Davis napadal rozehrávku Sheffieldu na pravé straně, jenže to přehnal s agresivitou a dopustil se nedovoleného zákroku. Sheffield bude rozehrávat.
63'
Kortney Hause se tělem natlačil před McBurnieho, který jej zatažením za dres poslal k zemi. Sheffield se po změně stran prakticky nemůže dostat do útoku.
62'
Po následném rohovém kopu se do zakončení u vzdálenější tyče dostal Kortney Hause, jenže hlavičkou trefil jen záda svého strážce, od kterého se míč odrazil na další roh.
61'
Dean Henderson se v posledních minutách musí hodně činit! Jack Grealish dostal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud technicky vypálil a hostující brankář se musel proletět vzduchem!
60'
Další zajímavá akce Aston Villy! Po rychlém brejku přiletěl do pokutového území přízemní centr z pravé strany, jenže Davis na míč ve skluzu těsně nedosáhl!
59'
Ani další centr před branku Aston Villy nenadělal domácím zadákům vrásky na čele. Örjan Nyland tentokrát jen kontroloval míč, který prolétl vápnem bez teče.
58'
George Baldock podpořil ofenzivu Sheffieldu náběhem po pravém křídle, odkud následně přiletěl centr na malé vápno, ale Ezri Konsa si prudkou pobídku pohlídal.
57'
Chris Basham potáhl míč vpřed po pravé straně hrací plochy, procedil přihrávku do velkého vápna, jenže obránci Aston Villy srazili míč na roh.
56'
Aston Villa zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, ale Henderson si pro něj došel mezi hlavičkáře.
55'
Stopeři Sheffieldu uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Hostující celek se snaží uklidnit hru a otupit sílící aktivitu Aston Villy.
54'
Další obrovská šance Aston Villy! Keinan Davis si naběhl na krásnou přihrávku, připravil si míč na levačku, ale jeho ránu na přední tyč Dean Henderson reflexivně vytěsnil!
53'
Kortney Hause roztáhl hru Aston Villy na pravou stranu, nicméně Douglas Luiz byl těsně bráněn a odtlačil soupeře do zámezí. Sheffield bude vhazovat.
52'
Oliver McBurnie využil prostoru na levé straně, rychlým předkopnutím míče se zbavil obránce, ale zakončením z ostrého úhlu rozvlnil jen boční síť.
51'
Anwar El Ghazi se dral do pokutového území za pěknou přihrávkou, jenže pobídka byla příliš prudká a Dean Henderson si bez problémů došel pro míč.
50'
Matt Targett vhazoval na levé straně hrací plochy. Domácí hráč poslal dlouhou přihrávku až za obranu, jenže nikdo v dresu Aston Villy jeho pobídku nepochopil.
49'
Aston Villa následně zahrávala další přímý kop na polovině Sheffieldu. Za nadýchaným centrem se v pokutovém území tlačil Tyrone Mings, ale obránce jej k hlavičce nepustil.
48'
Hourihane se ujal rozehrávku prvního rohového kopu Aston Villy po změně stran. Jeho pobídka se snesl na malé vápno, kde zakročil Oliver McBurnie.
47'
Jack Grealish se s míčem u nohy zjevil v blízkosti pokutového území, jenže ani on si netroufl na zakončení. Aston Villa pokračuje v obléhání velkého vápna.
46'
Aston Villa obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, jenže akce po pravé straně skončila u prvního obránce.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetminutovce po restartu Premier League jsme sledovali obrovskou bitvu. Domácí Aston Villa byla sice směrem dopředu aktivnější, ale nevyzrála na obranu Sheffieldu. Největší šanci měl na hlavě Keinan Davis, jehož pokus prolétl těsně nad břevnem. Sheffield měl sice míč po většinu času na kopačkách, ale do vyložené šance se hosté nedostali. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+2'
45+2'
Lundstram se v závěru nastavení snažil vyzrát na domácího obránce, jenže jej nedokázal obejít a zadák domácího celku mu míč vypíchl.
45+1'
Norwood zkusil procedit prudkou kolmici mezi obránce domácího celku, jenže stopeři Aston Villy stáli blízko u sebe a odehráli míč do bezpečí.
45'
Nastavují se dvě minuty!
44'
Jack Grealish se v závěru prvního poločasu ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho nebezpečný centr si obrana Sheffieldu bez větších problémů pohlídala.
43'
Hodně kontroverzní situace! Sheffield byl blízko k úvodní brance! Örjan Nyland sice chytil centrovaný míč, ale před jedním z hráčů se s ním ocitl v brance! Rozhodčí okamžitě signalizoval, že mu hodinky nesignalizovaly, že míč překročil brankovou čáru! Domácí brankář sice přitlačil míč k tyči, každopádně šlo o velmi kuriózní situaci!
42'
Mings opět prokázal, jaká je defenzivní zeď. Domácí obránce svedl hlavičkový souboj se Sharpem a odhlavičkoval míč mimo velké vápno.
41'
Domácí mužstvo pokračuje v závěru prvního poločasu v kombinaci na polovině soupeře a snaží se dostat do šance. Grealish teď dlouho otálel s přihrávkou.
39'
Conor Hourihane ještě udržel míč na hrací ploše, jenže ani on si netroufl na individuální průnik mezi obránce. Domácí se snaží hrát s míčem na kopačkách.
38'
John McGinn svedl sprinterský souboj s obráncem v bílém dresu. Domácí záložník se snažil svému strážci zahrát na housličky, což se mu nepovedlo.
37'
Fotbalisté Sheffieldu skvěle napadali rozehrávku Aston Villy na její polovině. Stopeři domácího celku si dokázali poradit a přenesli těžiště hry.
36'
John Lundstram si za svůj ostrý skluz na polovině hřiště vykoledoval žlutou kartu.
36'
Keinan Davis si snad potřetí v utkání naskočil na centr od rohového praporku a snažil se o zakončení hlavou. Jeho pokus z těžké pozice prolétl kolem zadní tyčky.
35'
Oliver Norwood dostal přihrávku do středu hrací plochy, chytře se otočil a poslal pobídku na levou stranu. Fotbalisté Sheffieldu v posledních minutách zařadili vyšší rychlost.
34'
Örjan Nyland podruhé během krátké doby prokázal fantastické čtení hry, vystartoval mezi hlavičkáře a schoval míč do svých rukavic.
33'
John Lundstram měl dostatek volného prostoru na levé straně hrací plochy, jenže místo centru do pokutového území ještě rozehrál do středu. Sheffield o míč následně přišel.
32'
Sander Berge odcentroval z pravé strany do pokutového území, jenže neoslovil nikoho z hráčů v bílých dresech. Domácí obrana je ve vzduchu bezchybná.
31'
Norwood zahrával další rohový kop hostujícího mužstva. Jeho nákop se snesl na malé vápno, jenže Örjan Nyland vyrazil mezi hlavičkáře a míč vyboxoval.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Domácí Aston Villa je sice aktivnější, ale hostující obrana působí pevně.
29'
Anwar El Ghazi se dral z pravého křídla do pokutového území, nicméně na jeho hranici se mu do cesty postavil obránce, který srazil míč do bezpečí.
28'
Billy Sharp se hnal za dlouhou přihrávkou na hranici pokutového území, jenže měl obrovský problém se zpracováním a jeho pokus o zakončení na dlouhou nohu skončil v rukavicích brankáře.
27'
Na světě je první žlutá karta dnešního utkání. Za ostrý šlapák ji dostává Douglas Luiz.
27'
Anwar El Ghazi upadl po souboji v pokutovém území a dožadoval se odpískání pokutového kopu pro domácí Aston Villu. Hlavní rozhodčí ale ukazuje, že penaltu pískat nebude.
26'
John Lundstram dostal prostor pro rozehrávku z vlastní poloviny. Jeho pobídka letěla na levou stranu hřiště, jenže sudí se vrátil k faulu jednoho z domácích hráčů.
25'
Tyrone Mings zatím hraje velmi odvážně a konstruktivně. Domácí obránce opět vyslal dlouhý pas na Grealishe, kterého zradilo zpracování hrudníkem.
24'
Rozehrávky rohového kopu se tentokrát ujal Conor Hourihane, jenže jeho pobídka skončila na hlavě obránce Egana, který si splnil své povinnosti.
23'
Tyrone Mings chtěl změnit tempo hry přenesením míče na pravou stranu, jenže obrana Sheffieldu byla znovu pozorná a přizvedla centr na rohový kop.
22'
Sheffield se znovu dostal až k odcentrování do pokutového území. Nadýchaný centr přiletěl na přední tyč, ale John Lundstram hlavou přizvedl míč jen do prostoru, kde číhali obránci.
21'
Oliver McBurnie dohnal přihrávku na pravou stranu, jenže důrazný John McGinn mu nedal prostor pro kličku a nenechal jej odcentrovat do šestnáctky.
20'
Také Sheffield se dočkal rohového kopu. Jeho rozehrávky se ujal Oliver Norwood, který poslal míč do chumlu hlavičkářů, ale našel jen obránce Aston Villy.
19'
Oliver McBurnie si na opačné straně troufl na individuální průnik, jenže domácí obránce Tyrone Mings mu nedal prostor pro zakončení.
18'
Další šance domácích! John McGinn si našel v pokutovém území prostor po přímém kopu, dostal se k hlavičce, jenže trefil prostor, kde byl Dean Henderson!
17'
Aston Villa se v deseti hráčích nastěhovala na polovinu Sheffieldu a postupnou kombinací si hledá prostor pro zakončení. Hosté brání v pevném bloku.
16'
Domácí kouč není v úvodních minutách spokojen s výkonem svých svěřenců. Nyní vyrazil až na hranici vymezeného prostoru a pořádně vyčinil McGinnovi.
15'
Dean Henderson nakopl míč až na hranici pokutového území, jenže domácí stoper Mings ustál souboj s hostujícím útočníkem a hlavou odehrál míč do bezpečí.
14'
Anwar El Ghazi dostal prostor ve středu hrací plochy, krásně se prodral do blízkosti pokutového území, ale Grealish se ve snaze udělat spoluhráči prostor dopustil faulu.
13'
Domácí celek zahrával svůj druhý rohový kop v dnešním souboji. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na malé vápno, ale u zadní tyče nikdo nezakončil.
12'
Domácí celek zahodil první obrovskou šanci! Keinan Davis si tentokrát dal pozor na ofsajdovou linii, naskočil si na krásný centr, ale hlavičkou poslal míč kousek nad břevno!
11'
Enda Stevens si narazil míč se spoluhráčem na levé straně a vyslal prudký přízemní centr do velkého vápna. Ezri Konsa se vrátil na poslední chvíli a ve skluzu odkopl míč do bezpečí.
10'
Stopeři Sheffieldu si znovu pohlídali náběh domácího útočníka a vystavili jej do ofsajdu. Komunikace obránců Sheffieldu vypadá i po přestávce velmi dobře.
9'
Enda Stevens si vytvořil prostor k odcentrování do pokutového území. Domácí obránci se na poslední chvíli stačili srovnat a Hause odkopl míč do bezpečí.
8'
Keinan Davis si pohybem řekl o přihrávku za obranu, jenže akce Aston Villy nemohla pokračovat. Davis si totiž nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdu.
7'
Jack Grealish zahrával rohový kop domácího celku. Jeho pobídka sice letěla v ideální výšce, nicméně nikdo v dresu Aston Villy se nedostal do zakončení.
6'
Jack Grealish si chytrou kličkou na vlastní polovině udělal prostor a uklidnil rozehrávku domácí Aston Villy. Domácí stopeři si nyní vyměňují krátké přihrávky.
5'
Hostující celek se dostal do prvního zakončení. Sheffield zkusil překvapit Aston Villu dlouhým autem až do pokutového území, kde hlavičkoval Sharp, ale mířil velmi nepřesně.
4'
Enda Stevens z levé strany zkoušel prostrčit přihrávku až do pokutového území, jenže Konsa proti němu stačil vystoupit a srazil míč do autu. Sheffield může pokračovat v útočení.
3'
Keinan Davis sprintoval po levém křídle za pobídkou na polovinu Sheffieldu, jenže ve sprinterském souboji si podle hlavního rozhodčího počínal nedovoleně.
2'
Domácí brankář poprvé v utkání nakopl míč na polovinu Sheffieldu, jenže v hlavičkovém souboji uspěli hosté. Následnou přihrávku na Sharpa si pohlídal Tyrone Mings.
1'
Hostující Sheffield se hned v první minutě dnešního souboje vydal do útoku. Oliver McBurnie se dral vpřed, snažil se přejít kolem obránce, ale ten jeho pohyb vystihl a vypíchl mu míč.
1'
Ještě před samotným výkopem se bude držet minuta ticha.
Hráči už nastupují na hrací plochu. Restart Premier League už je opravdu blízko!

Aston Villa FC: Nyland – Konsa, Hause, Mings, Targett – Hourihane, Douglas Luiz, J. McGinn – El Ghazi, Davis, Grealish (C).
Náhradníci: Reina – N. Taylor, A. Almuhammadí, Nakamba, Trézéguet, Jota, Vassilev, Bastón, Samatta.

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, Stevens – Baldock, S. Berge, Lundstram, Norwood, Robinson – McBurnie, Sharp (C).
Náhradníci: Moore – Jagielka, Freeman, Freeman, Osborn, Rodwell, Clarke, McGoldrick, Mousset.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez diváků.
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně už utkaly. Bylo to v prosinci loňského roku a tehdy domácí Sheffield bral tři body za výhru 2:0 a tu bude chtít potvrdit i dnes. Aston Villa tak má svému soupeři dnes určitě co vracet.
Sheffield United FC

Jestliže má Aston Villa záchranářské starosti, hosté ze Sheffieldu mají starosti úplně jiné. Se třiačtyřiceti body jsou v tabulce na sedmém místě a ještě mají šanci uhrát vyšší patra, aby se dostali na pozice, které znamenají fotbalovou Evropu. Na páté místo, jež je vstupenkou do základní skupiny Evropské ligy, mají ztrátu dvou bodů, na vyšší pozice znamenající skupinovou fázi Ligy mistrů, pak ztrácejí pět bodů. Ve hře tak mají hráči Sheffieldu hodně a dnes na hřišti Aston Villy mají jasný cíl, a sice nejlépe plně bodovat. Před třemi měsíci sehrál Sheffield poslední duel v rámci sedmadvacátého kola, když na svém hřišti zvítězil těsně 1:0 nad Norwichem a na tuto výhru bude chtít navázat i po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru. Uvidíme, jak se oběma celkům bude dařit a kdo vstoupí do restartu ligy lépe.
Aston Villa FC

Fotbalisté dnes domácí Aston Villy jsou v tabulce na nelichotivém devatenáctém místě s pětadvaceti body, a to znamená, že jsou ohroženi sestupem do druhé anglické ligy – Championship. Což rozhodně nechtějí dopustit a ještě zabojují o důležité body, aby se sestupu vyhnuli. Na sedmnácté místo, které už znamená záchranu, mají ztrátu pouhých dvou bodů a do konce je jedenáct kol včetně toho dnešního. Před koronavirovou pauzou stihla Aston Villa ještě sehrát duel na půdě Leicesteru, kde padla 0:4. Dnes tak budou její hráči chtít plně bodovat, aby udělali jeden z kroků k záchraně Premier League. Ovšem, snadná cesta za body je rozhodně nečeká.
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu osmadvacáté kolo anglické Premier League, která se po dlouhé pauze probudila k životu a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Aston Villa FC a Sheffield United FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.